poster

Mé jméno je Nikdo

 • italský

  Il mio nome è Nessuno

 • Francie

  Mon nom est personne

  (Francie)
 • Západní Německo

  Mein Name ist Nobody

  (Západní Německo)
 • slovenský

  Moje meno je Nikto

 • anglický

  My Name Is Nobody

Western / Komedie

Itálie / Francie / Západní Německo, 1973, 117 min

Nastala chyba při přehrávání videa.
 • Cervenak
  *****

  Jednoducho ten film milujem. Je to scenáristicky roztrieštené, takže ide vlastne len o sériu Hillových skečov a Fondových nostalgických pripomienok klasických leonoviek. Lenže každá z tých scén je nabitá nápadmi a funguje dokonale (súťaž v pití a strieľaní je scéna, ktorú občas predvádzam priateľom :-). Je vidieť, že producent Leone viac než len nazeral režisérovi cez plece - hlavne úvodná prestrelka v holičstve je geniálne natočená a vyrovná sa ktorejkoľvek prestrelke zo slávnejších leonoviek. K tomu Ennio Morricone vo vrcholnej forme, striedajúci klasiku s odľahčenou polohou (ústredný Niktov motív je jednou z vôbec najpríjemnejších a najradostnejších filmových skladieb vôbec). No proste paráda.(22.3.2007)

 • klerik
  ****

  Od klasického Leoneho to má dosť ďaleko, komediálnosť je síce fajn, ale podkopáva "zodpovednosť" filmu. Zábavka, ktorá však aj po toľkých rokoch poteší (mňa hlavne vďaka Fondovi)...(22.11.2006)

 • InJo
  ***

  Takový potenciál a přitom tak rozpačitý výsledek... Mohl to být krásný westernový epos o vztahu stárnoucí pistolnické legendy s jejím velkým a talentovaným obdivovatelem, jenž by současně fungoval jako mírně parodická pocta leoneovkám. Už jen to, jak tu Morricone variuje/paroduje/vykrádá sám sebe (a Wagnerovu Jízdu valkýr), je dost dobrý důvod, proč Nobodyho vidět. Přestože Leone film především produkoval, je tu jeho specifický režijní styl cítit v nejedné scéně (samozřejmě hlavně úvod v holičství) a obsazení obou hlavních rolích asi nemohlo být o moc lepší. Jenže je to tak strašně epizodické a koncepčně nevyhraněné, že mě to vlastně skoro vůbec nebavilo. Chvíli z toho dýchá osudová atmosféra jak z TENKRÁT NA ZÁPADĚ a vzápětí sledujeme něco jako parodii na daný film, popřípadě komediální taškařici typickou pro Terence Hilla. A Valerii bohužel není Tarantino, aby dokázal vícero poměrně odlišných stylů skloubit v rámci jednoho filmu, aby výsledek byl konzistentní. Postavy i příběh jsou skvěle načrtnuty, jenže vinou výše zmíněné nesourodosti není ani jedno adekvátně dotaženo a film se kvůli tomu vlastně nikdy doopravdy nerozjede. Celý je v podstatě jako jeho vrcholná scéna (1 proti 150-ti) - scéna pomaloučku graduje a graduje, divák čeká a čeká... A nakonec nepřijde skoro nic, co by tu dlouhou gradaci odůvodňovalo a diváka za jeho čekání odměnilo. 50 - 60 %(7.8.2013)

 • MrCreosote
  ***

  Western, který se sice hezky sleduje, ale po jeho skončení máte pocit, že byste jeho ignorováním o nic podstatného nepřišli. Terence Hill ze sebe po většinu času dělá šaška a Henry Fonda je poněkud vyčpělejší, než by si jeho role žádala. Vliv Leoneho je zde patrný v každém druhém záběru, jakémukoli jeho filmu se to ale rovnat nemůže, nicméně Morriconeho hudba je jako vždy parádní a leckdy připomene Tenkrát na Západě (jeden motiv se hodně podobá skladbě A Man With A Harmonica). A předělávka Jízdy Valkýr je vysloveně lahůdková. P.S. Ty odkazy na Peckinpaha měly být pouze humorným rýpnutím, nebo se jednalo o poctu?(29.1.2010)

 • Segrestor
  ****

  Film je jakousi parodií na western, přitom to jako klasický western funguje skvěle. Člověk si až říká, kdyby takové byly všechny westerny. Veselé a parodické. I když, všeho moc škodí, podobně jako i v tomto filmu, který jen dokresluje vtipnost Maria Girotiho alias Terence Hilla.(14.6.2011)

 • - Autorem námětu byl italský režisér Sergio Leone, který také režíroval některé scény. (špaček421)

 • - Film považuje Terence Hill za svůj vůbec nejlepší. (chleba24)

 • - Původně byl na post režiséra najat Michele Lupo. Měl ale řadu námitek ke scénáře, který byl již schválen distributorem. Ke změnám scénáře nakonec nedošlo, k výměně režiséra ale ano. Lupo byl nahrazen Toninem Valeriim. (Hennes)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace