Hrůza v Connecticutu

• USA The Haunting in Connecticut (více)

Poté, co je rodina nucena se přestěhovat do nového bytu kvůli zdraví svého syna, začnou se v jejich novém domě dít zvláštní a nadpřirozené věci. Jak se později ukáže, nový dům stojí na místě, kde kdysi bývala márnice... (oficiální text distributora)

AlistairMir

Klučina v pubertě naskrz prožranej rakovinou se se svou rodinou přestěhuje do nového baráku kterej bejval pohřebním ústavem...Fajn, uznávám, že je to morbidní už s ohledem na toho kluka. Aby toho nebylo málo začne všude vidět duchy a i když se to ze začátku dá vysvětlit tím, že má halušky z nové léčby, tak celkem brzo zjistí, že mu nešibe ale fakt duchy vidí. Začne ještě se svou sexy ségrou tak trochu pátrat a začne se nám ochlazovat a ochlazovat až nám bude mrazit v oblasti zad. Film má několik pozitiv - nenudí, odsýpá a umí postrašit. Herci jsou v pohodě a příběh také. Osobně bych vyzdvihnul konec kdy náš klučina zjistí co přesně dům skrývá za tajemství, ale už ta cesta co nás k tomu odhalení bude vést je velmi vydařená. Ideální horor na večer s drahou polovičkou a nebo jste-li single tak se psem/kočkou. ()

Dubro

Kto už len má v tomto teple, prosím vás, písať komentáre? Tráva nerastie, múzy sa nechytajú ani za hlavu, počas dňa človek trošku popremýšľa a už je spotený ako vecheť a večer písaniu bráni pivné promile. Ešte že ten Hauntig kdesi v Konektikate je priemerná vzduchárčina a netreba ju ani chváliť ani haniť. Tri pivká a dá sa to prepotiť aj s duchmi. ()

dee-key

Jako že horory moc nemusím, je pravda, že některé mají docela zajímavý ba přímo chytlavý příběh. A i když téma "Je tady dům ve kterým se stalo zlo a mrtvý lidi to nikomu neodpustili" tady už, pravda, párkrát bylo, ale vydržet se to dalo. ()

M.i.k.e

příběh sice realativně ohraný,ovšem filmu to ani zdaleka neubírá na síle.V poslední době mám celkem "plodné" hororové období a Haunting In Connecticut můžu směle zařadit mezi 3 nejlepší co sem v poslední době viděl (vedle Karantény a Drag Me To Hell).Hodně k tomu přispěla opravdu vynikající mrazivá atmosféra (přesně něco podobného od hororů čekám...v poslední době spíš doufám) a v neposlední řadě i příjemné obsazení v čele (byť v roli vedlejší) s mojí oblíbenkyní Amandou Crew.Původně sem z nadšení,které u mě po zhlédnutí panovalo chtěl dát za pět,nakonec se budu držet trošku u zdi a dám čtyři (opravdu zasloužené)...85% ()

Chen

Originalitu byste tu nevyšťourali ani bagrem, na začátku Vás možná vystraší nápis "Podle skutečné události", ale nenechte se zaskočit, protože pokud dáte filmu šanci, odmění se Vám velmi napjatou a hutnou atmosférou a příjemnými hereckými výkony. Ve srovnání s ostatními hororovými "lahůdkami" poslední doby je to opravdu skvost. 7/10 ()

Martin741

Tak toto bola fakt priserna bieda. Mam rad a fascinuju ma strasidelne baraky /Exorcista, The Conjuring/, ale tu sa fakt nebolo coho bat. Priserna amaterska rezia, otrasne a tragicke herecke vykony, strasidelna atmosfera, to je tuna ciste vakuum a sci -fi. A na tie dalsie nezmysly a logicke preslapy nemam sil. Ale fakt nie. 5 % ()

bourec

To je jako horror,jo.A ještě podle skutečný události.Spíš thriller,laděnej tak trochu do komorna.A ta rodina byla docela vyšinutá,že jo.Tohle se mi vůbec nelíbilo,a mám pocit,že je těch duchů už nějak moc.30%. ()

Nach

Po dlouhé době horor, který prostě musím ohodnotit plným počtem. Strach z něj doslova sálá a herecké výkony jsou na úrovni áčkových filmů. Sice originalitou zas až tak nepřekypuje, ale přesto je jeho vyvrcholení napínavé jako u málokterého hororu. Škoda jen, že jsem si ho nemohl vychutnat hezky v kině. Ale o to větším překvapením pro mě byl doma. ... Nabízí se mi přirovnání k podobnému filmu 3:15 Zemřeš. Pokud by jste se mě zeptali, který je lepší, jasně odpovím... Hrůza v Connecticutu. ()

cariada

Zdálo se , že to bude tuctová duchařina, jako každá druhá, ale vyklubal se z toho poměrně zajímavý příběh a děj. Nemocný kluk se po přestěhování do nového domu stává terčem duchů a vidí tu dávnou minulost. Rodina zjištuje ,že tu býval dřív pohřební ústav. Čím trpí onen kluk nevíme, či přesněji je nám to řečeno až na samotném konci. Jen se můžem dohadovat. Poměrně početná rodina 4 děti a rodiče posléze taky zažívají divné věci. Ani vymítač jim moc nepomůže pouze nemocný kluk to vezme do rukou a za cenu vlastního života se rozhodně zlo vypudit. Na povrch vylezají děsivé věci. Nebýt patetického konce šel bych s hodnocením nahoru. Rovněž keci o skutečných událostech tomu zrovna moc nepomohli. ()

Jino

Dostal jsem přesně to, co jsem čekal. Již několikrát oxeroxovaný námět, byť podle skutečné události, dává za vznik lekacím scénám s duchy škaredých umrlců a atmosféře, založené především na divákově dychtivě očekávaném konci, v němž jako vždy dochází k rozuzlení a prozrazení pointy. Hrůza v Connecticutu je tuctový horor, který si laťky rozhodně vysoko nestaví a spíše jede na jistotu, než aby se pokusil o něco, díky čemuž by byl více zapamatováníhodný. Oproti tomu však nemůžu říct, i přes nepopíratelnou podobnost s jinými filmy (série Amityville), že bych se nějak nudil. Více jak 60% ale nedám, protože jsem už viděl několik podobných filmů a tento nemá opravdu čím překvapit. Možná, kdybych neměl ty možnosti vidět předchozí verze o strašidelných domech, hodnotil bych více pozitivně. ()

O´Neill

Ačkoliv námětově nehorázně klišovité, a xkrát ohrané klišé, mělo to ambice na dobrý film. To by se toho ovšem musel chytit nějaký jiný režišér. Příběh byl odfláknutý, celé to působilo velice nudně a jediné co se dá vyzdvihnout je atmosféra, která byla zvládnutá velice dobře. Ovšem..., to celý film nedělá. ()

Mefistofelle

K duchařinám podobného typu už bývám poslední dobou dost skeptická. Schéma typu "hej, v tomhle baráku se děje něco divnýho, ale ani nás nenapadne odsud vypadnout, radši zavoláme kněze!" už nemůže nic moc nového nabídnout, ale i přesto se téhle duchařince podařilo to, že je mezi ostatními podobnými filmy snadno rozpoznatelná. Možná je to díky tomu klukovi stiženému rakovinou nebo díky efektnímu příběhu stojícímu na pozadí toho proč se barákem prohání strašidla, sama nevím, ale každopádně mě to docela bavilo. A v jednom souhlasím s uživatelem J*A*S*M - někdy se to opravdu bere až moc vážně. ()

Trainspotter

A další rádoby originální duchařinka s lehce morbidním akcentem, jak už jsem to jednou komusi říkal, americký horor je v krizi, pořád omílá dokola stokrát provařené náměty, v tomhle případě zase strašidelný dům s pohnutou minulostí, tajemným sklepem a mrtvolami vystuženými příčkami. Nakonec to ale nějakou šťávu mělo, takže jsem se ke konci filmu z polospánku přece jen probudil. AR: 2,35:1 - Super 35 ()

TomikZlesa

Tohle sem dlouho potřeboval, parádní duchařina, sice je pravda že dokola recyklovaná, v určitých chvílích až přehnaná, ale na mě fungovala bezvadně. Přesně můj šílek kávy, a to kávu prosím nepiji :) ()

pufina

To je průměr? Kvůli čemu? Že je to údajně natočené podle skutečné události a není to přitažené za vlasy? Ale no tak! Byl bílý den uprostřed noci a k boji se zvedli dva mrtví chlapci.. ()

kubqo

Horor na úrovni. Rodina s chalanom s rakovinou sa presťahujú do nového domu, kde zistia že to bola bývalá márnica. Chalan s rakovinou (Kyle Gallner) sa mi strašne podobal na Edwarda z Twilightu (Robert Pattinson) čo ma kúsok odrádzalo. Celkovo je to taký lepší priemerný horor ktorý určite stojí za pozretie. ()

čidlo

Podle skutečné události.? Hm co se v té Americe neděje. Né na mně to nezabralo ale já stím počítal. 40% ()

KajusaK

Zase jeden film o nadpřirozenu..Jsem nato uplně alergická..Stále na jedno brdo a že je to podle skutečnosti mě celkem vůbec nezajímá..Příběh až tak zlý sice nebyl, ale nic nadmíru zajímavého taky nebylo. Podprůměrné. Nezaslouží si víc. ()