Mé jméno je Nikdo

My Name Is Nobody

Western / Komedie

Itálie / Francie / Západní Německo, 1973, 117 min

• Chrustyn

Mistr westernového žárnu se pokusil o inovaci a svůj další western okořenil komediálním nádechem. Nejslabší Leoneho film a jeden z nejslabších westernů vůbec. Strašná nuda.(2.6.2007)

• salahadin

Hilla mám rád. Fondu mám rád. Morriconeho mám rád. Westerny mám rád. Leoneho mám rád. Nabízí se otázka, proč se mi jeví Nikdo jako velmi hloupý a protivný film. Čím to? Proč ten neustávající pocit -wtf!?!?- při sledování filmu? Není to ani komedie, ani pořádný western. Hill ze sebe dělá pitomce a Fonda tu prostě nemá co hrát. A jeden pěkný motiv od Morriconeho to nezachrání.(6.11.2014)

Na prvý pohľad by sa zdalo, že Leone, Morricone a Fonda sú dostatočnou zárukou pre vznik ďalšieho vynikajúceho filmu. Boli by, ak by súčasne niekto nemal ambíciu spojiť spaghetti western s prvoplánovými a nudnými komédiami Buda Spencera a Terencea Hilla a ktovie s čím všetkým ešte. A navyše veľkého Henryho Fondu upozadiť ako nejakého komparzistu. Slabiny filmu vynikajú najmä pri jeho opakovanom zhliadnutí, ktorého som sa dopustil včera. Pri ňom už nefungujú ani fórky na jedno použitie. Napriek všetkým slabinám určite nejde o podpriemerný film, aj keď naň jeho tvorcovia nemôžu byť hrdí. Ale Morriconeho hudobný motív je skvelý.(24.12.2010)

Westernová křeč. Ačkoliv film začíná úvodní sekvencí tak dlouhou a uměle natahovanou, až hraničí s parodií, v žádném případě není komedií. Tohle píšu hned zkraje, při plném vědomí i při vědomí faktu, že je všude okolo uváděn opak. Nejde o to, že by mi nepřipadal vtipný, nepřipadal mi vtipný záměrně a často. Nějaký ten „mimoděk“ vtípek sem tam obsahují i zcela vážné Leoneho spaghetti westerny, jejichž styl je zde buď hodně, hodně neumětelsky parodován, anebo obstojně napodobován. Ne všechny filmy, v nichž hraje Terence Hill jsou komedii, ne všechny filmy, v nichž hraje Henry Fonda jsou dobré. Dobrá, a to za jakýchkoliv podmínek, je hudba Ennia Morriconeho. A snad ještě pár starosvětsky leoneovských scén a závěrečné postesknutí nad dobou podléhající neustálým změnám. Ambice tvůrců příběhu o člověku, který si na náhrobek nechá vytesat „Nobody was faster than me“, byly neskromné, v tom bych viděl hlavní kámen úrazu a důvod nefunkčnosti Nikoho jako celku. 55% Zajímavé komentáře: Cervenak, ArdathBay(13.12.2008)

DOKONALOST! S neprekonatelnou hudbou! Leone je buh!!!(7.3.2008)