poster

Seriózní muž

 • USA

  A Serious Man

 • Francie

  A Serious Man

 • Slovensko

  Seriózny muž

Drama / Komedie

USA / Velká Británie / Francie, 2009, 106 min

Nastala chyba při přehrávání videa.
 • Falko
  **

  BAFTA Awards - 1 nominacia: Scenar ________ Tak ja neviem. Ti bratia Coenovci ma fakt niekedy vedia poriadne prekvapit. Zial tentokrat skor negativne. Je pravda, ze tento rok ma mierne sklamal western OPRAVDOVA KURAZ, ale to sa vobec neda porovnat s tymto filmom, pretoze ten western som ochotny si kludne este niekedy zopakovat, ale tento film urcite nie. Je to presne takym tempom a stylom natocene, ako to proste nemam rad a o konci ani nehovorim. A ten uvodny zaciatok, patrilo to vobec k tomuto filmu alebo to bol iba nejaky kratky 5 minutovy film vo formate 4:3? Nasli sa tam aj chvilky, pri ktorich som sa zasmial, hlavne chudak hlavny hrdina, to bol hlavny kandidat priamo pre psychiatra, inac nuda. A mam taky pocit, ze je to asi prvy film od bratov Coenovcov, kde si nezahral ani jeden znamy herec, aspon teda nikoho som nepoznal. Zatial moje oblubene filmy od nich su FARGO (1996) a PO PRECTENI SPALTE (2008). Seriozny muz bol nominovany na Oscara za najlepsi film roka, avsak tym sa stala vojnova drama od Kathryn Bigelow SMRT CAKA VSADE (2008). ________ Michael Stuhlbarg - (Prof. Lawrence 'Larry' Gopnik) +++ Richard Kind - (Strýko Arthur) +++ Fred Melamed - (Sy Ableman) +++ Sari Lennick - (Judith Gopnik) +++ Aaron Wolff - (Danny Gopnik) +++ Jessica McManus - (Sarah Gopnik) +++ Peter Breitmayer - (Pán Brandt) +++ Brent Braunschweig - (Mitch Brandt) +++ David Kang - (Clive Park) +++ Produkcia: Ethan Coen, Joel Coen, Eric Fellner +++(2.4.2011)

 • Javert
  *****

  Na jednu stranu typičtí, ale na tu druhou přesto zvláštní (a nutno dodat, že famózní) Coeni + Jeffersoni + Allen Ginsberg resurrection = nový přírůstek mezi osobní srdcovky. "When the truth is found to be lies, and all the joy within you dies..."(11.1.2010)

 • Marigold
  *****

  Nejlepší, nejcyničtější a nejvybroušenější Coeni od Muže, který nebyl. Nádherně nevzrušivý film o smolaři, kterého Bůh vroucně miloval, a proto jej mnohými protivenstvími navštěvoval... Židovská anekdota s naprosto bestiálním závěrem.(12.7.2010)

 • Houdini

  Oscar 2 nominace: Nejlepší film, Scénář(5.2.2010)

 • Radek99
  ****

  Významový protipól ,,Americké krásy". Bratři Coenové nerevoltující... Komorní variace na biblické podobenství o Jobovi, podané ve formě takové příjemné židovské anekdoty, která vlastně více než vtipná jest hořká jako sám život...(31.1.2010)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace