Seriózní muž

• Francie

A Serious Man

Seriózny muž

USA / Velká Británie / Francie, 2009, 106 min

Takovéhle Coeny mám nejradši. Dusno maloměsta, dobovka, ten nejčernější skrytý humor a řada nešťastných příhod.(2.12.2013)

Procentuální CSFD hodnocení tohoto filmu se nedá považovat za seriózní.(18.7.2015)

Tak nevím.(10.1.2010)

• viperblade

Upřímně, s bratry Coeny jsem na štíru. Jejich Tahle země není pro starý se mi zdála průměrná, Bratříčku, kde jsi? zase bez pardonu debilní, zato Lupiči paní domácí a Po přečtení spalte považuju za vynikající komedie, kterým k dokonalosti chyběl jen kousíček. A Seriózní muž se v mých očích řadí (bohužel) k Bratříčkovi. Protože celých 106 minut jsem se doslova nudil a ačkoliv jsem se snažil přijít na to, co by se mi na tom mělo líbit nebo proč tohle bylo nominováno na Oscara, na nic jsem nepřišel. Teda, s těmi Oscary jsem na to možná kápl, protože je známo, že v Hollywoodu je mnoho Židů a jak se zdá, ještě víc je jich v akademii… Ne, fakt nemám nic proti Židům, ale mám hodně věcí proti tomuto filmu. Co tohle vlastně mělo být? Tohle nudné nic? Sonda do života Žida, kterému se z ničeho nic posere život, on s tím nic nedělá a pak se to vyřeší samo a všichni jsou spokojeni (např. milencova smrtelná nehoda atd...) Co se mě týče, dávám tomu jedinou hvězdu za skvělou roli, kterou zde měl Simon Helberg (alias Wolowitz z The Big Bang Theory) která mě alespoň na chvíli vytrhla z letargie. Jinak jsem zde nenašel nic, co by mě donutilo k vyššímu hodnocení. P. S. A mnohem raději bych místo tohohle viděl v nominaci mnohem lepší The Last Station. Ale co já, obyčejný divák nadělám, že…(20.8.2010)

• lesumir

Netradičně tradiční Coeni! No prostě Coeni! Tohle fakt ne. Stále nedokážu ocenit jejich rádoby vyjímečnost, která ovšem tady znamená méně než více. Na jejich sarkastické vtípky v podobě skoro dvouhodinového filmu plného ničeho nemám moc náladu.(14.1.2010)