Nevinná

72 hodín k slobode

Anything for Her

Krimi / Drama / Thriller / Romantický

Francie / Španělsko, 2008, 96 min

Přiznám se velké zklamání, děj vypadal slibně a napínavě, ale něco mě ktomu chybělo. Lepší je souvisejcí film s Russellem, ale tohle je moc nudný. Upřímě čekal jsem víc.(25.7.2011)

Olivier Marchal tu sice pouze hraje, ale přesto věřím, že nejeden divák bude přesvědčen, že stál i za kamerou. Sychravá atmosféra, zaryté pohledy na místo planých keců, zuřivé psisko a napětí, to vše jako kdyby z právě z jeho počinů vypadlo. Navíc mu na jedničku s hvězdičkou vyšla sázka na duo Lindon - Krugerová. Cavayé se tak zařazuje do stále početnější řady francouzských tvůrců, kteří v posledních letech s úspěchem oživují zdánlivě mrtvého ducha temné francouzské krimi/thiller vlny šedesátých a sedmdesátých let. Škoda jen, že je hned zpočátku vyjeveno, jak to s Lisou ve skutečnosti bylo. Julienovo odhodlání by nezměnila ani opačná skutečnost a pro diváka by nejistota (pokud by po celý film zůstala nevysvětlena) byla mnohem zajímavější.(25.10.2009)

Je to zvláštní, remake Tři dny ke svobodě jsem viděl jako první a tak nějak jsem si byl jist, že Russell, ač bez gladiátorského mečíku, nakonec všechno zvládne levou zadní. A teď, navzdory znalosti průběhu a pravděpodobného konce, jsem té trojici fandil jako o život, protože Cavayé přišel s třemi triviálními věcmi, které jsem u Haggise postrádal - přímočarost, živelnost a opravdovost. Vincent Lindon je francouzský Michael Caine. Takový Le Petit..(20.12.2011)

• MartinezZ

Kvalitu filmu dost shazoval fakt, že jsem díky dříve viděnému americkému remakeu věděl o co jde, jak se to provede a jak to bude končit, pravda tedy, nechal jsem se tím ovlivnit. To nic ale nemění na skutečnosti, že je tenhle snímek nějak podivně vyprávěn, Amíci si s tím o dva roky později pohráli více a rozvedli děj o dost podrobněji. Tenhle originál mi tak přijde spíše jako sestřih o dva roky pozdější reinkarnace. Vše je popisováno rychle, nepřehledně, věci se dějí nelogicky jednoduše. Navíc nevím, jestli byl vhodný výběr Vincenta Lindona. Zahrál dobře, ale ten obličej, ten mě donutil se smát, když mu bývalý úprkář z vězení popisoval, co je nutné při útěku udělat a doporučoval doslova "Potřebujete být nenápadný, schovaný v davu" - s takovým ksichtem těžko. ~~~ Dle komentářů a diskuzi k Next Three Days jsem tedy čekal od francouzského originálu mnohem víc.(1.5.2011)

Za mě 87%. Vůbec mi nevadilo, že je o vině jasno hned na začátku - filmu to podle mě na dramatičnosti neubralo (prostě se asi jen ubírá jiným směrem, než americká verze). Velmi opravdové, lidské, velmi originální. Netypický závěr. Objevem je pro mě francouzský herec Vincent Lindon. Přestože v americké verzi hraje Russell Crowe, nemyslím, že bude mužnější. Nebo, přesněji, mužnější lidsky. Absolutně uvěřitelný člověk, na první pohled neokouzlující charizmatem, který má v sobě něco velmi ... velmi. Věřím mu, že miluje svoji ženu a udělá pro ni cokoli. Miluje svého syna. Má inteligenci a "koule", dokáže dojmout. Scéna loučení s otcem na mě velmi silně zafungovala (jedinečný charakter ze strany otce).(10.1.2012)