Píše se rok 1949 a milovnice jídla Julia Childová se stěhuje se svým manželem do Paříže. Být ženou v domácnosti ji však nebaví, a tak se začne věnovat své zálibě, vaření. Anglicky psané kuchařky v Paříži nenajde, a tak se pouští do studia starých francouzských kuchařských knih. O více jak deset let později vychází její kuchařka a Julia Childová se stává celebritou v kulinárním světě. New York 2002. Třicetiletá začínající spisovatelka Julie Powellová, která zrovna pracuje na městském úřadě a pomáhá rodinám postiženým newyorskou tragédií, se jednoho dne rozhodne, že během roku uvaří všech 524 receptů z klasické kuchařky paní Childové. A o svém projektu se rozhodne psát blog. Ten je po těžkých začátcích úspěšnější a úspěšnější. Chodit do práce a k tomu vařit tolik jídel je však obtížné. Julie je svým projektem čím dál více posedlá, nemluví a nepřemýšlí o ničem jiném, ve volném čase jen vaří. Přestává si rozumět s manželem a ten ji nakonec opouští. Je jen na Julii, aby urovnala jejich vztah a dotáhla svůj blog do úspěšného konce. (TV Nova)

Ant

Rozkošný film o dvou (ne)obyčejných ženách. Příběh občas trochu drhne, ala výprava s hudbou mají skutečně šmrnc. Větší problém mám s Meryl Streep, jejíž afektovanost mi skutečně lezla na nervy, i když chápu, že Julia Child taková asi skutečně byla. Nicméně jsem se pokaždé těšila až přijde na řadu část s naprosto přirozenou a skvělou Amy Adams. 3,5* ()

nash.

Mám rád jídlo. Mám rád Meryl Streep. Mám rád Amy Adams. Takže pro mě ideální film, kterému jsem ochoten odpustit mnohé. I ty dvě odlišné a nesouvisející dějové linie, které spojuje pouze kniha kuchařských receptů a radost z vaření. Streepová opět předvedla svou schopnost být chameleon a současně Meryl a ještě přitom zahrát Julii Childovou lépe než by to zvládla Julia Childová. Amy Adams je milá a okouzlující a i když její Julie zůstává vedle Childové poněkud nevýrazná, zabrala si pro sebe mnohem víc mých sympatií. Možná pro svou všednost a odhodlání vydržet ve více méně nesmyslné sázce, kterou uzavřela sama se sebou. Občas se zadaří vtípek, občas dialog, některé scény jsou výborné a nad některými pokrmy se sliny sbíhají. A celé dohromady to má příjemné pozitivní a optimistické aroma. ()

iamek

Průměrná kulinářská story se skvělou Meryl Streepovou která snad ani neví co to je zahrát špatně. Děj se odehrává ve dvou časových rovinách a přišl jsem na to asi až po 20ti minutách filmů. Neřekl bych, že snímek je jen drama, ale taky trošku komedie. ()

Arsenal83

Vo filme zaznie veta: "Je to len dlhý, nudný zoznam receptov." Plne súhlasím. Spočiatku aj nejaké recepty zaujali. Ale od momentu, keď tam Amy hodila umelých homárov do vriacej vody a jeden z nich akože vyskočil, sa mi to znechutilo. A Meryl za toto nominácia na Oscara? To už môžu potom dať nomináciu aj Pepovi Vojtkovi za imitáciu Bon Joviho. ()

lena60

Nemůžu si pomoct! Do kina jsem šla s tím, že se odreaguju a aspoň trochu pobavím u nenáročného filmu. Nu a výsledek? Během první hodiny jsem se párkrát uchechtla neohrabané kuchařce Julii Child (Meryl Streep - jako vždy výborná), s nástupen poloviny druhé však přišel nečekaný zlom, objevily se u mě pocity znuděnosti a otrávenosti na konci proměněné v nasr...st nejvyššího stupně. Jelikož hlavním tématem filmu bylo jídlo a vaření, dovolím si menší přirovnání. Instantní nudle jsou tím pokrmem, jenž nejlépe charakterizuje kvalitu a úroveň filmu Julie a Julia. Gurmánům a milovníkům dobrého jídla rozhodně doporučit nemůžu. Pozn.: Je pravděpodobné, že až mě přejde prvotní vztek, přihodím jednu hvězdu (druhou) navíc. ()

heyda

Strašně natahovaný, ale fakt zbytečně. Ten příběh s prolínajícími dějovými liniemi by nemusel být tak k zahození, kdyby to nebylo všechno tak sterilní, povrchní a utahaný. Pro dívky a ženy to není film k zatracení, protože to v sobě mixuje Prostřeno, moderní romantický film a dobový film s francouzským šarmem. Já jsem se ale nebavil, takže za mě 2 hvězdy. ()

sharky

prilis rozvlekle. Film nema po strance pribehu ani v jedne casove rovine moc co nabidnout a 123 minut je strasne moc, dej se hrozive vlece. Postava hrana mou oblibenkyni meryl streepu pusobi jako strasliva slepice, asi se tak stylizovala, aby ji byl apodobna, nevim, ale v kazdym pripade me to cele prilis nezaujalo... ()

Flego

Dve ženy, dve časové roviny, dva zhodné príbehy, dvaja manželia ako posúvatelia deja a dve knihy. Zopár hrncov, panvíc, ingrediencií a... bon apettit. ()

Jinny

Čas při sledování příjemně ubíhá, přesto nám není servírované nic víc než pohádka o buchtách a milování. ()

HellFire

Čím to, že se Meryl Streep objevuje už jen v praštěných podřadných komediích? Kde je ta doba, kdy platila za hvězdu nejvyššího kalibru, které náležely hlavní role v těch nejlepších filmech? Nebaví mě sledovat Meryl "oh jak já zbožňuji Francii" s podivným akcentem, jak běhá po trzích a nakupuje přísady na vaření. No a nominace na Oscara? Ta už je spíše povinností, ale upřímně, Meryl nemá šanci vyhrát. ()

hansel97

S hodnocením mám trochu dilema, protože je to strašně příjemný film, který rozhodně nějak strašně nezklame a je takový ten milý požitkářský kousek, kterému ale chybí trocha ozvláštnění. Každopádně jsem rád, že jsem jej viděl a myslím, že ani ty tři hvězdičky za něj špatné nejsou. :) ()

Ilicka

Reklama na máslo a poctivou kuchařku Juliu, bohužel naprosto zabitá bloggerskou linkou nesnesitelné hysterky Julie. ()

SLOTH

Dějová linka Julie Child byla zábavná. Ta druhá, poněkud nešťastná. Julia byla poměrně dost vyšinutá, což je většinu filmu dost iritující. ()

duklak2

Jediné dva důvody, proč ještě žiju, jsou jídlo a sex. Tento film, který je jídlem doslova přesycen, mě tedy nemohl minout. Je ho tu tolik, že se najdou jedinci, kteří sledování přeruší a půjdou si udělat nějakou dobrůtku. Ke zhlédnutí vás také donutí to, že tam hraje Meryl, která je mou nejoblíbenější herečkou. Zde opět předvedla mistrovský výkon, za který byla právem nominovaná na Oscara. Během sledování jsem cítil příjemný vánek, který dosahoval vrcholu vždy, když se Meryl objevila na place. I ostatní herecké výkony nebyly špatné. Potěšila mě svěží hudba. Možná někdo může říci, že film měl být o něco kratší, ale podle mě je ta délka tak akorát. Snímek je zde po právu tak vysoce ohodnocen a já mu dávám pěkné čtyři hvězdičky. ()