poster

Veřejný nepřítel č. 1

 • Francie

  L' Instinct de mort

 • Itálie

  Nemico pubblico n. 1 - L'istinto di morte

  (Itálie)
 • slovenský

  Verejný nepriateľ č. 1

 • slovenský

  Verejný nepriateľ č. 1 - Inštinkt smrti prvá časť

 • anglický

  Mesrine: Part 1 - Death Instinct

 • anglický

  Mesrine: Killer Instinct

Životopisný / Krimi / Drama / Thriller

Francie / Itálie / Kanada, 2008, 109 min

Nastala chyba při přehrávání videa.
 • Malarkey
  ****

  Docela jsem byl zvědavý co s tím příběhem nejslavnějšího francouzského gangstera Francouzi sami předvedou, ale příliš se mi do toho nechtělo. Ono už to slovo gangsterka mě příliš nezaujme, ale občas některé překvapí a některé přímo zazáří, jenže tahlencta je furt někde mezi. Rozhodně má scény, u kterých se mi vařila krev, ale také jsem chvílemi nevěděl, kde vlastně jsem a co po mně režisér vůbec chce. Nemůžu mu to mít za zlý, snaží se natočit nejdražší francouzský film jaký kdy snad vůbec natočený byl, a to se mu bezesporu daří, ale že bych z něj byl tak udřený, to se také nedá říct. Rozhodně mě to bavilo, ale závisí hodně na tom, co vlastně od filmu člověk očekává, a od gangsterky já čekám opravdu hodně, hlavně tedy něco, co jsem nikdy neviděl, a co mě dokáže překvapit, a jelikož je tento film o opravdovém gangsterovy, tak se nedokáže zbavit několika scén, které jsou bohužel tak skutečné, že ve filmu by to už nepřekvapilo, bohužel, realita je někdy opravdu hodně často ve filmu využívána tak nejkrutěji, jak to jen jde, a tady to teda jde na plno, a že je to všechno s tak mocnou šlechetností netřeba dodávat, furt je ten zabiják Francouz, a ti to mají trošku v krvi, ale mně prostě Vincent Cassel nepříjde jako pravý charismatický herec, hodný Francouze. Nikdy nebyl a asi ani nikdy nebude, i když tohle je zřejmě jeho životní role...(15.6.2009)

 • Boss321
  ****

  Slušná kriminálka, ale něco mi říká, že tenhle díl je slibem před velkými věcmi, kterými bude oplývat druhý díl. Ovšem jedno mi je jasné už teď a to, že role Jacquese Mesrina je životní rolí Vincenta Cassela, který podává naprosto bezchybný a excelentní výkon. Zkrátka jsem velmi zvědav, co mi nabídne druhý díl, ale podle ohlasů očekávám jen to nejlepší......(22.1.2009)

 • Tosim
  ***

  Dobrá tedy, stal se Mesrine nepřítelem kvůli tomu, že byl ve válce, anebo proto, že jeho otec byl podpantoflák?(13.7.2009)

 • Hellboy
  ****

  Výborný film, a i kdyby mu sebevíc chyběla gradace nebo závěr, tak dát mu tři a míň je neospraveditelné:)(14.12.2008)

 • AngelAngie
  ****

  Hodně luxusní záležitost, která mě svojí surovostí dost sesadila .. už jsem skoro "nepříteli" začínala dost fandit, ale pak si to u mě jednou určitou situací dost podělal a šlo to z kopce, asi i proto nedávám nejvyšší hodnocení ač snímek je to opravdu brilantní a dost mě celkově dějem, postavami a činy bavil, bohužel ale pro mě jednou a dost, hned si jdu pustit i Epilog.(7.2.2009)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace