Neřízená střela

• Velká Británie Wild Target (více)

Victor Maynard je v duchu rodinné tradice profesionálním zabijákem. Dalo by se říci, že je ve svém oboru absolutní špička. Svou práci vykonává rychle, precizně a nezanechává žádné stopy. Jeho obličej nikdo nezná, dokonce ani jeho kolegové zabijáci netuší, jak přesně vypadá. Brzy oslaví 55. narozeniny, žije sám bez potomků a jeho matka se obává, že by mohl být homosexuální a nezanechat po sobě pokračovatele rodinné tradice. Jednoho dne dostává Victor zakázku na zabití mladé podvodnice a zlodějky Rose. Prodala svému zákazníkovi panu Fergusonovi padělaný obraz za 900 tisíc liber. Zdá se to jako snadný úkol, ale Rosino chování je naprosto nevyzpytatelné. Victor selhal. Victorova matka je velmi zklamaná a žádá syna, aby se svému zákazníkovi hned omluvil a svou chybu napravil. V tu dobu už má však Rose na mušce Fergusonův muž. Než však stihne Rose zabít, Victor ho zastřelí. Šokovaná Rose žádá, aby ji Victor chránil. Domnívá se, že je soukromý detektiv, a nabízí mu 30 tisíc liber týdně za svou ochranu. Nasedají do Rosina auta, kde však na ně čeká další zabiják. Toho si vezme na mušku mladík Tony, který se na místě činu vyskytuje spíš náhodou a ze svého konání je vyděšený. Victor v něm odhaluje velký talent, a vezme ho proto s sebou. Všichni tři se nyní musí ukrýt. Jako bezpečné místo určí Victor drahý hotel. Náhodou se v hotelu a na stejném patře ubytoval i Ferguson, kterého Rose podvedla. Ferguson si najímá nového zabijáka Dixona. Jeho úkolem je zabít Rose i Victora Maynarda. Úplnou náhodou Ferguson a jeho pomocník objeví Rose a Victora v hotelu. Okamžitě se za nimi vydají. Victor, Rose a Tony ujíždějí v malém mini cooperu, pronásledováni velkým mercedesem. Mají štěstí, jejich pronásledovatelé nezvládnou řízení, a těžce se zraní. Victor odveze Rose a Tonyho do svého domu na venkove. Zde budou všichni v bezpečí. Victor nabízí Tonymu, že mu poskytne zdarma šestitýdenní výcvik, a Tony rád přijímá... (TV Prima)

Looka

75% ze začátku to vypadalo na staromilskou černou anglickou komedii, ale časem to docela strácí na tempu a zábavnosti. ()

Lilien

skvelá komediálna jazda plná, akcie a skvelého britského humoru. Bill Nighy je v úlohe zabijaka v ktorého živote má všetko svoje miesto, okrem krásnej zlodejky Emily Blunt (ktorá ukradne všetko,ešte aj mŕtvemu mužovi topánky) jednoducho skvelý. A Rupert Grint mi v tých kovbojských čižmách spôsoboval doslova výbuchy smiechu. Britom sa fakt raz za čas podarí natočiť, film ktorý stojí zato. ()

TommyDiamond

Velice zajímavá to trojce hrdinů. Vystrašený Rupert Grint, krásná Emily Blunt a puritánský zabiják Bill Niighy. Někdo tu napsal, že to je takový ,, můj soused zabiják,, po anglicku. Myslím, že to zní docela výstižně. Film se navíc nesl ve svěžím tempu a já se dobře bavil. Celkově 80% ()

markyzgero

vlastně totálně tuctová komedie s divnou zápletkou a přeci tak vtipná... jsou nájemní vrazi gayové, nebo jen citlivé duše? a proč? stockholmský syndrom naruby? harry potter? zrzavej vrah? knírek? svěží píčovinka, která bohužel do 10ti let shnije. ale takovejch bylo... ()

DadysGirl

Milé překvapení. Ano již podle obsazení a produkce jsem čekala, že to bude fajn, ale tohle naprosto předčilo mé očekávání. Naprosto rozkošné. Za matku by si možná zasloužili i tu pátou hvězdičku... No uvidíme, třeba po dalším shlédnutí... Rozhodně stojí za to! ()

Mijagi

„Kdo to maloval?“ „Rembrandt.“ „Dejte mi jeho adresu, okamžitě.“ „Je mrtvý.“ „Od kdy?“ „Tři sta let.“ Na komedie o nájemných zabijácích padlo již mnoho kilometrů filmového materiálu, tato se svojí vtipností řadí rozhodně mezi lepší z nich. Pohled na herecké obsazení nenechá klidným žádného fanouška anglického humoru a oprávněně. Od hlavní role až po tu nejmenší vedlejší nezaznamenáte slabší výkon. Přesto se pro mě stal jednoznačně největším překvapením Martin Freeman, který v pro něj netypickém obsazení v roli záporáka dokázal, že je hercem, o němž v budoucnu ještě hodně uslyšíme. Slizký úsměv, specifická gestikulace, frázování slov, ulíznutý účes a především charakterový profil složený ze snobismu, egoismu a hlouposti zakrývané drsnými hláškami dělá z jeho postavy tu, na jejíž pasáže se netrpělivě těšíte od prvního seznámení. Chytře propracovaná zápletka, perfektní režie, devadesát osm minut dokonalé filmařiny. ()

Chasida

Britská komedie snad ve všech významech tohoto spojení. Dobrý oddech oproti americkému mainstreamu. Dobrý relax... ()

TEKAS

Příjemná trošičku načernalá britská komedie s několika dobrými vtípky a milým plynutím děje. Humor tu funguje a člověk se dobře pobaví. A o to přeci jde, což? ()

snek888

Velmi příjemně strávený čas. Anglický humor na sebe upozorňuje od začátku do konce filmu. I když je to především skvělá komedie, zamýšlí se i nad pocity hlavního hrdiny - to nepůsobí vůbec špatně, naopak to tvůrci využívají k tvorbě komičnosti. Vhodně zvolení herci a herečka = pochvala. Soundtrack vkusný. Po shlédnutí je dobrá nálada zaručena. ()

altaica

PRO MUŽE:Žádná velká řachanda, ale brilantní suchý anglický humor. Profesionální zabiják.V nejlepších letech. Rodinná tradice. Distinguovaný a upjatý tak, že nejspíš s*re mramor. Mladá zlodějka oprsklá víc než lázeňská veverka. Porušená pravidla hry. Z cíle klient. Můj názor? Měl ji zabít. “Potrpíte si nějak na plastový přehozy. To vám asi nevadí ani kondomy.” Měl ji zabít hned. “Všude je tu ten smrad. Jakej? Smrad čistoty a dezifekce” Měl ji zabít i zadarmo.         PRO ŽENY A *CITLIVÉ* MUŽE: Mladá dáma a zachovalý padesátník. “Já jsem byla agresivní a otravná, taková bývám často. Ne, dokážete být příjemná. Vážně? Kdy? Teď si na žádný moment nevzpomínám.. Skvělý. Díky.” Komedie, parodie, břitké dialogy, bláznivé situace, výborní herci. Snad jen Ronovi chybí Harry a Hermiona, ale i tak je spolehlivě za blbečka.          UKÁZKA:Na ulici, za bílého dne, 40m a s tlumičem. Tvůj otec by byl hrdý. Taková kariéra, takový odkaz. Bude ti 55, Viktore. Tolik bylo tvému otci, když ses narodil. Začala jsem s pletením. Modré pro chlapečka. Doufám, že nezklameš. Někdo musí pokračovat v rodinném podniku. Ty schopnosti se nesmějí ztratit. (I odklízeči mají matku, i oni ji navštěvují, i oni si vyslechnou nejednu dobře míněnou čednášku a nikoliv jen čipomínku. Vzhledem k jejím proslovům a jeho běžné pracovní náplni se dožila obdivuhodného věku.) ()

Rimland

Tak tenhle film hodně mile překvapil :-) Místy trochu kolísá a příběh není dvakrát originální, ale servíruje se tu taková porce suchého britského humoru, že ho nemůžu vynachválit. Nighy je skvělý, Freeman super, Bluntová a Grint zdatně sekundují. Bábi s brokovnicí k nezaplacení. Bavil jsem se královsky a nebýt pár slabších míst, dal bych tomu plný počet. Nu, třeba časem :-) ()

Bezmenny

Konkrétne tento humor ma veľmi neoslovil a počas filmu som sa zasmial možno 4 krát, najviac 5. Hviezdičky sú hlavne za Billa, ktorý hviezdil, Martina Freemana s jeho nebezpečným úsmevom a trocha za Ruperta Grinta. Emily bola ako stratená a prvú pol hodinu som ju doslova neznášal (byť Billom, neváham a vpálim jej to rovno medzi oči). ()

haffen

Ja tak strašne nerád hodnotím filmy s Emily, pretože keby to bolo aj čítanie manuálu na poskladanie dvojnohej stoličky, tak ... ()

Lavinia

Přeschlý britský humor, nesnesitelná štětka-zlodějka, která by neokouzlila vůbec nikoho, ve značně slaboduché zápletce o zamilovaném zabijákovi do potenciální oběti, který ji raději zachrání, pojme za manželku a zajistí tak pokračování rodu zabijáků. Další disk do bazaru. ()

Shitonit

No to mě poser svatou prostatu !!! Bluntový je doslova plnej film, první záchvat smíchu na mě přišel během několika okamžiků po skončení úvodních titulečků, a doslova se smíchem natrženou pusinou jsem to dohleděl do úplný spokojenosti. Děj je vo tom: ... to se nedá popsat !! to je taková paráda, že mi to totálně rozjebalo pořadí oblíbenosti. Házim to někam na třetí místo ve svým denníčku. Těsně za:... jo, to určitě vám budu svý topky prozrazovat :-) ()

Niflheim

85 %. Perfektní obsazení, kde kromě do nebes vynášeného Nighlyho zaujal skvělý Geoff Bell. No a uhrančivá Emily Blunt… Tady nejde být absolutně objektivní. Mělo to cosi z poetiky Pink Panthera, cosi z Ritchieho – to vše zaobalené do podivně pofrancouzštěného hávu. Váhal jsem nad pátou hvězdou, ale ztráta tempa a až moc velká příběhová předvídavost a plytkost mě nutí zůstat těsně pod vrcholem. Humorné, ale spíš na jedno použití. ()