poster

Mé jméno je Nikdo

 • Itálie

  Mio nome e Nessuno, Il

 • Francie

  Mon nom est personne

  (Francie)
 • Západní Německo

  Mein Name ist Nobody

  (Západní Německo)
 • slovenský

  Moje meno je Nikto

 • anglický

  My Name Is Nobody

Western / Komedie

Itálie / Francie / Západní Německo, 1973, 117 min

Nastala chyba při přehrávání videa.
 • evapetra
  ***

  Připadá mi, že si film hraje na něco, čím není. Zdlouhavé scény se opravdu vlekou a spíše nudí, chybí v nich nějaký ten náboj, který člověka nutí nespustit oči z plátna v očekávání, jaký úder další scéna přinese. Má jít o komedii, ale toho vtipu tam zas tolik není, nadsázka až příliš chtěná a motivace postav taková nějaká podivná. Aspoň, že hudbu složil tradičně dobrý mistr Morricone. Viděno v rámci Challenge Tour 2015:30 dní se světovou kinematografií.(9.4.2015)

 • Dale
  **

  Ako som sa na toto legendárne dielo westernového žánru tešil, tak som bol po jeho skončení sklamaný. Dej nudný a o ničom, Fonda nevýrazný, žiadne poriadne prestrelky. A vrchol všetkého boli časté zrýchlené zábery, až to miestami pripomínalo paródiu. Človek by ani nepovedal, že s tým má niečo spoločné Sergio Leone.(22.2.2004)

 • RHK
  *****

  Překvapivě vynikající western, výborný scénář, kamera i režie. Režíroval hlavně Valerii, ale je poznat že mistr Leone režíroval části filmu a napsal námět. Trochu jsem se obával spojení komediálního Hillova herectví ve spojení s klasickým Henry Fondou, fungovalo to však dobře. I vedlejší role byly obsazeny výraznými týpky. Spousta promakaných scén - bezpečné holení u nepravého holiče, prostřelování klobouků, soutěž ve střelbě na hozené sklenice v saloonu kombinovaná s Hillovou fackovací exhibicí, rozhovor hrdinů u kulečníku, scéna pískání na záchodku s mašinfírou, závěrečná přestřelka pod dozorem fotografa... K tomu pohřbený Sam Peckinpah a odstřelování jeho Divoké bandy, vše s Morriconeho nádhernou hudbou evokující bez foukačky jeho předchozí Harmoniku i Wagnera. Trailer: http://www.trailerfan.com/movie/il_mio_nome_e_nessuno/trailer(16.1.2010)

 • Dexter1
  ****

  Western ako sa patrí. Keby ho režíroval celý sám Leone, tak by mohol vyznievať o dosť lepšie. Valeriiho kopirácia bola predsa len kopirácia. Leoneho scéna bola zrejme len tá prvá ale veľmi dobrá. Morriconeho veselé tóny dokázali dať filmu tú správnu spaghetti-atmosféru. A záverečné slová boli naozajstnou poctou Divokému západu.(15.10.2009)

 • Tommassi3
  ****

  "Blejskáš se jak dveře od bordelu !! Na 10 mil tě každej pozná !!" ;) Jediný dokonalý dílek této nepříliš pohromadě držící schizofrenické spaghetti skládačky stvořil génius Ennio Morricone, zde ve špičkové formě, jedním ze svých nejlepších soundtracků vůbec, především jejíž rozjásaně odlehčená složka mě naprosto fascinovala !! Duo Terence Hill, Henry Fonda se překonává, upřímně jsem nečekal, že si zrovna tito dva machři až tak parádně navzájem sednou, nicméně dál už je to poněkud horší.. Faktem je, že tento paradoxně až převycizelovaný snímek režisérů Tonina Valerii a legendárního Sergia Leoneho nezapře snahu o jakousi netypičnost a svěžest, což jen kvituji, leč nevyhne se hluchým místům.. A zejména si stále nejsem jistý, jak si užít tu polovičatě provedenou závěrečnou scénku Fonda vs. všichni ostatní.. Ne, že by mi ten mix (sebe)parodie a pocty klasickým westernům vyloženě neseděl, jen se mi právě v té odlehčené komické poloze zdál tento jedinečný kousek neskutečně křečovitý.. [ Dabing 6/10 ] Příjemná, kupodivu devadesátková, záležitost Golem Filmu s typickým spojením Hill, Trávníček.(6.8.2013)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace