Triangle

Domec

Kdybych ted dala 4 ****, tak bych musela nektery filmy o pricku zvednout. Vubec to nebylo spatny, ale ze bych u toho byla nejak extra napjata nebo bych se i dokonce bala, tak to vubec. Hlavni hrdinka je celkem sympaticka a herecka to vyborne zahrala, coz zveda latku filmu vejs. Bohuzel mi ted nejde z hlavy par otazek na nekdy nelogicky prubeh.... Takze tam jsou silnejsi 3*** ()

bolan

Žádná velká diskotéka z toho nekoukala, ale čím déle děj plynul, tím víc jsem byla zvědavá, co se to k sakru vlastně děje a na konci jsem neodolala a musela jsem si pustit zase znovu začátek, abych to vlastně celé pochopila, nebo nepochopila, ani nevím. Asi jsem se ztatila v čase. ()

Illy

Námět s časovou smyčkou je vždy velmi obtížné odvyprávět bez logických děr. A tak i v tomto poměrně solidním dílku vstupuje na scénu deus ex machina. Proto hvězda dolů, jinak doporučuji. ()

RomeroIsGod

Časovej veletoč a výborná atmosféra, dostatek stylovejch úmrtí a zvládnutej konec. Já bych takovej úspěch s takovým tématem určitě nečekal. Neváhám napálit 75% ()

Ronaldo79

Snímek s vyloženě depresivní atmosférou opuštěné lodi a dalo by se říct v některých momentech smutný film. Deprese prostupuje snímkem od začátku do finálního rozuzlení, které jsem vůbec nečekal, v hlavě jsem měl jiný závěr. Nejenže se mi film trefil do nálady, po celou stopáž jsem byl nadšený a to se mi nestalo pěkných pár týdnů. V australském hororovém minisouboji s Loved Ones u mě The Triangle vítězí na plné čáře. Už se těším na druhou projekci, abych se ujistil, že full house je na místě. ()

Stocki

Film "Metro" jsem viděl, ale ničím mě nenadchnul. Později natočil režisér Smith vynikající snímek "Izolace", který neměl chybu. Třetí počin stejného režiséra s názvem "Triangle" je však neuvěřitelný paskvil, nad kterým ještě teď kroutím hlavou. Nechal jsem se zlákat poměrně solidním hodnocením (66 %) a za odměnu jsem viděl stupiditu opravdu velkého kalibru. Podobně zmatené filmy, nad kterými člověk marně hledá alespoň malou špetku nějaké pointy už mě začínají hodně iritovat. Je mi celkem jedno jestli hlavní postava trpěla schizofrenií či jinou psychickou poruchou ale já to vážně studovat nemíním. Po nějaké čtvrthodince, když se znenadání přihnala bouře a parta se dostane v mžiku na obrovskou plující loď, jsem čekal svěží vyvražďovačku na úrovni, i když zabiják by toho na práci moc neměl (6 kousků). Na lodi se ale vše zvrtlo a opakovalo, opakovalo, atd. Prostě se to zaseklo v časové smyčce a film bychom si mohli pouštět neustále dokola. Tohle mi prostě nesedí, bohužel (výjimka Osudový dotek - výborné). Zkuste to a uvidíte, jsou jen dvě možnosti. Nadchne Vás to nebo naštve. ()

Martinius

logicky deravy a za vlasy pritiahnuty hype, ktoremu pekne vela ludi naletelo. mozno by som nieco z tych ackovych hereckych vykonov a na detaily sustredenej rezie postrehol, keby som nemal hlavu v dlani, necumel na to cez prsty a nepremyslal, co je horsie: film bez pointy alebo film so samoucelnou pointou? ()

Silviaxx

Hneď zo začiatku je človeku jasné, že niečo nie je v poriadku (najmä s ňou). Názov loďky, nečakaná búrka, nečakaný parník - trošku veľa náhod naraz. Preto je jasné, že vyvražďovačka na lodi asi nebude klasickou vyvražďovačkou, ale podstata bude hlbšie. Čím ďalej je film, tým je aj podstata hlbšia a ďalekosiahlejšia. V tomto smere je film nápaditý, prešpekulovaný, stále prináša niečo nové v tom, že siaha vždy omnoho ďalej než som si v danom momente myslela. Keď som sa však začala zaoberať správaním hlavnej postavy, vzhľadom na to, koľko toho už vedela, jej správanie bolo miestami až príšerne nelogické - najhlavnejšia vec, ktorá mi v Triangle prekáža a nemôžem ju prehltnúť. Samozrejme beriem do úvahy aj fakt, že spracovať niečo s touto tématikou je veľmi náročné. ()

Standic1

Velmi pěkně provedená časová smyčka, ačkoliv mě stále napadalo, že tu chvíli už několikrát prožila a mohla by to tedy udělat jinak. Na druhou stranu viděli jsme pouze cca 4 varianty, kdy přátelé ze ztroskotané jachty nasednou na tajemný parník, ale kdo ví, mohlo jich být víc. Každopádně palec nahoru, že se povedlo časovou smyčku protáhnout z konce až k začátku filmu. Ke čtyřem hvězdám chybělo málo, ale bohužel herecké výkony byly otřesné a na pět hvězd to určitě nemá. ()

Teardown

Časové smyčky, uzly a takovej ten chaos, při kterém nevíte, kde, jak a hlavně kdy, mi vždycky přišly jako parádní filmový relax, protože tvůrci mohou o trošku více povolit uzdy své fantazie. Triangle sice zůstává mírně při zemi a pár věcí očividně kopíruje z nedávného Los Cronocrímenes, což ale neznamená, že výsledek bude okoukaný blábol. Jediným strašákem byl závěr a rozuzlení celého toho kolotoče bizardních příhod a logických kopanců, kdy mé pochybnosti každou chvílí vzrůstaly jako prémie sportky. A světe div se, protože ten rozhodně nezapadne do škatulky oněch fádních a tupých koncovek(pokud ho tedy člověk pochopí. Christopher Smith není žádný hororový mazák, nicméně jeho komediální řezničina Severance, mi svým způsobem pohladila mé jemně zvrácené já a zde zcela jistě ukázal, že o něm v budoucnu určitě uslyšíme. ()

warrenur

Zaujimava zalezitost. Nie uplne pre mna, ale cele tie opakujuce sa kruhy mi nakoniec do seba zapadli a tak moja mysel bola schopna koniec akceptovat. Mozno trochu dlhsie, ale nenudil som sa, len som sa sem tam pomrvil v kresle. ()

jorgus

vynikajici casova smycka..jeste lepsi nez Los Cronocrímenes..tohle jsem aspon pochopil az do konce:))moc hezky vyusteni pribehu, herci mi byli jedno..tohle bylo jen o scenari:) ()

Game90

Jess a jej kamaráti vyrazia na výlet jachtou keď ich zastihne búrka a ich loď sa prevráti. Ich jedinou záchranou je blížiaci sa parník ktorý je ale bez posádky. Vtedy Jess začne prežívať deja vu(čistá schizofrénia) jej záchranou je len všetkých zabiť. ()

chelsea17

Začátek vypadal naprosto příšerně, vůbec nic originálního. Nalodí se a pak 10 minut chodí po palubě a všichni stupidně volají haló? haló? Potom se to začíná slušně zamotávat, časová smyčka je navržena celkem dobře, ale často jsou zvolený hloupý dialogy, které to dotyčným osobám vůbec nevysvětlí a pak se div ! Oni nepochopili co se tady děje ... Jenže zamotá se to ještě víc, kdy člověk ani vlastně neví, jak by se něco na tom dalo změnit. Po divném závěru, kdy se vše vrací na začátek si vlastně říkám, jestli se tedy opravdu dalo něco změnit. Asi ne. Celkově je to slabší film, s takovým to námětem to šlo vymyslet trošku jinak a hlavně přitažlivějším způsobem. ()

Driscoll

Triangle není špatný film. Motivace hlavní hrdinky jsou však příliš neuchopitelné, a chování naprosto nevyzpytatelné. Celou dobu jsem se nemohl zbavit dojmu, že se chová neskutečně hloupě, a postrádal jsem jakoukoliv snahu něco skutečně změnit; přesně ty momenty, kdy Jess může udělat "něco" (co neudělá) snižují jinak hmatatelnou atmosféru bezvýchodnosti. V tomto ohledu (výslovný) odkaz na Sisyfa, jehož proslulá chytrost je příliš krátká na svěřený úkol, selhává. Hromadící se logické lapsy (zejména mrtví racci na pláži na konci filmu staví celou myšlenku smyčky na hlavu) a hlavní hrdinka (tj. scénář) sráží v mých očích hodnocení na dvě hvězdy. Podobně laděný Los Cronocrímenes je ve výsledku mnohem lepší. ()