Hory zalité krví

• USA The Hills Run Red (více)

Ten příběh jste určitě slyšeli. Vypráví o nejkrvavější, nejkrutější vyvražďovačce, která vznikla v 80. letech, ale záhadně zmizela. A jsme v současnosti: trojice hororových fandů hledá tajné místo, kde se film točil a doufá, že tu najde jeho kopii. To, co objeví, je fakt, že tajemný krvák je víc než jen film. Je skutečný. A oni jsou jeho nejnovějšími hvězdami. Hory zalité krví přicházejí s úplně novým rozměrem hrůzy, protože zděšení filmoví nadšenci musí vzdorovat šílenému vrahovi, který nosí zdeformovanou masku dětské panenky. Ale moment, Babyface je přece jen filmová postava, ne? Ne. On žije. Čeká. A těší se na setkání s fandy, kteří zemřou – pomalu, krutě, otřesně – pro jeho umělecké dílo. Rozjeďte kameru! (oficiální text distributora)

Jaro.Krafcik

Nechápem o čo tu vôbec šlo, otrasný dej, a to začalo celkom slušne. Točit film o točení hororu to je ale nápad. Jediné čo sa tu dá chváliť je monštrum babyface. Ten záver radšej nekomentujem. Ešte že to bolo také krátke. Rýchlo spláchnuť niečim kvalitným 1* ()

jefff

Extra brutální horor, který sice disponuje neotřelým příběhem, ale zpracování se válí pouze v bahně průměrnosti. Je to škoda. Podle mě se z Hory zalité krví mohl klidně stát kult, ale nejspíše tomu nebude tak. Herci nejsou příliš sympatičtí a to filmu také nepřibere. Musím říct, že znovu už se na tuhle perverznost asi nepodívám. Takovýchto brutalit se válí na filmovém poli desítky a desítky a Hory zalité krví zas až tak mezi nimi nevyčuhují. ()

jenik71

Vraždících maniaků schovávajících obličej za maskou už pár bylo (Pátek třináctého, Halloween, Vřískot ...). Tento horor se mezi ně zařazuje také. To ovšem neznamená, že je kvalitou alespoň na stejné úrovni. Krev a mučení tu sice nechybí, ale je to už několikrát ohrané a prakticky stále stejné schéma. Člověk se tak nějak nemůže ubránit dojmu, že už to někdy viděl. Žádné překvapení se tedy nekoná, ale vidět se to dá. ()

HomeAlone

Na to ze som od toho ocakaval , nejaku napinavu vyvrazdovacku - ma to sklamalo . Napetie ziadne , aj vrazdenie vyzeralo uplne trapne bez akehokolvek napadu a dokonca aj hlavna zaporna postava nemala ani kuska ako takej charizmi . Obycajna trapnost na jedno pozretie ()

sedm.1

Poměrně originální horror,který především doplácí na režisérův spíše neum.Z tak slibného námětu se dalo vytřískat totiž daleko víc a autoři zůstali tak někde na půl cesty.Poměrně jsem byl zklamán ze zde oslavované brutálnosti a krvavosti snímku,já si rozhodně nemyslím,že by šlo po této stránce o nějak extrémnější podívanou,spíše naopak,Hory zalité krví toho spoustu schovaly za různé clony,filtry apod.Naopak mě ale potěšila atmosféra filmu,kdy jsem byl skutečně párkrát hodně napnutý a děj byl hustý a nekompromisní spíše po té pocitové stránce.Navíc zajímavější mi zde přišli i mnohem více záporáci než "oběti"(což se mi ale poslední dobou stává poměrně často) a závěr byl pak hodně pošroubovaný,nicméně vůbec ne nepovedený a docela i fungující.Mnoha klišé se každopádně děj nevyhnul,přesto o 100x viděnou podívanou v žádném případě nejde.Zkrátka,úvodních pár minut naladí na pořádnou masakrální řezničinu,bohužel se ale celý film postupně dostane na úroveň běžných vyvražďovaček,aby z toho závěr zas udělal zajímavou bizardnost.Takže krapet rozkolísaný film,pro hororfans ale určitě doporučuji. ()

Forsberg11

Zlátanina desiatok filmov v The Hills Run Red. Od The Blair Witch Project až po Scream. Po dlhej dobe som tak znovu narazil na teenage slasher, tentokrát však ošlahnutý o prvky hixploitation a exploitation. A dopadlo to veru horšie ako som očakával. Tvorcovia nám neponúkajú takmer žiadne scény, pri ktorých by sa dalo báť a takisto aj napätie je v tomto snímku na bode mrazu. Pochváliť však musím niektoré gore scény, ako napríklad strihanie tváre. Takéto niečo som veru vo filme videl snáď po prvkýkrát. Čo sa týka hlavných predstaviteľov, vynikala len Sophie Monk spolu s jej prednosťami. Keď už pre nič iné tak kvôli nej sa film oplatí pozrieť. Inak Dark Castle Entertainment opäť neohúril a znovu sa prepadáva do hororového priemeru... A nezachráni to ani detská tvár. ()

The Viper

Teen vyvražďovačka - úžasná musím dodat. Pro mě skvělá novinka v podobě vraždícího monstra BabyFace (už sem ho někde viděl, ale nevim kde, jestli více, napište mi do zpráv film, kde se mohl vyskytnout, pokud se vyskytl) Díky tomuto filmu sem začal více sledovat dění okolo Tada Hilgenbrinka, známého především z American Pie 4. Dosti šokující konec, který sem vůbec nečekal a defakto u pokračování by to muselo být Deja vú. Kombinace krve, brutálních vražd, zajímavé dějové linie, super sexy Sophie Monk, která se nebála ukázat své schovstné poprsí a role strany zla. Horor točený přesně pro mě, který se navždy zaryje do mé paměti. ()

bari68

Solídne hororové dielo.Aj keď tento film chce svojimi brutálnymi scénami v prvom rade hlavne šokovať,tak v celkovej stránke nad ním nevysali výkričníky chýb ani iné vážne nedostatky.Ide vlastne o slasher, ktorý si podáva ruku s béčkami s 80. rokov,ale plnší o ,,aspoň nejakú zápletku,, a celkom originálny nápad. ()

jondoe

Uvodna scena z noznickami bol naznak, ze by sa mohlo jednat o podareny horor. Prva poloviva filmu sice trosicku nudna a zdlhava, ale namet sa mi zda celkom dobry a zaujal ma. Postavy sa spravali nadmieru zdatne, dokonca sa aj vyzbrojili a zobrali si zo sebou mobilne telefony, ktore nemali problemi zo signalom. Ale bohuzial prva polovica je vsak to jedine co je na tomto filme dobre, pretoze zvrat, ktory nastane v duhej polovici, sice nie je zly, ale zhadzuje dobre budovane napatie do stoviek podobnych slasherov, ktore sa tocia ako na beziacom pase. Po zisteni ako sa film vyvija som mal sto chuti ho vypnut a hodit ho do odpadu. Nakoniec som vsak celkom rad ze som vydrzal a aj ked niektore postavy zostali trestuhodne nevyuzite ( babyface ), ma film vela zaujimavych a zabavnych scen ( divaci v premietacej miestnosti. ) Osobne som velmi zvedavy na dalsiu tvorbu Daveho Parkera, lebo zda sa ze, to je celkom dobry reziser a keby mal tento film trosku lepsi scenar, ktory by siel viac do hlbky mohlo sa z tohto filmu vytazit ovela viac ako len obycajny slasher na ktory si po tyzdni nikto nespomenie. ()

BlackTom

Uff, od prvej minúty je to pre mňa nezabudnuteľné. Nečakal som, že nejaký z vlny "nových hororov" ma ešte osloví tak ako Metro alebo Polnočný vlak, ale toto bol nárez! Dokonale sadistický William Sadler, sexi (ale hrozne hrajúca) blondínka, desivý a odpudzujúci vrah a hlavne tá pointa! Niečo také som ešte nevidel a bolo by to absolútne dokonalé, nebyť tých najsurovejších "gore" scén (zum Beispiel: scéna rezania vytŕčajúcej kože spod železného pásu na bruchu jedného z hrdinov), za tie uberám jednu *. Možno po ďalšom zhliadnutí ju pridám, kedže už budem zvyknutý, uvidíme. ...a teraz ju teda pridávam naspäť. :) ()

Jane18CZ

To je 2009? tak to mě překvapilo... Prvních 5minut mě hrozně nadchlo, ale čím více minut přibývalo, tím více mi to přišlo jako fraška. Mělo to dobrý nápad, zpočátku, ale stočilo se to tam, kam nemělo... 3* protože tady v tom filmu si morbidnost nebere servítky... ()

Dr. Wolfenstein

Babyface, bratříček Leatherfece a Jasona:-) U Hills Run Red jsem se dobře bavil a považoval bych ho zřejmě i za originální, nebýt toho, že mi příběh krom Texaského masakru a Pátku třináctého(což by ani tak nevadilo) připomínal Carpenterův příspěvek do první řady Masters Of Horror, Cigerette Burns, kde hlavní hrdina rovněž pátrá po údajně ztrceném či zničeném kontroverzním snímku. Ale byl to super mazec, u kterého jsem neměl dojmem zbytečnosti. ()

kikakrystof

Výborný slasher. U takových filmů nečekám nějaký zajímavý příběh, ale tady jsem se ho dočkal. Navíc herci mi byli celkem sympatičtí, i když jejich herecké výkony nebyli nejlepší. Plno překvapivých momentů doprovázené BabyFacem a jeho řáděním mi fakt sedlo. Možná nejlepší slasher, co jsem kdy viděl. ()

iXtr3m3

Lepšie dve hviezdy. Nič viac, nič menej. Záporák nebudil veľkú hrôzu, úmrtia boli normálne, myšlienka xkrát prevarená. ()

MareT.

Na můj vkus až moc primitivní, logicky děravé až dětinsky naivní a místama až amatérský pokus o dobrý slasher. Škoda, protože námět mi přijde vcelku originální. ()

Holina

Solidní vyvražďovačka, která se vymaňuje z hromady podobných atmosférou a přece jen trochu krvavějšími scénami. Pěkná je maska zabijáckého nádeníka. Fanda žánru nebude zklamaný ()

Hanys_

Neskutečně zábavný film. Teda původně jsem ho sice chtěl hned hodit do odpadu...Ale jelikož je ten jeho komediální potenciál větší než u posledních filmů Martina Lawrence, tak si alespoň tu hvězdu zaslouží.. Plus za závěr, kdy se dovíme kdo je BabyFace a pravdu o jeho rodince. To je vskutku scénaristický zážitek :) PS. není většího klišé, než když se dva herci baví o natočení horroru a o vyvarování se různých klišé...2/10 ()

colapso

Pokud divak přežije delší úvod než je obvyklé(zde cca 40 minut),odměnou mu bude super slasher,s nějakým tím mučením a super gore. ()

Haymar

Blair witch + 8MM + TCM + Wrong turn = Hills run red... Aneb dobrý nápad a dostatečně nosné téma, opět trestuhodně utopené v krvavém barelu šedi (pod)průměrnosti. Už dlouho mě žádný film tak strašně nenas***! Po působivém úvodu a slibně se rozjíždějící první půlce (kdy je divák naladěn na tu správnou hororovou notu) se vše obrací v tupá jatka plná krve a mrtvol - bez ladu a skladu, beze smyslu, bez atmosféry a především bez jakékoli logiky (ať už v jednání postav či návaznosti jednotlivých scén). Občas to na mě působilo dojmem, že střihač se naprosto zbláznil! Korunu všemu nasazuje totálně dementní konec, který si sice otevřel vrata pro sequel ale zároveň je absurdní a nelogický jako "First-Aid-Kit" v rukou Babyface (který byl mimochodem jedinou opravdu zajímavou a charizmatickou postavou v celé téhle šaškárně)... ()