Veřejný nepřítel č. 1

• Francie L'Instinct de mort (více)

Blade Runner

Film, který si zjevně dělal zálusk na označení kultovní snímek, sklouzává z průměrné gangsterky do podprůměrného akčního filmu, ve kterém policisté jsou na jatka a řezník Cassel odolává všem kulkám. Autorům se nepodařilo vnořit do Mesrina, příliš se venovali popisu událostí, nedokázali věrohodně popsat důvody chování tohoto fenoménu a diváka nechali tápat v zákoutích rozpolcené duše zásadového zloděje, který okrádá jen bohaté, aby následně střelil do zad bezbranného, stoprocentního muže, který miluje svoji ženu, aby ji nakonec zmlátil do krve. Charakter Mesrina v podání Cassela převyšuje ostatní postavy, vše se jakoby děje jen z jeho vůle, ale kde se tato vůle bere a z čeho vyplývá, to se nedozvíme ani nedovtípíme. Takže suma sumárum průměrná gangsterka, které se nepodařilo dosáhnout na metu gangsterky kultovní. Škoda. ()

phoenix9

Väčšine ľudí sa páči druhá časť, čiže epilóg, ale mna zaujala viac táto jednotka , až natoĺko , že naváham s plným hodnotením. 85 % ()

Ištar.666

Ahojky film se mi líbil, ale mě by zajímal název té skladby a jméno interpreta v části filmu jak tam byl zabit Depardieu. Předem děkuji za odpovědi. ()

andy60

Jestli jsem někdy tvrdil, že francouzská kriminálka už není, co bývala, odvolávám a omlouvám se F. Richetovi. Tohle totiž byla parádní jízda se vším všudy. Vincent Cassel byl naprosto bezchybný a drsňák v jeho podání byl opravdu drsný. Všichni ti Stallonové, Willisové, Schwarzenegerové, Lundgrenové a další, působí vedle něho jako mírumilovné ovečky. Už se nemůžu dočkat druhého dílu. ()

HombreT

Takéto filmy sú točené dokopy, takže prvá polovica veľmi pekné predstavenie francúzského psychopata. Hlavne vzhľadom k tomu, že to vôbec nemá ten klasický francúsky vizuál. ()

Festival francouzského filmu

Festival francouzského filmu