Píše se rok 1949 a milovnice jídla Julia Childová se stěhuje se svým manželem do Paříže. Být ženou v domácnosti ji však nebaví, a tak se začne věnovat své zálibě, vaření. Anglicky psané kuchařky v Paříži nenajde, a tak se pouští do studia starých francouzských kuchařských knih. O více jak deset let později vychází její kuchařka a Julia Childová se stává celebritou v kulinárním světě. New York 2002. Třicetiletá začínající spisovatelka Julie Powellová, která zrovna pracuje na městském úřadě a pomáhá rodinám postiženým newyorskou tragédií, se jednoho dne rozhodne, že během roku uvaří všech 524 receptů z klasické kuchařky paní Childové. A o svém projektu se rozhodne psát blog. Ten je po těžkých začátcích úspěšnější a úspěšnější. Chodit do práce a k tomu vařit tolik jídel je však obtížné. Julie je svým projektem čím dál více posedlá, nemluví a nepřemýšlí o ničem jiném, ve volném čase jen vaří. Přestává si rozumět s manželem a ten ji nakonec opouští. Je jen na Julii, aby urovnala jejich vztah a dotáhla svůj blog do úspěšného konce. (TV Nova)

Kejf.

Neurazi ani nenadchne, takovej odpocinkovej snimek, nic vic od toho cekat nelze. A pred filmem se poradne najezte, koukat na to jako hladovy vam nedoporucuju :D ()

waits

Zvlastni. Jak je mi Meryl Streep v civilu nesympaticka, tak si prakticky jeji kazdy herecky projev uziju. Trochu allenovsky styl (i kdyz v podobne ladene scene vareni humru jede jako podklad u Allena nemyslitelny Psychokiller od Talking Heads) vypraveni byl zajimavejsi vzdy, kdyz se Streep na platne objevila a jeji pocatecni vstup do kurzu vareni komentovany prehnane vyslovovanym I loove everything in Fraance me dokonale pobavil. Zaver se hodne kazi, ale dodival jsem se a dal si pasticku s orisky. ()

JohnyD

Príjemný film, ktorý sa určite oplatí sledovať s fľaškou kvalitného červeného vína a za zhliadnutie (na DVD) určite stojí, síce neviem, či ten film ešte niekedy uvidím, ale 2 hodiny, ktoré som pri tomto filme strávil vôbec neľutujem, len mi trošku na nervy liezla preafektovaná Meryl, ktorá svoju rolu, na môj vkus, prehrávala a tudíž nechápem jej dve nominácie na GG. Bon Appetit!!! ()

lili6

Velmi zajímavý film, který zaujme svým originálním příběhem. Hodnocení se pohybuje mezi 3-4*, jelikož chvílemi mi tento snímek přišel příliš zdlouhavý a v některých pasážích mi "cosi" vadilo, chybělo či působilo nepříliš dokonale. ()

hazaba

Pěkná oddychovka, která sice je lehce slaboduchá, ale baví některými svými scénami. Meryl Streep i Amy Adams jsou okouzlující, i když ječák Meryl občas leze fakt na nervy. Dobře vybraná hudba. ()

Axident

Velice příjemný film, s velmi sympatickou ústřední čtveřicí, ač jsem přeci jen čekal ještě malinko víc, zejména v prostřední třetině se to hodně vleče a občas i nudí, ale v závěřečné je to zase napraveno. Máte-li zálibu v jídle a vaření, notabene malý byt a obyčejnou, starou kuchyň, přidejte si minimálně jednu hvězdu a připravte si něco k telce, chleba s máslem mě ale moc neuspokojil. Amy Adams jsem si všiml v Pochybách a skvělá je i zde! ()

Marsello

Božská Meryl a zlatá Amy. Tieto dve sa opäť stretávajú vo filme a nesklamali, i keď sa spolu neobjavili ani v jednom zábere. Bon appétit. ()

Smejdik

Já vám nevím, celou dobu jsem si říkal, že dám jen 4*...kvůli tomu, jak to bylo natažené. Kvůli pár chybám, které byly v prolínání dvou příběhů. Kvůli tomu, že se Julie a Julia nepotkaly a jak to mezi nimi dopadlo. Ale já nemůžu takovému filmu dát jen 4. Protože herečky byly vynikající - Meryl byla jako vždy velmi důvěryhodná a Amy byla tak rozkošná. Protože ty detaily, na kterých si režisérka dala záležet. Protože příběh, protože vtípky. Protože jídlo. Správný film poznáte podle toho, že si chcete okamžitě zadat na wikipedii Julia Child, Julie Powell a koupit si knihu Mastering The Art of French Cooking a uvařit z ní co nejvíc receptů. Přesně tak to mám - a je to subjektivní. Ale je to tak, 5* si pro mě zaslouží! ()

Darkslayer

Film je celkom príjemne ladený s občasne humorným nádychom. Trpí však na jednu veľkú chybu. Na počin s tak jednoduchým príbehom, slabou dynamikou, nevýraznou zápletkou a malou výpovednou hodnotou je roztiahnutý na nekresťanské 2 hodiny stopáže. Pri takých 90 minútach by som si to vedel predstaviť, ale takto som už po prvej hodine začal poškuľovať po hodinkách a 30 minút pred koncom som sa už vyložene nudil. Dej je príliš statický aby si dokázal udržat divácku pozornosť celu dĺžku filmu. Meryl a Amy boli fajn a jedlo vyzeralo tiež veľi chutne (človeku až vyhladne). Nečakal som veľa , ale čakal som viac ako som dostal. ()

Pet 510

Nenávidím ženušky co jsou celé dny zavřeny doma u sporáků a vyváří manžílkovi a proto jsem si od tohohle filmu moc neslibovala. Ale Meryl Streep dokázala něco neskutečného. Přesvědčila mě že žena jejíž životní náplní je vaření může mít sebeůctu a dokonce i hrdost a odhodlání a její část filmu s příjemnou atmosférou mi příjemně uběhla. Na druhou stranu při části z roku 2002 jsem dostávala přesně ty dávicí reflexy, které jsem očekávala. Amy Adams mě až neskutečně rozčilovala a hlavně jsem nepochopila smysl celého projektu její postavy. Vážně mě nebavilo pozorovat nervově nevyrovnanou ženu, která vaří a střídají se u ní stavy histerickývh záchvatů a prchavé pocity štěstí kvůli tomu že se jí povedlo nespálit koláč. Škoda že celý film netvoří jen Streepovská část to by byl plný počet. ()

Huguette

Velké očekávání a taky docela zklamání. Amy Adams mi byla vyloženě nesympatická. A Meryl - ta byla geniální!!! Neskutečně vyčnívala nad filmem a asi to dost zachránila. A ještě...co ten konec? To, jak je ve filmu postava Julie Child prezentovaná, mi vůbec nesedí s tím závěrem...který mě docela mrzel. ()

shereen

Zklamání. Nevím, jestli Amy Adams tak špatně hrála nebo jestli byla její postava prostě úplně blbá znuďěná hysterka, ale jeji přítomnost na plátně se rovnala utrpení. Já si taky píšu blog a nikdo o mně netočí. Navíc chyběla jakákoli závěrečná pointa. ()