poster

Martin Frič, klasik českého filmu (TV film)

Dokumentární / Životopisný

Česko, 2008, 53 min

 • Karlos80
  ***

  Solidně zpracovaný dokument o jednom z největších předválečných režisérů, navíc pro mne se spoustou nových a někdy i překvapivých nejen statistických inforamcí. Některé filmové záběry z natáčení, abych se přiznal jsem viděl úplně poprvé. Velký prostor zde dostal především film Císařův Pekař / Pekařův císař (jeden z jeho technicky nejnáročnějších a nejnákladnějších filmů podobně jako kdysi třeba Jánošík) ale také třeba manželka Jiřího Sováka, jejíž muž byl s Macem velký kamarád a to už někdy od 58' roku. Celkový dojem 60%.(26.8.2008)

 • Hellboy
  ***

  Ne moc podařený dokument, jehož hlavní chybu spatřuji v nedostatku informací, na úkor ukázek z Fričových filmů. Velmi zajímavé byly záběry z natáčení filmu Císařův pekař, ale to je asi tak vše. Na druhou stranu - zcela neznalému divákovi to Friče alespoň trochu přiblíží.(29.8.2008)

 • Aky
  **

  Martin Frič byl mimořádný zjev českého filmu. Autoři tohoto dokumentu to však zřejmě ne zcela pochopili a tím i ne zcela dali svým projektem najevo.(3.7.2014)

 • Fingon
  ***

  Pro mně je záhadou, proč v dokumentu nepadlo ani slovo o Fričově práci pro televizi - i Medvěd, Námluvy (abych byl přesný, někde se tam mihnou), Obraz a Slzy, které svět nevidí patří mezi to nejlepší, co v ČST kdy vzniklo.(27.8.2008)

 • Matty
  *

  Nositelé cen za celoživotní přínos se dojímají nad osudem nejprofesionálnějšího z českých filmových profesionálů. Sice se dovíme, že si Frič odseděl pět měsíců ve vězení, že byl moc dobrým člověkem a svůj alkoholismus nedával na place znát, ale skutečně chceme tuto sortu informací slyšet o režisérovi více než osmdesáti mnohdy významných filmů? Těch pár nebulvárních, alespoň trochu hodnotných, byť nepřehledně řazených faktů by vystačilo tak na 20 minut i s otravně dlouhými filmově-hudebními ukázkami. Raději než toto zoufalství doporučuji Fričovu legendu od Jaroslava Sedláčka v srpnové Cinemě.(28.8.2008)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace