Osamělý jezdec

• USA The Lone Ranger (více)

Starý indiánský válečník Tonto vypravuje malému Willovi příběh o tom, jak se z muže zákona Johna Reida stala legenda spravedlnosti. John se vrací po letech na právnické škole vlakem do svého rodného města Colby v Texasu. Netuší, že ve vlaku jsou převáženi dva vězni - indián Tonto a násilný vrah a lupič Butch Cavendish, kterého chytil Reidův bratr Dan, místní šerif. Jenže vlak je napaden desperáty, ti Butche vysvobodí a vlak pak vykolejí. Tonto i John se z trosek zachrání a John trvá na tom, že indián musí být postaven před řádný soud. John se proto rozhodne pomoci svému bratrovi. Se šesti pomocníky šerifa vyrážejí po Butchově stopě. Parta pronásledovatelů je vlákána v průsmyku do pasti a všichni až na Johna jsou zabiti. Zachrání ho indián Tonto, který za pomoci magie muže na pokraji smrti promění v Osamělého jezdce. (TV Nova)

konysua

Já si to užil. Rozpočet jde rozhodně vidět na všech těch poťouchlých akčních scénách. Depp má svou další ikonickou postavu a já souhlasím. 8/10 ()

Ivoman

Za posledních 30 minut akce by to možná zasloužilo 4 hvězdičky, ale protože stopáž byla neúměrná povaze filmu, tak bohužel dávám jen 3 hvězdičky. Filmu by totiž prospělo sestříhání tak na obvyklých 100 minut max. Styl vyprávění taky zrovna neodpovídá rodinné podívané. Kdyby byl příběh vyprávěn přímočařeji a kdyby nepotřeboval režisér sdělovat tolik věcí divákovi (některé si mohl nechat pro sebe), tak by z toho mohl být skvělej blockbuster, ale takhle ... ()

64B

Hmm, moc nadšen nejsem. Rozhodně jsem čekal nějakou pecku, ale přišla hodně studená sprcha a v půlce filmu sem skončil. Nevím, možná je to tím, že mě tenhle žánr nijak extra nebere. ()

andysek88

Skvělá oddychovka v čele s výborným Johny Deppem a mým oblíbencem Williamem Fichtnerem, který tu hraje nechutného, smradlavého záporáka. Od tohoto filmu neočekávejte žádný logický děj, hudba se zaručeně do akčních scén nehodí, koně chodí po střeše, králíci jsou masožravci, prostitutky nosí nohy ze slonoviny a hlavními hrdiny jsou dva mimoni.. Naprosto ujeté a naprosto boží! ()

Paatej

Hm. Trochu zklamání. Vlastně jsem nečekal moc, po tom, co byl tendle film tady na CSFD zpráskanej jako pes, ale i tak jsem asi čekal víc. Jo, je tam pár vtipnejch scén, ale dohromady film vyznívá jako dort od pejska a kočičky. Slátanina, rodinná zábava, co měla tak trochu být asi Piráty z Karibiku ve westernovém kabátku, ale něco tomu chybí. Sem tam kulervoucí, ale pak si to na ty koule samo šlape. O králících nemluvě. ()

Lucius55

Tomuto filmu velmi ubližuje jeho délka. Kdyby to byl běžný 90minutový celovečerák, možná bych šel i s hvězdou nahoru. Takhle se to však neskutečně natahuje a místy dokonce i nudí. I když Johny D. často vykrádá svého Sparrowa, potenciál mu (a celému filmu) rozhodně upřít nelze. Takhle to bohužel stačí jen na tři hvězdičky... ()

Syna.1990

Ano, Piráti z Karibiku to nejsou, ale humor je to podobný a Johnny Depp je skvostný. Hudba Hanse Zimmera je prostě špička. Když člověk bude tento film sledovat s nadhledem, tak si myslím, že se může i celkem dobře bavit. Čtyři hvězdy Tontovi nedám pouze z jednoho důvodu a to z toho, že Jack Sparrow byl podle mě lepší. 70% +/- 10% podle nálady. ()

lapiduch

Doslova nenávidim taketo filmy.... Kde sa plytky dej nadlahcuje plytkym humorom...sceny kde sa akoze nieco deje su prepočítačované a vsetky až moc nereálne a doslova az smiesne... film som dopozeral len kvoli hodnoteniu ()

slowfox odpad!

Neskutečná nuda, měla jsem co dělat, abych to dokoukala do konce, ale byla to ztráta času. Nebylo to ani vážné ani vtipné, osudy hrdinů mě byly ůplně ukradené. Johny Depp je vyhořelý, zřejmě by potřeboval hodně dlouhou dovolenou :( ()

zubrik66

Osamelý jazdec je taký osamelý pirát z karibiku, ale na súši. Bez svojej lode a posádky mu však už po úvodných titulkách dôjde dych a celý čas tak odskáče iba v temnom kŕči. ()

Guran

I přes velkou podobnost hlavbní postavy Tonta pirátu Jacku Sparrowovi, nebo příběh, režie, či akční scény tu máme brilantní podívanou naservírovanou režisérem samotných Pirátů z Karibiku Gorem Verbinskim. Jsou na tom podobně dkonce i vtipy, či herecký výkon v podání Johnyho Deppa. Ale tenhle western mě velice bavil a řadím ho mezi ty nejlepší westerny poslední doby (respektivě od roku 1990). Z Armieho Hammera se stává veliká hvězda, tento sympaťák se mi zde velicve zamlouval a Johny v roli indiána výborný a za svůj výkon bych ho já osobně nominoval na Oskara a dokonce bych mu ho i dal. V roli záporáka byl velice podcveňovaný herec Williem Fichtner, který se mi v roli Cavendishe opravdu zamlouval. Příběh má hlavu a patu, dialogy jsou perfektní, vtipy na úrovni, ale i tak se najde nějaký ten trapný kousek, či krátké nudné pasaže v průběhu folmu. Není to klasický western v podobě Vinnetoua, zde máte více padouchů, než jenom jednoho. Akční scény jsou sice hodně podobné Pirátům z Karibiku, ale i tak vás hodně pobaví, stejně, jako westernový hrdina John Reid - alias Osamělý jezdec a jeho "kolega" indián Tonto. Gorovi děkuji za tento snímek, který se mi opravdu líbil, jenom škoda té filmové podoby, jinak bych filmu dal klidně o dvě hvězdičky na víc. ()

Berry0153

Ujetá parodie Pirátů z Karibiku tentokrát na poušti aneb najdi 5 rozdílů. Nevím, jak vy, ale já jich moc nenašla - teda až na to, že všechno je hrozně přehnané, přičemž se člověk směje absurdiu té situace a ne samotné scéně. No a ty (ne)rozdíly k zamyšlení: typicky kymácivé pohyby Deppa, moře vody - moře písku, loď - vlak, poklad - stříbro, prostitutky, ožralej chlápek, kanibal, přiblblí členové posádky Bludného Holanďana, co se oblíkají do dívčích šatů - tady nohsledi záporáka, co se oblíkají do dívčích šatů, vojáci, klobouk - vrána, jo a co, že to Depp žmoulal v ruce? Kompas nebo hodinky? 35% ()

knihovna

Obchod s mrtvým? Tenhle dost smlouval. A v tomhle duchu to pokračuje i s parádními triky, dost divným koněm, který se neváhá zjevit na naprosto nepředvýdaných místech a dost pije. Prostě parádní nářez Lehká kritika dobývání Ameriky Evropany - ano Evropany, většina z nich byli Evropani, na Američany to neházejme. Ale film paráda. Já se bavil královsky. ()

helrohir

Na ďalšiu spoluprácu Verbinski/Depp som sa celkom tešil, pretože ich spolupráca v Pirátoch... fungovala na výbornú. Kým však v pirátoch fungovala fúzia humoru a dobrodružstva dokonale, v tomto "westerne" je to už trochu mimo misu. Áno, sú tu aj zábavne okamihy, a aj niekoľko drsných scén, ale v rámci celého filmu pôsobia dosť nevyrovnane či dokonca protichodne. Dosť to kazí aj nudná prostredná časť filmu či mierne groteskný záver. Aspoň že Depp vo svojej ďalšej hereckej kreácii nesklamal, a aj ostatné osadenstvo spĺňa svoj účel. 60%. ()

Brano

Staronová spolupráca Verbinskiho, Zimmera a Deppa priniesla opäť dobrodružnú jazdu plnú zábavy. Tentokrát sa dej nedohráva v Karibiku, ale na divokom západe. Prvýkrát som to videl v originálnom znení a moje hodnotenie bolo 2*. Po opätovnom vzhliadnutí v skvelom slovenskom dabingu, kde Deppa dabuje Stano Král a Hammera Vladimír Kobielský hodnotím tento film ako nadpriemerný! Páčilo sa mi herecké obsadenie, film mal grády, síce zo začiatku to bolo trochu nudné, ale neskôr sa to rozbehlo. Samozrejme nechýbali vtipné hlášky v podaní Johnnyho Deppa. A záver pripomínajúci staré, klasické westernové filmy potešil. Hudba bola taktiež výborná. Akurát trochu kratšiu stopáž by som uvítal. ()

Neklan006

Tohle není western, ale legrace pro děcka ve stylu Pirátů z Karibiku. Létání na řetězu, neustále nějaké padání ala Charlie Chaplin apod... ()

subic

Western je už na první pohled jiný než ty z 50. a 60. let, vizuálně se tomu nedá moc vytknout navíc je v takovém lehce sépiovém nádechu. Příběh jednoho za těch 143 minut unudí a Džony Depka se snaží být vtipný podobně jako v pirátech, ale tady je to spíš na škodu. Mě to utvrzuje v tom, že filmy s Džony Depkou z druhé dekádu tisíciletí nestojí za moc, spíš za nic. ()

Jereme

No prostě Piráti z Karibiku ve westernovém provedeni... Lepší než 4. díl, ale také zase slabší než původní trilogie. Řemeslně velmi dobře zpracovaný film s rozumným humorem Jacku Sparrowovi, ehm pardon Johnnymu Deepovi vlastním. ()

Režisér Pirátů z Karibiku našel nový projekt

Režisér Pirátů z Karibiku našel nový projekt