Roland Sallinger je policista z L.A., který poté, co ho postřelil a málem zabil jeho zkorumpovaný partner, byl nucen odejít ze zdravotních důvodů do důchodu. Po uzdravení ho starý přítel Connor Wells (Steph DuVall) najme jako bodyguarda pro jeho dceru Nikitu (Liezl Carstens). Roland tedy odjede do San Antonia v Texasu. Connor je bohatý podnikatel, kdysi byl také policistou a Rolandovým kolegou. Když Roland odvede Nikitu do nočního klubu, kde se má setkat se svým přítelem Masonem, všimne si podezřelého muže. Věci se seběhnou tak, že Mason Nikitu zavede do léčky a unesou ji. Roland sice několik únosců zabije, ale Nikita je i tak pryč. Dá se do jejich pronásledování, aby Connorovu dceru zachránil a ochránil. (JOJ Cinema)

mysiak

Čo sa blíži koniec sveta?..lebo Steven Seagal začína točiť dobré filmy...ono sa na to dá pozerať, je to dobré a Steven ako keby sa vracia do starej formy...len už ubrať na kilách a bolo by to super..Go Steven Go! :) ()

Dubro

Príchodom Brúsky Willisa a jeho Smrtonosnej pasce skončila éra hrdinu, ktorému počas celého filmu nikto nerozkope sandále a tuším začiatkom treťohôr sa prestala točiť automobilová naháňačka pred pozadím. Ak tieto skutočnosti pánko Števko, ktorého zrejme prikrmuje eMcé Donald, dodnes netuší, mohla by sa nájsť nejaká dobrá duša, ktorá mu to napíše na Facebook, inak aj naďalej budú z obézneho Seagala vypadávať hrubé bulšity určené akurát tak pre jeho skamenelých fanúšikov. 40 hamburgerov. ()

peto12

Tak tento film je z tých lepších Seagalových filmov koncom r. 2010. Seagala postrelí jdene kolega a zasa sa ocitá v nemocnici, čo mi trochu pripomínalo Seagala z filmu Hard To Kill. Akčné scény sú výborné, napr. jak Steven prišiel za dvoma a povedal jednému: Děti nebiju. ()

Martin741

Reziser Jeff King /Ruslan/ je tatam a tu si na rezisersku stolicku sadol akysi Keoni Waxman. A nepredviedol nic poriadne : bude to asi dost dobra reziserska lama. Ked odhliadnem od dementneho scenara /klise, vsak Stevov film/, tak to, co je najhorsie na filme, je akcia. Hned ako Stevo dokoncil akciu, bolo treba asi vypit pivo a zjest hamburger, inak si ich uroven neviem vysvetlit. Alebo este je mozna aj ta verzia, ze po natoceni akcnych scen uz cakal za rohom tim resuscitatorov so salatom a reznami, sladkostami a tortou k tomu. Takze velka Stevova bieda v jeho coraz ubohejsej kariere pokracuje, a The Keeper na tom taktiez nic nezmeni. No aspon ze za tu akcnu scenu na konci filmu si The Keeper vydobyl 30 %. ()

Figu

Chtěl jsem si zpříjemnit blížící se večery nějakým novějším akčňáčkem s borcem staré školy, tak jsem pídil po těch nejlíp hodnocených a samozřejmě i po hodnocení mých oblíbenců k nim. Nejtrefnějic mi vyšly filmky Smrtící zbraň a Hlídač. Začal jsem první zmiňovanou a světe div se, já se bavil, užíval si to plnejma a měl jsem zpět toho chlapa, na kterým jsem zanechal počátky sledování akčního filmu. Proto jsem neváhal a šel i do tohoto kousku. No už z toho nejsem tak paf a už mi pár věcí vadí, vidím zde takovou tu "Vandamovsko-Lundgrenovskou" akční kuchyň novýho století, která je nedochucená a místy se nedá žrát! Ohraná písnička, která i toho nejzarputilejšího fandu nemůže ohromit. Lacinost za 50% ()

bourec

Tak po delší době zase film se Seagalem,na kterej se dá v pohodě koukat.Tvůrci filmu to dokázali ukočírovat,takže Seagal neběhá,neskáče,nedělá pomocí dvojníka přemety a otočky,jako to v některejch filmech bylo,ale hlavně střílí a rvačky jsou natočený dobře,tak aby byli vidět hlavně ruce.Dějově je film dobrej a i když Seagal nikdy hrát jako herec nebude,a kamennej výraz mě někdy sere,dám filmu 60%. ()

Rodriguez

Po dlouhé době zase parádní Seagal. Opravdu, po těch sra*kách co sem v poslední době viděl, je tohle pořádná akční podívaná, bez těch jeho špeků. Je pravda, že kdyby nevynalezli dlouhý kabáty, tak by jeho triko formovalo jeho nevypracovanou postavu, ale film se mi i tak líbil. Sice na akčních scénách (při boji zblízka) je vidět hodně krátkejch střihů, protože by to asi pan Seagal neustál, ale já sem si svůj zážitek vychutnal. Nemůžu proto jinak a dávám... 65% ()

Fallen_One

Tenhle Seagal se už i usmívá :o) ! A nemám z něj takový pocit béčkovosti jako kdy jindy, navíc docela slušný příběh (na Seagala) a místy mě to nutilo dát tou později i čtyři hvězdy, ale zůstávám na zemi a dávám s čistým svědomím tři. Líbilo se mi to, o tom žádná. ()

Seag

Ano ano, fakt dobre bitky, hlavne ta v bare sa mi paci velmi......... Ale je tam aj naznak seagalovho aikida. ()

Maty85

Pokud se chcete pobavit, tak rozhodně tydle klasický béčka, které vznikají spojením Waxman - Seagal můžu jedinně doporučit :-) ()

otík

Možná až nečekaně příjemné další filmové entré Stevena Seagala, jehož Hlídač určitě není nejhorším filmem. Ba spíše se zařadí k těm lepším a ne až tak tolik „blbým“ novodobým Seagovým béčkům. Mistr béček sice tentokrát svým filmem chvílemi nudí, na druhou stranu ukáže v několika záběrech, že ruce i nohy mu stále dobře slouží. Akční scény jsou sice hodně sestříhané, ale v rámci Seagalovy filmografie skutečně jde o lepší průměr. Steven se celý film usmívá, bere svou roli bodyguarda s přehledem sobě vlastní jako před tak 20ti lety a film sice z daleka, ale přeci jen připomíná jeho dávné extra kousky. Především úvod filmu, kdy je Seagal postřelen a kurýruje se v nemocnici, hodně připomíná jeho Těžko ho zabít (1990). Jeho následné zaměstnání (bodyguard dcery svého dávného přítele) zase připomíná Costnerova klasického Bodyguarda. Originality film opravdu moc nepobral. Musí se však nechat, že kromě totálně nudné prostřední části (asi 50 minut) je film solidně akční, střelba i kontaktní souboje jsou solidně natočené. Chvílemi však je film totálně amatérský, dialogy jakoby psalo desetileté děcko. Ale buď jak buď, Seagal mě tentokrát vůbec nezklamal a i díky stále výbornému dabingu Jiřího Stěpničky patří tento film k dobrým novodobým seagalovkám. Hudba: Philip White ()

eye candy

Začínám mít neblahé tušení, že nás bude Steven obšťastňovat svými filmy do konce věků a možná i pár let potom. Objektivně vzato ale nutno uznat, že je filmové ztělesnění buddhy pravděpodobně z nejhoršího venku. Některé jeho poslední filmy jsou v podstatě poměrně dívatelné, chvílmi i celkem zábavné, jinými slovy skoro průměrné. SS totiž očividně překonal menší desetiletou krizi kdy nemohl na place udělat pět kroků aniž by se nezadýchal a spíš než jako doručovatel spravedlnosti vypadal jako někdo komu musíte pomáhat do schodů. Je stále prostorově výraznější, ale už to není tak tragickej pohled jako dřív. Co se bohužel za tu dobu nezměnilo je otřesně béčkovitý scénář. Obsáhleji ho popisovat by byla ztráta času a možná i pár bodů inteligence, nablite si na papír a dostanete ekvivalentně chytrou zápletku. Taky mně stále vrtá hlavou, proč je Steven na všech bookletech svých filmů zachycenej s pistolí v ruce (a to přitom ve většíně z nich ani nestřílí), jestli to je nedostatek originality nebo to má být třeba nějaké tajné poselství. Ale jinak tento Osobní strážce v Seagalově podání nebyl zas tak špatnej, víc akčních scén (které jsou mimochodem celkem povedené) míň keců a byly by to skoro 4* (pochopitelně v kontextu kvality Seagalových filmů) ()

ecceHOMMO

Plusy: Segal sa usmial a rovno dvakrát!!...ale inak film, nijak výnimočný, ktorý len rozšíril zbierku filmografie tohoto herca a zaradil sa kvalitou len medzi tie stredné....a nijak výrazné.... ()

Jizni Tlapa

Ponechme stranou Steveho otylou postavu. Aikido mu jde pořád na jedničku a dokazuje, že i bez dubléra na to pořád ještě má. Škoda jen,že se obklopuje režisérky slabšími povahami, scénaristicky nezajímavými autory a bez-myšlenkovitými náměty. Hlídač patří rozhodně k tomu nejlepšímu ze současné Steveho tvorby! Kvalitně zpracované bojové scény, kterých nění málo a místy překvapivé dějové zvraty. Obzvlášť chválím úvod,který je na Steveho tvorbu hodně netradiční! ()

Beky

...všimli jste si, že se ve filmu mihnul Bolo Yeung???...je trošku mladší a má ještě větší prsa:))), uvidíte sami...Seagal se opět zlepšuje, píšu opět, protože jeho filmy se neustále houpou nahoru (...ke koukatelnosti ) a dolu, srovnání se nabízí s povedenou Smrtící zbraní...ale Keeper je přece jen o dvacet procent horší, protože je málo soubojů, více střílení ( nic extra, choreografie akčních scén opět mizerná ) a jedna trapná, špatně natočená automobilová honička!! Souboje jsou krátký, ale Seagal je vidět, tentokrát na 100%, konečně předvede mimiku obličeje, dokonce to vypadá, že i hraje, což je věc nevídaná, nečumí jen do země nebo do strany někam a občas uvidíme i úsměv:)!! Jako by si film i užíval...Bohužel ve filmu se neobjeví záporák, hlavní záporák, který by stál za zřezání do krve, opět máme bandu vidloňů se slámou za uchem, to je veliká chyba!! Máme lepší film, než je Kód smrti ( v tomto filmu byly hrozný souboje, ale jinak atmosféru měl výbornou ), Ruslan ( hodně přeceňovaný film po všech stránkách, ale lepší záporák ) a Poslední noc (...film, kde Steven hraje dohromady 3 minuty ). Jednou větou: Používání dvojníka jen v nepodstatných scénách, tj. řízení auta a asi ve třech scénách, kdy se točí dialog, ale neni záběr ze předu na Seagala, natáčení detailu jízdy v autě je opět před pozadím a je to opět do očí bijící:(...technické chyby opět pramenící z nedostatku peněz...a ještě si rýpnu, na konci filmu je nic neříkající výbuch, vůbec netušim proč tam byl...a prvních 45minut se mi líbilo mnohem víc než akčnější druhá polovina filmu!! ()

lennyd

Rolland (Steven Seagal) je jedním z elitních detektivů v L.A. Při jedné akci jej ale zradí a postřelí jeho parťák, a i když Rolland přežije, je kvůli svým zraněním odvolán od policie. Přijímá nabídku svého dávného přítele, že bude dělat bodyguarda jeho dceři. Na první pohled jednoduchá práce, ale jen do té doby, než Rolland zjišťuje, v jakých obchodech jeho přítel jede a kdo všechno si přeje jeho smrt ... Čekal jsem obvyklou Seagalovinu, a už jsem si pomaličku připravoval nějaký hodně peprný komentář (napadaly mne fráze typu "Už zase Stevene" a podobně). Jenže musím říct, že jsem byl docela mile překvapenej - jasně, od tohoto filmu nelze čekat žádný intelektuální nářez, ale Hlídač ani nepůsobí tak stupidně jako většina ostatních Seagalových filmů, a pokud semtam zamhouříte oko nad nějakou tou nelogičností (na začátku náhodou velký Steven zachrání neteř svého řidiče, aby pak na konci mohl požádat její bratry o pomoc, kterou samozřejmě vůbec nepotřebuje) - ale to už tak bývá. Steven se taky drží trochu zpátky, a při své tělesné konstituci se nepokouší o žádné akrobatické prvky, ale efektivně likviduje jednoho protivníka za druhým, a tak to má být, že ano.. ()

ywo666

Tipická Seagalovka. Nič extra to už asi ani nikdy nebude. Tak za dve s nostalgie plus jednu hviezdu prihodím sa ultra hlášku po ktorej som sám v izbe nahlas vybuchol od smiechu. ()

Diego

Prosté, stupidní, nelogické, prostě klasika, ale ten Seagal je frajer, mit o par kilo min, tak je to porad stejny borec z Aljasky, jen to chce vybrat trochu inteligentni scenar a ne rezisera z videotéky. 17.11.09 ()

Danny F.

Klasická Seagalovka. Málo akce, jen to samé dokola co Segal tak dobře umí. Tento film se stále jen opakuje, je bez náboje. Ideální do TV. 35% ()

zdenny

Můj oblíbenec Steven jede furt v těch svých béčkových sračkách. Nebylo to úplně nejhorší, ale po "Ruslanovi" jsem si myslel, že ty akční scény by mohly být přece jenom lepší. V "Ruslanovi" ten příslib byl. Zde opět nějaký ten krok zpět. Navíc závěr filmu celkem stupidní. Každopádně co se týče charismatu, tam si myslím to Stevenovi moc neubírá. Budu ho mít vždycky rád. ()