Rok 1945. V Norsku v okolí Oksfjordu trvá už několik let německá okupace. Obyvatelé, kteří jsou nacisty mučeni, se rozhodnou s nimi krvavě vypořádat. Vyzbrojeni takzvaně co dům dal, vyrazí na Němce. Jedině skupince pod vedením poručíka Herzoga se podaří utéct do hor, kde je však přemůže krutý mráz. O mnoho let později se na toto stejné místo dostaví skupinka osmi studentů medicíny… (LIVINGDEAD)

Campbell

Trošku zklamání, námět neměl chybu a vypadal dost zábavně, nicméně film má neuvěřitelně pomalej rozjezd. A než se tam začne něco dít trvá to hodinu. Nemyslím tím že by se tu nic nedělo přeci jen zombíci se ukáží dříve ale prostě mi to nemělo co nabídnout. Ale to co předvedl konec to bylo aspoň nějaký masíčko. Konec mi strašně evokoval(debilní slovo) Braindead už jen tou brutalitou či naprosto absurdníma scénama. Ta hodina předtím je ale spíše nuda, pokusy o atmosféru tu byly ale byly neuvěřitelně zakopány humorem kterej mi totálně nesednul. NAneštěstí jsem nečekal nijak moc a tak jsem přeci jen film dokoukal bez problémů. Kdyby celej film vypadal jako konec dal bych hodnocení vyšší. ()

Slarque

Hororová komedie si dává za vzory zejména raná díla Raimiho a Jacksona. Na první pohled zaujme úžasně švihlý námět a jako záměrně švihlá ptákovina je to i natočené. Je tam sice semtam pár hororovějších scén a spousty krve, ale komediální nadsázka to všechno spolehlivě válcuje. Výborná je dynamicky videoklipová režie a střih. Jako zábava je to dobré, ale i tenhle žánr má své vrcholy, do kterých má tahle norská řež ještě daleko. Ale i tak slušných 70%. ()

Chrustyn

Nepovedený komediální horor plný klišé a špatných herců. Nápad se zombie nacisty je docela dobrý ale tvůrci z toho vytěžili naproté minimum. Jedná se o úplně standardní vyvražďovačku, která má na rozdíl od jiných pár komediálních prvků a odhrává se kdesi na horách, což je rozhodně nejhlavnější plus filmu, jelikož to samo o sobě vytváří docela slušnou atmosféru. Film probíhá zcela klasickým způsobem a ze začátku se mnoho neděje a tvůrci se snaží zapůsobit občasnými lekačkami. Později se film dostane do fáze slasher hororů, kde stříká krev na litry a končetiny létají na kusy. Nejvíce mě pobavila scéna ke konci filmu, kdy se pronásledovaní stanou lovci a vyřídí si to se zabijáky jednou provždy v "Braindeadovském" stylu s pomocí motorových pil a jiných nástrojů určených k porcování. Ale zábavných 10 minut předchozí nudu nezachrání. ()

iamek

Ano, ano, ano ! Tohle jsem potřeboval. Mix komedie a hororové vyvražďovačky puberťáku miluju. Trošku ve stylu Soumrak mrtvých. Hlavní představitelé jsou sympaťáci, kteří mají smysl pro humor. Efekty jsou povedené, střeva lítají kde se dá společně s vnitřnostmi. Scéna kdy dva týpci naletí na nacistické zombíky motorovkou, kladivem a sekyrkou je naprosto úžasná. ()

SeBig

Tak tohle se povedlo...pár scén opravdu k smíchu. Jinak příběh docela ve stylu cool-horor a herci nic moc 4/5 za bláznivou komedii se zombies novýho druhu... ()

klerik

Zábavná zombie killovačka. Humor je veľmi dobre držaný na uzde a je skutočne pridanou hodnotou filmu. Nóri sa solídne zapísali do žánru, ale nebudem tvrdiť len preto, že dobre odviedli robotu, že natočili niečo viac ako len klasickú mordovačku... ()

bassator

44th KARLOVY VARY INTERNATIONAL FILM FESTIVAL 2009 - Úžasná zábava - první půlka horor, druhá super komedie :-) - 5. 7. 2009 - kino Čas - Karlovy Vary - 60% ()

Crocuta

V poslední době jsem sehnal pár hororů skandinávské provenience a to co jsem dosud viděl nebylo špatné. Všechny ty filmy začínají vlastně stejně - parta mládeže vyráží v autech užít si zábavy mimo město, aby je tu vzápětí povraždila tlupa vidláckých myslivců, onde zmasakroval psychopatický zabiják a tam zase spořádala smečka nacistických zombií. A právě poslední případ u mne zatím s přehledem vede. Jak tak koukám do zdejších komentářů, dost se tu naříká nad nudným úvodem snímku. Já se bavil od začátku - děvčata se rodičům povedla a hoši zas byli taková banda pitomců, že ideálnější potravu pro hladová monstra si lze představit jen stěží. Divák si užije romantiky v podobě milostné scény na hajzlu a už na scénu nastupují oživlé esesácké mrtvoly a začínají parádní jatka, která nezklamou - troufám si tvrdit - nejen příznivce vyložených komedií typu "Soumrak mrtvých", ale ani fanoušky Sama Raimiho nebo Petera Jacksona, ke kterým se Tommy Wirkola svým filmem nepokrytě hlásí. "Já říkal že máme jet na Sunny Beach!" ()

korbitch22

hey hey hey!norové jsou machří,ujetý pošuk tommy wirkola dal do filmu všechno,skvělý nápad se zombie náckama,parádně zvládnutá atmoška,kdy se fakt u pár scén opravdu leknete,přitom skvěle ponechána nadsázka a černý humor.bravurně zmáknuté brutální scény zabijéní a perfektní hlášky.američani plačte a učte se!váš zombieland nešahá mrtvému sněhu ani po vločku.DOPORUČUJI! ()

heyda

Největší chyba byla v tom, že si režisér před natáčením jasně neurčil, co chce vlastně točit. Komediální horor či zombie horor? Někdo si může říct, že je to fuk, ale ono to fuk není, protože první polovina filmu působila spíš vážně a v druhé polovině začala řežba, která působila tak nějak divně. Například v momentě, kdy jim zombíci útočí na chatu, tak jim ukořistí toho tlustýho borce a urvou mu hlavu a ten druhej kámoš, co mu pomáhal se vymanit ze zombie sevření odvětí: ´´Já jsem říkal, že jsme měli jet radši do Sunny Beach´´. To si pak člověk řekne: WTF??? Celkově to prostě od poloviny filmu jde celý do kopru. Viset za střevo ze skály = další WTF! Je to fakt škoda, že si režisér ani scénárista neudělali vůbec jasno v tom, co chtějí točit. Takhle z toho vyšly jen rozporuplné pocity a 50% je asi nejvyšší možné ocenění z mé strany. ()

lillien

A vítězem mistrovství světa o nejkrvavější píčovinu se zombie tematikou se stáváááá....Norsko! Opět jeden z těch skandinávských hororů dle osvědčeného receptu. Smíchejte partu mládežníků (nesmí chybět nějaká ňuf mňam kočička, nejlépe dvě) přilej trochu toho sexuálního laškování, osamělou chatu a dvě cisterny krve. V tomto případě možná tři. Co mě vážně bavilo a zaslouží si vypíchnout : černočerný smysl pro humor, jedna fekální scénka (daleko za hranicí dokonce i mého vkusu) a záliba v exploitačních kravinkách, kterou umí dotáhnout až k neuvěřitelným absurditám. Co mě naopak strašně, ale strašně otravuje je ta klasická zombie nuda, kdy borceho desetkrát propíchnete, osekáte, rozpáráte a uhodíte a maňásek zase vstává, chrčí, sápe se po vás a tak furt dokola, blá blá blá, je úplně jedno, jestli mrtvý nacista, nebo jiná tlama, ve výsledku to je nekonečná smyčka, která mě nudí. Nesnáším zombie, takže jsem sama překvapená, že jsem se opravdu docela slušně bavila. Norsko, kurva, rulez! ()

Flego

Rozhodne by bolo veľkou chybou brať tento film vážne. Hoci sa jedná o zombícku vyvražďovačku, niekedy sa dostaví aj humor. Celkový dojem je veľmi rozpačitý. ()

honajz

Jako v rámci subžánru nazie zombie už jsem viděl lepší kousky. Tady to začne být trochu vtipné asi tak čtvrt hodiny před koncem, jinak půl hodina je o ničem, jak mladí přijedou na hory a hrají hry a od místního se dozví historku ze 40. let... přičemž postava toho domorodce není nijak vysvětlena, kde se tam vzal a proč, odkud kam šel a co tam dělá, když tam nikdo nechodí, ale stejně za chvíli zhebne taky. Ostatně, je to slasher, takže je naprosto jasné i to, jak to skončí. Takže jen nápad se zombie nacisty sám o sobě nestačí, když tomu chybí cokoliv zajímavějšího navíc. Jinak tvůrci až moc okatě chtěli natočit norské Evil Dead, dokonce i Ashe bez ruky tam mají, ale prostě je to mizerná kopírka o ničem a bez atmosféry. ()

jonyyy

Párkát jsem se zasmál, třeba když jednoho kousl ten zombi-nacista a on se bál, že se z něj stane taky zombík a kamarád mu odpověděl něco ve smyslu: jsi poloviční žid, myslíš že tě vemnou mezi sebe? 60% ()

Othello

V druhé polovině megavtipná pocta slasherům plná nechutně černého humoru a skvěle namaskovaných zombie nacistů.. Velmi dobře jsem se bavil. Srovnání s českým pokusem Choking Hazard způsobuje deprese. ()

SOLOM.

V konečné fázi mě Dead Snow velmi mile překvapil a jako celek ho hodnotím jako nadprůměrnou zombie komedii, kterou řadím mezi top ve svém žánru. Najdu zde jen velmi málo věcí, které bych mohl tvůrcům vytknout. Snad jen ten masakr mohl začít o trošku dřív a doufám že bude pokračování. ()

eraserhead666

No vida. Docela zajímavý zombie film. A to věřte tomu, že podobnou větu (v níž najednou použiju slova „zajímavý“ a „zombie“ nepíšu zrovna moc často. Zajímavý hlavně díky třem věcem. Prostředí ve kterém se odehrává. Roční období ve kterém se odehrává (mám rád filmy odehrávající se na sněhu). A původ zombie. Vlastně i zvláštní je, že mi tady utíkající, na strom lezoucí a přemýšlející zombie vůbec nevadily, možná pro jejich kostýmy a povedené masky. Prostě jsem na ně koukal asi více jako na nácky než na zombie. První půlka filmu je docela nuda, možná až zbytečná, ale kvůli metráži asi nutná. Postavy mezi sebou vedou naprosto nemožné dialogy a chovají se jako idioti (kluk co svoji dívku dusí polštářem a skoro se ještě diví, že je naštvaná...). Jakmile ale na scénu naběhnou nazbie (tedy nazionalistische zombie), začne to být zajímavé, v jisté míře i docela nápadité a poměrně zábavné. ()

Karamanlis

Lahôdka pochádzajúca z pestrej nórskej hororovej kuchyne. Severskí filmári sa rozhodli postupne prevetrať snáď všetky hororové subžánre (už sa teším na prípadné nórske giallo :) a po nejakej dobe tak opäť prichádza poriadny splatter, v ktorom partička medikov v horách čelí nacistickým zombíkom. Režisér Tommy Wirkola je evidentne odchovaný na klasikách typu Braindead a Evil Dead a často to v tomto filme divákovi pripomína. Natočiť takúto splatterovú zombie komédiu určite nie je jednoduché, no Nórom sa to napriek občasnej infantilnosti a slabším hereckým výkonom celkom podarilo. ()

Virová nákaza ve filmech

Virová nákaza ve filmech

15.03.2020

Smrt čeká na Jeníčka a Mařenku

Smrt čeká na Jeníčka a Mařenku

11.09.2010

Jeremy Renner teď bude hrát ve všem. Ve čtvrté Mission: Impossible, v dobovém thrilleru The Raven, v komiksových The Avengers i v dramatu Paula Thomase Andersona The Master. A to zdaleka není všechno… (více)

Jeníček a Mařenka – lovci čarodějnic

Jeníček a Mařenka – lovci čarodějnic