Zapálený policista Mike (John Cusack) je na stopě vraha řádícího v ulicích Buffala. Po té co Mikovi zmizí dcera, se tento případ stává osobním. Mike je ochoten udělat vše pro nalezení své dcery a ví, že pokud svou dceru nenajde do 48 hodin, tak už ji pravděpodobně nikdy neuvidí. (Intersonic)

PROCESOR

Napínavý snímek, co má spád po pátrání unesené dcery policisty. A když už si divák myslí, že si může oddychnout, tak přichází zvrat, který čekal asi málokdo. ()

majo0007

Vraj podľa skutočnej udalosti. Bol by som zvedavý, z akých (k)análov to scenáristi vyhrabali, lebo pri záverečnej pointe som škrípal zubami. Znechutilo mi to dovtedy celkom dobrý thriller. K výkonu slečny Carpenterovej len toľko: aj tu je tak otravná čúza ako v Dexterovi. ()

viperDavid

Já nevím co je to za módu, ale poslední dobou strašně przní konce. Když už i přes nějakou předvídatelnost je film pěkně našláplí, happy end ho kompletně zabije. Škoda, jinak takový hezký průměr ()

Johnny.ARN

Na únosoch šlapiek by si niekto mohol založiť biznis. Tento maník si ich nechával a robil si vlastnú škôlku. Cusak a Cage jak keby ich jedna mater mala, len Cage mal asi viac šťastia a chytil aj Ačkové filmy a prerazil, zatiaľ čo Cusak sa potáca v kalných vodách. Nič prekvapujúce, strhujúce, možno na konci dobrá práca s napätím. A čajka čo vyzerá ako staršia sestra Wildovej ma dosť potešila. 1 z 5 ()

hanagi

Tak takhle vážně ne! Tak neuvěřitelně překombinovaná a na poslední módní vlně se nesoucí (padoucha máme v řadách policie) připitomělá historka. To už mě prostě nebaví! ()

oveckaoa

V Buffalu někdo unáší z ulic prostitutky a schovává si je pak v baráku. Případ vyšetřuje policista jehož dcera později taky zmizí a on se ji snaží najít. Průměrný thriller s 1 vraždou a překvapivým koncem,který ale nedává moc smysl.Nevím jak moc je to inspirované skutečností, ale ten konec je moc komplikovaný to by ta osoba všechno nezvládla. ()

Mishqo

Nebyť toho došpateného scenára to mohlo byť úplne výborné, pretože mal film veľký potenciál, no žiaľ nevydalo. Atmosféricky fajn, zasnežené Buffalo, hudba tiež good. A záver na jednošku. ()

ghatos

Žánrovka se vším, co k tomu patří. Závěrečný twist je ucházející, sice to trochu všechno vyznívá dost nepravděpodobně (hlavně chování postav), ale tak nějak to jde. Jennifer Carpenter to moc nesedlo - neměla na to ksicht. 58%. ()

Guzo

Poslední dobou mi John Cusack začíná lézt trochu na nervy, protože má (stejně jako třeba Cage) jen jeden výraz celý film. Tady to ale tak hrozné není, respektive to filmu nevadí. Detektiva zvládl zahrát celkem slušně, Jennifer Carpenter mu navíc zdatně sekundovala. I tak ale The Factory nějak nevylézá výš než do lehkého nadprůměru, holt v dnešní době, kdy jsou krimi seriály na každém rohu, to chce přijít s něčím víc. 6/10 ()

blackJag

Nedomrlé - důvod, proč to v zemi původu ani neposlali do kinosálů, ale rovnou na placky. Nedivím se, film se zoufale míjí s atmosférou a cosi jako odezvu vyvolá až závěrečná rošáda. Popravdě? Měl jsem z toho dojem, že pointa si sedla hned na začátku, k ní se autor upnul a ten zbytek prostě nezvládl. 45% ()

zolo23

Čakal som oveľa mysterióznejší thriller ako som dostal, predsa len trailer alebo dokonca i plagát sľubovali oveľa viac. Detektív akosi rýchlo odhaľuje únoscu (vraha) bez štipky originality alebo "mystery" prekvapenia a to ja veľmi rád nemám. Takto sa film odpaľuje do šedého priemeru podobných thrillerov. P.S. Keď si pozriem ksichty J.Cusacka a S.Walger-ovej nechápem ako mohli splodiť tak škaredú dcéru :) ()

jenik71

Mírně nadprůměrná kriminálka se solidním Johnem Cusackem a s opravdovým psychomagorem na druhé straně zákona, který vězní mladé ženy a dívky. Čili nic originálního. Přesto má Únos svoje kvalitní momenty a přiměřenou atmosféru, bohužel mě celkem zklamal konec. Jako kdyby tvůrci počítali s tím, že by natočili ještě pokračování, například s názvem "Únos - odplata". Nebýt tohoto závěru, hodnocení bych dal vyšší. ()

Šakalík

Zajímavá kriminálka s překvapivým vyvrcholením, které kraluje Dallas Roberts v záporné roli. Z mého pohledu nejzajímavější postavou je ale Kelsey, kterou s přirozeným sexappealem sobě vlastním ztvárnila Jennifer Carpenter. Jennifer je prostě poklad (a hlavní důvod, proč jsem se o film zajímal :-)). Ve filmu se neztratí ani vedle takové veličiny, jakou je John Cusack, byť její postava nedostane zase tolik prostoru, což je určitě škoda. Co se samotného filmu týče, je docela napínavý i temný, i když má poněkud plochý děj a v závěru to maličko logicky drhne, no ale dejme tomu. Celkově jsem měl z filmu ale veskrze kladné pocity. ()

sedm.1

Tak jsem se rozhodl, že si po dlouhé době dám zas nějaký ten čistokrevný thriller a má volba padla na Únos. A ikdyž můj výsledný dojem není zas až tak špatný, víc než za průměrný žánrový přírůstek ho považovat nemohu. Něco se tu prostě povedlo, něco ne. Na rozpacích jsem třeba z, pro tento žánr velmi důležité, atmosféry. Té se tu sice tvůrcům podařilo navodit poměrně dost, jenže na mě jaksi prakticky vůbec nezapůsobila. Velkým prohřeškem je naprostá absence napětí, to se tu jednoduše nevyskytuje snad ani v jediné scéně a určitě mě Únos zklamal i v tom smyslu, že mi to celé přišlo na thriller opravdu hodně vyměklé a držící se pěkně při zdi. Minimální potemnělost, nulová syrovost, tyto ingredience mi tu zkrátka opravdu hodně moc chyběli. To samé by se pak dalo tvrdit i o hlavní záporné postavě, slaboučká, nevýrazná a mdlá figurka, která jako nebezpečný psychopat tedy rozhodně nepůsobí a ani nefunguje. Samotná zápletka je uspokojivá také spíš na půl, určitě jí tedy nemohu upřít slušný spád, ale celková dějová myšlenka a její samotný vývoj mi trochu neseděl, nepovažuji ji za nikterak výraznou, nápaditou a vlastně ani příliš funkční, načež to celé vyvrcholí závěrečným zvratem, směřujícím k pointě, kterou jsem tedy sice fakt nečekal, ale doposud jsem na vážkách, jestli to je jen jeden velký, blbý fór, nebo jde o vážně povedenou hru s divákem. Bohužel jsem ale spíš nakloněn k variantě první, neboť na hru s divákem tam chyběly jakékoliv vodítka a indicie k odhalení oné nečekané pointy a mě tyto závěrečné zvratové „facky“ z ničeho prostě moc neberou. Ale v jednom ohledu mě přeci jen ten závěr potěšil, není totiž zas až tak happyednový, a to vždy potěší. Jinak Únosu nepomohlo ani herecké obsazení, Cusackovo herectví tu je nudné, bez života a především bez emocí, Jennifer Carpenter je vyloženě divná a Dallas Roberts jako „řádící“ maniak absolutně nevýrazný. Nicméně, ikdyž z předchozích vět by se zdálo, že negativa zcela jasně v Únosu dominují, není tomu tak, jako celek film vůbec nenudí, takže jak jsem zmiňoval, jde o průměrný thriller, který nenadchne, ovšem ani neurazí. ()

herr_carter

Ač je konec vskutku velice překvapující (v dobrém slova smyslu), přesto je to klasické béčko, které nenadchne, ani nanasere...můžu si za to asi sám, že jsem si stáhl dabovanou verzi,kde všechny ženské role zřejmě ztvárnilo 12leté dítě po obrně.......moje hodnocení = 6 z 10. ()

jondoe

V pohode kminalka z velmi dobrym hereckym obsadenim. Skosa len ze postupom casu som zacinal tusit ako to vlastne cele je a tym padom hdonotenie ide o jednu hviezdu dole. Ale inak je to slusne odvedena praca. P.S. J. Carpenter ma neskutocne zakerny pohlad. ()

Lukoboss

Celej film se tvářil jako fakt správnej oldschool thriller, který známe řekněme z 90. let. Pak ale narazíte na pár scénáristických přešlapů (jako hlavní hrdina je detektiv, unesou mu dceru a případ pořád řeší on? Hmm, to asi ne, protože to naprosto nekompromisně funguje tak, že ve chvíli, kdy se to týká někoho blízkýho - obzvlášť z rodiny - tak mu ten případ okamžitě seberou z důvodou podjatosti. No nic.) Druhá věc, která mě srala, byla J. Carpenter, kterou jsem nemusel už u Dextera, tam mně taky lezla na nervy. A na závěr přijde hlavní zlom a tím pádem vysvětlení, nicméně mně to přišlo tak násilný a skoro debilní, že si říkám, jestli náhodou i ty tři hvězdy nejsou hodně. Tady to tvůrci úplně nevychytali, se mně zdá. ()

klukluka

Kriminálka klidně na 5 pecek. Za ty zbytečný sebevražedný jízdy autem, věčnou tmu, porodní oddělení v domě vraha, císařskej řez a další cool prvky k pop cornu mi to spadlo až na tři, ale za ten přerod policistky v oddanou oběť to musím (byť z toho nejsem happy) citelně ztrestat. Škoda. Fakt škoda. ()

Loki_Six

"We're returning to the crime in a case that has puzzled Buffalo law enforcement for the past 3 years. Authorities this afternoon announced the closing down of a once high profile investigation. Which begun with the disappearance of Donnelly was the first of seven sex workers to go missing from downtown Buffalo over a three year period. With all the alleged abductions taking place during the winter months of November through March. A nurse at Buffalo Regional hospital, Darrell Kennedy was initially named by authorities as a person of interest, but was eventually cleared of all involvement. While officials claim budget restraints are forcing the allocation of resources to other cases, sources close to the investigation blame the failure of detectives to locate a body." ()