Kutyil s.r.o. je voľné pokračovanie seriálu Susedia. Hrdinami ale už nie sú Lászlo a Ildikó, ale Lajos (Andy Kraus) a Tünde (Viki Ráková) Gyönörűovci. Okrem nich diváci spoznajú aj ich dcéru Emese (Michaela Szoczová). Lajos pracuje ako kutil a jeho opravy sú vždy komické. Nechýba ani pomaďarčená slovenčina a tak často krát zábavné slovné spojenia. (marek.stone)

TERRORDROME

Prvá séria bola celkom zábavná aj keď to bolo všetko do bodky vykradnuté z majstra Tima. Druhá séria však už nebola o kutilstve ale o susedoch a nálož infantilných gagov získala obludné rozmery. Väčšina humoru spočíva v tom že niekto niečo povie, ten druhý to zas zle pochopí a potom sa to naťahuje ako sopel a herci pri tom púlia oči. Kraus sa aj so svojou kreáciou dementného maďara už môže nechať vypchať a uložiť do múzea SNP. Ráková už taktiež funguje len na baterky ktoré by sa zišli dobiť a na zbytku osadenstva je najzaujímavejšia Tlučkovej parochňa. ()

Smartynko odpad!

Keď konečne prestali dávať Uragán, tak som si myslel, že dramaturgovia, producenti aj herci konečne pochopili, že László Komárom, Ildikó ani Stromokocúr už nie sú vtipní. Bohužiaľ opak bol pravdou a tak vznikli Susedia (krycí názov Monštrózna Pi**vina 1) a potom ešte aj tento "kinematografický skvost" (krycí nazov "Monštrózna pi**vina 2: Banda Retardovaných Kreténov Dáva Poslednú Ranu Mentalite Slovenského Národa) Dávam tomu absolútnu nulu (rozumej ako označenie termodynamickej teploty čo konkrétne činí −273,15°C) Herci hrajúci v tomto seriáli si právom zaslúžia titul "ODPAD SLOVENSKEJ KINEMATOGRAFIE" a dúfam, že éra týchto primitívov sa čoskoro skončí. Ďalší by mohol nasledovať seriál "Bytovka Plná Koko*ov" alias Panelák a za nimi aj "Vila Plná Koko*ov! alias Maf Story. PS: Rád by som pozdravil pána Guštafíka, dramaturga televízie JOJ, ktorý tiež po*ere čoho sa chytí. Maf Story bol dobrý seriál pokiaľ tam bol Fratrič a.k.a Rudééénko. Po nástupe Sklára v role Aliho a Dzuríkovej v role Pipiny sa to začalo podobať na Tak Ide Čas. Ach bieda bieda... ()

tron

„My sme s Považanom kamaráti, aj keď musím dodať, že je to debil.“ Prvá séria mala čaro. Svojím spôsobom. Kraus ako scenárista vykradol vlastných (a Marcinových, pochybujem, že s jeho dovolením, navyše ten ho predbehol "Normálnou rodinkou") „Susedov“. Len sa postavy inak volajú a pohybujú sa v hnusných „tmavých“ kulisách. Pokiaľ ale necháme bokom jeho svedomie (v "Susedoch" pre zmenu kopíroval "Ženatého so závazkami", on proste tieto veci robí), ostane nám zručný sitkom. Ten okrem už otrepaných „susedských" gagov (najmä maďarsko-slovenský jazyk a popletenosť ústredného Maďara, Kraus v tomto začína byť rovnako nevtipný, ako keď Skrúcaný ZASA hrá opitého dedinčana) ponúka predovšetkým slušný kasting („polda“ Potměšil ako sused-kňaz, Bystriansky ako televízny kolega, Šimun ako vynervovaný režisér, Szöcsová ako prsnatá dcéra). Fajn priemer za 60%, ktorý neurazí, ale ani neponúkne nič nové. Bohužiaľ, druhá séria išla kvalitou výrazne dole: tých zopár sympatických hercov bez žmurknutia vyrazila (Šimun, Bystriansky) a tie, čo ostali, sa začali otrávene opakovať (Ráková je ako herečka hnus, úplne túto profesiu uráža a to mám rád aj filmy s Van Dammeom). Scenáre sa z ešte ako-tak zaujímavej televízie presunuli do nudného domu a pribudli nudné postavy (Tlučková, už fyzicky nesympatický Topoľský). Za prvú sériu 60%, za druhú 40%, tretia vďakabohu nevznikla. ()

mafianis

Ovela slabšie ako Susedia...vlastne by som to zo Susedmi ani neporovnával..Kutyl je uplne o niečom inom- iná rodina len madarské hlášky zostali...zmenili sa mená predstavitelou...vlastne 1 séria nepriniesla nič extra, zlepšenie prišlo v 2 a 3 sérii, škoda že 4 seria sa vyrábať ani nezačala a ani o tom Andy Krauzs neuvažoval a zrejme už ani uvažovať nebude ()

Janega odpad!

Mal to byť sitcom nadväzujúci na úspešných Susedov, avšak je z toho len slabý odvar. Ráková v roli uletenej Maďarky už nie je vtipná a Kraus paraduje už aj sám seba. Humor je silený, plytký až trápny. Herecké obsadenie je na počudovanie (preboha, ako prišli na Ladslava Potmešila?!). Celkový dojem je dosť chabý. ()

• Červené auto, ktoré má kňaz Petr v garáži na záhrade, je to isté, ktorým jazdí Ivana Švehlová v seriáli Panelák. (matthew.17)
  • Lacko (Andy Kraus) oslovil Anabelu (Zuzana Tlučková) jej menom v celom seriáli len párkrát, inak ju označoval rôznymi slovami začínajúcimi sa na písmeno „A": Amélia, Anastázia, Annamária, Análbéla, Aurélia, Anakonda, Akvabela, Antigona, Afrodita, Artmedia, Andromeda, Arizóna, Agrippina, Auróra, Amnézia, Alabama, Ambasáda, Agónia, Artróza, Arabeska, Arytmia, Abeceda, Antónia, Analógia, Amplitúda, Agresia, Anomália, Arašida, Akrobacia, Andalúzia, Avokáda, Amorália, Agronómia, Astronómia. (fugyx)
  • Spolužiaci z VŠMU, Peter Oszlík a Viki Ráková si spolu zahrali už v seriáli Panelák (2008). (matthew.17)