Nevinná

72 hodín k slobode

Anything for Her

Krimi / Drama / Thriller / Romantický

Francie / Španělsko, 2008, 96 min

I napriek tomu, že Pour Elle je presným príkladom toho, že " toto " sa deje len vo filme, je výborným filmovým zážitkom !(25.11.2009)

Já měl o napětí postaráno už obsazením, protože Diane Kruger bych fandil i kdyby mě nechtěla uvařit oběd.(2.9.2010)

Scénář: Fred Cavayé, Guillaume Lemans .. Dobrá krimi, ale Americký remake ji válcuje ve všech směrech - od nápaditějšího podání, obsazení, po výbornou porci napětí. 70%.(13.2.2011)

Žijete si svůj běžný poklidný měšťácký život a cítíte se v bezpečí, chránění rodinným zázemím, zajištěnou prací a zaštítění státními institucemi s jeho policejním aparátem. Stát může být nepřítel maximálně tak pro anarchisty a nekalé živly. Jednou se ale partnerka ocitne ve špatnou dobu na špatném místě a vy ucítíte, jak rychle se vaše ochranné bariéry můžou zřítit a nic z toho, co platilo včera, už nemá význam. Zbyde jen zármutek a vzrůstající odhodlání postavit se systému třeba i se zbraní v ruce. A tak seriózní učitel začne plánovat dobrodružný útěk své manželky z vězení a neváhá se postavit zločinecké galerce ani početné a sehrané policejní mašinérii. Nevinná je film o tuctovém chlápkovi v zatraceně vyhrocené situaci, film o veliké lásce, která je schopná velkých obětí a nepředstavitelného rizika. Tam, kde by většina chlapů dala přednost pragmatickému vztahu s rozvedenou paničkou ze sousedství, tam filmový hrdina prokáže neuvěřitelnou dávku obětavosti. Nevinná se vymyká obvyklé rutině dnešních kriminálek a navíc je vesměs překonává svou emocionální angažovaností, uvěřitelností a energií. Viděl jsem už dřív americký remake, který jsem ale nedokoukal, protože originalitu nahrazuje obvyklou hollywoodskou rutinou. Celkový dojem: 80 %.(30.12.2012)

Průměrné akční drama, s výborným koncem... 60%(22.2.2010)