poster

Mé jméno je Nikdo

 • Itálie

  Mio nome e Nessuno, Il

 • Francie

  Mon nom est personne

  (Francie)
 • Západní Německo

  Mein Name ist Nobody

  (Západní Německo)
 • slovenský

  Moje meno je Nikto

 • anglický

  My Name Is Nobody

Western / Komedie

Itálie / Francie / Západní Německo, 1973, 117 min

Nastala chyba při přehrávání videa.
 • choze
  ***

  Nepříliš vtipná, ale zatraceně vymazlená leonovská westernová komedie s Morriconeho mistrovskou hudbou. Úvodní přestřelka v holičství patří k těm nejlepším, jaké Leone natočil, zato závěrečná scéna 1 proti 150 je bohužel nedotažená.(20.1.2008)

 • špaček421
  *****

  Dřív jsem tenhle film neměl moc rád. Když jsem to viděl poprvé, docela jsem se nudil, protože jsem pořád čekal na tu přestřelku, která je v traileru, a ve filmu mě celkem zklamala. Jenže jednoho dne jsem měl blbou náladu, pustil jsem si film - a fungovalo to! Pomalé scény mi už nepřišly tak pomalé, já si zvykl na zvláštní melancholickou atmosféru konce Západu, umocněnou nádhernou Morriconeho hudbou, i na Jacka v podání Henryho Fondy, který mi vprve přišel, že se do role moc nehodí, takže jsem si tento film zamiloval a ještě mi to spravilo náladu. 90%(17.1.2010)

 • Gilmour93
  ***

  Místo nádražní stanice holičství, pouť s domem hrůzy, tikající hodiny a nájezdy Divoké bandy Valkýr pod taktovkou mistra Morriconeho, náhrobní kámen Sama Peckinpaha, parodické scénky, Leoneho námět a spousta hluchých míst v posledním westernu Henryho Fondy. Řekl by někdo, že se tohle všechno vleze do jednoho filmu a bude to konzistentní? Nejspíš Nikdo..(15.1.2010)

 • klerik
  ****

  Od klasického Leoneho to má dosť ďaleko, komediálnosť je síce fajn, ale podkopáva "zodpovednosť" filmu. Zábavka, ktorá však aj po toľkých rokoch poteší (mňa hlavne vďaka Fondovi)...(22.11.2006)

 • Cervenak
  *****

  Jednoducho ten film milujem. Je to scenáristicky roztrieštené, takže ide vlastne len o sériu Hillových skečov a Fondových nostalgických pripomienok klasických leonoviek. Lenže každá z tých scén je nabitá nápadmi a funguje dokonale (súťaž v pití a strieľaní je scéna, ktorú občas predvádzam priateľom :-). Je vidieť, že producent Leone viac než len nazeral režisérovi cez plece - hlavne úvodná prestrelka v holičstve je geniálne natočená a vyrovná sa ktorejkoľvek prestrelke zo slávnejších leonoviek. K tomu Ennio Morricone vo vrcholnej forme, striedajúci klasiku s odľahčenou polohou (ústredný Niktov motív je jednou z vôbec najpríjemnejších a najradostnejších filmových skladieb vôbec). No proste paráda.(22.3.2007)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace