Ten kluk

• Česko Chlapec A (festivalový název) (více)

Eric Wilson vychází po mnoha letech z vězení pro mladistvé a pod jiným jménem se pokouší začít nový život v tichém městečku poblíž Manchesteru. Pomáhá mu v tom sociální pracovník Terry, jenž pro něj najde práci a je nablízku, kdykoli Jack potřebuje podporu. Naivní, citlivý a otevřený mladík, který strávil dlouhé roky v izolaci, se snaží zorientovat se v prostředí, jež je pro něj zcela cizí. Nachází si kamaráda Chrise i přítelkyni Michelle a vrhá se do nového života s nadějí a ochotou vyhovět všem jeho nárokům. Zvládne nástrahy dospělého světa a dokáže se ubránit stínům vlastní minulosti? (Česká televize)

decay

Skvelá dráma, na ktorej nachádzam len veľmi málo toho, čo jej vytknúť. Jedine príliš veľký kontrast zla/dobra. Okrajovo sú tam aj isté okolnosti, ktoré by mali tento rozdiel stierať, ale nedarí sa to. Práve toto môže byť tým, čo od filmu odrádza niektorých divákov. Inak sa mi to páčilo po všetkých stránkach . Výborne prelínanie minulosti s prítomnosťou (strih), herecký výkon hlavného hrdinu a formálna stránka tiež podarená. Celý čas film drží v napätí a očakávaní, ako to celé dopadne. Dosť aktuálna téma, ktorej sa u nás nevenuje v podstate žiadna pozornosť, ako aj zo strany štátu, tak aj zo strany verejnosti. To čo je pre nás nepohodlné a nepochopiteľné je lepšie odohnať od seba, a nikdy o tom nič viac nechcieť vedieť. ()

DannyBoy80

Parádní film, trochu nenápadně působící perla. Výborně zahráno, parádní psychologický film. Není moc co vytknout, nic moc tomu nechybí. Tato situace se může stát všude, dokonce nedávno u nás něco hodně podobného. Tento styl britských filmů mě sedí. ()

AlexanderK

Spáchá-li člověk neodpustitelný čin, zůstane jím navždy poskvrněn? Nebo je skutečně možné změnit se, odčinit zlo? A co když jej pak minulost nakonec přeci jen dostihne? Bude to po zásluze? Je možné utéct? A je vůbec možné utéct sám před sebou? Boy A sice nepracuje s neotřelým tématem, ale díky citlivě pojatému komornímu zpracování ve spojení s hereckými výkony si zaslouží pozornost. ()

Schuldiner

Tak tohle je pro mě opravdu velkým a milým překvapením!!! Takový vcelku nenápadný film a takové skvělé drama!!! Přemýšlím, že tomu možná udělím i pět hvězd. Skvěle zahrané, nevtíravě dojemné, ideálně dramatické... Perfektní! PS: Ne, nebudu přemýšlet, prostě za pět! Co už jiného než tohle... Chci říct...prostě...dejme tomu jeden ze tří nejlepších filmů za posledních 5 let! PS: Miluju konce, které mi vyrazí dech...a to nemusí jít ani o bůhvíjaké překvapení...jde zkrátka o filmařinu, o schopnost podat to, předložit... ()

Angelino

Veľmi pekne spracovaná dráma, ktorá má všetko. Silný príbeh, výborný herecký výkon, kritiku spoločnosti aj dramatický záver. Keby sme sa ešte tak občas naozaj pri takýchto filmoch zamysleli, nakoľko sa nechávame strhnúť stádovosťou a komu všetkému tým prinajmenšom "nepomáhame". ()

angloumene

Tehle film stojí o stupínek výš, než jeho jasně prvoplánový bratranci. Nahoru ho posunul zejména výkon Andrewa Garfielda, který podal své objevování nového světa opravdu přesvědčivě. Jenom škoda určité předvídatelnosti. Za mě 70%. ()

AIMÉE

Velmi dobře stylizované drama o člověku, který by se rád znovu začlenil do společnosti. Do společnosti, která je velkým neznámem vzhledem k jeho minulosti. Jeho křehké ego, tak těžko znovu a pomalu nabyvatelné, prochází v jeho případě těžkými zkouškami. Kvalitní práce s kamerou a Garfield ze sebe vydal maximum, a proto tento snímek stojí za vydění. ()

dehlie

návrat do života s novým menom, novou identitou. dá sa to vôbec. dá sa žiť nový, šťastný život s pocitom, že mu svet jeho zločin nikdy neodpustí? jackovi sa to darí, ale sám som tomu neveril, že sa mu to aj podarí. strhujúci výkon andrewa garfielda. 4 a 1/2 *. ()

chim.chim

Boy A je o síle předsudku. O tom, jak krutý může život být. O nekonečné marnosti, která se přes všechno úsilí nakonec člověku stejně vysměje do tváře. A je to snad nejsmutnější film, jaký jsem kdy viděla... ()

geimz

Typický koncept o znovuzrodení bývalého trestanca s tak trochu netypickým pojatím. Neospravedlňuje, nemoralizuje, neprikrášľuje a vo výsledku sa jedná o výnimočný snímok s dychberúcim koncom. Presne takto by sa mali točiť moderné drámy. ()

Marys

Zaujímavá dráma, chytľavá. No zároveň jedna z tých, čo si pozriem raz a už sa k nej asi nevrátim. Ale dobrý motív, prevedenie, záver, fajn. ()

aLPaC

Na tyhle málo známé nezávislé filmy se vždycky hodně těším, protože většinou odcházím s pocitem, že ty dvě hodiny nebyly zbytečně promarněným časem. A nejinak tomu bylo i v tomto případě. Ještě pár minut před koncem máte stále hodně nezodpovězených otázek a nevíte, jak to vlastně všechno dopadne. Andrew Garfield je prostě skvělý a na svůj mladý věk podává opravdu excelentní výkon. No a ten mladej kluk Phillip z minulosti opravdu naháněl strach. ()

Mikino00

Film nabízí pohled doslova do hlavy chlapce, který dostal druhou šanci pod cizím jménem a jeho minulost ho nutně musí dostihnout. Najdeme zde sice umně vybudovaný depresivní podtón, jenže příběhově nemůže překvapit a Garfield žádný sympaťák není. ()

Santino7

Celé to má až nepríjemne melancholický nádych. To je však vec, ktorá u takýchto snímkov nikdy nie je na škodu. Práve naopak, hodí sa to a skvelo to podčiarkuje celkovú atmosféru a dramatickosť filmu. V tomto smere to zvládli skvelo, všetko funguje ako má, ani náznak pochybenia. Scény z detstva sa vynárali pekne postupne a napriek všetkej vážnosti vyznievali maximálne nenútene. Žiadne umelo vyvolané city ani nič podobné, naopak tvorcovia nám to servírujú na tvrdo a tak to má byť. Presne kvôli takýmto veciam mám tak veľmi v obľube súčasnú britskú tvorbu, idú do toho proste bez pozlátok. Nesnažia sa škatuľkovať a majú odvahu púšťať sa aj do možno o niečo kontroverznejších tém. Ak by som silou mocou mal nájsť nejaký ten "kaz", možno by som sa zastavil pri výbere Andrewa Garfielda. Nechcem povedať, že by bol vyložene zlý, to vôbec nie, len mi na takúto postavu typologicky jednoducho nesedel (ako písal už aj gudaulin, hodil by sa skôr na iné typy postáv) a nemohol som si proste nejako stotožniť. Na druhej strane však cítim, že niečo na tom jeho výkone predsalen chválihodné bolo, čiže som tak trochu na vážkach. Možno si tento názor ujasním niekedy nabudúce, momentálne v tom totiž na stopercent jasno nemám. S určitosťou viem povedať len to, že Boy A jedna z najpôsobivejších drám, aké som v poslednej dobe mal možnosť vidieť. 4/5 ()

zdenur

Začátek celkem nudný, ale postupem času jsem se do toho absolutně zažral. Závěr mě absolutně rozsekal. Na rovinu říkám, že kdyby na mě na poslední chvíli nevybafly titulky, tak se rozbrečím jak malé děcko. Autor tím toho řekl hodně, stačí se zamyslet. Začátek za 2* závěr za 4*. ()

panmroz

Konečně dostal žánr, myslím, "sociální drama" taky trochu přitažlivější háv. A ten mi velmi pomohl prožívat příběh daleko pozorněji, než kdyby byl ušmoulanej, jak se na pořádný upršený britský drama sluší a patří. Dále bych rád ocenil minimalizovaný počet klišé žánru, i když samozřejmě rovina se synem se do onoho kladu nepočítá a řekl bych že i zbytečně sráží možnou dokonalost snímku. ()

Ole92

Nevím proč ale tenhle film mě prostě nebavil, přišlo mi že nemá pořádný spát a jen tak se vleče. Nějaká velká dramatičnost na mě taky nečekala a tak jedíné co musím ocenit je herecký výkon Andrewa Garfielda. ()

Saoirse míří do Ameriky

Saoirse míří do Ameriky