Temné patro

Scénář:

Pekka Lehtosaari

Hudba:

Ville Riippa

William Hope, Leon Herbert, Ronald Pickup, Philip Bretherton, Noah Huntley, Dominique McElligott, Skye Bennett, Mr. Lordi, Kita, Amen, Ox, Awa, Jussi Haukkamaa (více)

Pouhých sedm pater může být tou nejhorší noční můrou
Otec se chce o svoji autistickou dceru postarat sám a násilím ji odvést z nemocnice. Při útěku ale zůstanou uvězněni spolu s dalšími šesti lidmi ve výtahu. Incident je však pouze začátkem té nejhorší noční můry. Když dveře výtahu po delší době dveře výtahu konečně otevřou, najdou jen strašidelně prázdné chodby několik zohavených těl. Je to práce netvorů z temné strany, kteří se právě pouští do děsivého útoku na své nové oběti. Začíná být jasné, že na malém autistickém děvčátku leží otázka přežití celé skupiny. (oficiální text distributora)

Teabag

Další severský hororový nářez. Od začátku je tu velmi dusno, řekl bych. Ale je to jako s těmi trpaslíky: jsou dobří plavci, ale nevydrží. Navíc to expresivní zpracování monster... Některé scény mě donutily vyprsknout smíchy (aneb jak Jon hasičákem do hlavy dostal). Tyhle věci Dark Floors sráží strašně dolů. Na druhou stranu můj celkový dojem je vlastně velmi dobrý, protože místy jsem si užil to správné hororové mrazení v zádech. Nejsou to tak ani 3 ani 4*. Spíš tak 70%. ()

lukasd

Zpočátku velice dobrá atmosféra, která se však vytrácí s příchodem monster, která se do filmu moc nehodí. Konec jsem vůbec nepobral. Obávám se, že scénárista nevěděl, jak to zakončit, tak si řekl, že to udělá tak, aby to nkdo nepochopil a bude vypadat děsně chytře:-) ()

Zyne odpad!

ze zacatku se dobre buduje atmosfera a strach z neznama. pote co se ale objevi prvni prizrak "kricici kralovna" jde cela poctiva bububu atmosfera do hajzlu a zbyva jen smich nad trapnosti clenu skupiny Lordi, kteri se zde snazi byt opravdu za drsne a strasidelne prisery. opravdu nedopocuju jako horor, jedine snad jako komedii, ale nechtenou ()

Reverger

Lordi jsou bezvadná kapela, jejich písničky znám nazpaměť. To že vytvořili svůj vlastní filmeček jsem slýchal už pěkně dlouho a až teprve nedávno jsem měl tu čest to shlédnout...Ne zrovna složitý, spíš jednoduchý jak facka, ale svým způsobem zajímavý a geniální snímek. Strach, atmosféra, luxusní prostředí a Lordi, lidi, potřebujete něco víc? ()

Oxymoron

Tak jsem se těšil, jak budu šíleně originální, když napíšu komentář, že všechny nestvůry ve filmu mi šíleně připomínaly metaláckou skupinu Lordi a jak mě všichni budou chválit a smát se, že jsem to tak skvěle vystihl. Už už jsem si kupoval oblek na předávání Pulitzerovy ceny, no a přijdu sem, koukám na kolonku HRAJÍ a co nevidím: Amen, Ox, Awa, Kita... Lekl jsem se stokrát víc než ve filmu a nechtěl jsem tomu věřit. Ale jo, ona je to fakt pravda! Skupina si z filmu udělala "pěkný" promo film a ať už to byl její nápad nebo něčí jiný, nikomu prostě nedošlo, že zrovna tyhle nestvůry (a je úplně jedno, jestli je to nějaká metalová skupina nebo bezejmenné masky) jsou na tomhle filmu to nejhorší. Opravdu. Nebýt jich, mohl z být z Dark Floors docela solidní horor. ()

wampire23

Takže po zhliadnutí musím priznať sklamanie. Nečakal som A-čkovú záležitosť, to určite nie, ale toto malo zrejme dosť ďaleko aj od B-čka. Úplne klasický haunted horor bez jedinej novinky, pôsobiaci akosi ,,vykastrovane". Postavy sú nám od začiatku úplne ukradnuté, love story nezaujímavá, vlastne nám je jedno, ako to s postavami dopadne. Trápny pokus o ukážku paralelných svetov a prelínania sa času, záverečný twist mi spôsobil žalúdočné ťažkosti (toto už prosím nieee). A k tomu všetkému sú beštiami členovia skupiny Lordi (a to mám ich hudbu celkom rád:D). No ako ich promo pred koncertnou šnúrou dobré. Toto si mohli dať do svojho DVD medzi bonusy:D. Temných 40%. ()

Ideatore

Co to bylo? Co to jako mělo znamenat? Mohl by mi to někdo vysvětlit? Teda, nic moc jsem od toho neočekával, ale tohle? To ta holka furt musí chroptět? Nevim, snad hvězdička za snahu. ()

BlackHood

Celkem nic noc, ale já Lordy poslouchám, a proto jsem se bavil. Hodně mě však zklamalo, že zazněla jen jedna písnička od Lordů, a to ještě v titulkách... ()

JK-Stinger

Dost slabý horor, který se sice velmi slibně rozjíždí, ale ztrácí na tempu a zajímavosti v průběhu děje. Všechno završuje podivný konec a bez větších náznaků vysvětlená zápletka. Třetí hvězda je jen z úcty k Lordům... ()

Ronaldo79

Začátek velmi slibnej, atmosféra nemocnice obstojná, kamera na úrovni, ale zhruba od 30 minuty je z toho hroznej guláš monster, duchů, zombie, časové smyčky a myslím, že tam byla ještě mumie. Vyvrcholení příliš slabé a konec je vyjádřením celého snímku, který neví, za čím si jde(pointa silně nedotažená). Realistický hodnocení 2* pokud bych se nechal unést emocemi tak klidně za 4*. Ale nesmělo by to být celé promo finskej metaláků. 4/10* ()

Flopik

No tak toto som chcel pozrieť iba kvôli Lordom . Nijak ma nelákalo pozrieť Fínsky film predsa len som zástancom toho že USA je najlepšie :D.No nakoniec som sa k tomu dohnal a musím povedať že ma to fakt sklamalo.Nečakal som že to bude niečo svetoborné ale toto bola dosť biedu.Film nemal ani hlavu ani pätu . Lordi tam boli zriedkavo . Celý film som sa tešil na Mr . Lordi no a keď sa konečne ukázal nestálo to za nič.Ani raz som sa v priebehu celého filmu nezľakol.No a tá malá neviem prečo ale od zaČiatku som mal chuť strčiť jej niečo do úst nech je konečne ticho. Pre mňa by to boli chabé 2* no kvôli Lordom som ochotný prižmúriť obe oči a dať 3* a 50%. ()

Hernycztek

Vždy se snažím na horor soustředit, aby mi neuniklo nic důležitého a dokázal jsem na něm najít něco pozitivního. Bohužel Dark Floors je jeden z těch případů, kde jsem z nudy ztratil koncentraci a dělal jsem všechny další aktivity, jen né sledování filmu. Byl to pro mě naprostý propadák, který mi nedával absolutně smysl a řekl jsem si, že k tomuhle už se vracet nebudu. Jenže když jsem se náhodou dozvěděl, že ony ,,příšerky, které tu jakože straší", jsou má oblíbená kapela Lordi, názor jsem přehodnotil a dal tomu druhou šanci. - Po druhé projekci jdu s hodnocením výš, ale nějaký trhák to stejně není. Potvrdilo se mi, že pokud se nebudete celou dobu soustředit na děj, ztratíte se a už to nechytíte. Ono je tu i tak mnoho scén, které ani teď nechápu, především konec, který dal nové otázky a žádné nevysvětlil. Celou dobu nevíte, jestli jde o sen nebo realitu, což není úplně pro každého. Co se musí vyzdvihnout, je atmosféra po ,,osvobození z výtahu" a zničené prostory nemocnice, ty vypadají prvotřídně. Monstra nemají téměř žádný prostor, a když už se objeví, nedokážou vystrašit. Herci zrovna neoslovili, ale úplná dřeva to nejsou. Autistická dívka samozřejmě celou dobu štve svým chováním, jenže bez ní by tenhle horor nedával už vůbec smysl. ()

Všežrout

Možná jsem byl v nějakém zvláštním nekritickém rozpoložení, ale zkrátka se mi to líbilo a zabavilo mě to od začátku do konce ;-) ()

Venous666

Od začátku jsem dostával naservírovaný klasický horror, pak sem tam se objevily prvky lehkého sci-fi žánru a já jsem si mnul ruce. Monstra (strašidla) velmi propracované a do toho zahrnuji i temné prostředí, ale pak přišla zrada, dosti velká zrada. Naprosto fatálním labilní konec, co moje hodnocení řadí někam hodně dolů... Kdyby to bylo kratší o pár minut a všichni by zhebli, bylo by líp ... ()

Noomi

Fínsko nie je žiadna hororová veľmoc, takže som od toho moc nečakala. Lordi si zrejme chceli splniť sen a natočiť vlastný horor, keď už vyzerajú tak ako vyzerajú. Podaril sa im celkom solídny kúsok s fajn atmosférou, len príbeh je celkom zabitý. Ale má to čosi do seba a v podstate som ani nebola sklamaná. Tak za snahu a za to, že Fínsko neskonale milujem a Lordi môžem 3 hviezdičky. (ale nech to neskúšajú znova...) ()

Mania

Dobře, vím, že film je spíš podprůměrný. Na druhou stranu, od začátku se něco děje, nejsou tam hluchá místa a ano, hrají tam Lordi! Když jste fanoušci skupiny, nemůžete jim nedat hvězdičku. Konec se mi nelíbil. Kdyby film skončil tak o pět minut dřív nemohla by být nadále řeč o podprůměrnosti... ()

Untitled07

Perfektní úvod, námět dobrý a prostředí výborný...co ale musím podotknout je to, že když se na scéně objevili Lordi, tak jsem se šíleným způsobem rozesmála a už jsem jen čekala až tam rozjedou Hard Rock Hallelujah :-D Ale pohoda, takže průměr. ()