Škola života

• Velká Británie An Education (více)

Divoké dospívání v divokých šedesátých. Píše se rok 1961 a atraktivní, chytrá, šestnáctiletá studentka Jenny (C. Mulligan) poslouchá desky Juliette Greco, ochutnává počátky ženství, sní o výjimečných zážitcích a životě zahaleném do cigaretového dýmu „gauloisek“. Vítejte v poválečném, předbeatlovském Londýně v době, kdy upjaté maloměstské poměry dávají jen stěží tušit, že zlatá šedesátá už klepou na dveře... Film je adaptací memoárů novinářky Lynn Barber. Do režisérské židle usedla dánská režisérka Lone Scherfig (Wilbur se chce zabít, Italština pro začátečníky) a scénář napsal známý spisovatel Nick Hornby (Všechny moje lásky, Jak na věc). (Bontonfilm)

Asmodin

Film mi připadá tak jednoduchý, že to ani nemůže být ze života. No co si budem nalhávat, která dívka by nechtěla aby jí stál po boku tak nádherný muž jakým byl Peter Sarsgaard, který by zaplatil za všechny rozmary... je očividné, že pokud se tak opravdu někdo zachová pak to není jen tak bez následků. ()

Rozjimatel

[2,5*]     "You have no idea how boring my life was before I met you."     Pomerne nudne stvárnený príbeh jednej mladučkej intelektuálky (výborná Carey Mulligan), múdrej ako hodiny, ale v konečnom dôsledku sa chovajúcej hlúpučko. Vrcholne nepríjemný mi bol ten jej románik s hádam o 20 rokov starším chlapom (Peter Sarsgaard), navyše ešte tak odporne slizkým. A korunu tomu nasadili jej rodičia, najmä nekonečne tupý ocko (Alfred Molina), ktorí ju v tom plne podporovali. Celá tá zápletka pôsobí veľmi umelo, odtrhnutá od reality. Potvrdzuje to aj ten presladený koniec.     "Ja nič neucítim, keď moja mama zomrie. To som existencionalistka?" "Nie, to si krava." ()

Oňďo

Tak tento film som si všimol až potom čo bol v nominácii na tohtoročné Oscary. A musím povedať že ma veľmi milo prekvapil. Krásne príbeh o tom ako si musí Jenny (Carey Mulligan) vybrať medzi vzdelaním a manželstvom (Peter Sarsgaard). A musím ešte podotknúť na skvelý herecký výkon Carey Mulligan. ()

Charon11

Atmosféra filmu a parádní herecké výkony byly opravdu dobré. Jen ta zápletka trošku fádní. Mohlo to mít jiný než ten předvídatelný konec a celkový dojem by byl o dost zlepší. Nějak mě ten dobrý konec zklamal. ()

Phorbo

Krásné drámo se skvělým výberem herců. Peter S spolu s Carey M stvořili zajímavý pár. Alfreda M jsem po dlouhé době viděl ve velmi seriózní roli, kde se nepohyboval po více nez po dvou nohách. Velmi zajímavý příběh, který vtáhne do sebe svou osobitostí a příjemným prostředím šedesátých let. ()

katchi

An Education zpracovává jedno z nejoblíbenějších témat společnosti. Láska versus škola. Snímek ukazuje, jak se z nudné šprtky může stát pravá milovnice života, z nevinné dívky mladá zkušená žena a z mladé ženy opět nešťastná nudná dívenka. Film zobrazuje vývoj hlavní hrdinky, která má ve svých šestnácti/sedmnácti takové zkušenosti, že někomu by stačily na celý život. Ač film opravdu rychle odsípá, najde se i pár slabších míst. Nejslabším místem je podle mě konec. Možná až příliš upřednostňuju happy endy, nicméně v tomhle příběhu by se happy end nejspíš hodil. Nebo aspoň nějaký náznak, který by Petera Sarsgaarda ukázal i v dobrém světle. Přišlo mi, že celou dobu se tak snažil a dokazoval, jak mu na Jenny záleží, až ukázal, že je to typický záporák. Proč on to vlastně všechno dělal? Vždyť do postele ji nechtěl, využívat nijak ji nechtěl, udělal vždy pro ni první i poslední a nakonec se ukáže to, co se ukázalo. ()

AIMÉE

Na Education jsem se těšila hlavně kvůli Sarsgaardovi a Molinovi a nakonec z toho vyšel vítězně jen ten Molina, který opět předvádí skvělý herecký výkon. Sarsgaard je tu mdlý a v podstatě nezajímavý, ačkoli by neměl být, když má jednu z hlavních úloh. Zato hlavní představitelka C. Mulligan ztvárnila Jenny kvalitně. Jen tak dál. Tudíž můj verdikt je spíše chladný, asi tak jak na mě film zapůsobil - chladně. ()

lareinna

Carey Mulligan sa podobá na jednu moju známu a tak čumím a rozmýšľam, že tú tváričku som už niekde videla. Podobá sa zvlášť v tomto filme s tým francúzskym účesom a mierne šikmými očami. A tak, keď som tú spomínanú známu stretla večer v bare, tak mi to došlo, že je to ona, tá dvojníčka. Carey Mulligan, hrala dosť chytrú dievčinu na svoj vek (16 ročnú Jenny) ibaže v realite opak je pravdou v mnohých prípadoch bohužiaľ. Film nenudí, aj keď dej nie je príliš nespútaný a živý, ale skôr konštantný. ()

fredisek

Čekal jsem větší drama. I tak je to krásně natočený film s chytrým scénářem. Oceňuji hlavně cameo Beth Rowley, je to skvělá zpěvačka. ()

Jaro_slav

Když mě ješte Carey Mulligan neštvala svým culením se s ďoličky. Hezky vymyšlené dialogy o banalitách, okouzlující Molina, klišovitá Paříž, naprosto předvídatelný příběh a přitom tak neurážlivě podaný - a hlavně překvapivý vkus na auta: připomenout lidem značku Bristol je záslužné (+1 hvězda). ()

JohnyD

Výborný film s božskou Carey Mulligan, ktorej by som plešouna za naj herečku veľmi prial, keď vidím zoznam jej konkurentiek. Carey hrá úplne prirodzene a uveríte jej každú scénu v ktorej sa objaví. Film popisuje, čo je v živote dôležitejšie spoločenská zábava, peniaze alebo vedomosti a titul.??? Film nemá žiadne hluché miesto a stopáž filmu je akurát. Takže smelo do toho a film sa bude určite páčiť ľudom, kt. milujú všetko francúzske ;) ()

sedlo03

1) Nic není tak skvělé, jak to na první pohled vypadá 2) Za chyby se platí 3) Každý si zaslouží druhou šanci Od BBC jsem čekal trochu víc, nemastné neslané, nebo nebyla ta správná nálada... ()

takken

Príjemný príbeh ktorý, sa Vám odohráva pred očami je príbeh o vzťahu mladej Jenny a pozorného okoloidúceho Davida. Všetko začína veľmi ľahko pomaly plynúci dej nám nedovoľuje odhaliť že nie všetko bude také ružové a kóšer ako to zo začiatku vyzeralo no na tom nezáleží užívame si príjemný anglický humor a dej ide ďalej. Vážne dobre zahrané no proste bez ohňa niet dymu a tomuto scenáru sakra chýba nejaký nápad v podobe ohňa ktorý by ho rozpálil a zaradil ho tam kam film s týmto potenciálom mal určíte namierené no škoda nestalo sa. ()

Pevek2

Presprilis klasickou story s konzervativnim vyznenim tahne z sedi prumeru Carey Mulligan a jeji uveritelna energie. Kvuli ni to stoji za to videt. ()

fifi.m

Tento film mě opravdu dostal. Ani nevím čím. Bylo to prostě krásné. Zajímavý příběh. Carey Mullagan podala opravdu obdivuhodný herecký výkon. Atmosféra Anglie šedesátých let mi byla velmi sympatická. Z tohoto milého filmu jsem měla opravdu příjemný pocit a brzy ho chci vidět znova. ()

Milwa

Přehlídka bristké kultury, skvělý scénář, skvělí herci...výborné netuctové minidrama. Vyzdvihla bych na první pohled nedůležitého Alfreda Molinu, jeho postava otce je pro film klíčová, ale ono se těžko vybírá. Skvělí byli všichni, Rosamunde Pike blbá blondýna skvěle sedla - opravdu se probojovává do mé top 10. Seznámení s Carey Mulligen stálo za to...už se těším na její Elizu... ()

kaze

Peter Sarsgaard je fakt neodolateľný...síce by som mu na to neskočila, ale tej babe by som sa nečudovala...v jej veku..super retro. A Alfred Molina to zahral fakt skvelo..jemu uverím všetko ()