Triangle

Superpero

To zase jednou chtěl být někdo chytrý a mysteriózní. Výsledek je iritující, nudný a nesmírně hloupý. Vystresovaná, nesympatická kráva, v hlavní roli, mě srala celej film, ale jakž takž bych vše prominul, kdyby to alespoň dávalo smysl. Ale nedává. Ta smyčka nefunguje, postavy se chovají hypernesmyslně a já v duchu bezmocně žasl, jak až moc je to debilní. Scéna s taxikářem je až komická. ()

BadoXXII

Aj napriek dopredu (od polovice) jasnému a neprekvapivému záveru, miernej prekombinovanosti deja a občas drhnúcim súvislostiam to na mňa fungovalo. Za 15 minút sa film rozbehne, vizuál je aj na ten malý rozpočet slušný, nápad dobrý a atmosféra dostačujúca. Celkom inteligentné a ja som bol celkom spokojný. ()

George Stobbart

Christopher Smith nám po napínavom Metre (Creep) a polo-vtipnom Severance ponúkol ďalší hororový kúsok - Triangle. Napriek tomu, že sa jedná o vcelku nenápadný film, je v ňom už cítiť vyššie ambície a oveľa väčšiu prepracovanosť, než u predošlých spomínaných kúskov, k čomu trochu dopomohlo aj nenápadné vykradnutie iných mysterióznych filmíkov. Parta známych na mori sa s jachtou dostane do búrky, vďaka čomu stroskotajú a dostanú sa na palubu opusteného parníka. A tu ich namiesto tradičného, maskovaného hororového killera, na ktorého to zo začiatku vyzerá, čaká niečo výrazne zaujímavejšie... Priznávam, miestami je ťažšie sa vo filme zorientovať a sám režisér pripustil, že sa dá vysvetliť 3 rôznymi spôsobmi, ale je to zaujímavé, napínavé, atmosféra je kvalitná, vizuál skvelý a nebyť občasnej prekombinovanosti deja a nelogickosti postáv, tak by to z môjho pohľadu nemalo chybu. ()

Rominator

Velkým mínusem snímku Triangle (2009) je, že se snaží hrát na efekt počtem časových smyček, které pak do sebe v průběhu děje nemohou zákonitě zapadnout. Takový film Uvězněni v čase / Timecrimes (2007) nabízí pouze tři časové smyčky a výsledekem je mnohem kompatibilnější příběh. ()

teutates

To mě poser... famózna časová smyčka, s ktorej niet cesty späť... všetko začína dávať "zmysel", niekto si prečíta bajku, povesť, poviedku (to je fuk) no a samozrejme pri tejto príležitosti vymyslí ultra mega special originálny scénar (omg). Následne ja čumím na film, kde hysterická Melissa George hádže zhulené ksichty na 2 spôsoby... hádam sa so svojou priateľkou o tom ako ja si neviem predstaviť keby som videl sam seba, alebo čo to je mať doma také decko... proste babam sa to očividne páči, pretože rozmyšľajú inou časťou mozgu (asi), avšak mne..? Mňa rozhodne toto nechytilo... hlúpe, ani snaha o trochu racionálneho myslenia alebo aspoň mierneho naznačenia niečoho, čoho by sa dalo chytiť... pevne verím, že snímok bude hit, pretože rozoberanie tohto špecialu... wow 2/10. Zabudol som zmieniť klasický námornícky výcvik američaniek v domácnosti... nôž, sekera, brokovnica no a nakoniec umenia Jackie Chana... hu. ()

• Dej filmu sa odohráva v Miami, avšak celé nakrúcanie prebiehalo v Queenslande. (U_S_O)