Casey Bowman je americký sirotek, který byl vychováván v klášteře dojo, kde se ho ujal mistr bojových umění Takedou. Z Caseyho se naučil bojová umění tak dobře, že ho Takeda zvažuje jako jednoho ze dvou kandidátů na svého nástupce, který bude mít za úkol pokračovat v dohledu nad posvátnou truhlou Yoroi Bitsu. Druhým kandidátem je další Takedův student Masazuka. Masazuka těžce snáší Caseyho přátelství s Takedovou dcerou Namiko a tak při vzájemném souboji s Casey na něj použije nepovolené praktiky boje. Za to ho Takeda z kláštera vyžene a za svého nástupce zvolí Caseyho. Masazuka potupně z kláštera odchází a slibuje pomstu. Za nějakou dobu se z Masazuky stává nájemný zabiják pracující pro společnost Temple Industries, kterou vede milionář Temple, který zároveň vede tajnou zločineckou organizaci a nechává Masazuku likvidovat své obchodní konkurenty. Masazuka stále cítí, že on by měl být faktickým nástupcem Takedy a stát se strážcem Yoroi Bitsu. Vrátí se tedy do chrámu, kde způsobí povyk a Takeda se proto rozhodne vyslat Caseyho s Namiko s truhlou do New Yorku za svým přítelem, profesorem Garrisonem. Masazuka znovu vrací do chrámu, kde povraždí všechny bojovníky a zabije i Takedu. Zjišťuje však, že truhla je pryč a že s ní Casey odjel do New Yorku... (TV Prima)

J.Connor

Byly dva důvody, proč NINJU sledovat. Zaprvé jsem byl zvědav na comeback subžánru mého dětství (společně s NINJA ASSASSINEM) a za další jsem se chtěl konečně seznámit s fenoménem Scott Adkins. Co se týče prvního důvodu, oba filmy jsou koukatelné (assassin lepší), ale novou ninja mánii rozhodně nezvedly. Co se týče pana Adkinse, jedná se nepochybně o výjimečného atleta, jehož charisma se ale rovná nule (alespoň zde). Docela slušnou kreaci zato předvádí Tsuyoshi Ihara, jehož záporák se jistě vyrovná Black star ninjovi ze stále nepřekonaného AMERICKÉHO BOJOVNÍKA (Tadashi Yamashita), ale přeci jen na C.H. Tagawu stále nemá nikdo. Souhrnem je NINJA koukatelné béčko, které by sneslo charismatičtějšího hrdinu a méně dementní scénář, a to i v rámci žánru. ()

Karamanlis

Scott Adkins je nesporne superborec a žiarivá hviezda novodobých martial arts filmov, v Ninjovi však dostal priestor na predvedenie možno tak 50% svojich bojových schopností, čo je dosť prúser. S dlhšími vlasmi a bez "boykovskej" briadky vyzerá ako mladší, svalnatejší brat Bena Stillera a na túto jeho vizáž som si po nadupaných Undisputed 2 a 3 proste nedokázal zvyknúť. Navyše ústredný záporák Masazuka nemá charizmy ani za krajčírsky náprstok a jeho sofistikované ninjovské triky ma omrzeli asi po desiatich minútach. ()

Morholt

My jsme měli Dudikoffa, dnešní generace má Adkinse. Jenže zatímco Americký ninja si minimálně kouzlo nostalgie uchovává dodnes, tenhle de facto remake nemá co nabídnout. Je sice moc hezké, že je to plné rvaček, ale ty jsou na jedno brdo a za chvilku unaví. O hereckých schopnostech protagonistů nemůže být ani řeč, ačkoliv nikdo asi nečekal zázraky. Jasně, co bych za to z kraje 90tých let dal, ale z dnešního pohledu je béčkový ninja žánr mrtvý. Mimochodem taky vás zaujalo, že New York bral metrosoupravy z SSSR? :D 15% ()

Lacike

Nikdy som nemal rad Ninjovsky podzaner, takze pribeh ma ani tentokrat nezaujal. Bitiek bolo celkom malo a dychvyrazajuca bola len jedna (predposledna bitka: Adkins vs. kopa manikov). Po hereckej stranke bolo bohuzial utrpenie sledovat Adkinsa. Zaporaci mu idu lepsie. 5/10. ()

GeusX

Hodnocení po 60%? Nechápu... Téma je sice prostinké, ale o příběh v ninja filmech, které na VHSkách kralovaly před 25-35 lety, většinou ani nejde. Rozhodně to není podprůměrný film v daném žánru! Lehce nadsazené 4* jsou především pro Scotta Adkinse. # 70% (viděno v tv) ()

Terva

Bylo to umění stejně tak čisté jako nemilosrdné. Předáváno již tisíc let. Umění ninja a politika současnosti, to je to o čem film vypráví. Pár pěkných soubojů, které se dají sledovat, leč výstřiky krve a zvuk, který je doprovází je hodně přehnaný. Celkově je ten hudební i zvukový doprovod tohoto snímku hrozný. V jedné scéně jsem dostal záchvat smíchu. SITUACE : Útočníci střílejí jak vzteklí a jejich vůdce říká - CITÁT : Pamatujte, musí zůstat živí !!!! Na můj vkus tam bylo moc soubojů, kdy umírá až moc lidí, krev stříká jak z hasičského vozu a hudba je někdy až moc na nervy. Snímek, který už nikdy neuvidím. ()

Expendable

Je to dost mizerný akčnák se Scottem Adkinsem (Undisputed 2), který tu nedostal moc prostoru. Podstatná část děje se odehrává v takovém chrámu, kde se Adkins trénuje, scény s klacky jsou dost amatérké a nevýrazné. Film mě mít původně větší potenciál, ale v konečném výsledku se jedná opravdu o velmi slabý film. Nevím jestli to bylo nízkým rozpočtem nebo tou příšernou kamerou, ale většina soubojů je ve tmě a v dešti jsou dost krátké a jak už jsem zmínil amatérské. Adkins dělal co mohl a to se cení, myslím si, že ani kdyby v tom hrál Tony Jaa film by nevypadal lépe. Celý film má pouhých 82 minut a dobrých 40 minut se to odehrává v tom chrámě. Pak se děj přemístí do USA, kde to už vypadá lepé a sem tam nějaká ta lepší akce je. ** za Adkinse a za trochu srandy. ()

corpsy

Na nenáročnú zábavu dostačujúce. Aj niektoré akčné scény niesu na zahodenie, ale stále je to len videobéčko, ktorých sa ročne točí na stovky. Síce o niečo kvalitnejšie, ale predsa len béčko. Berie sa veľmi vážne a nemá ani to kúzlo - guilty pleasure, ktoré mali staršie video pecky z 80. a 90. rokov, ktoré tu niektorý spomínajú. Suma sumárum, raz a stačí. ()

Marsik

Film jsem viděl již 3x v rozmezí dvou let. Poprvé jsem byl nadšený, čtyři hvězdy byly jasnou volbou. Podruhé už byl můj dojem malinko slabší a dnes, když jsem film dokoukal potřetí, musel jsem jít s hodnocením dolů. Spojení Isaac Florentine a Scott Adkins jde krásně dohromady. Akční scény, choreografie a pohybové nadání Adkinse jsou parádní. (viz. filmy Undisputed 2 a 3). Tady ale musím říct, že režisér přestřelil. Když se film odehrával v Japonsku, byly to pěkné záběry, ale jakmile se děj přesunul do USA, film ztrácel na kouzle. No a v závěru, jak se Tsuyoshi Ihara snese z té střechy ve stylu Batmana, to si fakt mohli odpustit. Nicméně film díky nepřehnané délce nenudí, akční scény drží vaší pozornost, takže ho v pohodě dokoukáte. Dnes hodnotím film s konečnou platností 65%. ()

DEXTER099

Tak tohle byla docela dobrá akční jednohubka,která určitě potěšila nejen ty co se někde prohání s násadou od smetáku.Děj uběhne jako voda a akční scény jsou vcelku vypracované.Scott Adkins mě čím dál častěji připadá jako tzv. nástupce Jeana Clauda Van Damma.Sice je tam docela cítit ,že je to hodně atelierové,ale to vůbec nevadí.Za mě celkově 80% čtyři hvězdy. ()

ConanVJ

Ninja je dalo by se říct Martial Artový béčko se skvělou choreografií. Akce je tu spousta a je to jeden z filmů, kde je využit Adkinsův potenciál a nehraje zde jen druhé a víc housle. Příběh je jednoduchý a ničím nepřekvapí. O to se stará hlavně akce. Mě se film líbí a dávám mu 86% :) ()

MartinezZ

13.2.2010 ~ Jednoduchý název + jednoduší herci + jednoduchý děj = jednoduše béčko. Příliš jednoduchý filmový zážitek, alespoň, že je to krátké. ~ Jak je v dnešní době možné natočit něco tak nenápaditého a nudného...? To už je snad svébytný druh umění, nebo co. Za zmínku snad stojí jen dva tři artisticko-kaskadérské efekty, jinak je to víc než béčkový blaf. Takový Americký Ninja z devadesátých let je proti tomuhle kvalitní podívaná. ~ Hlavní hrdina je jediný hrdinný Amík mezi Japončíky, učícími se od mistra nějaké bojové umění. Amík je samozřejmě klaďas, chodí v bílém. Pak tu máme jeho rivala ze stejné školy, Japončíka, který by chtěl po mistrovi přebrat jeho roli. Tento Japík je záporák, chodí v černém. Mistr ale následovnictví a starodávné brnění předá Amíkovi, což Japík neunese a je ze školy vyhoštěn. Amík se nám tu ještě zakouká do Japončice, aby bylo béčko perfektně ukuchtěné dle kuchařky "Jak sesmolit blbý film aneb Béčko v několika málo krocích". Brnění má ale být někde vystavené (nebo co, přesně si už nepamatuji jak přesně se brnění dostalo do Ameriky, což podtrhuje kvalitu filmového zážitku) a tak je potřeba jej chránit. Samozřejmě před zlým Japíkem. ~ Nenápadité bum třísk prásk, samozřejmě ve vylidněných ulicích a všechno dobře dopadne. Kdyby to alespoň bylo nějak zajímavě natočené, ale tady z toho dýchá béčkovost každým svým pórem. Naštěstí to věděli i sami tvůrci, takže film sestříhali na ještě únosnou necelou hodinku a půl. Tohle měli natočit o nějakých 15 let dřív. ()

mysiak

Je to hrozne násilne predvídateľné..ale Scott Adkins je proste borec, skvelé bojové scény...občas trošku blbá kamera a efekty..ale čo na tom...proste béčko jako sa patrí...a nehanbí sa...relaxujúci akčný dobre spracovaný ninja film ()

Ellmariachi

Posaď se můj žáku. Mám pro tebe speciální úkol. Býval zde čas, kdy bojovníci mívali slávu,čest a byli uctíváni. Byli velebeni a svět je uznával. Dnes jsou tyhle časy nejspíše pryč. Ale hrstka vyvolených nese vlajky bojovníků dál. Někteří jsou jíž starší, ale statečně se rvou. Velcí válečníci jako Sly, Van Damme nebo Arnie už tu nebudou dlouho. Jiní občas ze zmaru doby udělají hloupost jako třeba Bruce ve filmu, který se bojím říct nahlas. Je to na vás. Ty Scotte, tví bratři ve zbrani Vin, Jason, Rock vy můžete vrátit časy hrdinů zpět. Vydejte se se tedy na cestu. Na cestu plnou nebezpečí v podobě komedií. V podobě blbejch komedií a ještě horších komedií. Vydejte se na cestu sice trnitou, ale na úspěch čeká mnoho lidí. Nebude to snadné, ale vy to dokázat můžete. Vraťte akčnímu žánru jeho tvář. Ano přesně to se zde děje. Svině je prostě svině. Klaďas je charakterově bezchybnej, ale když se rozlobí, tak bude prostě zlej! Já dám filmu 70 procent za jasnou snahu pomoct akčnímu žánru. Hodně štěstí mý synové. 70 procent. ()

kaylin

Strašně cool film, kde se spojuje západní s východním. Bojová umění jsou zde prezentována celkem dobře, ale ani tak se nejedná o něco výjimečného. Scott Adkins je celkem frajer, ale podle mě se spíš hodí na američtější boje. Nemluvě pak o tom, že příběh a jeho záporáci jsou strašně klišovití. Sem tam se až bolí dívat na to, co se zde předvádí. Ninju si určitě představuji jinak a ten název se k tomu moc nehodí. Ano, ten ninja zde nějaká je, ale ty jejich triky... ()

m@rz

Žádný zázrak. Hodně bojů je docela stupidních - ninja dostává nakládačku od dvou "obyčejných" chlápků, a pak zmlátí v poho celou bandu stejně "obyčejných" chlápků. Stejně tak s těmi zbraněmi - sem tam někdo střílí, ale pak přestane střílet a jde s tyčí - divné. Ale je tam docela dost bitek, honiček, ale bohužel málo ninja triků. ()

beran-ek

Věděl jsem hned, že to bude něco podobnýho jako McTeiguiův Ninja Assassin, ale po totálním nadšení z Undisputed II & III a Adkinse jsem tomu dal šanci. Je to sice stravitelnější, ale už jen ten jeho typicky Americko Ninjovskej účes.. ()

Mickalle

Akční/FANTAZY ... WTF? Střihy a kamera nádhera, bitky přehledný, tak to má bejt... ale ten zbytek, větší kravinu bez zařazení do komedie jsem snad neviděl. ... jé sorry teď jsem si vzpoměl na Crank: High Voltage, tak beru zpět :D ()