poster

René

 • Slovensko

  René

Dokumentární

Česko, 2008, 83 min

 • AngelAngie
  ****

  Beze sporu velmi zajímavý dokument. A ač je René Plášil jako člověk jaký chce, jako "objekt" je tahounem a od Heleny Třeštíkové to byl výborný tah se o něj zajímat. Vidíme takové lidi všude kolem sebe, ale nikdy by nás jen tak nenapadlo se o ně zajímat... a je to škoda, věřím, že spousta těch lidí okolo nás je minimálně stejně zajímavých jako právě René.(12.12.2009)

 • 6thSun
  ****

  René je vězněm především sám sobě. Třeštíková ho z tohoto arestu občas vytáhla, jenže problém je v tom, že to v tu chvíli nebyl ten pravěj René Plášil, ale někdo, kým by chtěl být, kdyby se ovšem dokázal permanentně přemáhat. Nedokázal to.Takovej hloubavej šmejd to je. 70%(28.9.2010)

 • Jara.Cimrman.jr
  ***

  "Konvence jsou na nic. I v literatuře. A morálka? Tu vynechávám, nechám jen syrovost, pravdu a trpkost. Pokrytci slovo morálka milují. Seru na ně, stejně jako oni na mě. Proč žádná část mýho zasranýho života nedopadla dobře? To neví nikdo. Ani Bůh. Bůh má volno a čte si porno. Jo, třeba to, co nafotila moje poslední holka". To jsou myšlenkové pochody nenapravitelného recidivisty Reného Plašila, který ani před kamerou nedokázal prezentovat náznak snahy stát se slušným člověkem. Autorce nelze upřít snahu a mozoly při práci na tomto dokumentu, ale dvacet let sledovat osudy zbytečného individua mi připadá jako energie vynaložená poněkud neúčelným směrem.(13.1.2016)

 • Matty
  ****

  Mrzí mě tři věci: profesionální odstup, který si Třeštíková po celou dobu udržuje (zrovna v tomto případě se osobní zapojení přímo nabízí), dokonale nevýrazný konec (což beru s tím, že život taky nenabízí vybroušené pointy) a absence titulků, jež jsou vzhledem k Reného mizerné artikulaci občas velmi žádoucí. Zajímavé komentáře: Ivoshek, liborek_, jenjan(3.4.2009)

 • JANARYBA
  *****

  Před Helenou Třeštíkovou klobouk dolů, nikdo z nás si určitě nedokáže představit, kolik energie a času ji takový dokument asi musel stát. Málokdo s inteligencí Reného asi má odvahu takto žít a nikdo z nás "tzv. žijících normálně" nemá patent na to, aby to posuzoval. Kdo je z obou táborů "svobodnější" je relativní. Každopádně se nikam nedá utéct. Jakým způsobem může vězeň, který nepracuje, získat nezbytné 2 krabičky cigaret denně mi ovšem není jasné, neboť to je jeden z argumentů Reného, proč nelze žít skromně na svobodě z invalidního důchodu.(22.11.2008)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace