Zapálený policista Mike (John Cusack) je na stopě vraha řádícího v ulicích Buffala. Po té co Mikovi zmizí dcera, se tento případ stává osobním. Mike je ochoten udělat vše pro nalezení své dcery a ví, že pokud svou dceru nenajde do 48 hodin, tak už ji pravděpodobně nikdy neuvidí. (Intersonic)

heyda

V určitých momentech zajímavý a napínavý krimi drama, ale bohužel dost často i klišovitý film, který svoji logičností kulhá na obě nohy. Musel jsem hodně rozvažovat, zda dát 2 hvězdy nebo přimhouřit oko a dát 3 hvězdy, a nakonec jsem se rozhodl pro tu vyšší variantu především pro ten nepříliš optimistický závěr a taky za tu atmosféru, která připomíná thrillery z 90. let. Nicméně určitě chápu i lidi, co tento film kritizují, protože pravda je taková, že nepřináší do žánru nic nového, občas je hodně hloupý a zpracování taktéž není kdo ví jaká bomba. 50% ()

Pítrs85

"Old-schoolový" kriminální thriller, jehož největším lákadlem pro mě byla přítomnost Johna Cusacka, mého oblíbence, kteréhož jsem v nějakém tom lepším filmu už dlouho neviděl (The Frozen Ground vyloženě zklamalo). The Factory je víceméně tuctový film, se kterými jsem měl tu čest už hafo mockrát, ale nedá se mu upřít řemeslně zvládnutá atmosféra (čemuž dopomáhají krásně zasněžené noci), celkem zajímavý příběh a už zmiňované obsazení (kromě Cusacka tu byla fajn i Jennifer Carpenter a vlastně i Dallas Roberts v roli úchyláka). Jediná větší výtka tak míří na ten závěrečný "šokující" twist, když jsem i já, kdož má sílu dedukce nula, odhadl co, kdo, jak a proč už někdy před půlkou filmu. Ale tak aspoň jsem se zas jednou mohl poplácat po rameni, jaké že to mám silné detektivní schopnosti... :-) 3,5* ()

TheEvilTwin

„Všechny děvky jsou dle něj odporné a rozbíjí rodiny, tak nás unáší z ulice a rodiny s námi zakládá“ Takový ten typický thriller, do kterého se rád a bez přemlouvání vrhnu a jediné co chci je alespoň základní dějová kostra, napětí a akce. Příběh je inspirován reálným zločincem unášejícím prostitutky, takže o jednoduchou premisu je postaráno, k tomu nějaké to klasické detektivní vyšetřování a finální kolize. V půlce přijde bohužel taková hluchá pasáž, kdy se vyšetřuje a vyptává, ale děj postrádá výraznější spád nebo oživení, které by filmu dalo druhý dech. Do finále už pak jen „dojíždí“ a servíruje zvrat, který sice překvapí, ale výrazněji neoslní. Jednoduché, průměrné, ale nijak výrazněji mě to nesebralo. Čekal jsem malinko víc. ()

JASON_X

John Cusack je policejní detektiv, pracující právě na případu záhadně mizejících pouličních šlapek. Cusack má ženu, syna a drzou a protivnou pubertální dceru. Ošklivou dceru. Příšerně ošklivou dceru s příšerně ošklivým účesem. Je to druhá nejošklivější filmová dcera, kterou jsem kdy viděl, hned po Fantozziho Mariangele. Ale tu hrál vlastně chlap, takže je to první nejošklivější filmová dcera s prvním nejošklivějším filmovým účesem. Tu dceru mu unese úchyl, který unáší a porcuje ty mizející prostitutky. Je to fakt hodně vyšinutý úchyl, když unese tak ošklivou dceru. No a Cusack pak po ní (i po tom úchylovi) pátrá a o tom je ten film. Tedy - já mít tak ošklivou dceru, byl bych rád, kdyby mi jí někdo unesl. Samozřejmě bych naoko dělal jako že mě to děsně žere a jak po ní jako usilovně pátrám, ale když by se nikdo nedíval, radostně bych se chechtal a výskal a tleskal, že jsem se té příšery zbavil. Cusack ale ne. Spolu s ním pátrá i jeho policejní kolegyně, kterou hraje Dexterova ségra. Ta je sice taky příšerně ošklivá, ale taky je mi (v Dexterovi) příšerně sympatická. A na konci přijde tak nečekaný zvrat, že jsem ho nečekal ani malilinko. On se totiž čekat ani nedal, protože je totálně přitažený za vlasy. Je tak moc přitažený za vlasy, že kdyby někdo někoho tak moc přitahoval za vlasy, tak ho skalpuje. Ale jinak se mi ten film celkem líbil, slušná zimní zasněžená kriminálka. Ale nemůžu dát víc jak tři hvězdy filmu, ve kterém hraje tak příšerně ošklivá dcera, kdo se má na takovou hrůzu sakra koukat, castingový výběrčí by zasloužil/-a přinejmenším nevybíravě a sprostě vynadat. ()

matestlust

Absolutně neoriginální, těžce předvídatelný, atmosféru postrádající, místy až stupidní ( chování některých postav je opravdu k smíchu ), pokus o návrat ke starým dobrým krimi thrillerům ala 90tá léta. Do toho všeho jsem si film pustil s cz dabignem, který je teda opravdu příšerný ( to je ale moje chyba ). Pár příjemných pasáží ( úvodní část s transexuálem ) a ,,celkem slušný" konečný zvrat, to z toalety táhne - pro mne - na 2* s odřenýma ušima. ()

Morholt

Factory se může pyšnit mrazivou zimní atmosférou, slušným castingem a především vynikajícím koncem, který mě dostal. Jinak se povětšinu filmu vlastně neděje nic, co by člověk neznal. Máme tu prostitutky mizející beze stopy, policistu s lehce rozhašenou rodinou a psychopata, pro kterého se vše začne komplikovat ve chvíli, kdy si víceméně omylem vyhlédne policistovu dceru. Pravda, to co hlavní záporák se svými obětmi provádí zase tak obvyklé není, ale i něco podobného už to bylo. Nicméně, jak už jsem psal výše, atmosféra a pomalu se stupňující tempo dělají své a celkový výsledný dojem je nadprůměrný. Cusack ukázal, že ještě není na odpis a Jennifer Carpenter také umí. Celkem neprávem opomíjený thriller. 80% ()

Ouwen

Do hajzlu! Zatímco hrál Cusack zápalného hrdinu, já byl zapálený do celého filmu. Akční to fakt není, jednou John někoho málem zmlátí v nemocniční kanceláři, ke konci padne pár výstřelů. Ale ta zápletka! Ty vole. "Co mi uniká!? Mám tu pravdu před očima a přesto jí nevidím!" Ten konec je úplně k posrání, vůbec jsem to nečekal. Člověk neví na čem je a i když si v závěru myslí, že to dopadne klasicky, splete se. Není to klasický happyend, to fakt ne. A nejlepší na tom je, že to celé dává smysl a zapadá to do sebe jako puzzle. Trošku bych přidal víc akce, jinak celý film je dynamický, zajímavý a soustředí se na příběh. Máme tu dvě strany. Život záporné postavy a nemilosrdné pátrání hrdiny, který smete každého kdo se mu postaví do cesty. Trošku mne mrzelo, že jedna ze záporných postav je známá od počátku, ale ve finále mi to nevadilo. Neskutečný thriller! 10/10 ()

JohnCZ

Poměrně atmosférický thriller, který mi však přišel po stránce scénáře nedotažený, jako kdyby se ve střižně utrhli ze řetězu, protože řada věcí jakoby zůstala nedořečena a díky tomu mi závěrečná pointa přišla zkratkovitá a dost přitažená za vlasy. Pro thrillery odehrávající se v zimním prostředí mám zvláštní slabost a dost mě mrzelo, že ho film moc nevyužívá a atmosféru buduje trochu na jiných základech. ()

DEXTER099

Nečekaně dobrý thriller o psychopatovi a jeho obětech kde je hlavně nejlepší závěr..do té doby je to takový průměr,který si dlouho nezapamatujete,ale konec to vynahradí a dokonce se tu objeví a sehraje větší roli v příběhu Debra ze seriálu Dexter .:-)Za mě 70 % a čtyři hvězdy. ()

MartinezZ

Ugh, to bylo jak něco z tehdejšího Hallmarku. Rádoby kopanec ke konci, vyšinutý magor, kravka dcera a upracovaný papík, tma, zima depresivní atmosféra, to bude trhíííler. Ne. Jen si během koukání říkáte "A to jako vážně"? Direct-to-DVD, které se u nás z nějakého divného důvodu dostalo do kin. Ugh. ()

harfuska

Kriminálky s Cusackom ma veľmi bavia a táto nieje výnimnkou. Skvelá podívaná, pri ktorej som sa ani na chvilku nenudila. Naviac zaujímavý záver, ktorý som veru neočakávala. ()

stration

Velice koukatelný thriller, který jakoby vyšel po patnácti letech na DVD. Dobrá atmosféra, všude tma, sníh, zima a vůbec nějak nevlídno. John Cusak hraje svoji oblíbenou parketu v Pokoji 1408 či Identitě a Dexterova ségra je taky hodně cool. Závěr na dobré náladě nepřidá, na kvalitách filmu ovšem ano. ()

Skip

Nejdřív jsem si říkal, že jde zase o jeden obyčejný thriller, ale ono to pak chytlo celkem slušné grády, takže se to vyšvihlo nad průměr. Jen teda obsazení Mae Whitman mi vůbec nesedělo. Ta je totiž tak špatnou a esteticky nevydařenou herečkou, že jsem jí přál všechno špatné, ať ji tam potká. ()

Martpod

Od začátku taková klasická detektivka založená na ještě klasičtějším krimi klišé, obsazení nepotěší neurazí, Cusack je šedý průměr, Robertsovi sedne role úchyláka jak prdel na hrnec a díky Jennifer Carpenter z toho mám pocit, že tam každou chvíli musí objevit Dexter. Atmosféře hezky nahrává setmělé zasněžené ulice. Drobný plus za ujetý, ale zajímavý závěr. ()

Martin741

Skoda, ze tu nie je komentar od T2, ani doteraz neviem, ci to na seba zarobilo, alebo nie. kazdopadne John Cusack /Con Air 1997/ hrat vobec nevie, to vyssie je uz i povedzme pan Klec nez on. Dzenifer Karpenter bola otravna, ani jej som neveril ten herecky vykon. Film je sam o sebe len bezna reziserska rutina, zapadlo to hned po vydani, a rozhodne nejde o kvalitnu filmarinu, ne, ne - na to mam filmarsky cuch anapozerane toho dost : 30 % ()

bourec

Tenhle film znovu potvrdil,jak děsně vyzní film na malý obrazovce,a jaká změna ho čeká na velký s domácím kinem.Napínavý hledání ůnosce a šílence,kde Cusack,ač ho moc nemusim,hraje jak o život,film pracuje s jednim velkym překvapenim,který sem ani já nepostřehnul,ale je to asi dobře,že neumim číst mezi řádky,alespoň mě ve filmu kdeco překvapí.Fakt to vodsejpá,a nechápu to slabý hodnocení.70%. ()

Streeper

Atmosféra je určitě na filmu to nejlepší. Je to až děsivé a psychicky dost náročné, hlavně pro herce. Příběh taky není k zahození, ale něco tomu chybělo. Místy mě to nebavilo. ()

carlos 2010

Normálne dobrý thriller, aký máme všetci radi. Nie je to absolútna pecka, ale drží vás v napätí až do konca. Odporúčam. ()

Wormboy

Klasicky thriller o besneni serialoveho vraha a osobne zainteresovanom policajtovi, ktory sa ho snazi dolapit. Len skoda, ze som tu prekvapivu pointu odhalil asi tak okolo 30 minuty. Ale pozeralo sa to dobre, Johna Cusacka mam rad a je fajn vidiet Jennifer Carpenter aj niekde inde ako v Dexovi. ()