Triangle

grogodil

Vo svojej jednoduchosti je Triangle v podstate nepriestrelne uzavretá časová sľučka, v ktorej má každý záber svoje miesto. Pokiaľ človek znesie prvý polčas filmu pohľad na duchom neprítomnú Melissu George, alebo nie je hnidopich, ktorý sa v časových paradoxoch bude nejak hlboko pod povrchom vŕtat a hľadať chyby, dostane solídnu dávku mystičnej atmosféry. ()

kajas

Absolutně jsem to nepochopila (a proto hvězda dolů), ale strašně se mi to líbilo. Možná moc jednoduché vyjádření, ale co víc dodat? Herecké výkony uvěřitelné, hudební doprovod způsobující mrazení v zádech, opravdu velice zajímavý příběh, zkrátka skvělé. Divím se, že je tento horor tak málo známý. ()

Dubro

Bacha vážení, von za oknom zúria Vianočné sviatky a je tam kosa jak sviňa. To som si natiahol hrubé zelené ponožky, ktoré mi strýko doniesol z misie z nejakého stanu (myslím že to bol Afganistan), na mozgovňu zacapil čiapočku, čo som do nej žobral celý týždeň a vybral sa do kina na niečo tri dé. No hovno Vaša Jasnosť. Do nášho Cirkusu (rozumej nákupné centrum Európa) som sa ani nedostal a to som musel prebrodiť tri na blato zasnežené kopce a tri na kosť zamrznuté rieky, aby som zistil, že obyvatelia našej osady nedbajú o svoje duševné zdravie, nakupujú aj v nedeľu a tomu chudákovi, čo chce navštíviť multikinečko, nenechajú žiadne miesto na zaparkovanie chudobnej drožky. Aby som neskončil ako duševný mrzák, otočil som sa na ručnej, vrátil sa do rodného iglu a pustil si na plazmičke túto časovú slučku. Aj keď som už čosi podobné zazrel v Losovi Kromokrímenešovi, bol som spokojný a príjemne som si pri tom naprdel do kresla. Vlastne som chcel len toľko povedať, že bacha vážení, von za oknom zúria Vianočné sviatky a je tam kosa jak sviňa. To som si natiahol hrubé zelené ponožky... ()

Eldrick

Nevšední deja vu thriller s pár nelogičnostmi, ale smysluplnou pointou, na kterou kdyby se čekalo míň času, udělali by tvůrci líp. Melissa George má pěkný nohy. ()

IceQueen

Znova a znova, stále dokola tie isté scény z rôznych uhlov. Únavné, nudné a značne iritujúce sledovanie neustále sa opakujúceho priblblého správania hlavnej hrdinky. ()

StrYke

Upozornění! Komentář obsahuje spoilery! Christopher Smith již po skvělém Creep dokázal, že vytvořit skvělou atmosféru a skvělého záporáka mu nedělá žádný problém. Ale potom je tu to, co mu problém dělá... Udržet si to. Když jsou všichni v prvních zhruba 20 minutách vyvražděni (leč v zatraceně atmosférickém stylu) a zbyde pouze hlavní hrdinka v podání skvělé Melissy George, určitě nejednoho popadne lítost, že se klasické a "zdlouhavé" vyvražďovačky nedočká. Mně osobně to zklamalo, ale to jsem netušil, co přijde potom. Hrátky se zastaveným časem. Proklatě obtížné téma a snad nikdy se ještě žádný film nedokázal udržet na bezchybnosti. Triangle není vyjímkou a ačkoli je tu těch chyb minimum, na zamyšlení to minimálně.. zabolí. Těch chyb se hlavně dopustila druhá časová linie, kdy se Jess ještě snaží celou situaci zachránit. Celý ten úsek je nezávislý na zbytku a natolik podělaný, že jak už by tvůrci udělali třetí úsek, nezachránili by to. Čtvrtá a závěrečná část je potom už docela zbytečnou a zodpovídá otázky, na které mě osobně odpovědi nezajímaly. To by ubralo filmu minimálně dvě hvězdičky, kdyby alespoň tu jednu nezachraňovaly jiné položky. V první řadě je to hvězdné herecké obsazení, podávající stoprocentní výkon. Potom ještě sympatické postavy, kterým prostě musíte fandit, a zajímavý záporák s pěknou (i když neoriginální) maskou. Ve druhé řadě je to mimořádná atmosféra a vynikající zábavnost. Jestli se Smithovi povedla Izolace, na kterou mám v plánu teprve koukat, určitě si ho dám do TOPky nejoblíbenějších režisérů.. ()

TheDon

Mě tenhle druh filmů nesedí. Časový smyčky, prolínání těch stejnejch situací a ve finále už ve čtvrtině filmu člověk zjistí, kdo je skrytej za pytlovou maskou a napadne ho, jak to asi skončí. A přesně tak se to i stane. Zubatá ošklivka Melissa je tupá jak majzl a nejraději by všechny zachránila, tak je raději postřílí. Fucking twisting hell. 30% P.s: co by na to asi řekl Jan Tleskač? ()

M.i.k.e

osobně sem velmi příjemně potěšen.Triangle sem si obstaral až na doporučení a po celou dobou sem měl opravdu nepříjemný pocit.Ta stísněná,beznadějná atmosféra se tvůrcům opravdu podařila.Je pravdou,že Triangle je film na jedno podívání,jelikož při tom druhém už diváka nic nepřekvapí a film tím ztratí na síle,ovšem i to jedno jediné podívání slibuje opravdu nevšední zážitek.Proto se tentokrát přikláním k maximálnímu hodnocení... ()

Hennes

Možná má snímek pár nejasností a v podstatě už po nalodění na parník začíná být vše jasné, přesto se mi to líbilo. Je to napínavé a čím film trvá déle, tím víc jsem si to užíval. Posun v čase a neustálé opakování toho stejného je zápletka která mě baví. Že tady Jess musela likvidovat sebe sama a nakonec vše prožívat stále znovu nebylo moc záviděníhodné. ()

peiton

Takúto situáciu by som si nepriala ani ako sen,nieto ešte zažiť to.Dávno-pradávno som nemala tak nepríjemne mrazivý pocit ako sálalo z tejto snímky.Mystery snímok ako bič mi dopomohol konečne vytiahnuť dlhoukrývané eso z rukáva.Príbeh Vás zavedie do starej zdanlivo opustenej lode AEOLUS,kde sa dejú veľmi prapodivné veci.Logiku u tohto samozrejme nehľadajte,pretože ku koncu Vám to docvakne a všetko bude razom dávať perfektný zmysel.Lepšie neskôr ako nikdy.Samotný záver by som z môjho pohľadu nenazvala záverom a tak,ako ,,všetko má svoj koniec" tento je a bude stále len začiatkom.Taká iná,lepšia ,,Neverending Story".Tento snímok mi na chvíľu pripomenul,že aj ja prežívam svoj trojuholník ,no nie ten na bermudách,ale v práci..Stále sa tam vraciam..... ()

Havaj8

Že by první film s Bermudským trojúhelníkem, kterej jsem viděl? Na první pohled to začalo dost fajn, partička lidí si vyjede na jachtu, smete je bouře a naloděj se na větší loď. I tam to probíhalo dost mysteriozně a zajímalo mě, co se to tam děje. Ale když se to začlo točit zas a znova, tak už jsem tomu přestával docela rozumět. Možná jenom neznám přesnej význam Bermudskýho trianglu. Ale spíš si myslím, že filmaři trochu přecenili svý síly a už to nešlo zkorigovat, tak tomu hodili takovouhle nekonečnou smyčku a hotovo. Nebudem se o to dál starat. Ten konec tomu totiž nasadil úplnou korunu. Vlastně ono to žádnej začátek a konec nemá. / po zkouknutí explaining videa na youtube a pár prostřizích filmu, je vidět, že už poprvý, co se frajerka nalodila na jachtu s kámošema, to nebyla úplně ona a není to úplně poprvý. Jestli je opravdu potřeba ten film vidět 8x pro úplný pochopení, tak to je masakr na takový levný béčko. ()

bourec

Podobnejch horror-thrillerů z různejch lodiček sem viděl spousty.Tenhle začal dost nenápadně,ale jak se děj dostal na loďku,bylo zaděláno na solidní řádění.Ale ouvej.Zmatlaninu,jakou rejža slušný Izolace splácal,tak to byla síla.Vůbec si nemyslim,že sám ví,co ta zprasenina znamená,a hrozně rád bych se ho na to osobně zeptal.A ten konec tomu dal vůbec korunu.Jediný vysvětlení týhle píčusoviny je ,že přetáčel scény několikrát a zapoměl ty původní smazat,a úplně se v tom utopil.Dobře mu tak.20%. ()

MA.KI

Tady zas někdo vymýšlí rádoby sofistikované hovadiny pro lidi bez mozku, kteří mu to sežerou i s navijákem. Nechápu. ()

Nach

Velice zajímavý horor, který si pohrává s časem. Škoda, že je tak málo známý, ve svém žánru jde totiž téměř o skvost. Originalita každopádně zaručena! 75% ()

Flaxik

Úplně nesnáším, když režisér dělá z diváka úplného kokota a myslí si, že je tím úplně hrozně cool. Scénář byl úplně vymozkovaný a úplně z něj čišelo přesvědčení, že když tam dodá dostatek úplně chaotických zvratů, že si divák úplně určitě nevšimne, že je to celé úplně na palici. Melissa George má úplně celý film jeden jediný úplně hrozný výraz "jsempošahanákrávaavímotom" a ze všech možných řešení vybírá vždycky to úplně nejblbější. Je to škoda větší než oktávka v kombajnu, protože první třetina filmu vypadala úplně skvěle. Pokud budu chtít úplně nelogickou sračku, pustím si úplně libovolný slasher, ale u tohohle tématu čekám trošku víc, úplně. Srovnání s Los Cronocrimenes je úplnou urážkou pana Vigalonda. První dvě hvězdy jsou za první třetinu filmu. Slovo úplně se mi zalíbilo, musím ho používat častěji. ()

TomikZlesa

Po Timecrimes další obrovské překvapení kdy sem kvičel blahem jako vepřík na porážce. Z cestování časem, časových smyček atd. se prostě vžydcky posadím na prdel :-) (i když tady není úplně jasný o co jde) . Nenechte se oklamat, ne pointa opravdu není v tome že jeden vyšinutej magor kosí lidi na lodi jako sem si napřed myslel já....pro mě osobně ginální zápletka a pointa. 100% spokojenost. Sic slabší efekty, ale o ty tu nešlo. ()

cubajz

zajímavý počin, který si nezbedně (a zábavně) užívá hrátky s časem a se smrtí - asi to bude potřebovat ještě jednou protočit. ()