poster

Seriózní muž

 • USA

  A Serious Man

 • Francie

  A Serious Man

 • Slovensko

  Seriózny muž

Drama / Komedie

USA / Velká Británie / Francie, 2009, 106 min

Nastala chyba při přehrávání videa.
 • Kryšpín
  ****

  Příjemná židovská verze filmu Americká krása v podání bratří Coenů. Sice trošku slabší než předchozí Po přečtení spalte, ale přesto dokonalá režie neokoukaných herců, povedená kamera hrající si s hloubkou ostrosti a dokonale sedící hudba spojená s přesným střihem. Ale jedno musím říct, začínají mi chybět jejich nezapomenutelné krimi příběhy. Doufám, že pro změnu udělají něco jiného.(16.1.2010)

 • Slasher
  ***

  Marně si nad tím lámu hlavu. Taky.(11.5.2010)

 • viperblade
  *

  Upřímně, s bratry Coeny jsem na štíru. Jejich Tahle země není pro starý se mi zdála průměrná, Bratříčku, kde jsi? zase bez pardonu debilní, zato Lupiči paní domácí a Po přečtení spalte považuju za vynikající komedie, kterým k dokonalosti chyběl jen kousíček. A Seriózní muž se v mých očích řadí (bohužel) k Bratříčkovi. Protože celých 106 minut jsem se doslova nudil a ačkoliv jsem se snažil přijít na to, co by se mi na tom mělo líbit nebo proč tohle bylo nominováno na Oscara, na nic jsem nepřišel. Teda, s těmi Oscary jsem na to možná kápl, protože je známo, že v Hollywoodu je mnoho Židů a jak se zdá, ještě víc je jich v akademii… Ne, fakt nemám nic proti Židům, ale mám hodně věcí proti tomuto filmu. Co tohle vlastně mělo být? Tohle nudné nic? Sonda do života Žida, kterému se z ničeho nic posere život, on s tím nic nedělá a pak se to vyřeší samo a všichni jsou spokojeni (např. milencova smrtelná nehoda atd...) Co se mě týče, dávám tomu jedinou hvězdu za skvělou roli, kterou zde měl Simon Helberg (alias Wolowitz z The Big Bang Theory) která mě alespoň na chvíli vytrhla z letargie. Jinak jsem zde nenašel nic, co by mě donutilo k vyššímu hodnocení. P. S. A mnohem raději bych místo tohohle viděl v nominaci mnohem lepší The Last Station. Ale co já, obyčejný divák nadělám, že…(20.8.2010)

 • novoten
  ***

  Při znalosti libovolného množství coenovek bude po prvních pár minutách jasné, že to na nás tvůrčí bratrská dvojice zkouší zase podobně. Nešťastník v hlavní roli (tentokrát zase jednou doslova životní ztroskotanec) má smůlu doma, v práci i všude jinde a divák může jenom čekat, kam ho ta hromada nešťastných náhod a nehod zavede. Vyprávěcí um samozřejmě nechybí, ale záměrná nedořečenost a absurdnost je jenom příjemně originální. Výrazněji zapamatovatelná už bohužel ne.(17.2.2010)

 • Beckett51
  *****

  Procentuální CSFD hodnocení tohoto filmu se nedá považovat za seriózní.(18.7.2015)

 • - Je nejasné do jakého roku byl film situován; Rabín Scott má v kanceláři kalendář roku 1967, ale výběry the Columbia House zmiňované Dickem Duttonem (Santanův "Abraxas" a Creedence Clearwater Revival's "Cosmo's Factory") byly vydány v roce 1970. (c.tucker)

 • - Rozpočet: 13 000 000 dolarů. (Saku)

 • - Natáčení trvalo 44 dní. (Saku)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace