Hrůza v Connecticutu

• USA The Haunting in Connecticut (více)

Poté, co je rodina nucena se přestěhovat do nového bytu kvůli zdraví svého syna, začnou se v jejich novém domě dít zvláštní a nadpřirozené věci. Jak se později ukáže, nový dům stojí na místě, kde kdysi bývala márnice... (oficiální text distributora)

majo25

Celkom fajn horor, i ked je to viac dráma (problémy chlapca s rakovinou) ako horor. V pohode spracované. Oproti Amityville je to určite lepšie a originálnejšie. Záver je urobený zaujímavo. Najviac však na mna zaposobila matka (virginia Madsen) toho chlapca, s ktorou by som si dal povedať ;). Moje hodnotenie: 70% ()

Hans.

Divím se, že ještě maj kde amíci bydlet, když každej druhej dům je postavenej na bývalým indiánským pohřebišti, nebo je to bejvalá márnice a nebo tam někdo někoho zabil a tím pádem tam straší. Začíná to bejt dost ohraný a nepomůže ani oblíbené komerční lákadlo, že je to podle skutečný události, tomu může věřit snad jenom retardovaný děcko. Některé filmy tohoto střihu jsou i přes kupu klišé alespoň něčím zajímavý, ale to tady opravdu nehrozí. ()

A.Fish

Opět tu máme barák ve kterém straší místní zemřelí. A kdo jiný by to měl vyřešit než kněz a pálení těl která jsou někde uvnitř. Kolikrát jsme už tohle viděli? ()

Nivenx

Velice zajímavý film podle skutečné události. Mrazivé, dobře zahrané a kamera velice slušná, ale něco tomu chybělo, aby to bylo ještě lepší, takhle to je pouze průměrný horor na dobrou noc. 55% ()

Sabrewulf

Jaký má tenhle film smysl, když už to tu všechno bylo stokrát? Přece člověk, který dělá režiséra, tak by měl mít něco nakoukáno a tím pádem vědět, že tohle už diváci viděli v dalších padesáti jiných filmech. Flashbacky a klipovité střihy byly otravné a nevěřím, že by lidi byli tak pitomí, že i po jasném zjištění, že v domě straší, by v něm dál zůstávali (a hlavně přespávali). ()

Mol

BUT WHAT ABOUT YOU? I'M ALREADY DEAD! Protože ty hrůzy viděl většinou jen Matt a ostatní jen poskrovnu a protože jim neubližovali fyzicky (až na výjimku), tak mi to nepřišlo až tak strašidelné jak by mohlo být. Debilnost postav je opět vysoká a všichni zůstávají v domě i ve chvílích, kdy přímo před nimi stojí mrtvola. Já bych pelášil jako Emil Zátopek v padesátém druhém. Kněz je plusová postava a je jen škoda, že do domu přijel jen s křížem, protože bych si ho uměl představit s brokovnicí, co střílí posvěcené broky. Matt to na konci taky slušně rozjel. Atmosféra byla, ale celkově jsem viděl větší příšernosti, takže žádný problém jít po tmě na toaletu. ()

TomStall

Peter Cornwell musí být zanícený ekolog, protože recykluje opravdu usilovně. Ani tak to ale nestačí, aby z Haunting in Connecticut uplácal byť jen průměrně dobrý film. Forma se drží hlavně díky pár průměrným lekačkám silou vůle hvězdičku až dvě nad odpadem, zato obsah se vytratil kompletně. Někdo by panu režisérovi měl říct, že atmosféra se nebuduje jen skřípěním dveří a šmidláním pár smyčců.. Příběh je typicky nablblý a vrcholem všeho je z půlky směšné a z půlky prostě hloupé finále. Stálo mě velké úsilí dokoukat to do konce.. (bohužel na mě asi nezapůsobil ten "mlaďoučký, sympatický a miloučký kluk" jako na Allien.9) :-D ()

karlik4801 odpad!

Ale po chvíli mi ty lekačky s výhružnou hudbou začali hodně vadit. A pokazilo mi to zážitek, protože mě to pak už začalo dosti srát. Ale i to všechno v okolí, jakože se holka začne dusit v závěsu od sprchy. Na tomhle horůrku je prostě něco špatně, asi tak všechno. ()

ywo666

Obstojný horor. Nieiektoré zábery sú fakt husté a sépiové fotky aj videá pôsobia desivo. Celok ale zas taký hustý nie je. Ale v rámci žánru sa jedná o vydarenejší kúsok. 65%. ()

uiu

Typický horor o strašidelném domě a duchách, kteří onen dům obývají. Ve filmu je asi 10 rádoby lekaček, které každý hororově otrlý divák vytuší a lekla jsem se jen u jedné, kterou jsem neočekávala, takže v tomto směru pro mě zklamání (ráda bych se lekala u hororu častěji...). Příběh zachraňuje sympatický hlavní hrdina a tak trochu i naivní "Based on a true story", které trochu diváka vtáhne do děje. Rozhodně jsou v poslední době mnohem horší horory, Haunting in Connecticut je ještě únosný mírně hororový příběh, který nenudí. Hlavně při sledování nemyslete na nesrovnalosti a nelogiku (!!!SPOILER!!! Zazděná těla mají na sobě i po těch x letech stále maso a oční bulvy !!!KONEC SPOILERU!!!) PS: Nenechte se odradit tím nechutným a trapným plakátem k filmu, kdy tomu klukovi něco leze z huby. Dlouho jsem se filmu vyhýbala právě kvůli tomu, že to bude nějaká nechutná prasárna a nakonec oni dají na plakát něco, co ve filmu není nijak podstatné a vůbec nevyjadřuje jeho hlavní myšlenku.... ()

jjpkohoutek

Celkém se mi to líbilo. Jen nemám rád když takové najivní a zkreslené představy o Bohu, jak byly prezentovány těmito "křesťany", se šíří filmy. ()

Yoshimitsu

Zas tu máme podobný námět, jako třeba 3:15 zemřeš a podobné filmy.Mladík má rakovinu a rodina se přestěhuje do domu v Connecticutu.Starý dům má děsivou minulost, o které zprvu nevědí, ale posléze se začnou mladíkovi zjevovat mrtví lidé, tak začne minulost domu odhalovat.Nikdo mu to něveří, ani doktor.Některé halucinace byly povedené např. ( vytírání podlahy krvavým hadrem).. ustřihávání víček bylo pro gurmány:D. Podle skutečné události ? Začátek měl dobrej rozjezd, ale pak už to tvůrci hnali a snažili se tam nahnat co nejvíce hororových prvků, že jsem tomu přestal věřit a finále to završilo. ()

Danny F.

Jestli šlo tedy o skutečný příběh:-), tak si v tomto případě museli tvůrci dost přihodit. Napínavé to bylo, děj v mezích a rozuzlení zajímavé. 55% ()

nevermore

Happy end, některé překvapivě dobré herecké přednesy, ale jinak nevim jak hodnotit. Based on a true story, ale jinak jsem se moc nebavil. 50% ()

Petr23

Výborný duchařský film, ani jsem nečekal že se v této době někdo konečně odhodlá natočit film kde nestříká proudem krev a nepadají hlavy. Podívat se na tento film chce pořádnou odvahu a pevné nervy - je dost pesimistický, tím ale neříkám že je špatný, jen vydržte a budete překvapeni jako já. ()

pravdovravny

Fantastický. Od začiatku Vás drží v strachu a neistote. Sú tam paradné lakačky, a príbeh je tiež dobrý i keď sa to podobá na 3.15 ale kvalitu to neznižuje.Lepší ako exorcizmus of emily rouse alebo exorcista, pri ktorom som sa buď smial alebo nudil. Takto má rozhodne vyzerať duchársky horor!!!! Budete všetko prežívať s hlavným hrdinom, aj to zlé ( rakovina). ()

Guzo

Konečně zase nějaký pořádnější horor, kdy jsem se sem tam taky lek (i když spíš kvůli zvukovému doprovodu než samotnému obrazu). Samozřejmě u filmů "podle skutečných" událostí musí každý sám za sebe roztřídit, do jaké míry se tvůrci inspirovali a co domyslel scénárista (ano, jako ve Věřte nevěřte :), ale když vypustím tuhle skutečnost, jedná se opravdu o skvělý večerní snímek, kdy se chcete trochu bát. ()