Burt a Verona spolu žijí už dlouho. Jejich společný svět je skromný a neokázalý, nemají dokonce ani vlastní dům. Teď však Verona čeká dítě, a tak musejí najít vhodné místo, kde by se mohli usadit a začít rodinný život. Když se vydají na cestu za novým domovem, nemají zdaleka tušení, co všechno je může potkat! Tvůrce oscarového dramatu Americká krása Sam Mendes dokazuje svěží vztahovou komedií pověst režisérského chameleona, který střídá žánry a neztrácí autorskou identitu. (oficiální text distributora)

Bane

Po druhém shlédnutí podstatně slabší... ale Maya a John stále stejně silně táhnou. 3 plus 1 navíc kvůli nim! ()

wito

sympatický snímok, príjemne plynúci, s viacerými vtipnými momentami si asi široké publikum nenájde. jeho minimalistický výraz a trochu pomalé dianie potrebuje isté naladenie na túto strunu, po ktorom vám určite prinesie potešenie a snáď i zamyslenie sa nad kráčaním našimi životmi... ()

KdG

Nuda, nuda a ještě jednou nuda. Jednu hvězdičku dávám za 2 ftípky při kterých jsem se zasmál, jinak to byla ztráta času. ()

nicneznam

Tento film mě tak trochu minul svým námětem, obsahem a zpracováním. Hledání rodinného zázemí a výchova dětí je asi další potřebné téma, ke kterému si tvůrci mysleli, že mají co říct, ale já jim jaksi příliš nerozuměl. I když na ten film třeba nejsem úplně zralý, podstatné je, že mě to vůbec nebavilo. Snaha na něco vtipně poukazovat skončila vždy pouhou snahou a snaha být vážný skončila stejně. Zábavnost tedy nic moc. Je fakt, že celý film působí celkem přirozeně, až na tu zbytečně sentimentální, jednoduchou hudbičku ozývající se při podávání klasických záběrů na auto jedoucí po opuštěné silnici atd. Nějakou úroveň ten film ovšem má a všechny ostatní kvality, počínaje herci až nevím co, si zaslouží těch 40%. Do budoucna se tomu filmu ale nebráním. ()

stiewe

Nebejt Mendese tak bych se na film zřejmě vůbec nepodíval. Velmi zajímavý pohled do soukromého života dvou zamilovaných lidí, kteří se pokouší najít domov a na cestě hledání potkávají příbuzné, známé jenž v nich probouzejí ještě větší lásku než k sobě měli na začátku. ()

godspeed

Hodnotím lehce nadprůměrně. Detaily dobré, celek kulhá. Přeci jen příběhy o lidech a lidství mám raději vyprávěné buď stylem "naférovku a zhurta" od Kevin Smith (Clerks 2, Zack and Miri Make a Porno) nebo "chytře, vypointovaně a romanticky" od Robert Zemeckis (Forrest Gump, Contact). Nějak mi toto Mendesovo vyprávění přišlo nepřirozeně šroubované. ()

Evushe

Krásná partnerská dvojice, krásná hudba, několik velmi vtipných scén.. Jen mi trochu nesedí ten český název. ()

Faruco

Film byl harmonický, neuvěřitelně milý a emotivní.. První půlka byla velmi vtipná, z části kvůli scénáři, z části kvůli hereckému obsazení. Ve druhé půlce začalo přituhovat a atmosféra se z ničeho nic změnila z "vtipně nad věcí" na trochu ponuře depresivní, po kterém vám zmizel úsměv z tváře. Nevím, jestli to byl záměr, ale cítil jsem tam i náznak pokusu o zamyšlení diváka "sama nad sebou." Konec byl příjemně ukonejšivý, utišující a uklidňující tečkou skvělého filmu. ()

Izz

Mendes příjemně překvapující.Po Nouzovém východu bych natolik vyváženě pohodovou,romantickou i dramatickou podívanou nečekala a po druhém zhlédnutí dokonce silné a nadmíru spokojené čtyři hvězdičky,které možná časem uzrají i na tu plnou palbu.Přirozené,přiměřeně sentimentální a hlavně přívětivější než chladný Nouzový východ.Příjemné překvapení. ()

xenopus

No, na Sama Mendese spíše podprůměr, od režiséra takovéhoto jména bych očekával poněkud jinou kvalitu (ačkoliv té jsem se nedočkal prakticky nikdy s výjimkou Skyfallu). Nelze nevytknout snahu o nezávislé vzezření filmu, přičemž motiv odyseovské pouti, hledání čehosi (zde domova) a závěrečné rozuzlení (jeho nalezení) je tak plytký, až to bije do očí. A písničky bijou do uší (aspoň do těch mých). A tady je citelná jistá nekonzistentnost, neboť oproti výše zmíněnému typicky nezávislému motivu naopak vzezření filmu až tak nezávisle nevypadá... Skoro bych řekl, že vzít námět do ruky někdo o něco méně zkušený, tak ho budou dost možná všichni velebit do nebes, jaký nádherný nezávislý komorní film se mu podařilo vytvořit. Ale zde je cítit profesionalita a jistá preciznost, a ta prostě požadovaný feeling boří. Komedie to není (usmál jsem se jen párkrát a to spíše soucitným ironickým pousmáním nad debilními poznámkami a vyznáními Burta). A Maya Rudolph coby Verona mi prostě krásná nepřijde. No, a na tuhle pomalou pocitovku prakticky bez děje se má člověk koukat hodinu a půl, eh... pro mě spíš z jakési povinnosti než z čistého zaujetí. Průměrné 2*. ()

GudMen

Podobně to dopadne, když pro jednou opustíte svého dvorního kameramana i skladatele, sáhnete po tvářích, které zná jen pár nadšenců, a zadaptujete scénář nezávislé dvojice. Mendes se tak nachomýtl v náruči bláznivého páru a pod rukama mu rozkvetlo to nejpřesvědčivější v jeho dosavadní kariéře. ()

Oudee33

Tady nedokážu být objektivní, protože film mě nijak nezaujal a po 35 minutách nudy jsem ho jednoduše vypnul. Nic co by mě k němu přitáhlo a takový pocit bych po odjeté třetině mít u filmu rozhodně neměl... Všichni jsou tu tak nějak divný, nemastný a neslaný. ()

Mr.Roman

Milý malý snímok plný pozitívnej energie, ktorú priam vyžaruje, od môjho obľúbenca. Zatiaľ hodnotím takto, keďže som ho na 44. ročníku MFF Karlovy Vary zastihol až po 15 minútach od začiatku a vzhľadom na takmer celú prebdenú noc, chvíľami prespal. Určite a rád sa k nemu však pri najbližšej príležitosti vrátim a aj svoje hodnotenie doplním. ()

HonzaCZ

3 a půl. Líbilo se mi zpracování, obsazení, soundtrack, i to letní kino, v kterém jsem byl poprvé, ale asi se to minulo žánrem. Prostě nuda. Sice občas výborné scény, ale jinak jsem byl rád, že jsem tam měl tu pizzu a krátil si tak chvíli :-) ()

Pai-Mei

O dosť slabšie ako Americká krása a Núdzový východ. Pokus o komédiu v niektorých častiach úspešný, v niektorých nie ale ako celok ma tento film až tak nezaujal. Ak mám hodnotiť herecké výkony, hudbu, réžiu, všetko je na skvelej úrovni Mendesovej tvorby. Keď ma ale neosloví film, nemôžem dať ani 4 hviezdy. Preto 3.5 ()

Festival Barbakan aj o kvalitných filmoch

Festival Barbakan aj o kvalitných filmoch

29.08.2009

V Banskej Bystrici sa v priebehu piatich dní (23. 9. – 27. 9.) uskutoční v rámci multimediálneho festivalu Barbakan i prehliadka kvalitných filmov. V predpremiérach budete môcť vidieť napríklad… (více)