Píše se rok 1949 a milovnice jídla Julia Childová se stěhuje se svým manželem do Paříže. Být ženou v domácnosti ji však nebaví, a tak se začne věnovat své zálibě, vaření. Anglicky psané kuchařky v Paříži nenajde, a tak se pouští do studia starých francouzských kuchařských knih. O více jak deset let později vychází její kuchařka a Julia Childová se stává celebritou v kulinárním světě. New York 2002. Třicetiletá začínající spisovatelka Julie Powellová, která zrovna pracuje na městském úřadě a pomáhá rodinám postiženým newyorskou tragédií, se jednoho dne rozhodne, že během roku uvaří všech 524 receptů z klasické kuchařky paní Childové. A o svém projektu se rozhodne psát blog. Ten je po těžkých začátcích úspěšnější a úspěšnější. Chodit do práce a k tomu vařit tolik jídel je však obtížné. Julie je svým projektem čím dál více posedlá, nemluví a nepřemýšlí o ničem jiném, ve volném čase jen vaří. Přestává si rozumět s manželem a ten ji nakonec opouští. Je jen na Julii, aby urovnala jejich vztah a dotáhla svůj blog do úspěšného konce. (TV Nova)

llydeb

Zdánlivě se toho moc neděje, ale nakonec jsem se nemohla odtrhnout. Film jsem viděla dvakrát, přečetla si Juliin životopis a vařím podle jejího DVD. Je krásné pozorovat Julii Child v podání Meryl Streep, jak postupně propadá kuchařské vášni. Nakrájí vagón cibulí a nedá se odratit ani protivnou ředitelkou Cordon Bleu. Příběh člověka, který se našel a který po sobě poctivou prací vykonávanou s láskou zanechal nesmazatelnou stopu. ()

Katka232

Velice hezký a svěží film o kulinarskem umění.Málo kdy mě něco podle skutečného příběhu zaujme, jako se to stalo tady. Skvěle načasováno prolínání dvou časových úseků. ()

subic

Docela dlooouhý film o vaření, o kuchařkách, těch tištěných a tak. 3 hvězdy dávám hlavně kvůli Meryl Streep, kterou mám prostě rád. 55% ()

BardDeLune

Takový příjemný příběh o tom, že člověk nikdy neví o jej začne bavit a kdy najde tu svou vášeň. Tento film byl velmi dobře obsazen a stejně kvalitně odehrán, příjemná byla i jeho hudba a zobrazení, na másle, založeného jídla. Jako celek pro mne však zcela nefungoval a zůstal za ním jen průměrný dojem, ke kterému se již nevrátím. ()

PlysovyMacko

Obe hlavne hrdinky sú otravné. Meryl prehráva a u nej ma to neprekvapuje, ale Amy je tak nepekne urobená. Film je neputavo natočený. Riešia sa nepodstatne odbočky, ja by som film pojala ako food porn. Tu sa ale viac o jedle rozpráva ako sa ukazuje. Nuda. ()

Clee

Zajimava kombinace dvou pribehu, ale vrazedne pomaly tempo a mistama neunosna predvidatelnost scen mi to dost kazila. Fandum do jidla ovsem doporucuju. Jo a Meryl je tu vazne ulitla :) ()

sendisis

Krásné spojení dvou příběhů. Francie a vaření, skvělá Meryl, jak jinak než další počin Nory Ephron, tohle mě hodně bavilo :-) ()

Bratr

Přes jistou roztahanost budí nesmírnou chuť jíst a milovat se. Až půjdu zítra na nákup, budu na film rozhodně myslet. ()

Ashka

Vyjadruje to veskerou radost kucharu z vareni, kdo nevari, nikdy nepochopi, kolik to cloveku dava. Je to neco jako pro kuraky cigareta po zpackanem dni, je to neco co vas utisi a rozradostni. Vareni je proste krasa, presne to film vyjadruje. Kez bych byla z poloviny tak dobrou kucharkou jako Julia a Julie!!! ()

lobo87

Sympatický film, ktorý poteší, ale nenadchne. Z dejových línií zaujimavejšia tá so skvelou Meryl Streep. Pre fanúšikov varenia a kulinárstva určite ešte zaujímavejšie, pre bežných konzumentov príjemný film na jedno pozretie... 60% ()

iva_zik

no, čekala jsem víc... Flim neurazil, ale ani nenadchl. Dost mi vadila M.Streep, která vypadala, že je neustále s min. 1‰ ()

MiniMer

Obě hlavní protagonistky zvládly svoje role skvěle, vedlejší herci v čele se Stanleym jim skvěle sekundují, krásná Francie, můj oblíbený New York a nenáviděné i milované vaření. Nic světoborného to není, přesto před Norou smekám. ()

eMeMko

První, co mě na tomhle snímku zaujalo, byl fakt, že je natočen podle dvou skutečných příběhů. Popravdě řečeno, více se mi líbila ta "novější" část, jelikož mi herecký výkon Maryl Streep přišel hrozně otravný. Ale těžko říct, třeba se pravá Julia Child takto chovala a mluvila. Naštěstí situaci zachraňoval její manžel Stanley Tucci, protože ve spojení s ním šlo občas o opravdu komický pár. Ve finále se tedy jednalo o celkem povedený film, nic náročného či s hlubší myšlenkou, prostě klasický film na odpočinek, ve kterém se snaží mladá Julie uvařit všechny recepty z kuchařky starší Julie. Jen teď tajně doufám, že přítelkyni nenapadne něco podobného, protože tuto kuchařku doma máme. ()

PTomA

Starosvětská "komedie", která nudí, Adamsová nepředvádí vůbec nic a Streepová přehrává. Všechno je to o ničem, postavy jsou prázdný a celá příběhová linka nevede nikam. Ani nevím proč dávám 2 hvězdy. :) 3.5/10 ()

DavidPrague

Jednoduché počítání - část filmu s geniální Meryl Streep je za plný počet, o poznání méně nápaditá a chvilkama i vlastně průměrná část ze současnosti je za 3 *. Celkem tedy 4 *. Meryl si určitě zaslouží další oscarovou nominaci! ()