Nevinná

72 hodín k slobode

Anything for Her

Krimi / Drama / Thriller / Romantický

Francie / Španělsko, 2008, 96 min

Neočakával som od tohto francúzskeho filmu veľa a dostal som peknú porciu napätia a dobrých hereckých výkonov. /75%/(18.12.2011)

K tomuto filmu som sa dostal až po Haggisovej verzii a asi aj preto bolo moje očakávanie vysoké.Paul Haggis síce postupoval podľa totožného scenáru s malými zmenami ale jeho podanie bolo nesmierne napínavé od prvej sekundy až po poslednú.Francúzska verzia ma vôbec nedostala natoľko ako práve verzia v ktorej hral Russel Crowe a Elizabeth Banks.Napätie tu bolo skôr minimálne,plánovanie akcie priemerné a záverečná záchrana až dosť jednoduchá a rýchla.(13.3.2012)

Americký remake lepší originálu. A to nejen v maličkostech (trik s tenisákem), ale i v celkově lepším a hezčím obsazení. Tady není nic pořádně rozvedené a v tom Tři dny ke svobodě vládnou.(3.3.2011)

Nejdříve jsem viděla remake tohoto filmu (Tři dny ke svobodě), který mě naprosto uchvátil. Pro srovnání jsem následně shlédla i tento originál, kterému bohužel dávám o hvězdu (a půl) méně. Paul Haggis to prostě pojal tak nějak akčněji a přestože jeho verze trvá o 40 minut déle než tato, není to v žádném případě na škodu. Navíc Vincent Lindon a Diane Kruger vypadají jako otec s dcerou, což mi trochu vadilo. Ale jinak to není vůbec špatné.(29.9.2012)

Z americkýho remaku jsem byl unešenej, tak jsem chtěl zkouknout i tuhle původní francouzskou verzi. Ty filmy jsou si v mohém podobné, jsou stejně temně natočené, mají stejné tempo, napínavost a i Pour elle byla radost sledovat. Nicméně americká verze je výrazně nadupanější a franouzská prozrazuje pointu hned na začátku, takže jednoznačně nejdíve doporučuju zkouknout verzi s Russellem Crowem, nicméně i tohle byla výborná podívaná a pět hvězd zaslouží tak i tak.(31.7.2013)

• - Všechny scény se natáčely chronologicky, protože režisér cítil, že je to důležiré pro herce a pro vývoj jejich postav. (HappySmile)

• - Scénáristé Fred Cavayé a Guillaume Lemans nedělali kvůli hlavní zápletce, jak se dostat z vězení, nějaké velké průzkumy mezi trestanci, protože nechtěli, aby diváci zapomněli na to, že hlavní hrdina je obyčejný člověk - amatér, který vlastně doopravdy neví, jak to má správně udělat. (HappySmile)

• - 150 dětí se zúčastnilo konkurzu na roli malého Oscara. Režisér Fred Cavayé chtěl původně pětiletého chlapce, ale zjistil, že tak bude nemožné film natočit, protože takto staré dítě by mohlo legálně pracovat jen 2 hodiny denně. A tak byl vybrán šestiletý stydlivý chlapec Lancelot Roch, a to díky své podobě s Diane Kruger. (HappySmile)