Hrůza v Connecticutu

• USA The Haunting in Connecticut (více)

Poté, co je rodina nucena se přestěhovat do nového bytu kvůli zdraví svého syna, začnou se v jejich novém domě dít zvláštní a nadpřirozené věci. Jak se později ukáže, nový dům stojí na místě, kde kdysi bývala márnice... (oficiální text distributora)

ghatos

Ten typ hororu, kde divák musí vydržet spoustu zbytečných minut, aby dostal aspoň něco málo na konci. Občas se tam objeví pěkná maska, která vzbudí zájem, jenže tohle lekání zabaví tak 15 minut (tady je to nataženo na 80 minut) a ani scénáristicky to není žádný zázrak. Hrůza v Connecticutu je light horor bez špetky režisérské odvahy. 44%. ()

U.Tarare

Ne že by to byla nějaká pecka, ale zaujalo mě to. Zaujalo především atmosférou. Pochybuji, že je to na základech skutečné události, ale stejně mi to přišlo zajímavý. Jediné co bych vytknul, tak zbytečná zdlouhavost. ()

jenik71

Nestačily by vám všechny prsty na rukou (ani na nohou), kdybyste si spočítali počet hororů ve kterých hraje hlavní roli strašidelný dům s temnou minulostí, ve kterém straší a vůbec se tam dějí divné věci. No a tohle je opět jeden z takové řady. Nehledejte tu nic víc a ani míň, než tenhle typ hororů standardně nabízí. Prostě pár mrtvol ve sklepě, něco duchařiny a několik málo leknutí. Vidět se to dá, avšak na dané téma bych uvítal už něco originálnějšího. ()

jefff

Jsou to takové silnější tři hvězdy, spíš tři a půl. Hrůza v Connecticutu je velmi slušný americký horor, ale chybí mu vězší atmosféra, která by z filmu udělala neopakovatelný zážitek. Takhle se jedná o lehký nadprůměr. Jakmile jde o strašidelno a mysteriózno, tak američané pořád na plné čáře prohrávají s evropskými kolegy ze Španělska. ()

Jello Biafra

Skorej než horor mi tento film pripomínal rodinnú drámu o chlapcovi, ktorý bojuje s rakovinou. Hororových momentov si tu však divák napriek tomu užije až dosť a atmosféra funguje tiež skvele. Výsledný dojem z filmu ale nakoniec kazí odfláknutý záver. ()

Šakalík

Duchařské horory obecně velmi můžu, ale hodně záleží na tom, jak se to natočí. Američanům se tyhle filmy příliš nedaří, i když výjimky pochopitelně existují (z poslední doby bych vyzdvihl především mimořádně zdařilý Insidious). Hrůza v Connecticutu však patří k těm průměrným duchařinám, které doplácejí na to, že se snaží být přitažlivé i pro běžné obecenstvo, a tak na tu v názvu zmiňovanou hrůzu čekáme marně. Místo toho jsou do filmu vpašovány dramatické, rodinné prvky, které nadějnou zápletku rozemelou na bezobsažnou kaši. To že se film pyšní přídomkem „podle skutečné události“, mu paradoxně body nepřidává, ba naopak. Soudný divák tomu stejně věřit nebude a hororový fanoušek, který takové věci neřeší, se naplnění taky nedočká. Takže co z toho? S tím souvisí i z mého pohledu docela zbytečný motiv nemocného chlapce, který na pokraji života a smrti vídá duchy v domě – no nevím. Tady je zřejmá snaha o jakési zvěrohodnění celého příběhu, ale vzhledem k nemožně infantilnímu happyendu to pak stejně samo sebe popře. No, obecně musím říct, že mě to teda moc nebavilo a viděl jsem mnoho daleko lepších duchařin. ()

danca044

Nevím, jestli byl film zrovna úplně děsivý. Ano, bylo zde mnoho hrůzu nahánějících okamžiků, ale bohužel mi to zkazily herecké výkony. Postava, která mi lezla na nervy, byla matka (Virginia Madsen), která podle mě podala naprosto hrozný herecký výkon. Nevím jestli to bylo tím dabingem nebo jí samotnou. Film mě nezaujal a určitě se nezařadí mezi mé oblíbené horory. ()

slovan1

Věrohodnost tohoto hororu hodně umocňovaly herecké, hodně reálné, výkony a skutečnost, že film čerpá z události, která se prý opravdu stala. Od počátku se mi líbilo jak se herci se svými rolemi vypořádaly a celý příběh, který neobsahoval zombíky nebo malé "skřítky" ze sklepa... Samozřejmě, že šablona tohohle filmu je kýčovitá a dalo se očekávat kdy příjde leknutí... ()

iXtr3m3

Po technickej stránke zvládnuté na jednotku, po stránke ľakavých momentov priemer, herci boli vo svojich úlohách tiež fajn až na toho exorcistu... :) V konečnom dôsledku príjemný béčkový horor s menej známymi hercami. Pre dlhoročného hororového fanúšika povinnosť... :-) ()

jondoe

Dalsi ducharsky horor podla skutockne udalosti. Pribeh nie nicim originalny, ale to by mi az tak nevadilo. Co mi vadilo bolo strasne pomale tempo, ktore trva takmer hodinu. Rezia tiez nie je nic moc, a herecke vykony az na hlavneho hrdinu tiez nie su bohvieco. Proste som sa pri tomto horore takmer vobec nebal a zafungovala na mna iba jedna lakacka. Viac sa mi pacil podobny horor 3:15 zomries. ()

Han22

Rodinka přichází do strašidelného domu... kde by v Hollywoodu byli bez strašidelných domů? Vždyť počet hororů tak za poslední pět šest let by se zredukoval na polovinu :-) A hlavně určitě uvěřím že je to skutečné, že duchové skutečně existují a nemají nic lepšího na práci, než shazovat talíře, stavět židle na hromádky a bouchat dveřma... opravdu jsou Amíci tak pitomí že tomu věří? Mno ale k filmu. No co napsat. Rodinka tu celkem sympatická, trápení rodiny se synem trpícím rakovinou a nedostatkem peněz celkem uvěřitelné a dobře zahrané. Po dramatické stránce to funguje dost dobře, jenže problém je, že to drama trvá asi 50 minut a zbylých 40 je horor. A ten se omezuje na pár střihů na úchyláckou rodinu z minulosti (vysvětlení jsem moc nepobral), pár laciných lekaček, no a fajnové finále obšlehnuté ze Supernaturalu (SPOILER: Tam se duchové osvobozují tak, že spálíte pozůstatky mrtvého těla... ale proč to teda neplatilo na Jonaha, když byl spálený v peci? KONEC SPOILERU). Přes všechny výtky to v podstatě není špatný film, jen klasikám typu Polltergeist to pořád nesahá ani po kotníky. ()

šalenka

..trošku mi to připomnělo film Ti druzí...jinak z mrtvého krev neteče, po smrti se začne krev srážet......a poté rozkládat, ale určitě neteče...... ()

KoRner

Schématický horor o dome, do ktorého sa nasťahuje priblblá rodina a ten ich začne strašiť. Nič viac, nič menej. Už sa mi nechce po X-krát opakovať, že keď v tom dome straší a dokonca ich tam aj niečo ohrozuje, je to idiotizmus ostávať tam! ()

bruceman7

No, moc by mě zajimalo, jak velkou porcí je zde zastoupena pravda, ale jako horůrek je to povedené. A ani k tomu nejsou nutné miliony $. 7/10 ()

Luciášek

Kdyby se radši autoři drželi skutečného příběhu, místo natáčení téhle slátaniny, byl by výsledek rozhodně lepší. V tomto případě by v úvodu vůbec nemělo zaznít, že byl film natočen podle skutečných událostí. ()