Martin Frič, klasik českého filmu (TV film)

Dokumentární / Životopisný

Česko, 2008, 53 min

• Matty

Nositelé cen za celoživotní přínos se dojímají nad osudem nejprofesionálnějšího z českých filmových profesionálů. Sice se dovíme, že si Frič odseděl pět měsíců ve vězení, že byl moc dobrým člověkem a svůj alkoholismus nedával na place znát, ale skutečně chceme tuto sortu informací slyšet o režisérovi více než osmdesáti mnohdy významných filmů? Těch pár nebulvárních, alespoň trochu hodnotných, byť nepřehledně řazených faktů by vystačilo tak na 20 minut i s otravně dlouhými filmově-hudebními ukázkami. Raději než toto zoufalství doporučuji Fričovu legendu od Jaroslava Sedláčka v srpnové Cinemě.(28.8.2008)

Zcela kalsický televizní dokument, který nepřináší nic objevného ale ani nijak výrazně neurazí...(10.7.2008)

Nejsem přímo dokumentární typ, takže jsem si tohle pustila jako kulisu u vaření večeře a ejhle, vžila jsem se do toho tolik, že jsem i jídlo spálila .. a ukápla mi i slza, achjo ..(28.8.2008)