Osamělý jezdec

• USA The Lone Ranger (více)

Starý indiánský válečník Tonto vypravuje malému Willovi příběh o tom, jak se z muže zákona Johna Reida stala legenda spravedlnosti. John se vrací po letech na právnické škole vlakem do svého rodného města Colby v Texasu. Netuší, že ve vlaku jsou převáženi dva vězni - indián Tonto a násilný vrah a lupič Butch Cavendish, kterého chytil Reidův bratr Dan, místní šerif. Jenže vlak je napaden desperáty, ti Butche vysvobodí a vlak pak vykolejí. Tonto i John se z trosek zachrání a John trvá na tom, že indián musí být postaven před řádný soud. John se proto rozhodne pomoci svému bratrovi. Se šesti pomocníky šerifa vyrážejí po Butchově stopě. Parta pronásledovatelů je vlákána v průsmyku do pasti a všichni až na Johna jsou zabiti. Zachrání ho indián Tonto, který za pomoci magie muže na pokraji smrti promění v Osamělého jezdce. (TV Nova)

romajz15

Příliš mě nepřekvapuje hodnocení tohoto filmu. Lidi westerny moc nemusí a Osamělý jezdec je z hodně velké části příšerná nuda. Celý film stojí pouze na Deppovi, který je opět zábavný jako ve všech jeho filmech. Depp mě ve filmu tak pobavil, až sem musel dát filmu 4* ()

Sany33

Veľmi sa mi to páčilo. Pýtate sa prečo? Odpoveď je jednoduchá "Lone Ranger" mi veľmi pripomínal môj veľmi obľúbený film a to "Pirátov z Karibiku", čomu sa niet čo čudovať, keďže 80% tvorcov sa podieľalo na oboch filmoch a je vidno že to nebolo na škodu. Lone Ranger je western ako žiadny iný. Akcia strieda humor, humor strieda akciu. Navyše je príbeh remaqom úspešného príbehu o strážcovi spravodlivosti a jeho vernom indiánskom spoločníkovi, ktorý vznikol ako komiks niekedy v 19 storočí. Mierna dávka klišé a intuitívne odhalenie deja sú len malou chybičkou krásy tohoto filmu. Ja hodnotím veľmi nadpriemerne a to 88% aj za Johnyho Deppa :-). ()

L_Johnny

Taková jednohubka. Upřímně si neumím představit jiného herce do role praštěného indiána než stejně praštěného Jacka Spparowa. Ano podoba s Piráty je značná, ale funguje to a nemám to za zlé. Depp je prostě zrozený pro tyto typy filmů. Sympatické dobrodružství, u kterého se člověk nasměje, vizuál bez chybičky. Po celou délku si film udržoval svěží tempo a těch 151 minut uteklo jako nic. Snad jen William Fichtner mohl dostat více prostoru. ()

Michi88

Verbinski chtěl po velmi zdařilém Rangovi zřejmě zrežírovat další westernovku, ale tentokrát hranou. Podle trailerů to vypadalo na velmi slušnou zábavu a akci, ale bohužel mé nadšení z upoutávek se nedostavilo. Nebýt závěrečné vlakové scény, Heleny Bonham Carter, která se na scéně objeví celkově tak na 5 minut a občasných Tontových vtípků v průběhu filmu, tak nevím, kam by až mé hodnocení kleslo. Pro mě největší zklamání tohoto roku. ()

VasaX

Lone ranger tak nějak navazuje na staré dobré odlehčené "westerny". Jenomže rozhodně neodlehčil stopáž. Dvě a půl hodiny jsou extra dlouhá doba na to, co vlastně Lone Ranger chce předvést. Druhá věc - místy jsem si nebyl jist, jak moc vážně se chce tenhle kousek brát, což mě trošičku mátlo a drželo od toho, aby se uvolnil a Lone Rangera opravdu užil. A třetí, poslední je Armie Hammer. Proč? Proč hlavní role? Depp vyměnil dredy za vránu, to se tak nějak dalo ustát, ale Johna Reid, v podání Hammera, u mě prostě moc nefungoval. Naštěstí se toho děje hodně i okolo, akce je spousty a ty dvě hodinky se tak nějak vyplní a v podstatě je to príma film. ()

Timak

Nebylo to tak špatné, jak někteří tvrdí. Ano, bylo to trochu dlouhé a místy hluché, ale Depp je prostě bourák, který to utáhne všechno sám. A že to vypadá jak indiánská parodie na Jacka? A proč ne?! Vždyť Jack je super stejně jako Johnny. ()

venalce

Tohle bylo tak neskutečně špatné, klišoidní, nesmyslné, veškerý divácký vkus urážející a dlouhé, že to nemohl zachránit ani sám sebe vykrádající Depp. ()

chubaka

Těžko hledat slova. Film jsem viděl ještě v době, kdy jsem byl v USA a opravdu velmi lituji těch 7$, které jsem v kině nechal. Pravděpodobně jeden z nejhorších filmů co jsek kdy viděl. ()

Mishqo

Určite má nejaké nedostatky, ale nebolo to vôbec zlé. Práve naopak, pohodlná, vtipná, dobrodružná jazda. A tá zlatá malina je len absolútnym výsmechom celých zlatých malín. 70% ()

ravalah

Pomerne nevyvazeny snimek s par perfektnimi akcnimi, ale nekterymi naprosto stupidnimi scenami. Nuceny humor je na skodu, scenar by zrejme potreboval trochu vice originalniho humoru. Kdyby to bylo ochuzeno o scifi prvky a 40 ran z sestiraneho koltu, dal bych treba i 4 hvezdy. ()

zdenny

Zhlédnuto díky Johnnymu Deepovi, jenž svým hereckým projevem přidá každému filmu na půvabu. Navíc, když je jeho poloha víceméně komediální. Zhlédnuto ale také díky doporučení Quentina Tarantina, který tento film označil za jeden z nejlepších roku 2013. Pro mě to zase taková bomba nebyla, protože jsem pociťoval až příliš velký nadhled ke klasickému westernovému zpracování. Díky tomu na mne film v dosti pasážích působil až nezdravě karikaturisticky. A to především kvůli Deppovi, který zde neměl žádný akční výstup (který bych v některých scénách očekával), naproti tomu měl přehršle výstupů gagových. Pro mne by asi bylo dobré se na film podívat ještě jednou. A to už s patřičným nadhledem. Tak bych si film zřejmě vychutnal víc. Při prvním zhlédnutí jsem totiž ve filmu hledal něco vážného. Zbytečně a možná nesmyslně. PS: „To je projev komančské úcty - vypít nápoj druhého“. Některé hefty byly fakt super. ()

fefee

Nebolo to vôbec zlé ale zbytočne podľa mňa dlhé, stred vybrať nechať len začiatok a koniec a bola by to paráda. Každopádne z produkcie Walta disneyho som takúto drsnú jazdu nečakal :). ()

fabecc1222

Kritika a propadnutí tohoto filmu je mi záhadou. Za prvé je tu nával známých hereckých jmen. Za druhé je tu výborná Zimmerova hudba, která v mnoha momentech odkazuje na slavné westerny minulosti (Takové motivy z Tenkrát na západě tu jsou patrné hned v několika momentech). A za třetí je to od začátku do konce zábavná jízda s několika výbornými akčními scénami. ()

D28

Stárnem a zdá sa, videla som už veľa filmov, ktorých duch dnes ožil na filmovom plátne.Nie som si istá, či to bola pocta, či nedostatok fantázie scenáristov, ale videla som dnes nie len osamelého jazdca a "pirátov",nie len tých, čo boli "vtedy na západe",ale staré grotesky, veľkú vlakovú lúpež, pár kreslených filmov, Mŕtveho muža a niekoľko mužov s maskou vrátane Zorra a Čierneho tulipána.Nebudem to menovať všetko, okrem hrdinov sme si zaspomínali i na známe melódie.Sme už namlsaní , ťažko sa pre nás vymýšľajú nové akcie, nové hlášky, a ja som vďačná za každý zábavný zážitok netrápneho charakteru, naviac doplnený krásnou kulisou obrazovou i zvukovou. Najobľúbenejšia postava - Silver.Najväčšie prekvapenie - "Jana Eyrová" mi nebola nesympatická. ()

dragon94

Já sice většinou s ostatníma nesouhlasím, ale u tohoto filmu nejde jinak než souhlasit s většinou. Film totiž vážně sám neví co chce být ... chvíli je to drama .. chvíli je to Western ... a chvíli je to prča jako Piráti z Karibiku... jenomže po úvodní scéně s vlakem jaksi dojde šťáva sice vtipné je to stále dost .. žádná ze scén nebyla nějak zbytečně natahovaná a v podstatě pro příběh důležitá.. jenže nudná ... je to tak, že asi hodina a půl je nudná a jedna hodina je naprostá zábavná pecka... Film má úvodní scénu s vlakem jenž je dost dobrá.. a potom to spadne do klasického westernu ... potom se na scéně znovu objevuje indián Tonto .. jenž je zárukou vtipnosti .. a jeho slovní výměny s Johnem Reidem jsou vážně velmi vtipné .. ale tahle dvojice nezvládá utáhnout celý film a tak se dostaví nuda ..potom to najednou skočí do dramatu ... pak jedna akční scéna která je zase zábavná ... a pak zase 15 minut nudy pak zase akce .. a tak to jde až do posledních cca 25 minut ..kde se odehraje útok indiánů a závěrečná scéna s vlakem ... která je naprosto BOŽÍ !!!! .. jenomže když to srovnám s pirátama tak je to prostě slabé... filmu vážně škodí to že je moc dlouhý kdyby měl jen 2 hodiny tak by se to dalo a na tu závěrečnou scénu by se nečekalo tak dlouho .. jenomže film má 2 a půl hodiny .. a z toho je zábavná celkem asi jen jedna hodina .. a pár dobrýh vtípků .. plus Tonto plus Kůň :DDD .. to moc nezachrání .. Přirovnání ke třetím pirátům je opodstatněné také byli většinou celkem nudní občas nějaká ta akce a tak... ale na závěr to zpravily epickou bitvou ... Jenomže piráti 3 měli jednu obrovskou výhodu .. byla to zaběhnutá série kde jsme už postavy znali ... navíc Jack mi přišel lepší, vtipnější a energičtější než Tonto ..Tonto je sice také dost dobrej ale není v něm ta energie jako v Jackovy ..a ještě k tomu ten Soundtrack tady byl takovej nevýraznej sice závěrečná scéna měla naprosto boží akční hudbu, ale jinak soundtrack nic moc... a to je důvod proč jsou piráti 3 o hvězdičku výš ....No zkrátka film není špatnej jen je příliš dlouhej .. klidně si do kina zajděte určitě nebudete mít pocit zbytečně vyhozených peněz .. jen vás to občas bude celkem nudit a musíte být připraveni že je to o úroveň níž než byli piráti ... Sami sebe se zeptejte jestli kvůli pár dobrým vtípkům + Kůň ... a zhruba 3 solidním akcím .. plus božím závěrečným 25 minutám .. má cenu vidět i tu hodinu a půl která je vážně zdlouhavá a tím pádem i nudná ... Za mě 3* ... 65% PS: Docela mě mrzí že film nejspíš nebude mít pokračování(kvůli tržbám), protože námět je to vážně skvělej..a film je také celkem solidní ..jenže moc dlouhej.. :-( PPS: Ten kůň je vážně velmi divný :DDD PPPS: Musím pochválit český dabing jenž je u tohoto filmu vážně dost skvělý... né-li vynikající .. na úrovní pirátů z karibiku :-)) ()

klima777

Mohu se rozepisovat o postmoderní estetice, hledat narážky a špílce atd. The Lone Ranger však vnímám především v rovině hnusného podrazu, od kořene špatné, zahnívající záležitosti, která nestydatě plive na diváky i herce (IMHO) a osobně ji nehodlám odmávnout se slovy "zábavná letní taškařice".------------- Johnny, vezmi si třeba všechny prachy... jen už nikdy neklesej do takové žumpy, aby ses producíroval (tohle nemá s vytříbeným herectvím zbla společného) jako pouťový freak či filosofická zombie v limitech westernového universa... a vrať mi Mrtvého muže! Ano, vždy existuje subtilní předivo souvislostí :-P. ()

Ev.D.

Je to boží a konec naprosto suprový, ta hudba a všechno. Johnny Depp,borec jako vždycky,ale Helena B. Carter s opravdu luxusní nohou byla neuvěřitelná. Klidně dám i 10* ,protože John Reid, je zatraceně pěkný chlap! ()

blackJag

Podoba, ve které byl film vpuštěn do kinosálů, hodila se spíš na speciální rozšířené vydání na Blu-ray - stopáž si zasloužila zkrátit o dobrých 45-50 minut (zápletka neobsahuje nic, co by třeba Brisco County Jr. nedokázal vstřebat během jediného standardního dílu své série). 60% ()

Režisér Pirátů z Karibiku našel nový projekt

Režisér Pirátů z Karibiku našel nový projekt