Deloris se vrací do role sestry Mary Clarence na prosbu jeptišek, které potřebují pomoci s nezvladatelnými žáky na střední církevní škole. Ani pro ni však první setkání nedopadne nejlépe. Přesto se rozhodne vytrvat, zejména když náhodou zjistí, že škola má být uzavřena, protože chybí peníze na její provoz. A protože jediné, co Deloris alias Mary Clarence umí, je zpívat, rozhodne se školu zachránit zpěvem. Zaveze žáky na vystoupení jeptišek ve starobinci a pak využije jejich nadšení z úspěšného vystoupení k tomu, aby z nich udělala školní sbor. A po úspěchu jeho prvního vystoupení přihlásí sbor do celostátní soutěže v Hollywoodu. Nepříliš ochotný otec Maurice sice akci povolí, ale pouze s podmínkou, že si na ni studenti sami vydělají. Těm se to sice podaří, ale ještě je tu proradný správce Crisp, který odhalí pravou totožnost sestry Mary Clerence a vydá se do Hollywoodu, aby na poslední chvíli vystoupení sboru zabránil. (TV Nova)

Davies182

Pro mně osobně kupodivu o malilinko lepší než jednička. Puberťáci ve třídě jsou patřičně rebelující (i když herectví ani zbla nepobrali) a hudební číslo na konci mě pokaždé pobaví. Hrozné béčko! ()

cheyene

Zatímco jednička mi přišla naprosto parádní, u dvojky je již pokles kvality markantní. Méně humoru, pro mě i méně pěkných melodií. Přesto však Sestra v akci 2 zůstává dobrou jednohubkou, přičemž školní prostředí prakticky vždy nabízí možnost zajímavých okamžiků. ()

juta

Na jedničku to nemá, ale známé tváře opět potěší. I když některé pasáže nejsou úplně záživné, tak se na to čas od času rád podívám. ()

Fiftis

Jednička Sestry v akcii hýrila originalitou, ale dvojka už nie je nič moc. Dá sa vidieť, ale jednak je rovnako ako prvý diel neustále omieľaná nezmyslami a ani pri prvom zhliadnutí moc nezaujme. Pravda, tiež neurazí a chvíľami aj pobaví, avšak to je asi všetko. Ako komédia je to ale ozaj strašná nuda. Ako sociálna dráma o získavaní pedagogickej autority pred bandou študákov je to otrepané. Dajme tomu, že Whoopi Goldberg jej úloha sadne, ale nijako excelentný herecký výkon v tom nevidím. ()

ajuska

Hodně trapný odvar, který má s celkem slušnou jedničkou společný snad jen název. Všechno, co v jedničce za něco stálo, se tady kamsi vypařilo a zůstal jen nudný film s klišovitou zápletkou i rozuzlením. ()

mzss1

Oproti jedničce určitý pokles dolů. Whoopi Goldberg opět předvedla dobrý herecký výkon, zbytek hereckého obszaení v pohodě. Příběh už mě tolik ale nezaujal. Vtipných scén je zde méně. Finální sborový zpěv žáků, které hlavní hrdinka nacvičila se opravdu povedl a byl lepší než v jedničce - asi tohle zachranuje film před horším hodnocením. Takže nakonec film hodnotím na 57% = *** ()

kingik odpad!

Brrrr.....to byl ale odporný film. Měl všechno, co ve filmu nesnáším, od hrozných herců přes děsivý scénář až nesoudnou režií konče. Už první díl nestál za nic, ale tohle je propad do 150 hajzlu. Nesnesitelně jsem u něho trpěl a snad poprvé jsem měl chuť to vypnout. A to jsem nikdy neudělal. Taková malá noční můra. ()

boshke

Hrozný, příšerný scénář. Vůbec celý film je neskutečně špatný a otřesný. Kýč jak prase. Ale člověk tak nějak pozavírá všechny tělní otvory a vzpomíná na to, že jednička byla fajn... 40% ()

silentname

"Sister Act 2: Back In The Habit" je pokračovaním filmu "Sister Act". A hoci je pravda, že je to plné klišé, predvídateľné od začiatku do konca a celkovo to nemá teda najlepšie karty v ruke, mám tento film veľmi rád. A mám k tomu samozrejme aj svoje dôvody. V prvom rade sa mi veľmi páči Whoopi Goldberg. Myslím si, že v habite je veľmi uveriteľná a prirodzená. Pamätám si, že keď som mal tak 6 alebo 7 rokov, sme ten film pozerali s mojou babkou a nemal som problém tomu filmu uveriť. Pôsobilo to v tej dobe na mňa veľmi reálne. A okrem toho som odjakživa rád spieval a vidieť spôsob ako dať svojmu hlasu potenciál bolo už vtedy pre mňa zaujímavé. Okrem toho hudobné vsuvky v tomto filme sú podľa mňa veľmi dobre zvládnuté. Záverečné vystúpenie samé o sebe je podľa mňa perfektné. Kedykoľvek si to môžem pustiť a mám pocit, že je to perfektne sýte a plné dobrých momentiek. Lauryn Hill je vynikajúca. Veril som jej tú rolu a podala podľa mňa skvelý výkon. Okrem toho story jej postavy je podľa mňa zaujímavá a dokážem sa s ňou ako divák spojiť. A hoci sa na začiatku javí ako veľmi tvrdá, tak ukáže sa, že je to skôr obrana pred vonkajším svetom. A keď ju človek spozná lepšie, veci dávajú zmysel. Čo sa komédie týka, tak najlepší sú naši kňazi. Jazda dodávkou podľa mňa nemá chybu. Na tom sa smejem aj dnes. "Neměl by řídit někdo kdo má řidičák?" "Nesmysl!" Je fajn, že sa tu dostanú aj naše obľúbené postavy z predošlého filmu a srdce má film na správnom mieste. Hlavne je super vidieť ako sa z triedy lenivých študentov môže stať skutočne skvelý zbor. Mňa tento film vždy baví a má svoje miesto v mojej guilty pleasure polici. Hodnotenie: B+ ()

heyda

No tak na orpavdu vynikající jedničku tohle nemá. Písničkami jsou slabší a příběh je tak klišovitý, až to pěkný není. Každopádně pořád jde o fajn průměr, na který se vždy rád podívám a toho času nelituji. ()

anais

Sestra v akci II je nuda. Tatam je chemie mezi hubatou Deloris a stydlivýma jeptiškama. Místo toho je nám předkládána jakási variase na Džungli před tabulí, Nebezpečné myšlenky... Třídu plnou budoucích kriminálních živlů dostane na starosti nový učitel... i přes počáteční nesympatie se mu podaří se s třídou zpřátelit, a dokonce vyhrát pěveckou soutěž (s dost hrozivou show). Jediné, co stojí na téhle nemastné neslané nápodobě prvního dílu za zmínku je mladá Lauryn Hill, která sice neumí hrát, zato zpívá jako Bohyně! Takže jestli ji máte rádi, přetrpte ten film a poslechněte si těch pár minut kdy zpívá, stojí to za to... Jinak si radši sežeňte první díl a zapomeňte, že druhý existuje. ()

MM11

Převážně televizní režisér Bill Duke sice příliš "neujel", ale tak zbytečné pokračování aby člověk pohledal. To je taky hlavním jmenovatelem - zbytečnost. Scénář je naneštěstí plný klišé, přehrávání v některých vedlejších rolích je opravdu těžko uvěřitelné a jako celek to moc nedrží pohromadě. Viděl jsem i daleko horší pokračování, to však tvůrce příliš neomlouvá. Tenhle "Back in the Habit" se jednoduše neměl konat. ()

SOLOM.

Solidní zábava, která je sice o poznání slabší než minule, ale i tak se na to dívat dá. Děcka už ovšem nejsou tak zábavné, jako banda jeptišek. ()