poster

Mé jméno je Nikdo

 • Itálie

  Mio nome e Nessuno, Il

 • Francie

  Mon nom est personne

  (Francie)
 • Západní Německo

  Mein Name ist Nobody

  (Západní Německo)
 • slovenský

  Moje meno je Nikto

 • anglický

  My Name Is Nobody

Western / Komedie

Itálie / Francie / Západní Německo, 1973, 117 min

 • RHK
  *****

  Překvapivě vynikající western, výborný scénář, kamera i režie. Režíroval hlavně Valerii, ale je poznat že mistr Leone režíroval části filmu a napsal námět. Trochu jsem se obával spojení komediálního Hillova herectví ve spojení s klasickým Henry Fondou, fungovalo to však dobře. I vedlejší role byly obsazeny výraznými týpky. Spousta promakaných scén - bezpečné holení u nepravého holiče, prostřelování klobouků, soutěž ve střelbě na hozené sklenice v saloonu kombinovaná s Hillovou fackovací exhibicí, rozhovor hrdinů u kulečníku, scéna pískání na záchodku s mašinfírou, závěrečná přestřelka pod dozorem fotografa... K tomu pohřbený Sam Peckinpah a odstřelování jeho Divoké bandy, vše s Morriconeho nádhernou hudbou evokující bez foukačky jeho předchozí Harmoniku i Wagnera. Trailer: http://www.trailerfan.com/movie/il_mio_nome_e_nessuno/trailer(16.1.2010)

 • Pepinec
  ***

  Patrně jsem černá ovce stáda, ale hodně váhám mezi dvěma a třemi hvězdami. Víte, potíž tohoto westernového eposu je a) jeho délka, b) s délkou související nudný děj, v jehož vláčném tempu se toho děje asi tolik, co na schůzi v parlamentu, a c) ne zrovna elegantní balancování na hraně vážnosti po vzoru postavy Henryho Fondy a praštěnosti dřevěným klackem Terence Hilla. Záchranným plynem pro mě byly Morriconeho hudební variace, uhlazená kamera a několik málo scén zralých jakoby mávnutím kouzelného proutku na hodnocení nejvyšší.(23.11.2011)

 • Dale
  **

  Ako som sa na toto legendárne dielo westernového žánru tešil, tak som bol po jeho skončení sklamaný. Dej nudný a o ničom, Fonda nevýrazný, žiadne poriadne prestrelky. A vrchol všetkého boli časté zrýchlené zábery, až to miestami pripomínalo paródiu. Človek by ani nepovedal, že s tým má niečo spoločné Sergio Leone.(22.2.2004)

 • pevico
  **

  Právě jsem asi narazil na film, kdy začal být western i debilní (říkají tomu špagety, což nechápu a nikdo mi to nevysvětlil)..a stejně tak jako nemusím pokrm, tak ani tenhle druh westernu mi nic neříká. A nezachrání to tady ani hudba Ennia Morriconeho, taky se nijak nevytáhl. Zkrátka není nad klasické westerny!(1.3.2011)

 • Lavran
  ***

  Mé jméno je Schizofrenie.(19.1.2009)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace