Příběh o lásce, která se nemůže dočkat naplnění. On je v noci vlkem, ona ve dne jestřábem. Oba jsou osudově předurčeni k tomu, aby se nikdy v lidské podobě nesešli, pokud neprolomí zlou kletbu, jež na ně byla uvržena. Strhující, akcí nabitý napínavý zážitek. (Magic Box)

Lencha

Něžná romantika. Přesto, že se Michelle s Rutgerem téměř celý film jako lidé míjejí, je z nich celou dobu cítit velká láska. Ne vždy se tvůrcům tohle podaří. Smutný film, ale s obrovskou nadějí. S nadějí, že se ti dva, co se tak milují, setkají v lidské podobě. Myslím, že výběr hlavních představitelů - drsňácky vypadající Rutger a něžná, krásná Michelle byla ta nejlepší volba. Neumím si v jejich rolích představit někoho jiného a po pravdě ani nechci. :-) Tomuhle filmu nemám co vytknout. ()

xaver

Nejsem velkým obdivovatelem fantasy filmů, ktreré vycházejí z čarování a podobných nesmyslů, nicméně tento snímek mě zaujal svým námětem, provedením a hereckými výkony. Slušná trojka. ()

iXtr3m3

Legendárne fantasy z čias nekonečne pretáčaných VHSiek s osudovým príbehom ako z rozprávky, len spracovaním pre dospelejších. Pozerateľné aj dnes, nedávno videné dokonca v TV po už ani neviem koľkých rokoch. ()

Pussycat18

Příjemná záležitost, když mi bylo patnáct, mělo to sice více kouzla, než nyní, ale pořád se na tuto pohádku ráda podívám. Vidím to po dlouhé době, úplně mě překvapilo, že ten mladík je Matthew Broderick! ()

HArna

Skoro třecet let uplynulo od této pohádky a mě pořád baví. Michelle Pheiffer to neuvěřitelně sluší. Spíš je to na 3*,ale pocit nostalgie tomu dává hvězdu navíc. ()

Paity

Mathew Broderick se celý film tváří jako by potřeboval něco na zažívání, to se pak na film a na něj obzvlášť kouká velmi obtížně. ()

Standito

Pekná romantická rozprávka so sympatickými hercami, ktorá vznikne v Hollywoode raz za dekádu. Len tou hudbou som si nie istý. ()

Prochy38

Nádherný příběh. Dokonale provedení. Parádní obsazení ve všech rolích. Do toho úžasná hudba. Srdeční záležitost. ()

PetkaW.

Jako malá jsem se na tenhle příběh dívala pořád dokola. Je to kouzelné fantasy, které je něžné a milé a zároveň temné a kruté, jak má pravý středověk být. Je tu spousta úžasných momentů. Jestřábí žena je film, který má zkrátka atmosféru, do které umí diváka vtáhnout během chvilky. ()

Hanes88

No zde pořádně nevím. Příběh to je bezpochyby nádherný, ale za sebe musím přiznat, že nemám rád takové filmy s tak pesimistickou atmosférou. Herecké výkony spíše takové půměrné, takže celkově tomu sluší '3 hvězdy. 55%. ()

GREGOIRE

Další z pohádek pro dospělé i děti. Solidně uhnětená směsice romantické legendy, která nepostrádá napětí i humor. Pořád se na to dá koukat. Hauerovi to s Pfeifferovou celkem sekne. Klasická oddechová záležitost. ()

Ricky_CZ

Film, ve kterém to Michelle jednoznačně nejvíce sluší, a zároveň podařená pohádka. Nenapadá mne, co by se dalo vytknout. ()

Cement73

Silno pripomínajúce klasické čs rozprávky. A hoci obsadenie holywoodske ... to rozdiel malý. Čo neznamená, že Jastrabia žena je zlá rozprávka. Práve naopak, je to celkom dobrý príbeh z časov dávno zabudnutých :) ()

conery1

Historický americký film s 80- tych rokov. Jeden super hrdina a proti nemu maximálne neschopní protivníci. Film sa snaží stáť na bombastických záberoch, ale skôr sa iba potáca. Škoda, lebo takýto námet je môjmu srdcu blízky. ()

Yardie

Takových 70%. Velice zajímavý nápad a námět. Zpracování je takové přirozené, syrové a civilní a dodává filmu atmosféru. Mladý Matthew a jeho hlášky jsou taky super. Navíc překrásná Michelle. Do toho ten romantický příběh. Prostě příjemný film, resp. pohádka. Jediné, co mi dost vadilo a bylo do uší, byla hudba, která se naprosto k filmu ze středověku nehodila - byla prostě moc moderní. Ale jinak fajn filmík. Možná té romantiky (a na to já moc nejsem) mohlo být více. Ale dobrý! Howgh! ()

Zemřel Richard Donner

Zemřel Richard Donner

05.07.2021

Jablko nepadá daleko od šípu

Jablko nepadá daleko od šípu

23.11.2008

Ridley Scott plánuje v Nottinghamu vzkřísit legendu o Robinu Hoodovi a produkční společnost Spyglass Entertainment si myslí, že když diváky zajímá anglický lučištník, možná budou zvědaví i na… (více)