Osamělý jezdec

• USA The Lone Ranger (více)

Starý indiánský válečník Tonto vypravuje malému Willovi příběh o tom, jak se z muže zákona Johna Reida stala legenda spravedlnosti. John se vrací po letech na právnické škole vlakem do svého rodného města Colby v Texasu. Netuší, že ve vlaku jsou převáženi dva vězni - indián Tonto a násilný vrah a lupič Butch Cavendish, kterého chytil Reidův bratr Dan, místní šerif. Jenže vlak je napaden desperáty, ti Butche vysvobodí a vlak pak vykolejí. Tonto i John se z trosek zachrání a John trvá na tom, že indián musí být postaven před řádný soud. John se proto rozhodne pomoci svému bratrovi. Se šesti pomocníky šerifa vyrážejí po Butchově stopě. Parta pronásledovatelů je vlákána v průsmyku do pasti a všichni až na Johna jsou zabiti. Zachrání ho indián Tonto, který za pomoci magie muže na pokraji smrti promění v Osamělého jezdce. (TV Nova)

feryk

Dobře natočené, skvěle ozvučené, místy Depp přehrává a plete si piráty s indiány, ale jako oddychová komedie to svižně utíká. Efekty taky dobré, takže určitě lepší průměr. ()

geek.ondra

Piráti z Karibiku verze 2. akorát o dost horší ale pořád fungující blockbuster se skvělým Deppem který i při recyklaci Sparrowa dokáže utáhnout celý film. 6/10 ()

tranquill

"Pan Cowl nemá koule!" Scénář dokonalý není, bylo vidět, že snažit se napodobit Leoneho jen tak nejde. Ale já dávám jednu kouli, pardon hvězdu, navíc za parádní režii a kameru. Ty akce byly vskutku velkolepé! ()

ISAJ

Scenár, čiže to čo bolo u tretích Pirátov Karibiku na neprežitie, tu tvorí celkom príjemne kompaktný dej. V tomto ohľade sa Verbinski poučil, pribral na palubu Haythea (autor Núdzového východu a Snitcha), a výsledkom je 150 minútový film ktorý ma nenudil. Áno, je pravda že občas sa zadrháva, a že by to predsa len chcelo skrátiť aspoň o tých 20 minút. Kašlať ale na to, pretože Gore ide na plný plyn, a servíruje perfektne zručno natočenú vtipnú komédiu (tým nemyslím tie prihlúple hollywoodske zvratky posledných rokov), s opulentnou akciou ktorá je doprevádzaná Zimmerovým orchestrom. Ked´ k tomu pridám ešte fakt že Lone Ranger je jasný kandidát za najlepšie vizuálne efekty roka, výsledok je asi taký, že radšej jeden osamelý jazdec ako celá pirátska sága. Zhliadnuté v kine. 7.7/10 ()

zberatel

Som tak trosku sklamany, ocakaval som vacsiu srandu na tak dlhy film. Oblubene scenaristicke duo ma ale opet po 4ke piratov sklamalo. Viac som sa zabaval na dvojke Zorrovi nez na tomto. Vtipne a skvele scenky boli, to je jasne, ale bolo ich tak malo ze mi film pripadal este dlhsi nez je. Za skvelu reziu, tych niekolko fakt vtipnych scen a Hansa davam 3. ()

Selixinho

Dlouhý, skoro až předlouhý příběh o pomalovaném indiánovi a právníkovi, který se snaží dovést kumpány ke spravedlnosti. Johny Depp ačkoliv dělá co může, je naprosto totožný se svojí rolí v Pirátech a tak se mi za pár let můžou tyhle dvě postavy lehce splést. Podprůměrný stopadesáti-minutový film bych zkrátil na polovinu. Všechno zachránila až poslední půlhodinka, která obsahovala velmi humornou honičku na vlacích, doprovázenou skvělou hudbou, zapadající do této doby divokého západu. Po dlouhém zvážení jsem přidal čtvrtou hvězdu. ()

dodona

ajuska a Cappuccino to proste presne vystihli. K tomu pridám, že Johnny Depp je skvelý herec, Armie Hammer je tu rozhodne menej otravný ako v Snehulienke, William Fichtner je perfektný badass a Helena Bonham Carter je proste vynikajúca a jej nôžka fascinujúca. ()

Black-star

Skvělá kino-zábava u které jsem se opravdu řezala smíchy. Vše podtrženo vynikající a vhodně volenou hudbou. Je to taková blabost a ujeťárna, ale to vše v nejlepším slova smyslu. Opravdu to bylo více než vtipné, takto jsem se v kině již dlouho nezasmála. Vše má spád a uteče to jako voda, "hustej" je nepochopitelný bílý kůň, který se objevuje v místech kde by vás to snad ani ve snu nenapadlo. Pro mě vtipný a skvělý zorro zasazený na divoký západ. Fakt hustej nářez podle mého si to 90% zaslouží plným právem :-) ()

Sudlice

Ze začátku na ** nakonec slabé **** škoda tolik dětského konceptu, mohl to být dobrý film odkazující ke groteskám a la "Frigo na mašině" a třebas i k Chaplinovi. Už si ani nevybavuju, kdy naposled Johnny hrál v pětihvězdičkovém filmu, je to škoda. Jako odpočinková pohádka určitě dostačující. ()

RajAthen

Piráti na Divokém západě? Těžko! Piráti neměli pochybnosti o vlastní identitě, byla to zábavná a ohlehčená jízda, kam měl kanibalismus, zrada přátel s následky jejich smrti či explicitní masakrování menšin zkrátka vstup zakázány. Kdyby si někdo dal tu práci a film řádně sestříhal (což se vzhledem k délce dá stejně jen doporučit) v duchu posledních 20 minut (které svým pojetím také odpovídají předloze a také produktu, který bych čekal), MOHLA to být podařená komedie. A jen tak mimochodem, je to čistě můj pocit, nebo Tonto je v pravém slova smyslu hlavní hrdina filmu a Ranger jen otravný a užvaněný poskok? ()

Chip89

Rozdílnému hodnocení tady na ČSFD se ani nedivím, taky jsem chvíli byla hrozně zklamaná, pak zase nadšená, pak chvíli unuděná a pak úplně pohlcená. Je to prostě Disney a tím chci říct, že je to prostě úplně normální pohádka, kde jsou zlí a hodní proti nim bojují. Podle komentářů, co tu jsou je to dost podobné Pirátům z Karibiku, jen tu chybí vtipný pirát a nahrazuje ho vtipný indián. A to mi ani trošku nevadilo. Johny Depp mě dokázal bavit celý film a opět mi potvrdil, že je dobrý herec. Jeho kumpán kovboj Armie Hammer mi do role také seděl. Takže sakum prásk, když jsem odcházela z kina, cítila jsem se spokojeně:) ()

Kejdyna

Pěkný a chvilkami dojemný příběh, velkolepá hudba, hezky zvládnuté triky, povedené obsazení, velká dávka vtipu. Přes westernové pozadí z toho byli hodně poznat piráti, ale z nostalgie mi to nevadilo. Akce byla slušná, svižná, i když chvilkami přehnaná (ale kde v dnešní době není a tady se to ještě dalo lehce snést). Sice nejsem zrovna fanynka westernů, ale tady mi to nevadilo a skvěle jsem se bavila. Myslím, že mince, která film před kinem rozhodla, že navštívím právě Lone Rangera, vybrala dobře. Jako letní odpočinkový snímek je to dobrá volba. P. S.: Co to sakra bylo s těma králíkama??? ()

R.I.P.

Dlouha a nudna zhovadilost. Rozpocet 215mil dolaru, jsou vyhozene penize. Tento film na sebe ani nevydela. Dat tomu 5* muze asi jen retardovany jedinec. ()

Henry Morgan

Asi souhlasím, že to mohlo být trochu dynamičtější. Působilo to místy ochable. Mohl to být asi skvělej steampunkovej akční western, ale místo toho všechny charaktery postav, příběhy a zápletky vyzněly do ztracena. Zbytečně to protahovaly. A nějak mi přišlo, že hlavní záporák měla být krvelačná, nechutná bestie, ale v celkovém podání vyzněl, jako součást pohádky a nijak jsem si z něj dojem neodnesl. Celkově to byl průměr, ale Depp byl velmi zábavný, takže ****! Nepřišlo mi, že by nějak vykrádal sám sebe nebo Jacka Sparrowa. Prostě hrál pomatnce. Věřím, že vytvořit vhodnou alternativu za piráty z karibiku se nepovedlo, ale povedlo se jim mě pobavit. ()

PedroPo

Čekal jsem to horší a byl jsem velmi příjemně překvapený. Nakonec ani těch 155 minut nebylo na závadu. Depp si hraje svoje (a Piráta bych v tom zas až tolik neviděl), Hammer je většinu filmu mimoň, ale dohromady to jde. Původně jsem chtěl dát 3 a půl *, ale závěrečná scéna s asi nejlepším použitím Rossiniho motivem z Viléma Tella mě přesvědčila vytáhnout to na 4. Rozhodně (zatím) překvapení sezony, čímž nemyslím, že je to nejlepší film. ps - kůň zdechl... ()

Ginger25

Osamělý jezdec je v podstatě takový malý bráška Pirátů z Karibiku, který se zapomněl někde na poušti a mermomocí se snaží přiblížit ke svému staršímu vzoru. Moře je však v nedohlednu! Film zkrátka postrádá šťávu. Ano Johnny Depp je fajn a proti vláčkům taky nic nemám, ale 151 minut už bylo příliš. Uznávám, že závěrečná akční scéna se jim opravdu povedla, ale i přesto film spadá spíše k průměru. ()

Parm1

Piráti z Karibiku ve western stylu, dalo by se říct, ale podobná kvalita tam rozhodně není. Možná tak Johny Depp, ale zbytek je špatný. ()

Režisér Pirátů z Karibiku našel nový projekt

Režisér Pirátů z Karibiku našel nový projekt