Osamělý jezdec

• USA The Lone Ranger (více)

Starý indiánský válečník Tonto vypravuje malému Willovi příběh o tom, jak se z muže zákona Johna Reida stala legenda spravedlnosti. John se vrací po letech na právnické škole vlakem do svého rodného města Colby v Texasu. Netuší, že ve vlaku jsou převáženi dva vězni - indián Tonto a násilný vrah a lupič Butch Cavendish, kterého chytil Reidův bratr Dan, místní šerif. Jenže vlak je napaden desperáty, ti Butche vysvobodí a vlak pak vykolejí. Tonto i John se z trosek zachrání a John trvá na tom, že indián musí být postaven před řádný soud. John se proto rozhodne pomoci svému bratrovi. Se šesti pomocníky šerifa vyrážejí po Butchově stopě. Parta pronásledovatelů je vlákána v průsmyku do pasti a všichni až na Johna jsou zabiti. Zachrání ho indián Tonto, který za pomoci magie muže na pokraji smrti promění v Osamělého jezdce. (TV Nova)

thePivl

Jak již bylo řečeno - Piráti z Karibiku z o pár let starší doby. Film je poměrně dlouhý, přesto se mi zdály některé scény uspěchané a přechody mezi nimi prakticky velice krátké, přesto si film od začátku drží své tempo. Humor typický pro Deppa a jeho Piráty, při čemž v některých scénách byl vážně až násilně vložený. Přesto film opravdu nabízí dostatek zábavy, dost akčních i charakterových radostí a nebýt finiše, po kterém jsem opravdu nezůstal sedět a nekoukal na obrazovku dokud neskončily titulky, ale po tom, po kterém jsem šel vypnout televizi a šel sem napsat recenzi, jsem plánoval dát 5 hvězd. I tak, na málo ocenění, poměrně povedený kus. ()

kadles

Příjemná zábava díky krmení ptáka a pár vtipným akcím. Bohužel Depp se začíná v těch rolích nějak pitvořit... ()

harycek

Dlouho jsem takový "krejzy" western neviděl, ohromně jsem se bavil , chvíli napnutej , chvíli jsem se smál - BEZVA!!!!!!!!!! ()

Sakulnikov

Je to blbost, ale koukatelná blbost. Bavil jsem se u akčních scén, mělo to vlaky, u hudby byl Zimmer, spousta drobných gagů, u kterých nevadilo, že jde o výkradačky z Pirátů + aluze na další filmy. Škoda jen délky. Ta je přehnaná přespříliš a nedá se odpustit, ale zase je to příběh vykládaný starým bláznivým indiánem, tak je třeba čekat nějakého to bláznovství. ()

yazik

Nenacházím slova, kterými bych dokázal vyjádřit, co právě cítím. Hvězdička za Deppa a hvězdička za to, že jsem film dokázal dokoukat do konce. Jinak bída. ()

srolyma

Kdyby to bylo tak o hodinku o dvě kratší, kdyby tam bylo víc děje, kdyby to bylo více vtipné a méně trapné, kdyby tam byly víc než dvě akční scény, kdyby Johny Depp konečně zahodil scénář Střihorukého Edwarda a začal hrát i jinou roli, kdyby ta jediná ženská, která tam hraje, byla aspoň o něco víc ženská než mužská, tak by tenhle film o spravedlivém právníkovi, jeho kamarádovi bílém koníkovi a všude se pletoucím vyděděném Komančovi s mrtvou vránou na hlavě a jejich jiráskovském boji proti všem mohl být docela slušný. Ale bohužel. Pěkné záběry na krajinu, opravdu velkolepě pojaté a skvěle nasnímané dvě akční scény, ale jinak nic mnoho. Průměr. ()

Liger

Paradoxně nejhorší je v této přetáhlé jízdě Johny Depp, a to zejména pokud máte rádi Jacka Sparrowa. Subjektivní vjem, možná, ale neodmyslitelným faktem je, že jeho nevyvážená a nejasná postava, zrovna tak jako celý film, není vůbec zábavná, postrádá hravost, herectví, a bohužel ani texty, které mu byly přiděleny nepobaví. 80% z nekonečných 151 minut je suchá a nevýrazná procházka či kecačka, ten zbytek dokáže bouřlivou akcí odprostit od usínání. ()

krumlajs

Kolik, že to stálo 250 melounů! cože a kde jsou! dvě scény s vlakem a jinak všechno! to zbylí prachy použili na make up Fichtnerovi nebo co! Jako vždycky přepálenej Verbinskiho rozpořet a nízký tržby to znamená poslední film Bruckheimera u Miki Mause (vrať se k filmům, který si dělal v 90. Jeri). Kdyby to stálo 100 mega tak by to muselo vypadat úplně stejně a možná by se to zaplatilo, čekal jsem od toho větší hovadinu občas jsem se i zasmál, ale natáhlá stopáž a Depp s vránou na hlavě to prostě nemohlo fungovat. ()

generalmagor

Já bych se z toho posral. Johnny!! Propadák roku a Johnny to zase odnesl. Jinak tu hraje samozdřejmě perfektně, ale ten chlap potřebuje štěstí a kvalitní film s náběhem na film roku s ním v hlavní roli... Špica v brandži a hraje v nějakým Lone Rangerovi. Bože! Silně podprůměr. Ani kvůli Johnnymu nedoporučuju. ()

Lubakus

Verbinski tu starou dobrou "westernovost" včetně nádherného vykrádání Leoneho zvládá lépe než v dnešní době kdokoliv jiný v jeho oboru. Krásně blbej popcorn od režiséra, který "díkybohu" ví jak na to. ()

pojta

Od tvůrců Pirátů s hlavním hercem z Pirátů. Nominace na malinu chápu a nedivým se. Protože nejsme zrovna moc velký fanoušek westernů tak mě film moc neuráží, ale chápu i ty co na to nadávají kudy chodí. ()

calculus

První polovinu filmu jsem se opravdu dobře bavil, skvělé. Potom to chtělo v pravý čas rychle ustřihnout, a to klidně i v půlce věty:-) Závěrečné scény jsou už hodny totálního šílence... Výborná byla výtvarná stylizace celého filmu, místy sice hodně přepadávala za hranici kýče, ale k této ptákovině se hodila. Jenom si už vážně netroufám odhadnout, jestli měly stejně zapůsobit i digitální triky, já je vnímal už jako totální mozkový výplach. ()

Honzulik

Osamělý jezdec (Lone Ranger, The) - tak já musím přiznat, že jsem se u filmu vůbec nenudil a klidně si ho pustím někdy znovu! Dobré herecké výkony Johnnyho Deppa, Armieho Hammera, Ruth Wilson a skvěle zahraného záporňáka v podání Williama Fichtnera, dále dobré speciální efekty a vtipné prupovídky, to je jízda, která se musí divákovi líbit... ()

Hruskovice

:D Tady se někdo zbláznil. Kdyby se to zbavilo veškerý vážnosti a hraní si na "western" (ne v žánrovém slova smyslu), tak je to dobrá komedie. Opravdu jsem se několikrát od srdce zasmál, ale je to hrozná volovina na patnáctou, jak by řekl můj děda. Taky mě to dost příjde, jako jedna velká parodie a konkrétně na co ? Tak třeba na Tenkrát na zapadě (budování dráhy, budovatel+záporný zabiják...,) Vinnetou (klaďas běloh+klaďas indián bojujou za spravedlnost), no kolem a kolem je to prostě stupidita, money maker jak prase. Jako milovník westernového žánru bych tomu měl dát odpad :D ale ohodnotím to jak jsem se bavil 2,60/5. Depp by měl dělat čistě jen bláznivé komedie to by mu šlo nejlépe a ne takovéto filmy (viz. Piráti a podobné chujákoviny). ()

lobo87

Verbinského kombinácia Pirátov a Ranga. Prestrihať, skrátiť stopáž a mohol z toho byť rovnako zábavný kúsok ako spomenuté dva. Westernová atmosféra, opäť tradične skvelý Depp, výborné akčné scény. Ale pri 143 minútach sa našlo aj dosť zbytočných scén.... 65% ()

ESNYR

Sice humorný, ale jinak dost prapodivný western, který spíše na dobrodružství a děj, sází na vtipné ztvárnění podivínského indiána a gentlemanského rangera. Hudba a triky byly sice dobré, ale celá ta podívaná bez děje nemá prostě moc velkou šanci zaujmout. Při celém tom vlakovém chaosu v závěru filmu, jsem byl totálně mimo a nechápu jak se pořád ty vlaky míjely, spojovaly a zase rozpojovaly. 3 hvězdy za humor, triky a dobrý herce. ()

Režisér Pirátů z Karibiku našel nový projekt

Režisér Pirátů z Karibiku našel nový projekt