Mé jméno je Nikdo

My Name Is Nobody

Western / Komedie

Itálie / Francie / Západní Německo, 1973, 117 min

• pevico

Právě jsem asi narazil na film, kdy začal být western i debilní (říkají tomu špagety, což nechápu a nikdo mi to nevysvětlil)..a stejně tak jako nemusím pokrm, tak ani tenhle druh westernu mi nic neříká. A nezachrání to tady ani hudba Ennia Morriconeho, taky se nijak nevytáhl. Zkrátka není nad klasické westerny!(1.3.2011)

• salahadin

Hilla mám rád. Fondu mám rád. Morriconeho mám rád. Westerny mám rád. Leoneho mám rád. Nabízí se otázka, proč se mi jeví Nikdo jako velmi hloupý a protivný film. Čím to? Proč ten neustávající pocit -wtf!?!?- při sledování filmu? Není to ani komedie, ani pořádný western. Hill ze sebe dělá pitomce a Fonda tu prostě nemá co hrát. A jeden pěkný motiv od Morriconeho to nezachrání.(6.11.2014)

Na tento film mám priam nostalgické spomienky. Bol to asi môj prvý western s Hillom a dlhé roky som mal na stene prilepený biely plagát s deravou ponožkou. Po dlhej dobe sa už naň však pozerám inak. Asi najnetradičnejšie spojenie westernu a komédie už len z pohľadu dvojice Hill-Fonda, z pohľadu hudby a samozrejme režiséra. 70%.(12.11.2006)

Kdo umí rychle střílet? Nikdo! A dávejte si pozor jestli Váš holič je holič.(23.8.2008)

Hvězdička navíc za soundtrack.(11.2.2009)