Kronika Jacka Harrise, jednoho z průkopníků internetového obchodu, který bojoval se svou morálkou a zároveň se snažil neutopit v moři plném podvodníků, mafiánů, feťáků a pornohvězd.  V roce 1995 měl každý VCR, hudba se prodávala jen v obchodech a internet teprve čekal na svůj velký boom. Podnikatel Jack Harris (Luke Wilson) měl dokonalý život – krásnou rodinu a úspěšnou kariéru. V té době se setkal s Waynem Beeringem (Giovanni Ribisi) a Buckem Dolbym (Gabriel Macht), dvěma génii, kteří objevili způsob, jak dospělým prodávat zábavu přes internet. Jack souhlasí, že jim pomůže a brzy se stane jedním z nejbohatších podnikatelů své doby. Staňte se svědky příběhu tak skandálního, že ani nebudete věřit, že se skutečně stal. Tento příběh je důkazem, že byznys má se sexem velmi mnoho společného – cesta dovnitř je snadná, ale jak chcete ven, jde to sakra těžko. (oficiální text distributora)

Malarkey

Luke Wilson je stejně tak skvělý herec jako jeho brácha, Owen. Dokáže překvapit a stejně tak to bylo i v tomto filmu s názvem Prostředníci. Tenhle film přesně se řadí do té skupiny filmů, o kterých jsem v době vydání vůbec nevěděl a všiml jsem si jich náhodou na HBO. Přitom po shlédnutí filmu si řikám, jak je sakra možné, že o filmu jsem se dozvěděl až tři roky po vydání. Prostředníci mají totiž velký a silný příběh, který nejenom, že je originální, ale je hlavně napínavý, akční a chvílemi i zábavný. Taková kombinace se v dnešní době už moc nevídá, o to více si toho filmu vážím. ()

rikitiki

Jeden z hlavních hrdinů je zároveň spoluautor i producent filmu? Hned mi připadalo, že jeden z trojice, která se zaplete s ruskou mafií, místní mafií, pornem, dětským pornem, drogami atd. je nějak podezřele čistý. Jako andílek, který spadl z nebe a přitom má dost rozumu, aby proplul špinavými vodami, aniž by ztratil víc, než si jen zlehka ušpinil špičky křídel. - Blbost! Tomu se nedá věřit ani za mák. ____ Jinak je to ale fascinující, vzrušující, napínavý a chytrý příběh. Nejspíš jen velmi volně inspirovaný skutečností, než že by tu skutečnost věrně zobrazoval. ()

Chrustyn

Je to dobrý film, mohl to být skvělý film ale tvůrci si ukousli příliš velké téma, které jim zůstalo v krku a tak výsledný dojem zůstal někde na půli cesty. Dát do křesla někoho zkušenějšího, přidat tak půl hodiny, více rozkreslit jednotlivé charaktery a daná témata, ubrat na komedii, přidat na krimi a mohla to být minimálně kultovní gangsterka o tom, jak vydělat na pornu a mít kalhoty zapnuté. ()

Paxxx.cz

Prostředníci aneb pravdivý příběh o tom, jak se fenomén jménem porno dostal na internet. Nejvíce bych vyzdvihl herecké obsazení (Wilson se do role "slušňáka" hodil a pro Ribisiho jen další pro něj typická role pošuka). Škoda, že film ve druhé půlce trochu ztrácel grády a nevydrželo nastolené tempo. Přesto jako pohádka pro dospělé určitě dobrý...6/10. ()

Arsenal83

Je neuveriteľné, akým spôsobom sa dalo kedysi zbohatnúť. Na jednoduchom internetovom obchode, keď nikto internetu neveril. Pripomína mi to časy postkomunistického Československa, keď nikto ani nemal šajnu, že sa nejakým podnikaním dajú zarobiť peniaze a preto ruky od toho preč! A zarobili tí, ktorí už vedeli, ako to na západe chodí. Film vás vtiahne do deja a budete neveriacky krútiť hlavou, to ozaj existovali v tom čase také možnosti? Samozrejme, je to obohatené o špecifický príbeh hlavnej postavy, nejde len o erotický priemysel, ale aj o opletačky s mafiou, čo pridáva na zaujímavosti a gradácii. Nudiť sa určite nebudete a stále mi behajú po hlave slová jedného z predstaviteľov pri zakladaní internetového obchodu: „Kto by ti len tak dal údaje o svojej platobnej karte?” A dnes si to už inak ani nevieme predstaviť. ()

• Děj filmu je inspirován skutečným příběhem Christophera Mallicka, který dodnes vede internetovou účetní společnost. Podepsán je pod filmem také jako jeden z producentů. (Othello)
  • Silueta dívky z filmového plakátu patří Hollie Winnard. (Adrai)
  • Christopher Mallick prohlásil, že film se na festivalu v Santa Barbaře velmi líbil režisérům Oliveru Stoneovi a Paulu Thomasi Andersonovi. Druhý jmenovaný ho dokonce označil za nejlepší snímek, který v minulých pěti letech viděl. (Othello)