Casey Bowman je americký sirotek, který byl vychováván v klášteře dojo, kde se ho ujal mistr bojových umění Takedou. Z Caseyho se naučil bojová umění tak dobře, že ho Takeda zvažuje jako jednoho ze dvou kandidátů na svého nástupce, který bude mít za úkol pokračovat v dohledu nad posvátnou truhlou Yoroi Bitsu. Druhým kandidátem je další Takedův student Masazuka. Masazuka těžce snáší Caseyho přátelství s Takedovou dcerou Namiko a tak při vzájemném souboji s Casey na něj použije nepovolené praktiky boje. Za to ho Takeda z kláštera vyžene a za svého nástupce zvolí Caseyho. Masazuka potupně z kláštera odchází a slibuje pomstu. Za nějakou dobu se z Masazuky stává nájemný zabiják pracující pro společnost Temple Industries, kterou vede milionář Temple, který zároveň vede tajnou zločineckou organizaci a nechává Masazuku likvidovat své obchodní konkurenty. Masazuka stále cítí, že on by měl být faktickým nástupcem Takedy a stát se strážcem Yoroi Bitsu. Vrátí se tedy do chrámu, kde způsobí povyk a Takeda se proto rozhodne vyslat Caseyho s Namiko s truhlou do New Yorku za svým přítelem, profesorem Garrisonem. Masazuka znovu vrací do chrámu, kde povraždí všechny bojovníky a zabije i Takedu. Zjišťuje však, že truhla je pryč a že s ní Casey odjel do New Yorku... (TV Prima)

Seti

Jako odkaz na akční filmy 80. let funguje Ninja dokonale, má to ale jeden háček - když ona je to tak nehorázná kokotina! Scott Adkins je borec (myslím v martial arts samozřejmě), to je bez debat, ale zbytek filmu je tragédie. Zápletka ctí osmdesátky (= hloupá), takže se s trochou vstřícnosti a nostalgie může přehlédnout. Herecké výkony jsou sice nulové, ale to bývá v žánru klasika. Co však rozhodně odpustit nelze je absence jakékoliv atmosféry, kterou se Florentineovi nepodařilo navodit snad ani v jediné scéně! Popravdě mě ani akce nijak nepřesvědčila - na jedné straně stojí choreograficky zajímavé souboje, kdy Scott čelí většímu množství protivníků a stává se z něj chodící zásobovač anesteziologicko resuscitačního oddělení, a na straně druhé jsou souboje s hlavním záporákem, které považuji za asi nejslabší v celém filmu. Z Ninji jsem prostě dost v rozpacích a ze střetu dvou loňských ninja filmů u mě vítězí Ninja Assassin. ()

Kuny27

Jediné co vytahuje film nahoru jsou akční scény ... jinak děj je takový o ničem, a že by někdo níčil vše, co mu příjde do cesty jen kvůli zbroji? o kterou stejně nestojí ? nevim nevim ()

keoma26

nedostavila se bohužel obvyklá rozkoš z naplnění všech pravidel žánru, jejich cílovědomé a zodpovědné sledování, doslova kopírování, jakoby narušilo přirozenou dynamiku každého takového příběhu, americký ninja zůstává stále nedostižným vzorem ... ()

Testament

Kombinace Adkins + Florentine je prostě paráda pro oči. Na co rozebírat děj-neděj, když akce je absolutně perfektní. Adkins a jeho zázračné nohy, otočky, atd. Opět nejsem zklamaný, až na ten happy end. Tak bude Neporazitelný 4???? ()

misstake

Americký ninja 6? A nebo Americký Ninja po dvacetičtyřech letech? Klidně, protože chvílemi jsem měl pocit, že zrovna na to koukám. Vše ve stejném duchu. Naivní příběh. Černobílé postavy, podobné bojové scény a Scott Adkins jako by Dudikoffovi z oka vypadl. Ninja Assasin ze stejného roku se teda povedl víc. ()

Fary

Nevim, co tomuhle filmu vytknout driv. Jestli logicke paradoxy, blby pribeh, spatnou kameru, prehnane efekty, stupidni hudebni podklad nebo proste to, ze uz jsem to cely nekdy nekde videl. Od zacatku do konce clovek vi jak to dopadne, coz se u tohoto typu filmu sice da predpokladat, ale aspon jeden dva dejove zvraty by neuskodili. Sekta "Kruh" na pozadi celeho pribehu jsou spis smesne figurky a cely film pusobi dojmem, jako kdyby ho natocili za 100$ behem jednoho tydne. Je to vecna skoda, protoze se to dalo urcite udelat lip. ()

Ilhan

Tak tohle byl návrat do klasických akčňáků 80. let. Naprosto předvídatelný scénář, dokonalý spád událostí a jeden ultimátní hrdina. Scott Adkins naprosto naplnil mé očekávání a já sledování rozhodně nelitoval. Nebýt toho závětečného klišé, tak jsem dal nejspíš plný počet.Takové filmy mi dnes opravdu chybí. Kéž by Adkins dostával více takovýchto rolí v takovýchto filmech. Za svoje umění si to rozhodně zaslouží a já jako žánrový fanoušek to velice ocením. Adkins rulez! 80 % ()

Rssa

Tak tohle byla kolosální kravina, špatná výprava, herci jeden horší než druhý (bohužel i Scott Adkins, jediné pozitivum filmu, ale jen díky bitkám), lokace umělé, zápletka megablbá. Jedna hvězdička plus ještě jedna za krotkého Boyku. Oproti Undisputed 2 a 3 opravdu amatérský film. 35 % ()

divak84

příjemné béčko s mistrem této kategorie Scottem Adkinsem. chudší příbuzný snímku Ninja Assassin. zážitek sice kazí jak scénář (ikdyž ten u efektního bečka prostě nebrat vážně) a mě osobně také mika hijji, která je naprosto k nesnesení, jak herecky tak vizuálně. její bojové umění je sice fajn ale její nožky o šířce zápěstí pubertáka, kterak odráží 100kg chlapa v metru je více než k smíchu. oba dva hlavní protagonisté však zasluhují pochvalu. ()

MulaNula

Běloch,američan, se učí být ninja, když se jeho sensei rozhodne, že je dokonce lepší než jeho japonský spolubojovník. Ten se zkrátka naštve a chce získat trofej "Yoroi Bitsu" pro sebe. O tom je celý film a to je právě škoda. Nestálo to za moc, akčních scén pramálo a celkově to nijak dobré nebylo. ()

seth82

Film, ktorý v dnešnej dobe prekvapí a zaujme hádam možno teenagerov, ktorí nemali možnosť zažiť časy Karate Kid, Shaolinu, Pomstiteľa s Píšťalou, Bruceho Leea a zlaté obdobie Jackieho Chana... ()

FARGO

No béčko jak vyšité, ale protože sem ho shlédl až po Undisputed III, tak se to na to 3 nemůže vyhrabat... ()

chaometic

Ne nečekal jsem nic, ale film Ninja na mě působil celkem věrohodně. Když přehlédnu pár nesmyslných kaskadérských chmatům, musím říct, že scény byli velmi povedené. Tsuyoshi Ihara jako v ninja působil kvalitně. Shinobi Shozuku vypadalo moc komiksově a, oblek by byl dobrej pro nějakýho komiksovýho zápornáka. Film Ninja kombinuje prvky s filmu Kurýr a Americký samuraj s Davidem Bradleyim a minimálně 300 bitva u Thermopyl. To určitě není na škodu, protože Ninja mě tentokrát přemohl, naštěstí jenom jako diváka. 1 hvězdička navíc zato, že se snažili využít veškerý potenciál Ninjů. ()

Prochy38

Jsem celkem překvapený solidním hodnocením, na to, že šlo z mého pohledu o totální brak, možná hůře než jen b-čko a totální výsměch všem bojovým uměním i filmům o nich a celkově duchovnímu životu ninjů a jim podobným. Idiotský příběh, superdokonalý hrdina, který má co dělat se dvěma v metru, ale skupinu 20 zvládne bez jediného šrámu (možná kdyby nechodili po jednom ...) a nakonec objeví na vše klíč a vše vyřeší, zachrání, spasí.... Prostě totální hovadina, béčko, které je pro mladé diváky, kterým zatím nedochází realita bojových sportů a kteří se rádi stotožní s pravým hrdinou... Neherecké, jasně předpokládaný průběh, prostě divné. ** snad jen za pokus o dobrou soubojovou choreografii a poctu asijským zbraním, se kterými jsme se mohli setkat. K těm soubojům: Ano, to je paráda, skvěle se na to dívá. Na akrobacie a podobně... Ale je to výsměch a totální nerealita! Tohle prostě nejde a je to jasné, tedy trapné. A ty souboje proti většině... Panebože. Tak radši schytám několik ran, než aby proti mě chodili po jednom!!!!!!! Škoda! Dobrý začátek, ale... ()

TERRORDROME

Blbé béčko, ale dosť zábavné. Dementná story o zlom japonskom ninjovi čo túž získať nejaký debilný ninjácky artefakt a dobrom americkom ninjovi ktorý mu v tom musí zabrániť už nemá šancu zaujať ani pustovníka čo práve vyšiel po 20 rokoch z jaskyne. Režisér Florentine si z núdznim príbehom nerobí starosti a radšej sa sústredí na to čo mu ide, teda na solídnu akciu bez ktorej by to bola naozajstná nefalšovaná sračka. Všetci samozrejme čakajú hlavne na to čo predvedie bojová mašina Scott Adkins a on poslušne kope ako mula, takže môžeme byť spokojný aj keď s tým slušnáckym imidžom dobrého chlapca vyzerá trošku priteplene. Radšej by som predsa len videl toho ruského badass motherfuckera Boyku. Súboj v metre, bitka s presilou v sídle sekty a taktiež poriadne nabúchané finále spoľahlivo zachraňujú čo sa dá a navyše sa film nebojí ani divoko striekajúcej krvi čo vždy poteší. No a tie ninjovské technoobleky boli pozoruhodné. ()

Lefty86

Film který by svým naivním, místy hloupým příběhem zapadl spíše do ranných let osmdesátých. Některé scény byli zbytečně hloupé, například když na Adkinse střílel z kleku z metru a trefil 4x knížky za ním :-D Bojové scény Adkinse jsou opět výborné, za ty dávám bodík navíc, ty jeho mimozemské kopy jsou fakt psycho. Fight s přesilou kruhu to byla podívaná. Ale zase ten záverečnej boj, byl hroznej protože vůbec nevidíte kdo je kdo, oba jsou zahalený celý v černým. Za mě průměr + bod navíc za Scotta. ()

Paldiny

Spojenie Florentine-Adkins nemôže dopadnúť zle. V Ninjovi je dej druhoradý, dôležité sú pravidlá žánru a tie ctí režisér tak ako jeho protagonisti stáročné tradície. Akcie je dostatok, potešia spomaľovačky, sympatickí herci, silný záporák a brutalitka. Nevoňal iba happyend, ale ten som prekúsol po zhliadnutí druhého dielu. ()