GOREGASM

Přímé navázání na první [rec] je skvělou volbou a nedochází tak k sebemenší ztrátě kontinuity, ba právě naopak. Od začátku je to stejná jízda jako první díl, a i když se nevyhne pár zakolísáním, druhá polovina vše plně vynahrazuje. Je až neuvěřitelné, jak tvůrci ždímou z minima maximum a fanoušek jen nechtěně slintá radostí. Jestli udrží tvůrčí duo i v pokračováních stejně děsivou atmosféru a svůj povedený koncept nepromění v řadu finančních kalkulů, máme se na co těšit. 95% ()

Hapretor

Občas sice zmatené, nepřehledné, ale zase to pak působí více "realisticky" - ze všech podobných hororů ten dobrý - zabaví, ale není to tak napínavé, jak bych očekával. Ten prázdný zabordelený dům se přímo nabízí na atmosféru, kde nervy jen tečou. No, pak myšlenka posedlosti to shodí (dost vyčpělé téma) - takže jen za tři - na "Omen" to nemá ani náhodou. ()

merigieren

tady už sem histerický výstupy moc dobře nesnášel, i ty průpovídky typu: toč to začínaly nudit, hezká holka z jedničky už nebyla a když se vrátila, tak už nebyla hezká :-) Ale zase víc vysvětlili příběh, byli tam drsňáci s brokovnicema. Koukat se na to ještě dalo, jen to místy už zábava nebyla, navíc sem se ani chvilku nebál, což je u hororu trochu problém... ()

Pan_Dom

Horory se španělskou režií mají velkou tradici, a patří k těm nejlepším, a navíc první díl REC se mi líbil, proto jsem se na pokračování těšil...a po shlédnutí jsem byl zklamaný. Nedokážu si představit, jestli se u toho filmu vůbec někdo někdy lekl, jestli byl překvapený nějakou scénou, protože vše mi přišlo tak prosté a nezáživné, až jsem nevěřil svým očím. A to, jak ti 3 teenageři ( taky s kamerou!) vnikli do domu přes kanál, aniž by k tomu měli nějaký důvod..celkem jsem jim i přál to, co se jim pak stalo :) Takže suma sumárum - neztotožňuji se s většinou a hodnotím to na slabých 40% ()

BOURQUE

Skvelá spolupráca u prvého diela zafingovala aj u pokračovaní. Dvojka sa začína tam, kde sa prvé dielo skončilo. Herecké divadlo a réžia opäť nadpriemer - „One camera show“ stále funguje! Osobné hodnotenie: 84% (****) ()

IGNI

Oproti jedničce zlepšení, což je se některým filmům stává. Adrenalin a krev, mysticismus a hlavně uplně jiný žánr, než první díl. Za mě dobrý. ()

helloween93

U druhého dílu bych vyzdvihl perfektní kameru a scénář s dvěma dějovými rovinami.Bohužel dvojka rozbíjí všechno, co nám jednička naservírovala ohledně vysvětlení příběhu - zombie nejsou zombie, posedlost ďáblem je nakažlivá a k závěru dodám, že už chyběl jen Alien s Predatorem. Celkově 3* s odřenýma ušima za ten dementní konec. ()

Qeo

Úplně jiný film, s úplně novou zápletkou a pravděpodobně jediný (co znám), který si vystačí s jednou lokací. Bylo to napínavé, bylo akční, bylo velmi hravé a nebylo to vůbec příjemné. Překlopit zombíkovou akci do spirituálního světa mohl jen blázen, šílenec nebo odvážně geniální tvůrce. Nebylo v podstatě hluchých míst. Tam kde jedna část ztrácí tempo, rychle přebírá opratě nová banda, která (trochu nelogicky) si umane být součásti jídelničku zdejších nájemníků. Finále je naprosto geniální i když trochu předvídatelné. Dávám 3 zombíky a ještě ďábla navrch. ()

MickeyStuma

Do budovy, kde se dějí záhadné věci míří zvláštní jednotka, kterému však na místě velí kněz snažící se záhadě přijít na kloub. A dokud nezíská co chce, nikdo se ven nedostane. Napětí, hrůza a děs pokračuje po stejných kolejích, jen jinou kamerou. Vlastně kamerami. Tentokrát jsou tři a navazují na sebe. První je na jednom členu zvláštní jednotky, druhá opět kamerou patřící k reportérce a ta třetí... Found footage opět v plné síle ve své přirozenosti a hlavně děsivosti. Ač to nebývá zvykem v jakémkoliv žánru, tady se v žádném případě neubralo a stále děj přichází s něčím novým. Pro dokonalý filmový zážitek opět pouze v původním zvuku, neboť dabing jako obvykle všechnu tu děsivost naprosto pohřbil. ()

domirovec

Jelikož se mi první [REC] opravdu hodně líbil, mohu s klidem říct, že [Rec] 2 je o mnoho lepší než první díl z roku 2007. Nejen že dvojka je víc děsivá (alespoň podle mě), ale obsahuje více děsivých scén se samotnými nakaženými u kterých jsem si málem ukákl do kalhot. Také samotná zásahová jednotka, která do izolované budovy jde se skládá z chlápků, ze kterých jsem měl opravdový respekt. Takže jo, dvojka je lepší a já ji samozřejmě sakra vřele doporučuji!! 5/5 ()

Johny M.

Pokračování stejně kvalitní, ale rozhodně ne stejný... naopak se příběh ubírá úplně jinym směrem, než by člověk očekával. Brutalita zhruba na stejný úrovni, jen ta kamera je snad ještě brutálnější... ()

maZSlicko

Rec 1 byla naprosto výborná a po doslechu že se blíží rec 2 sem ani nedoufal jak mě to en může překvapit.Překvapilo mě to hlavně dějem,čím víc se rec řítí do nereálnosti tím větší to má grády,a to je to co po hororu chci,od Rec 1 až do 2 sem neměl z jinačích hororů bobky jak z obouch Reců.. LUXUS ** ()

..Anya

Všechno, co jsem si dovolila zkritizovat u jedničky tady scénáristé bravurně napravili. Nevyužitý potenciál možností byl konečně doveden k dokonalosti. Skutečně jsem se v tom baráku začínala bát a do podkroví by jste mě nedostali ani heverem. Druhá dějová linie s dívčinou, které se nechce do kanálu mě naprosto nadchla. Po dlouhé době jsem měla pocit, že se postavy chovají racionálně..:) A to jak tomu hodnýmu policajtovi ustřelila hlavu bylo prostě Epesní!! ()

foundation

Pokracovanie meni cely koncept prveho dielu a zo zaciatku mi dost vadilo cele to nabozenske pojatie ktorym je film naplneny. Nicmenej. Skvelo zvladnuta rezia,da sa povedat ze na par kritickych situacii aj kamera a hlavne vyborna atmosfera prakticky pocas celeho sledovania sposobili ze som sa sustredil hlavne na tieto pozitiva a ten nabozensky podtext som nechal jaksi plavat. Takmer do konca to fungovalo bez vacsich chyb,ak nepocitam tradicne podpriemerne inteligentnu specialnu jednotku, ale hrubo nezvladnutych poslednych niekolko minut zraza cele predstavenie na nizsie hodnotenie. Ak pominiem tzv. zazracny nocny rezim kamery ktory odhali veci ludskemu oku skryte :D/alebo tak nejak to tam bolo/, ostavaju aj dalsie velke logicke kiksy ktore sa jednoducho nedaju prehliadnut. Celkovy dojem z filmu je ale velmi dobry urcite to je to lepsie resp. jedno z najlepsich vo svojom zanri a preto nechavam rating na 4-roch. Nebyt toho zaveru mohol som byt s tym mojim hodnotenim aj spokojny. Velmi velkou mierou sa na vysledku podpisala hlavne super atmosfera ()

kuces

Povedené pokračování, navazující plynule na předchůdce. Avšak dle mého názoru nemá v sobě takovou sílu jako předchůdce. Ale rozhodně by byla škoda to nevidět!! 7/10 ()

desolator6

Muhahaha!!! Po pekne dlhej dobe poriadny zombie horor ako sa patrí! Dvojka nastupuje po jednotke tak ľahko že si ani nevšimnete že sú to dva filmy. A predsa ide inou cestou ako jednotka. Atmosféra je úplne iná ako predtým, ale rovnako desivá. Stretneme tu všetký staré tváre z jednotky už v trošku inej podobe ( hasič Manu je zombie a oháňa sa známym kladivom). Film sa už konečne sústredí na dej a vysvetlenieako to všetko vzniklo, čo je len a len k dobru. Pár blbých reakcií postáv (Členovia SWAT majú pocit že su v prdeli len preto, lebo prišli o jedného člena jednotky). Ale konečnému zážitku to moc neuberá! ()

NormadSoul

Výborné pokračování předchozího dílu. Výborná přeměna příběhu (SWAT a další skupinka naivních mladých lidí). Příběh je jednoduchý, více napětí, dobře promyšlený. Výborný děj a závěr. ()

n3uro

Jednička se tvářila jako zombie horror, ale i přesto že to byl dost nudnej film tak konec to úplně zabil. Dvojka? Proboha... Jako milovník zombie filmů a speciálních jednotek, bylo těchhle 84 minut utrpením. Zombie co jsou ovládaný ďáblem (nebo démonem, jak znělo z originiálního jazyku?) Speciální jednotka co se chová jako banda dětí? Tajné dveře a místnosti co jsou vidět jen v režimu noční kamery? Jaká specilální jednotka s sebou nosí profesionální kameru v ceně desítek tisíc? ... Nechápu lidi, kteří si můžou užít film plnej takovýchle do očí bijících volovin a nesmyslů. Ze Španělska jsem viděl zatím jen nudné a průměrné horrory, ale tohle je první kterej je blbost. Jednu hvězdičku za sexy Manuela Velasco v tílku a zajímavých posledních 15 veřin, jinak by to byl odpad. Tak to dopadá, když kočička a pejsek dělají dort po lobotomii... ()