Burt a Verona spolu žijí už dlouho. Jejich společný svět je skromný a neokázalý, nemají dokonce ani vlastní dům. Teď však Verona čeká dítě, a tak musejí najít vhodné místo, kde by se mohli usadit a začít rodinný život. Když se vydají na cestu za novým domovem, nemají zdaleka tušení, co všechno je může potkat! Tvůrce oscarového dramatu Americká krása Sam Mendes dokazuje svěží vztahovou komedií pověst režisérského chameleona, který střídá žánry a neztrácí autorskou identitu. (oficiální text distributora)

dormouse

Takové road movie Verony a Burta, kteří putují po celém kontinentu a hledají, kde by se usadili s nastávající rodinou. Oba hlavní představitelé jsou úžasní, Burt je milý, vtipný ale absolutně sexuálně nepřitažlivý, Verona je netradičním způsobem krásná. Jejich vztah je velmi uvěřitelný, hlášky, které pronášejí snad musel scénárista zažít, to by si nikdo nevymyslel. Nejvíc na mne zapůsobila úvodní scéna, kdy Verona říká při sexu "nefoukej mi tam" a Burt pak podle toho, že Verona "chutná" jinak, pozná, že je gravidní. Přestože se mi od Mendese líbil víc Nouzový východ i Americká krása, pořád jeho tvorba patří k tomu nejlepšímu, co jsem v posledních letech viděla. ()

KatRi

Mám doma tričko s nápisem Freak magnet. Bez uzardění bych ho půjčila Burtovi a jeho partnerce. V tom je totiž příčina mých rozpaků nad tímto filmem, ale připouštím, je v tom zároveň i jeho kouzlo - Všichni kromě nás jsou ulítlí, a tak v tom světě nemůžeme najít místo k žití, ale hlavně že máme jeden druhého... No necítil se tak někdy každý z nás? Možná právě proto Mendesova novinka zaujme. A přidáme-li k tomu příjemnou hudbu, neokoukané tváře hlavních postav...a společnost člověka, s nímž si připadáte stejně jako ti dva na plátně, není důvod nezvolit na letní večer právě tento film. ()

chim.chim

Nádherná balada o hledání domova. Chvíli hořká, chvíli zase absurdně komická. A nakonec se vše zdá přesně takové, jaké to má být. ()

amokey

Popravdě řečeno jsem si tohohle filmu všimla poprvé, když jsem šla do kina na nějaký jiný film a viděla na něj plakát, zaujal mě totiž názvem. Po nějaké době, kdy mi název "strašil" stále v hlavě, jsem se na něj podívala a nejsem ani překvapená, ani zklamaná, prostě něco mezi. Je to docela příjemný, řekla bych takový komorní film, který je přesně takový jako jeho název. Prostě jiný. ()

fastum

Naprosto nechápu, proč jsem s tímto filmem tak otálel. Příjemné, vtipné, perfektně herecky zvládnuté. Sam Mendes je prostě frajer. ()

Charon11

Jde o inteligentní, pohodovou a vyrovnanou komedii nasáklou příjemnou pohodou. Děj se nikam nežene jen si tak plyne a plyne si velmi zábavně (na pár místech jsem se od srdce nahlas zasmál, což u mě a komediích r.2009 nebylo a není časté). Sam Mendes mě nezklamal (ostatně jako skoro všechny jeho filmy, který je každý jiný). ()

mota

Smějte se s těhotným párem jejich mizerné situaci. Páč já se moc nenasmál. Legrační má být asi už to, že chcou chudí taky bydlet. ()

Ricky_CZ

Je třeba poznat strasti jiných, abychom si uvědomili, co máme doma? S jemností odvyprávěný příběh u kterého si krom hudby zamilujete i hlavní dvojici. Ačkoliv se těžko věří, že by se v dnešní době takový pár skutečně našel :) Zahřálo to na 80% ()

dehlie

Vidieť tak štastný a zamilovaný pár je ťažké vidieť nielen vo filme, ale aj v reálnom živote. Z hľadania domova Burta a Verony vznikla veľmi zaujímavá road movie s prvkami komédie (predovšetkým ma dostali zastávky u Allison Janney a Maggie Gyllenhaal). Výborný soundtrack. Po Núdzovom východe ďalší podarený mendesov partnerský film. ()

Alf

Sam Mendes pokračuje ve svém volném pádu - nuda, snad kromě jediné epizody - tím nemyslím úvodní "reklamu" na orální sex... p.s. možná zajímavé z hlediska příčin hypoteční krize v USA. ()

gumolit

Najslabší film odMendesa veľká nuda pre mna a až na pár skvelých hereckých výkonoch je to úplne o ničom !Sorry Sam !! ()

sona123

Slabší průměr ve svém žánru. Až jsem i byla naštvaná na zdejší vysoké hodnocení zde, neb jsem k filmu přemluvila i svého drahého, který takové filmy od té doby, co jsem ho vzala na Hodiny, shlédne jen na velký nátlak, asi tak 1x do roka, a to ještě přidávám, a ten byl pochopitelně zpruzen už asi po 10 minutách a já byla též, protože bylo jasné, že už ho dlouho k ničemu takovému - jak on říká "mluvící hlavy,nic se tam neděje" - nesvedu. A tím jsem si to pak i méně užila já. Ale musím mu dát za pravdu, mne to taky nijak moc nenadchlo, připomnělo mi to Once. Dvojice je sympatická, je tu pár dobrých scének, které vévodí návštěva jeho rodičů, jen tomu opět prostě něco chybělo (teď jsem ještě ukřivdila Maggie, ta byla famózní!!!). Závěr byl už jen do počtu, to mám sto chutí jít i o hvězdu níž, takhle diletantsky, amatérsky? Čekala jsem, že mne to dobře naladí do takové té pohody - ách, je to tak pěkné být na světě a žít a mám se dobře a život je krásný, ale to prostě nepřišlo, možná je to pomalým tempem, vršením banalit a klišé, nevím. Ale je pravdou, že to takhle s Mendesem mám - ty filmy jsou kvalitní, jdou nad průměr, ale vždy tomu něco, a to něco podstatného chybí a pro mě to prostě nemá šťávu. ()

kapibara

Něco mezi Juno a Malá Miss Sunshine. Film na který se kdykoli ráda podívám znova. Jen by mě zajímalo proč tomu dali tak strašně pitomej českej název... ()

serioga

Hľadanie pravého miesta, pre svoju novú rodinu , návštevy príbuzných a starých známych.Všade dobre , prečo to pozerať? ()

zelvicka.

"Na druhou stranu, co udělali tví rodiče?" "Jsou mrtví, Burte!" "I tak." I když zezačátku to vypadá na hodně bláznivou komedii, ukáže se, že hrajeme i na vážnější nóty. Asi je to věkem. Jsem nervózní, co zítřky přinesou. Hlavně, abych vždycky našel, to co hledám. ()

Fajla

Milá komedie, na kterou jsem náhodou narazil na 44. MFF KV. Byl jsem nadšený, že na festivalu v předpremiéře promítali jednoho z mých oblíbených režisérů, Sama Mendese. Away We Go je zase něco úplně jiného ve srovnání s jeho předchozími režijními počiny. Film působí velmi pozitivním a svěžím dojmem a každý si v něm najde něco svého. Dobrý dojem podtrhuje skvěle namíchaná směsice hudby. BTW Maggie Gyllenhaal byla úžasná, jedna hvězdička z hodnocení tudíž připadá jí. (75%) ()

Phillo

Mendes sa snaží tlačiť mainstream do festivalovej schémy a začínať od nuly, ale stopy nezahľadí. Momenty počiatočného okúzlenia sa bijú so známymi tvárami v obsadení a držiteľom Oscara za režisérskou stoličkou. V momentoch je však film silný, v závere dojímavý a pomedzi to osviežujúci, aj keď trochu neúprimný. Za Krasinskeho však hviezdička navyše. Ten človek bude hviezdou. ()

Festival Barbakan aj o kvalitných filmoch

Festival Barbakan aj o kvalitných filmoch

29.08.2009

V Banskej Bystrici sa v priebehu piatich dní (23. 9. – 27. 9.) uskutoční v rámci multimediálneho festivalu Barbakan i prehliadka kvalitných filmov. V predpremiérach budete môcť vidieť napríklad… (více)