Nevinná

72 hodín k slobode

Anything for Her

Krimi / Drama / Thriller / Romantický

Francie / Španělsko, 2008, 96 min

I napriek tomu, že Pour Elle je presným príkladom toho, že " toto " sa deje len vo filme, je výborným filmovým zážitkom !(25.11.2009)

Vyzrálé francouzské drama není tak emočně vypjaté a komplikované jako americký remake (který jsem na(ne)štěstí viděl dřív), přesto má řadu superlativ v podobě kamery nebo atmosféry. Jasně vystavěný příběh navíc těží zejména z hereckého umění obou hlavních představitelů Vincenta Lindona a Diane Kruger – a právě Kruger výrazně zastiňuje Elizabeth Banks v americké verzi. Jinak je ale francouzský předobraz zbytečně rychle odvyprávěný (mrzí to zejména při přípravě celého zoufalého plánu), tím pádem několikrát hupsne přes hranici uvěřitelného. Zaoceánská verze byla sice typicky americká, ale zato nápaditější, hravější, vzrušivější, přístupnější a až na pár mrknutí na diváka i uvěřitelnější. Navíc se celým filmem linul i onen nejistý opar, jak to vlastně s onou vraždou bylo (Francouzi to naopak vyplácli hned na začátku, což mi přijde jako velká škoda).. přes všechny výtky za 4*..(12.10.2011)

"Každej zámek má svůj klíč a nakonec ho vždycky najdete." Nikdy nikoho nebudu osvobozovat z vězení, protože jsem pevně přesvědčen o spravedlivé slepotě české justice, nemám na to kvalifikaci v podobě profese profesora literatury a hlavně by to s mou manuální zručností skončilo někde u zatlučení prvního připínáčku do zdi. Julienovi však tři roky slaměného vdovectví stačily, vydal se osvobodit manželku a já mu přitom fandil jak na fotbale. Ona totiž znalost remaku nikdy neznamená, že to v originále automaticky dopadne stejně.(26.5.2016)

Americký remake Tři dny ke svobodě jsem viděl dřív, než-li tento francouzský originál a jsem za to velmi rád. Remaku se podařilo tento velice dobrý film mírnými úpravami povýšit o řadu víš. Nicméně i francouzský originál z roku 2008 je velmi slušný- ale doporučiji nejdříve vidět americký remake (už jen proto, že ten Vás celou dobu napíná, kdežto originál Vám prozrazuje vše hned). Dát tomuto filmu tři hvězdy je málo, takže dávám čtyři a Třem dnům ke svobodě měním na plný počet!(19.12.2011)

Přiznám se velké zklamání, děj vypadal slibně a napínavě, ale něco mě ktomu chybělo. Lepší je souvisejcí film s Russellem, ale tohle je moc nudný. Upřímě čekal jsem víc.(25.7.2011)