Mé jméno je Nikdo

Moje meno je Nikto

My Name Is Nobody

Western / Komedie

Itálie / Francie / Západní Německo, 1973, 117 min

Překvapivě vynikající western, výborný scénář, kamera i režie. Režíroval hlavně Valerii, ale je poznat že mistr Leone režíroval části filmu a napsal námět. Trochu jsem se obával spojení komediálního Hillova herectví ve spojení s klasickým Henry Fondou, fungovalo to však dobře. I vedlejší role byly obsazeny výraznými týpky. Spousta promakaných scén - bezpečné holení u nepravého holiče, prostřelování klobouků, soutěž ve střelbě na hozené sklenice v saloonu kombinovaná s Hillovou fackovací exhibicí, rozhovor hrdinů u kulečníku, scéna pískání na záchodku s mašinfírou, závěrečná přestřelka pod dozorem fotografa... K tomu pohřbený Sam Peckinpah a odstřelování jeho Divoké bandy, vše s Morriconeho nádhernou hudbou evokující bez foukačky jeho předchozí Harmoniku i Wagnera. Trailer: http://www.trailerfan.com/movie/il_mio_nome_e_nessuno/trailer(16.1.2010)

Musím říct, že začínám být stále víc alergický na připitomělý a stále stejný úsměv Terence Hilla. Nechápu proč šel Leone do spojení s tímto komediantem pro děti od 6 do 15 let. V inkriminované době jsem byl sice také jeho fanoušek, hlavně když se objevil ve dvojci s Budem Spencerem, ale vždy to byly spíš filmy odehrávající se mimo divoký západ, ten mu prostě nesvědčí. Snad až na jednu výjimku, Podivné dědictví.(11.7.2008)

Dřív jsem tenhle film neměl moc rád. Když jsem to viděl poprvé, docela jsem se nudil, protože jsem pořád čekal na tu přestřelku, která je v traileru, a ve filmu mě celkem zklamala. Jenže jednoho dne jsem měl blbou náladu, pustil jsem si film - a fungovalo to! Pomalé scény mi už nepřišly tak pomalé, já si zvykl na zvláštní melancholickou atmosféru konce Západu, umocněnou nádhernou Morriconeho hudbou, i na Jacka v podání Henryho Fondy, který mi vprve přišel, že se do role moc nehodí, takže jsem si tento film zamiloval a ještě mi to spravilo náladu. 90%(17.1.2010)

TV/// Obsazení 9/10 Děj 8/10 Hudba 10/10 Prostředí 8/10/// +parádní hudební doprovod, zajímavé postavy, obsazení, spousta zajímavých scén -řekl bych slabší příběh, o nic extra se ve filmu nejedná/// Tak to je hezký. Je to regulerní western, který začíná dramaticky a vlastně je i docela vážný, jen do něj nějak zabloudil Terence Hill a potkal se tu s Henrym Fondou, který hraje typicky westernovou postavu. Setkání a (nejen) slovní přestřelky těchto dvou herců jsou výtečné. Do toho spousta banditů a padouchů, kupy zlata a snaha udělat z jedné postavy západu věčnou legendu. Díky hudbě a občasnému odlehčenějšímu směru, kterým se film vydal je to i slušná zábava. Jen škoda, že některé komické scény jsou přehnaně dlouhé a trošku ruší a občas i mírně nudí. Nicméně i tak to byla výtečná podívaná a svým způsobem ojedinělá./// Celkem 85%///(14.9.2010)

DOKONALOST! S neprekonatelnou hudbou! Leone je buh!!!(7.3.2008)