Roland Sallinger je policista z L.A., který poté, co ho postřelil a málem zabil jeho zkorumpovaný partner, byl nucen odejít ze zdravotních důvodů do důchodu. Po uzdravení ho starý přítel Connor Wells (Steph DuVall) najme jako bodyguarda pro jeho dceru Nikitu (Liezl Carstens). Roland tedy odjede do San Antonia v Texasu. Connor je bohatý podnikatel, kdysi byl také policistou a Rolandovým kolegou. Když Roland odvede Nikitu do nočního klubu, kde se má setkat se svým přítelem Masonem, všimne si podezřelého muže. Věci se seběhnou tak, že Mason Nikitu zavede do léčky a unesou ji. Roland sice několik únosců zabije, ale Nikita je i tak pryč. Dá se do jejich pronásledování, aby Connorovu dceru zachránil a ochránil. (JOJ Cinema)

Wade

Spánek nepřicházel a v televizi jen tohle tak jsem si řekl, že se z Hlídače může vyklubat alespoň průměrná Segalovka. Nevyklubala. Skoro celý film to k tomu směřovalo, ale ta parodie ve finále a závěrečná údajná akce byla hrůza to už snad i český kriminálky mají lepší akci. Takže Steven se zas jak už je zvykem tváří jak super borec, ale když dojde na souboj nic nejde vidět. 20% ()

JohnSmith

Jedna z těch lepších seagalovek. Steven už je v letech,takže zběsilou akci člověk ani očekávat nemůže, ale mile mě překvapilo, že Steven od posledního filmu co jsem viděl, něco zhubnul,dýchá už normálně a co mě zarazilo nejvíc, souboje už nejsou dělaný ve stínu,takže skutečně vídíte Seagala jak rozdává rány a kupodivu i kope. Není to sice žádný výkvět kinematografie,ale příjemný nenáročný pokoukání. ()

ssfan

Steven Seagal je po Driven To Kill (Ruslan) zpátky s dalším skvělým akčním filmem. Tentokrát poprvé s režisérem Keoni Waxmanem a jejich film The Keeper je více než slušný. Fim má velmi zajímavý příběh, který je dost podobný filmu Man On Fire s Denzelem Washingtonem, ale to mi vůbec nevadí. Velkým kladem je slušná režie, kvalitní scénář (psal si ho sám Steven), skvělá kamera (jiný kameraman, ale kvalita jako v Pistol Whipped), vynikající exteriéry i interiéry (film se natáčel v Novém Mexiku, ale ve filmu se děj odehrává v Texasu), slušné souboje a nechybí ani přestřelky a jedna automobilová honička. Steven je ve slušné kondici a svoji postavu hraje velmi dobře. Ano, čtete dobře, STEVEN HRAJE DOBŘE. Herci ve vedlejších rolích nejsou sice moc známí, ale myslím si, že i přesto odvedli dobrý výkon a dostávali hodně prostoru. Hudba není vůbec špatná - svižná, sympatická. A teď již k samotnému ději. Na úvod jsou pěkné letecké záběry na noční město, během toho běží titulky. Poté už Rolland (Steven Seagal) se svým parťákem od policie v akci proti nějakým gangsterům. Ty zpacifikují a na místě najdou množství peněz. Protože je ale chce parťák ukrást, Rolland je postřelen. Nakonec to přežije a je převezen do nemocnice. Tam ho poté chce jeho proradný parťák dorazit, ale Rolland získá mezitím zbraň od své kolegyně, která ho přišla navštívit, a parťáka zabije. Poté je Rolland propuštěn a dostává se zpět do formy, dokonce je tam záběr, jak zvedá čínku, poté trénuje s noži. Následně mu oznámí, že musí odejít od policie, takže je Rolland naštván. Pak mu ale zavolá jeho kamarád, jestli by nemohl přiletět do Texasu dělat bodyguarda pro jeho dceru. Rolland tedy letí do Texasu. Tam pobývá u kamaráda v luxusní vile a doprovází jeho dceru na party. Ta má za přítele boxera Masona, který má nějaké problémy s mužem jménem Cross, a tak je Mason nucen pomoci Crossovi unést svou přítelkyni. Rolland je u únosu, po automobilové honičce ale nezabrání gangsterům v tomto činu. Jelikož je otec bohatá, požadují únosci vysoké výkupné. Potom Rolland dostane ale tip, kde by mohla být přítelova dcera, a tak se vydává jí hledat. Na daném místě ale potká Masona, z kterého dostane, kde má hledat. Finále se odehrává na Crossově ranči. Tam je závěrečná přestřelka a pěstní souboje. ...Během celého filmu je asi 7 soubojů, několik přestřelek a jedna automobilová honička. Steven požije trochu aikida, ale hodně se mlátí také pěstně. Je jen škoda, že soubojů nebylo více a že nebyly delší, ale jinak jsou dobré, s brutalitkou... Film je rozdělen na dvě části, první je více dějová než akční, ale je tam také pár soubojů a úvodní akční scéna z LA. Druhá část po únosu je více napínavá, akčnější. .... Film je rozhodně zaměřen i na nefandy Seagala, pro obyčejné diváky. Trochu mi to připomínalo Fire Down Below. Myslím, že objektivní kvalita někde mezi 3 a 4 hvězdami. Mně se to líbilo více než Ruslan a Zákon Ulice, ale trochu lepší pocit jsem měl z Pistol Whipped. Pro mě za pět hvězd. Objektivně tak 70%. ... Škoda, že film neměl větší rozpočet. Je vidět, že Steven na to pořád má, jen je třeba mít větší rozpočet a trhák ve stylu Lovce policajtů je schopen zvládnout. () (méně) (více)

iXtr3m3

Pokus o vážnejšie spracovanie nevyšlo, stále tupá Seagolovka nového tisícročia a céčko ako vyšité. Nič viac, nič menej. ()

Ilhan

V rámci Seagala poslední let určitě nadprůměr, v rámci žánru průměr. Důležité je, že se to s klidem i určitým druhem uspokojení zkouknout. Seagal konečně zase vypadá trochu cool a najde se i pár dobrý i vtipných scén. U mě čistokrevných 60 %. ()

wosho

Scénář je krásnou ukázkou debility-uboze slepené slova, bez souvislosti a logiky, bez špetky invence, či čehokoliv něčeho. Režie je cool-Waxman často zezačátku používá detail na cokoliv, od injekční stříkačky po kolečko vrzající kryplkáry. Ale jakmile přijde na budování napětí, či režii akčních scén je upocenej jak cikán při spintu s flaškou Jacka Danielse pod kapucou z Tesca s ochrankou za prdelí. No a co herci? Nalijme si čistého vína, v Segalovkách nikdy nešlo o charakterní herectví-co by tam taky hráli, že? Segal je sice už dědek, ale stále má onu auru bíjce a ikdyž mu v bitkách hodně pomáhá střih, své fanoušky dokáže potěšit. Hlídač je lehce podprůměrným akčním kouskem, co sobotní večer dokáže naplnit a trošku zahnat nudu. ()

AdamesWWE

[6/10] Ochranca s v rámci akčného ochrancu naozaj ochránil a "pohlídal" si kvalitu filmu, ktorá nestúpla na vysokú úroveň, ale zároveň neklesla pod priemer. Steven Seagal má v tomto filme zaujímavú úlohu, príbeh je dobrý a zápletka nieje príliš originálna, ale Seagal tomu istú originalitu a čaro dodáva. Spracovanie filmu ma extra neoslovilo, najmä prostredie kde sa film odohrával. Aj akčné scény sa mi tu páčili. Celkovo dobrý film. ()

TERRORDROME odpad!

Že vraj akčný film! Na to aby sa nejaký film dal označiť ako akčný, musí obsahovať aj nejakú akciu. Toto je ten najhorší kúsok aj na pomery Seagala po roku 2000. Majster Aikido tučibomba prvých 20 minút iba sedí a leží, potom sa, zrejme na naliehanie produkcie aj postaví ( s viditeľným odporom ) a raz sa mi zazdalo že dokonca zdvihol ruku. Občas niekto vystrelí, každý kto sa odváži na Seagala skončí v sekunde na zemi aj keď ten neurobí takmer nijaký, voľným okom zachytiteľný pohyb a inak sa furt len kecá, riešia sa rodinné problémy a vôbec. Seagal už pôsobí len smiešne, nech ide do dôchodku alebo prestane žrať hamburgery! Je tu aj sekvencia v ktorej trénuje vrhanie nožov a jej dramatickosť spočíva v tom, že na prvýkrát sa netrafí a na druhý už hej, PARÁDA!!!! Taktiež nechápem ako tu ľudia môžu dávať tomuto akože-akčnému oseru také vysoké hodnotenia, fakt mi spadla sánka, očakával som že to tu bude samý odpad a naopak sa šokovane dozvedám že je to vraj celkom slušný film. Teda HOVNO!!! ()

Lefty86

No kupodivu jsem se bavil, film má teda neskutečně debilní dialogy jako každej film se SS a Steve nemá vůbec žádnou hereckou mimiku. Ať se na plátně děje cokoli tváří se stejně se založenýma rukama na břiše. Ale není to přehnaný a ty bitky jsou adekvátní k Seagalovu "stavu" ()

Ondrus

Jeden z nejlepších filmů Stevena Seagala poslední doby. Scénář docela osvěžující po sérii pomsta-filmů, kterých teď natočil Steven více než dost. Dokonce i v soubojích jde vidět, že něco dělá. Doufám, že další film Keoniho Waxmana společně se Stevenem dopadne aspoň stejně dobře. ()

Blazin

Až nečekaně dobrý akční film se Stevenem Seagalem, to poslední roky nepamatuju. Výrazně lepší dialogy i bojové scény zařazují film sice jen na průměr, ale to je u Seagala víc než dost :-). ()

Zejf3da

no ty vole. Takhle stupidní scénář se jen tak nevidí. SPOILER.Starej kokot Seagal je propuštěnej do důchodu, a tak se strašně nudí. Místo co by chodil na ryby, tak asi půlku filmu čistí bouchačky nebo na dvorku háže nožíky do rohožky. Ještě že mu zavolá starej kámoš z Texasu, že s nim potřebuje mluvit a vypraví pro něj letadlo. No nebyl by to Seagal kdyby si do letadla nepřibalil slovy pět obrovskejch kufrů bouchaček (na co hadry vole, stačí mi tohle kožený sáčko). Úkol ten zněl jasně, kamarádovu dceru se pokusili unést a Seagal ji má chránit. No samozřejmě to posere a stejně ji unesou a potom posere i výměnu od únosců. Zkrátka všechno totálně zmastí, ale stejně se na konci tváří jak kdyby zachránil půlku světa (a možná taky jo, protože se tam mihla nějaká zmínka o uranu.) Ovšem přestože je starej a tlustej jak prase, tak pořád docela zvládá chvaty a je to místama docela prdel. ()

majo_svk

Po solídnom Driven to Kill sa Steven opäť vracia na filmovú scénu kvalitným snímkom The Keeper. Môžem smelo povedať, že všetko je na najlepšej ceste k vysnívanému Under Siege 3 (dúfam, že sa tento projekt nakoniec zrealizuje). Strážca je naozaj dobrý film (možno najlepší od Lovca policajtov) s pomerne kvalitným príbehom, ktorý však padá na nízkom rozpočte, prehistorických spôsoboch natáčania a neskutočne čudnom dablérovi. Vo filme je menej ručných súbojov a viac padajú prázdne nábojnice. Dva (celkovo boli asi tri) súboje, v ktorých sa Steven stretol zoči voči padúchom, boli v celku fajn. Seagal (stále s dosť veľkou nadváhou) ukazuje svoj jedinečný (nenapodobiteľný) bojový štýl z klasických segaloviek. Strelecké súboje boli tiež ok. Seagal vie ako treba držať zbraň, colt 1911 mu jednoducho sekne a úchvatný bol i so sniperkou. Veľkým pozitívom filmu je aj to, že na Stevenovi konečne badať emócie, ktoré mu slušia. A za to, že páni filmári zaspali dobu (otrasné zábery na idúce, respektíve stojace auto pred pozadím...no fuj...hnus), Steven naozaj nemôže. Všetko kazil aj kameraman, ktorý približoval Steveho auto, v ktorom sedel niekto, kto sa na Stevena nebude podobať ani po dvadsiatich plastických operáciách. Áno, dablér ja kapitola sama o sebe. Brutálne, ale skutočne brutálne vidieť všade prítomného dabléra. Ak sa to nezmení, bude to posledný klinec do Steveho filmovej rakvy. A to si naozaj neželám. Spamätajte sa páni filmári, žijeme v 21. storočí, kde už aj autoboti vyzerajú reálne a Vy neviete natočiť reálne jazdu v aute alebo jednu obyčajnú automobilovú naháňačku?! To už neviete natočiť ani rozhovor, kde by sa rozprával naozaj Seagal?! To musíte všade pchať o dvadsať rokov mladšieho (a o tridsať kilo ľahšieho) dabléra?! Ale prosím Vás, strčte sa niekam. Toto fakt nemusím. Ja už naozaj neviem, prečo sa aj na Steveho nenalepí kus šťastia, ktoré by mu umožnilo natočiť svoj veľký filmový comeback. On si ho zaslúži ako nikto iný. Verím, že ak dostane príležitosť natočiť Under Siege 3, urobí všetko pre to, aby schudol a dostal sa do formy, ktorá snímku takéhoto mena prináleží. Čo viac dodať...Steven, držím ti palce, aby to vyšlo. V roku 2010 môže zažiariť i tvoja filmová hviezda. Za The Keeper ti dávam päť hviezd, lebo je to (napriek nedostatkom) veľmi pozerateľný filmík. ()

ViktorEl

Po dlhom čase celkom slušná Seagalovka. Aj keď je dej veľmi predvídateľný a Seagal zase nepremožiteľný, aj tak sa mi to celkom páčilo. Od Zákonu ulice, ďalší film so Segalom, ktorý nie je trápny. Pre mňa to Seagal v tomto filme dotiahol na 60%. Slušná akcia, a skoro žiadna nuda, až na pár zbytočných dialógov. ()

artas

Steven, Steven... už nie si ten rýchly švihák z osemdesiatych rokov a je to na tých filmoch veľmi poznať. ()

boyd.

O stupeň lepší než Ruslan, jinak je ale vše při starém, nic s čím bych byl příjemně překvapen jsem v tomto filmu nenašel. Nechápu proč je v určitých scénách Seagal pořád "dublovaný", třeba když je nějaký dialog, tak je zřejmé že zády ke kameře stojící muž určitě Seagal není. Jako když už bere takové prachy za ty filmy, tak by měl odehrát vše na 100%. Prostě nemám z toho dobrý pocit, pořád jsem jen sledoval minutáž a vyhlížel konec filmu, mě to nebavilo. Ať žije Steven Seagal 90. let!!! ()

xavierr13

No vida. A že to nejde. Steven Seagal, je síce stále o 50 kilov starší než voľakedi, ale tu ukazuje akúsi snahu byt opät IN. Síce je film viac podobný tým súčasným jeho "trhákom", ale cez to všetko je už tak nejako na pol cesty medzi týmito dvoma kategóriámi. Asi to obdobie Stevena Seagala, ked točil opravdu štrašne zlé blbosti skončilo, pretože na posledné filmy sa pozerat určite dá a Hlídač je od Lovcov policajtov spolu s Zákonom ulice rozhodne jeden z tých Stevenovho nejlepších kúskov. Všetka čest, treba sa dočkáme okamžiku, ked sa na Seagala bude chodit do kina. ()

mala_kea

"Tak to snad teď vyjde", naparoval se Seagal. A ona opět spadla klec s celou oponou. Chudákovi dědovi to už asi nedojde, že když na to neměl před 20ti lety, tak v tomhle seniorském věku na to tuty nemá. Nesmírně stupidní režií, která mě doslova iritovala, jen dokazuje, že lepší už nikdy nebude. Takhle otřepanou kostru dlouho ve skříni neudrží. Abych však jen nehanil, za jednu věc ho pochválím. Řekne se "akčňárna", tak se tam prostě řeže, střílí, mlátí (sice nepřátelé se chovají jak pytle brambor) a to je to, čím aspon trochu Seagal dokázat nadchnout. Sra*ka je to strašná, ale přece jen jsem si to na to poměrně zvyknul. ()