Triangle

kinghome

Skvělý horror, kde konečně dotáhli do dokonalosti nápad s minulostí,přítomností a budoucností. Úžasné navázání konce na začátek. Prostě konečně něco jiného, než všechno ostatní.A to se cení. ()

Mrkvič

Tak já nevím. Myšlenku to má, ale provedení pokulhává a to sakra hodně. Jako horor se to tváří pouze do prvního rozuzlení a potom je to už úplně bez napětí. Možná to je kdo ví jak promyšlené, ale já už ke konci několikrát usnul. Restartovaný začátek mi navíc nedává vůbec žádný smysl z hlediska logiky nějakých fyzikálních principů, ani z pohledu racionálního lidského chování. Možná jsem ale nějakou drobnost unuděn prochráp. SPOILER ALERT Nojo, nejsem matka dítěte, tak jsem chování hrdinky pochopil až po přečtení diskuze. I tak ale se záchranou přátel nebo třeba syna, neměl Sysifos po každém výšlapu kopce s balvanem možnost všechno znovu přehodnotit a rozhodnout se čestně. Za zmínku i stojí zvážení toho, že šla matka hned poprvé po smrti syna s přáteli plachtit. ()

lennyd

Jess (Melissa George) se svými přáteli vyráží na moře, když náhle po pár hodinách přijde obrovská bouře, která jejich loďku převrátí. Kromě jedné dívčiny se ale všichni zachrání, a když brzy zahlédnou velkou dopravní loď, jsou přesvědčeni, že vše dobře dopadne. Ač se loď zdá zprvu opuštěná, děje se tu něco velmi zlověstného ... Zhruba po polovině filmů jsem si pěkně chystal komentář k hodnocení odpadu, něco ve stylu jak opět teenageři (i když tady o chlup starší) vyráží na moře, kde se buď pozabíjejí sami, nebo je něco velkého sežere. Ale pak se příběh začal docela slušně rozjíždět, všechny kolečka do sebe dokonale zapadají, takže se můj pohled na tento filmeček rapidně změnil. Fakt mne překvapilo, jak si tvůrci filmu dávali pozor, aby všechno klapalo - většinou se v podobných filmech zamotává kromě diváka i režisér - ale v Triangle bylo vše dokonale čisté. Závěrečných deset minut vše ještě náramně dovršilo. Fakt se mi to líbilo... ()

ivan bohatyr odpad!

Tak tohle je ale blbost. Dvě věci než se podiváte ne ten film: prvni - ta ženská v hlavni roli je uplně vymaštěná, tu by měli bit každej den a zavřit do blázinca, tak počitejte s tim že je fakt hodně blbá, druhá hodně duležitá věc - teď označte ten film, dejte shift+delete -> ANO a nikdy už ani neuvažujte že se na tuhle chujovinu někdy podiváte. Master-sračka a to doslova a to tomu ještě přidávám. ()

elanius

(15/2012, BluRay1080p) / Pre mňa jeden z filmov, ktorému sluší extrémne hodnotenie: maximálne záporné alebo absolútne najvyššie. Atmosféra a tajomnosť (zo začiatku) predstavuje maximum hororových a thrillerových kúskov poslednej doby. Film pri ktorom človek prestáva vykonávať bežné činnosti a vydrží ho pozerať s pohárom vína pri ústach s dvomi hltmi za celý film :). Po A Lonely Place to Die, som si Triangle našiel vďaka Melisse George. Nesklamala, ona vie tieto vystrašené ksichty dokonale! Posledná vec na ktorej podobný typ filmu stojí je pochopenie celej zápletky. V tomto prípade radím, radšej nad ňou nerozmýšľať a užívať napätie...a po filme si taktiež nelámať hlavu všemožnými, motajúcimi "Inceptionovskými" vysvetleniami, pretože len to szyzifovské je podľa mňa jednoduché a geniálne zároveň ... 9/10. ()

demented

Nevadí mi, keď si niekto "požičia" nosné nápady z iných filmov, pokiaľ ich vie podať zaujímavo. Našťastie Christopher Smith nie je žiadny fušer, o čom nás už stihol dvakrát presvedčiť. Bohužiaľ mu ale pár krát ušli súvislosti, miestami to škrípe a taktiež nechápem, prečo hlavná hrdinka trpela utkvelou predstavou, že aby to všetko ukončila, musí každého odkráglovať. V tomto smere bolo Timecrimes prepracovanejšie. ()

Hennesy

Film so značne rozporuplným prijatím, za čo vďačí najmä nejednoznačnej, resp. nejasnej ústrednej myšlienke. Tá sa, po prvom zhladnutí, môže zdať nezmyselná a prekombinovaná, pričom záver tento pocit len umocní. No ak sa nad tým človek trocha viac zamyslí (tak ako som sa zamyslel ja:) a začne odkrývať jednotlivé náznaky ukryté vo filme, zrazu zistí, že samotná časová slučka (o cestovanie v čase tu nejde ani náhodou) je len prostriedkom k oveľa hlbšej a dovolím si povedať ba priam duchovnejšej pointe. Zo záveru sa razom stáva geniálne vyústenie zápletky, ktorú by v tomto type filmu nečakal nikto. Otázkou však zostáva, či to režisér a scenárista v jednej osobe zamýšľal od počiatku takto alebo nás celý čas ťahal za nos. Ak to bol zámer, tak sa Triangle stáva výnimočným filmom presahujúcim žánrové hranice a z režiséra geniálny chlapík...no a ak nie, tak je Triangle ďalším zo série vyvraždovačiek s mierne nadpriemerným spracovaním a z režiséra je alibista, ktorý sa zámerne nepridá na žiadnu stranu a nechá diváka tápať. Zrejme každý sa prikloní na jednu či druhú stranu. Ja som sa, po dôkladnom zvážení, priklonil k prvej možnosti, čím je pre mna Triangle nečakane brilantným filmom s dychberúcim rozuzlením, nad ktorým budem ešte asi pár dní premýšľať. ()

zdenny

Atmosféra na lodi byla fakt hutná. Lekačky taky stály za to, protože většinu z nich jsem pro samotný děj nečekal. Film může působit překombinovaně. Ale když si člověk uvědomí, že už má za sebou tolik pokusů a nějaká vesmírná síla mu prostě nedovolí to zlomit, tak by se měl logicky zbláznit. Proto si po havárii auta Jess nic nepamatuje. Co se týče ostatních členů výletu - těžko by mi někdo vysvětlovat, že on mě vlastně nezranil, že to bylo jeho dvojče. Prostě slušný film, který může dostat čtyři ale třeba i jen dvě hvězdy. Mně se to líbilo, protože se pořád něco dělo a nebyl čas na hluchá místa. Někdy je dobré pustit si i takový film, aby člověk mohl vypustit. ()

Narya89 odpad!

Ano, vřele doporučuju, pokud jste fanda bezpointních filmů s časovou smyčkou, kde vlastně na začátku víte stejně jako na konci s tím rozdílem, že ste ztratili zbytečnou hodinu a půl....dozvíte se akorát jediný, můžete dělat co chcete, ale všechno je už dávno předurčený....skutečně inspirující. ()

Angelic-77

K dokonalosti Trianglu přeci jen něco málo chybělo, ale jinak velice zajímavý snímek. Už jsem měl před očima jasnou vizi o konci, nakonec tedy dopadl trošku jinak, než bych si představoval a proto dávám "jen" 4 hvězdy. Rozhodně doporučuji, parádní mysteriózní podívaná. ()

ghatos

Časová smyčka jako forma, obsah i vyvrcholení? Trochu jednoduché a bezúčelné. Argumentovat tím, že si někdo vyhraje s různými časovými rovinami není nic nového. Kdo chce vidět opravdové časové orgie, tak ať se podívá na Návrat do budoucnosti 1,2,3 a ještě dostane jako bonus perfekcionalistický příběh. ()

s.e.p.p

A nějaká pointa toho všeho, vysvětlení proč se to všechno stalo? Hrstka dobrých nápadů, pár mrazivých okamžiků ale k čemu to? Nedotáhnutý a děravý odvar Los Cronocrímenes.40% ()

Ichabod

Tak tohle je moc povedená záležitost. Děj se velmi brzo začne točit v kratších časových smyčkách a navzdory jedné hloupé náhodě, se kterou se zde pracuje, dává perfektní smysl a striktně dodržuje pravidla až do konce. Je to vlastně zázrak vzhledem k tomu, že za tímto filmem nestojí žádný super scénárista nebo režisér. Film nemá zájem nám shodit čelist jakoukoliv pointou (ne filmy s časovou smyčkou vůbec nemusí končit koncem nebo mít konec obecně, divím se že to tu řada komentujících nechápe), mnohem více nás raději svírá a mučí každým výstřelem z brokovnice a posledních patnáct minut je vůbec kvalitou v Áčkové kategorii. Hodně pozitivní překvapení v žánru psychologických mysteriozních hororů velmi specifický kousek, který by se ztratit neměl.Herečka v hlavní roli nepatří mezi nejsympatičtější, ale i o to tady právě jde. Hutná až nepříjemná atmosféra s výbornou a originální hudbou dává dohromady skutečně doporučení hodný film. ()

jitrnic

Pecka. Filmová hříčka, která mě vykolejila a vygumovala. Nenechte se odradit zdejším hodnocením, pokud jste byli ochotni přistoupit na hru Mementa či Mullholand drive, jděte do toho. Asi to není tak propracovaný a promyšlený film úplně do všech detailů, ale pocit, že nevíte, čí jste, se mu daří navodit zcela spolehlivě. ()

Guzo

Od začátku z tohoto filmů čiší naprostá neamerickost (jak by taky ne, když je z Austrálie..), což někomu může vadit, nicmémě mezi takové diváky sám sebe určitě nepočítám. Styl točení byl pak pro mě příjemně originální, barevně všechno sedlo, jak mělo, a celkově režie byla dost slušná. Co mi ale úplně nesedlo byly postavy, kdy hlavní hrdinka úvodní polovinu kouká "jako puk", ostatní jsou tam jen jakoby mimochodem a celkově byli všichni takoví dost nedoladění. Ale hlavně.. ten velmi potenciální scénář (tím myslím po nalodění a několika twistech) se absolutně nepovedlo dotáhnout do konce, což je velká škoda. 5/10 ()

L_A_D_A_S

I přes zpočátku velmi nesympatickou hlavní hrdinku, jejíž "debilní" chování je poté ovšem velmi elegantně vysvětleno a do děje zapadá, se podle mého názoru jedná o velmi kvalitní film o hrátkách s časem. Oceňuji především scénář který často filmům vytýkám. Filmy s podobným tématem mají většinou problémy uspořádat do sebe vše tak aby na konci film dával smysl. Tento až na velmi malé "mysteriózní" vyjímky smysl dává. 4* ()

MI-380

Víc než o tu trochu hororu s časovou smyčkou tu jde o smyslné rty a kraťoučkými šortkami zvýrazněné kypré tělo Melissy George: 55% (jsem 1800. hodnotící, dosavadní průměr je 65%). ()

Ravi

Jsem spokojený. Pokud tedy měla být pointa v tom, co se nám film celou dobu snaží říct, a sice "časová smyčka", tak se mi to zdá ochuzené, chtěl bych buď nějakou naději na závěr, nebo deziluzi. Jinak si myslím, že po herecké stránce zvládnuté i Smith si to umí dirigovat dobře, takže není co hanit. Nedejte na zdejší sejčky, kteří tvrdí cosi o nudě, což není pravda - tedy záleží na Vašem vkusu ohledně hororů. Zde je budováno napětí a to vyžaduje čas, takže někomu to připadá jako "hrozná nuda". Nuda to ale rozhodně není, jen někomu prostě nevyhovuje tenhle druh napětí, nechápe ho, nebo si ho plete s představou o hektolitrech krve a lekačkách, což je laciný způsob, jak budovat napětí v jiných filmech, čehož já zastánce nejsem. Mám radši přemýšlivé filmy, během nichž cítíte mráz po zádech a musíte hloubat i po titulcích, což mi tento film splnil ve všech směrech. Je to o vkusu, co máte v hororech rádi. Tenhle se trefil do mého. 90% = 5-/5 ()