poster

Nevinná

 • Francie

  Pour elle

 • slovenský

  72 hodín k slobode

 • anglický

  Anything for Her

Krimi / Drama / Thriller / Romantický

Francie / Španělsko, 2008, 96 min

 • castor
  ****

  Vyzrálé francouzské drama není tak emočně vypjaté a komplikované jako americký remake (který jsem na(ne)štěstí viděl dřív), přesto má řadu superlativ v podobě kamery nebo atmosféry. Jasně vystavěný příběh navíc těží zejména z hereckého umění obou hlavních představitelů Vincenta Lindona a Diane Kruger – a právě Kruger výrazně zastiňuje Elizabeth Banks v americké verzi. Jinak je ale francouzský předobraz zbytečně rychle odvyprávěný (mrzí to zejména při přípravě celého zoufalého plánu), tím pádem několikrát hupsne přes hranici uvěřitelného. Zaoceánská verze byla sice typicky americká, ale zato nápaditější, hravější, vzrušivější, přístupnější a až na pár mrknutí na diváka i uvěřitelnější. Navíc se celým filmem linul i onen nejistý opar, jak to vlastně s onou vraždou bylo (Francouzi to naopak vyplácli hned na začátku, což mi přijde jako velká škoda).. přes všechny výtky za 4*..(12.10.2011)

 • Torision
  *****

  Z americkýho remaku jsem byl unešenej, tak jsem chtěl zkouknout i tuhle původní francouzskou verzi. Ty filmy jsou si v mohém podobné, jsou stejně temně natočené, mají stejné tempo, napínavost a i Pour elle byla radost sledovat. Nicméně americká verze je výrazně nadupanější a franouzská prozrazuje pointu hned na začátku, takže jednoznačně nejdíve doporučuju zkouknout verzi s Russellem Crowem, nicméně i tohle byla výborná podívaná a pět hvězd zaslouží tak i tak.(31.7.2013)

 • Flipnic
  ****

  Další špičková francouzká akčně-thrillerová jízda!!! Výborný neokoukaný námět, perfektní zpracování, akce od začátku do konce, ale ta spočívá zejména v podání, zahrání jednotlivých rolí, přípravě tatíka na útěk své nevinně odsouzené ženy z věznice ... Preciznost, vychytanost, načasování a neuvěřitelné odhodlání jsou hlavními devízami filmu, které naprosto obyčejného občana, učitele francouzštiny, vedou jako buldoka za svým cílem, chlapíka, který se nedívá napravo ani nalevo a jedinným cílem pro něj je vysvobození jeho ženy z věznice a útěk s rodinou mimo hranice Evropy ... Tenhle film, podobně jako jsem nedávno napsal ve svém komenáři na naprosto jiný korejský film, ukazuje, že "Láska je kurva ...", ale že dokáže motivovat člověka ke stokrát náročnějším činům, než si o sobě kdy myslel ... Pro mne naprostá pecka, vřele doporučuju!!!!!(13.4.2010)

 • T2
  ***

  Rozpočet €7,930,000Tržby Celosvetovo $6,548,779║ Nápadito zostavení thriller s dobrou gradáciou, ale s dosť nešťastne vybratím hlavným predstaviteľom ktorý je maximálne nesympatický... ale skutočný potenciál tohto príbehu využíva až remake Tri dni k slobode. /60%/(7.7.2010)

 • gogo76
  ****

  Francúzky film na základe ktorého vznikol americký remake s R. Crowom sa nemá za čo hanbiť, pretože P. Haggis urobil takmer identickú kópiu a pozmenil iba detaily. „Francúzka“ herecká dvojka s D. Kruger bola dokonca o niečo presvedčivejšia, hlavne V. Lindonovi som toho učiteľa veril viac. Predsa len Crowe, vzhľadom na jeho predchádzajúce filmy, v sebe stále nesie kúsok tvrdého chlapa, i keď ho maskoval dobre. Film má dobré tempo, je napínavý, Klaus Badelt zložil kvalitný hudobný doprovod, ale pár minút navyše by bodlo. Originál i remake – približne rovnaká kvalita. 80%.(6.2.2012)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace