Rok 1945. V Norsku v okolí Oksfjordu trvá už několik let německá okupace. Obyvatelé, kteří jsou nacisty mučeni, se rozhodnou s nimi krvavě vypořádat. Vyzbrojeni takzvaně co dům dal, vyrazí na Němce. Jedině skupince pod vedením poručíka Herzoga se podaří utéct do hor, kde je však přemůže krutý mráz. O mnoho let později se na toto stejné místo dostaví skupinka osmi studentů medicíny… (LIVINGDEAD)

Bobik9

Vtipný, originální,a le chvilkama až příliš nechutný. No ale celkově velký překvapení, první norský film, co jsem viděl ale pecka! ()

ivan_drago

Právě neschopnost tvůrců doručit ten nadhled a satyru až k divákovi, amatérské, místy k pousmání... na druhou stranu nemůžu říct nevtipné, ale zápory převládají. Absolutně nesympatičtí hrdinové, opravdu, ale opravdu nehororové. Dále zbytečná úvodní půlhodina... Filmu by nepochybně prospělo více peněz a zkušeností... Nepochybně neexistující příběh, jen jakási nutná omáčka pro nechutnosti na obrazovce se odehrávající. Věřím, že se kluci u natáčení bavili, ale dle mého skromného, je to vyloženě promrhaný námět... Film který neví zda být hororovou parodií ( kulomet na skútru, řezání vlastní paže) nebo opravdovým hororem se stísněnou atnosférou a krvavými hody (sekerka v krku vlastní holky, ůvodní scéna atd.) Ale většina ostatních scén zůstává tak napůl cesty. ()

kinghome odpad!

Vážně jsem se snažil na téhle sračce najít alespoň jednu věc, která se povedla, nebo alespoň není úplně debilní. Bohužel se mi to nepovedlo. Tommyho filmy se mi líběj, jsou bláznivý a zasměju se u nich, dokonce i brutálně podhodnocený kill buljo se mi líbil, ale tohle je vážně moc. Největší problém je, že to není vůbec vtipné a 90% filmu se akorát nudíš a doufáš že už to skončí. Po dlouhé době jsem zase přetáčel scény. Na to se nedalo koukat. Pár rádoby tvrdejch hlášek. které vyzněli úplně debilně a efekty jako z devadesátek. Tohle že je z roku 2009? Debilní déčkovej film, kterej si nezaslouží takové hodnocení. ()

Hillock

Jsem adorátor hororů a Tommy Wirkola ví, jak na mě. Obsahuje všechny součástky, které má mít autentický film s dějem budící stísněnost. Nechybí mu cévní tekutiny, bystré slovní hříčky a napětí. Bavil jsem se dokonale a podle mého názoru jde o velmi vykutálený počin. ()

ivan bohatyr

Příběh pro mě velice slabý, ale dejme tomu a od hororu žádné story nečekejme. Od poloviny filmu chodili všichni s tváří od krve, hnusné zombie, stříkající krev, vytrhaná střeva a mozky na podlaze, tohle berme od hororu jako ok, ale to je z mého pohledu vše, co můžu brát jako plus. Hlavní otázky zůstaly nevysvětleny - jak ty zombie ožily a jak se tam do pustiny dostaly? Věci co beru jako jasné - že zombie necítí bolest, že sou hloupé (většinou), že pokud sou silnější než "zaživa", jako že asi ano, když roztrhnout rukama lebku, tak v souboji jeden na jednoho neprohrávají, že zabíjí proto, aby se mohly nažrat, že zabíjí hlavně kousáním ne pěstmi a že jim netluče srdce byly vyvráceny, myslím si, že u většiny z uvedených to není dobrý nápad. Nejvic mě dostalo jak si jeden chlápek sám sešil ránu na krku, ze kreté doslova stříkala krev a pak vesele pokračoval dál, jak našel na skútru těžkej kulomet, kde se tam boha vzal ??, další jak se mu podařilo postavit na rovince skůtr na zadní ??, ale veselá hudba při masakru zombií mě alespoň rozesmála. Když to beru z jejich ironického pohledu a nepočítám hloupý konec tak s celkovou nadsázkou dávám odpovídající dvě. ()

Raven0

Za správně ujetý a odkazy na nejrůznější slavnější horory skrz na skrz prošpikovaný konec by si Dead snow zasloužil minimálně 3 a půl hvězdy. Sledovat posledních 20 minut je výborná zábava. Škoda, že první nudnou hodinu musí divák přetrpět... ()

BS

Není už klišé, když v hororech mluví o hororových klišé? Jedno solidní leknutí, litry krve, pár hezkých smrtí (tvůrci si opravdu užívají střeva...) a vcelku originální námět (nazi zombies). ()

lennyd

Skupina studentů vyráží do zasněžených hor, aby zde - za notné dávky alkoholu a podobných vymožeností - strávila příjemný týden na horské chatě. Už první den je ale vystraší kolemjdoucí chlapík, který jim poví historku o ztraceném nacistickém zlatě, a o skupině nacistů, která se zde v horách sem tam zjevuje. Společně se historce zasmějí, ale hned další den všichni zjistí, že legenda je pravdivá, a mrtvě-nemrtví nacisté nemají rádi, když je někdo ruší ze zaslouženého odpočinku... Takovýchto filmů by mohlo být víc - ač stoprocentní vykrádačkou Raimiho a Jacksonových krváků, stejně jej dokázal Tommy Wirkola okořenit dávkou originality (ač už posazením do zasněžených hor, kde jsou krvavé skrvny obzvlášť působivé, nebo zombies-nacisty) - to se třeba nepovedlo českému Choking Hazardu. Po vcelku nudné první půlhodince, kdy mi mládež chvilkama lezla docela dost na nervy se spustí takovej nářez, kterej obrazovky jen tak nepamatují. S přístupností mládeži si Tommy Wirkola rozhodně neláme hlavu, takže krev i vnitřnosti lítaj vzduchem, ale naštěstí to nepůsobí nikterak odpudivě... ()

majxik

Uff, krvavý a dosti neuprosný horor který je dobrý na začátku a na konci ,bohužel ale prostředek je trošku slabší. Celkově tak 40%. PS: happiend v tomhle hororu nehledejte ;D ()

Brain-D

Začalo to snowborďákama a tehdy jsem si vzpoměl na stejnojmený český film s těma dvouma výtečníkama (Kokotkem a Mádlem) a ihned, bych vyměnil scénář a udělal z toho velký jatka :D. No ale tohle se parádně postupně rozjelo a humor tomu taky nechyběl :) Jatka toto !!! ()

JohnSmith

Zdá se že duch druhý světový války nás bude strašit ještě hodně dlouho. nevím jestli jsem někdy viděl nějakej norskej film. Mrtvý sníh je každopádně super hororová vyvražďovačka plná nechutností a spousty krve a pěkně otrlejch nácků. Rozhodně nebylo na škodu,že film dělal trochu srandu sám ze sebe a nebral se tak moc vážně. Je vidět,že i v Evropě se umí točit horory. ()

Danny F.

Nemohu si pomoci, ale trochu mě to v jistých bodech připomínalo Bunkr smrti. Děj by byl v pořádku ale přesto jde o ''horokomedii'':-) Mrtví nebyly až tak mrtví a proto byl film tak jednoduchý a ''nedrsný''. Vnitřností bylo dostatek, akce také ale tak trochu vyumělkované, umělé, nerealistické. Dalo se na to koukat. 45% ()

zdenny

Upozornění: Tento komentář bude shodný i k filmu "Mrtvý sníh". Věci společné: Parta zamilovaných párů se vydá na chatu do hor. Hned po příjezdu začínají prohánět sněhové skútry. Lokace chaty je opředena děsivou legendou. Rozdíly: V "Mrtvém sněhu" jde o klasickou vyvražďovačku, která je ale ke konci vyvedena ad absurdum. V "Krvavém sněhu" se spíš jedná o psychologický horror, kde zešílí jediný člen party. V "Mrtvém sněhu" jsou zombie německých vojáků slušně vyvedeny. V "Krvavém sněhu" je celkem strašidelná monotónní hudba protkaná hlasy dětí. Oba filmy mají slibné úvody, závěry vše ale slušný dojem jen pokazí. Co se týče prostředků filmů (hlavních nosných linií), dech dochází dříve "Krvavému sněhu". ()

VasaX

Hory, zombie náckové, partička mediků a zbraně dle vlastního (domácího) výběru. Co víc si fanda horor/slasherů může přát... Jenže to začíná jako hororový kousek ve tmě (tmoucí, takž taky žádná sláva... málokterý režisér umí pracovat se tmou, světly a stíny, a Tommy Wirkola rozhodně mezi výjimky nepatří), pak nastupuje survival, který se zvrhává v téměř parodii. Scenáristické můstky, téměř až úplně komické prvky často jako pěst na oko, k tomu musím přidat efekty a vizuál s rozpočtem Blair Witch... jediné opravdu zábavné jsou zápasy a úmrtí, jak už zombies, tak studentů. Člověk ve výsledku na střídačku fandí oběma táborům, protože se co se týče sympatičnosti, tak si studenti s nácko-zombíkami moc nezadají. Jediní opravdu sympatičtí dva studenti (on a ona) zemřou jako téměř první, veškeré sympatie chladnou rychleji než krev v severském mrazu. Pak začnou laciné slasher orgie, kde se ukáže, že má režisér slabost pro obsah břišní dutiny a pro tenké střevo obzvlášť. To co provedl Machete (ve svém jinak mnohem, mnohem a mnohem stylovějším a lepším filmu) s tenkým střevem, to určitě odkoukal Rodriguez tady. A tak zombie-nácků neubývá (a je překvapivé, že na to jak jim to celkem na nemrtvé pálí, mají príma sprinterskou kondičku a často něco vydrží, úplně zapomněli používat střelné zbraně, které mají po ruce; jenže logika to obecně nehraje první housle... ani zdaleka). Jediné co na filmu zůstane sympatického, je ta rozumná ani ne hodinu a půl dlouhá stopáž se vším všudy. Protože ve chvíli, kdy začne hlavní akce proti zombíkům (něco malinko za polovinou filmu), člověk neví zda je to doopravdy je parodie, horor, akční čí dobrodružný snímek... obávám se, že to nemůže být všechno dohromady; a ani omylem to není ani jedno z toho či jakákoli rozumná kombinace. ()

vendysek

Ohvězdováno pouze díky pozitivní scéně výprasku náckovského útvaru a občasně prohozené trapně výstižné hlášce. Nesympatická nuda bez ambicí. ()

Fakipics

Skutečně noblesní podívaná. Můj srdeční tep se dusil přísunem endorfinů, které jsem pociťoval při tak náramném horůrku. Těch končetin nebylo málo(otázka vkusu) a zápletka jelikož mě jako vlasteneckého prajzáka doslova ohromila svojí originalitou a neodolatelným duševním komplexem, tak při zamyšlením nad tím, kolik hororů jsem viděl a jenom v podstatě ztrácel čas, tak plné hodnocení je na správném místě. ()

ghatos

Překvapení z Norska, které rozhodně nenudí. Film postupně nabírá na intenzitě. Jde vidět, že tato hororová komedie byla natočena s láskou, protože například jeden ze studentů má na tričku jméno jednoho kultovního hororu. Je třeba ocenit poměrně originální a nechutné scény říznuté humorem. Rozhodně je to nadprůměrná zábava ve svém žánru = 66%. ()

Virová nákaza ve filmech

Virová nákaza ve filmech

15.03.2020

Smrt čeká na Jeníčka a Mařenku

Smrt čeká na Jeníčka a Mařenku

11.09.2010

Jeremy Renner teď bude hrát ve všem. Ve čtvrté Mission: Impossible, v dobovém thrilleru The Raven, v komiksových The Avengers i v dramatu Paula Thomase Andersona The Master. A to zdaleka není všechno… (více)

Jeníček a Mařenka – lovci čarodějnic

Jeníček a Mařenka – lovci čarodějnic