Muži, co zírají na kozy

• USA The Men Who Stare at Goats (více)

3DD!3

Škoda, že to nedrží líp pohromadě, ale i tak je v MUŽÍCH CO ZÍRAJÍ NA KOZY tolik skvělých momentů, že ty "moc divné" filmu rádi odpustíte. Herecký ansábl je prvotřídní (Clooney a McGregor se výborně doplňují) a je malinko škoda, že tvůrci ze zvolené tématiky "válečníků Jedi" nevyždímali víc. Kultovní potenciál to rozhodně mělo. La tutlek. Ana sahaffi. ()

Spiker01

Takové slibné obsazení a přitom taková hovadina. Vlastně mě u filmu drželi jen Clooney s McGregorem, jelikož jsem se po půl hodině začal docela dost nudit a odvracet pozornost a vyvrcholení zápletky mě rozložilo úplně. Na druhou stranu v popisku bylo asi 160 minut a přitom má film 90, takže mě alespoň tohle příjemně překvapilo.. PS : Výuka na Jediho byla asi nejzajímavějším vtipem. ()

viperblade

Po fenomenálních trailerech, které slibovaly komediální nářez, přišlo lehké zklamání. Ano, většina těch dobrých vtipů byla už v trailerech, ale zase bych některým vtipům křivdil, kdybych řekl, že tam byly všechny. Pravdou však zůstává, že Muži, co zírají na kozy (což je hodně skvělý název, mimochodem :-)) je vtipný snímek, který nudí jen minimálně. Škoda je, že místy to trochu skřípe a taky že Rebecca Mader nedostala více prostoru (tuhle ženskou od dob Ztracených zbožňuju). Potenciál tu byl. Je škoda, že nemůžu dát filmu s takovýmhle názvem a takovýmhle obsazením více, než čtyři hvězdy. Neměl jsem se tolik těšit… ()

Rex Mundi

Čudné, nezávislé, bláznivé aj inteligentne viacvrstvové. Humor suchý, absurdný aj čierny. Dosť často som sa smiala. Výsledok bol trochu rozpačitý, ale film ako taký je zábavný a osviežujúci. Okrem toho, teraz je už isté, že Ewan McGregor si Obi-Wana Kenobiho nezahral len tak. On je ozajstný rytier Jedi! A George Clooney tiež ;-) ()

D.Moore

Já se z tohohle filmu zblázním. Úplně poprvé jsem mu dal tři hvězdy, protože mě v kině při jednotlivých scénách sice bavil, ale jako celek zkrátka nezapůsobil. Potom jsem si přečetl knižní předlohu, děsně jsem se na filmaře namíchnul, a hodnocení jsem o dvě hvězdy snížil. No a teď, světe a CSFD div se, jsem na Muže co zírají na kozy zíral znovu... A ono se mi to líbilo. Dokonce moc! Nevím, čím to je, vážně ne...__P.S. Rolfe Kent patří definitivně k mým nejoblíbenějším současným skladatelům. ()

MM_Ramone

Vskutku hodne zvláštny, netradičný film. Inteligentná armádna satira. "Muži, čo čumia na kozy" a dokážu im pri tom silou vôle zastaviť srdce. Pomocou svojej mysle dokážu zabiť. Hippiesácki rytieri Jedi v americkej armáde. Uletené, miestami až moc. No s hviezdným obsadením, ako je kvarteto George Clooney, Kevin Spacey, Jeff Bridges, Ewan McGregor, má aj takáto blbosť svoju hodnotu. Sú to páni herci. Sú to "Muži, čo čumia na kozy". *** ()

Spooner

Tak divné to rozhodně je. Ale ne tak správně divné, jak jsem po trailerech čekal. Je zde totiž hrozně vidět, že tvůrci nevěděli, zda chtějí točit satiru či rádoby trhlou komedii. Bohužel to ale tvůrci nedokázali správně zkombinovat a zůstali někde na půli cesty. Pár scén je zde opravdu povedených a vtipných. Vždycky když se v dialogy zmiňujou Jediové a Ewan McGregor netuší o co jde, tak to stojí za to. Problém je, že těchto několik scén je roztroušeno v hodině a půl hodně pomalého filmu, který kromě těchto scén a dobrých hereckých výkonů nemá moc co nabídnout. Škoda, možná že kdyby se toho ujal zkušenější režisér, tak by to celé mohlo mít i kultovní parametry. Takhle to ale celé vyšumí do prázdna. ()

Faustka

Z jednoho náhodného letáku: „Americký vojáku tvá žena si doma užívá s Bartem Simpsonem a Burtem Reynoldsem.“ ….. z toho aspoň vidíte jak o NÁS AMERIČANECH Iráčané málo vědí.(-----) Sametoví vojáci Jedi zaútočili s účinností chechtajícího pytlíku:D ()

MMR

Neuvěřitelná blbost a zabitá hodina a půl nedělního odpoledne. George Clooney mi prostě nesedí. Tenhle film jsem nepochopil, a ani jednou jsem se nezasmál. Nechápu tak vysoké hodnocení, jaké to zde má. ()

gogo76

Dosť šialená vec, tento film. Ostane mi záhadou ako na takú prkotinu dokázali zlákať tak slávne mená, ale stalo sa. Pár humorných situácií sa tu nájde, ale keď už točím šialenosť, tak sa ju snažím aj tak podať. Ten vážnejší tón s jemným, občasným humorom filmu veľmi nesedí a výsledok môžte v pohode zaradiť k jednohubkám, na aké si po týždni ani nespomeniete. Jedine, že by sa tu "zíralo" i na iné "kozy". To by film možno obsadil popredné miesta v top 200...40%. ()

Xmilden

Tentokrát jsem to Clooneymu nezbaštil. Dopředu jsem věděl že se bude jednat o strašnou hloupost. Nečekal jsem ovšem že film bude tolik nevyrovnaný. Začátek filmu super. Ale přecejen postupně se člověk v těch pitominách zamotává. Přitom příběh humorným situacím jen a jen nahrává. Film má své lepší chvilky (Dim Mak) a také své nudné chvilky. Těch nudnějších bohužel bylo podstatně více :( 50% ()

FlyBoy

Nedopečená blbinka (pod)čeľade Andersonovic a Coenovic inscenovaná vojakmi armády Džedáááj, prehnane lojálnym spravodajom a húfov nemých kôz. Námatkovo nájdeme čosi poživateľné (dotyk smrti, streľba nad, rozháňanie mrakov, voľba odbočky, inštruktáž k nenápadnej zbrani, LSD dýchanky, Bill Django)-vlastne je toho celkom dosť-ale chvíľami tomu prísluší mnou nie moc často používané slovo rádoby a hlavne ako úryvkovité resumé ok, no pokope to ozaj nedrží. Heslovový "Muži, čo čumia na kozy" sú dozaista zámerom obdivuhodným, k prešpekulovanej satire majú síce "so far" ako Slovensko k stabilnej vláde, avšak vďaka sucharskému podmazaniu ktoré mi býva často blízke je to za vyberanejšie 3*. ()

-bad-mad-wolf-

Někdy v polovině filmu jsem hodil bobek na snahu sledovat příběh a užíval si skvělé absurdní scénky, které jsou stejně WTF, jako název a námět toho všeho. Smál jsem se. Smál bych se i několika klipům, vystřižených z tohohle díla a film bych k tomu vůbec nepotřeboval. Ten totiž vyjma výborných herců a ustřelených scének nic moc navíc nenabízí... ()

sepp

Tak dle komentaru se toto dilko povetsinou libi zenskemu pokoleni a po jeho shlednuti jsem pochopil. Takova hovadina dokaze oslovit asi opravdu jen nanynky a slepice. 1 hvezda za ucast Clooneyho. Naprosta ztrata casu, neni co vic komentovat. ()

lesumir

Jen si na ten film vzpomenu, a musím se začít smát. Ne smát v tom smyslu, že soi vzpomenu na různé humorné scénky a vtípky. I když to by taky šlo. ne, směju se tomu, jaká to byla vlastně píčovina. A já ji poměrně hltal. Absurdní džouky v coenovském stylu ala po přečtení spalte, evokující minimálně doktora divnolásku! Jako Clooney je vážně frajer a komediální role mu v poslední době jdou hodně pod ruku. Spacey a jeho americko krásovskej výraz potěší. ()

Nevada

Pro mě velké zklamání. Film má skvělé obsazení a nadějný příběh, ale obojí vyšumí bez většího užitku do ztracena. Připadlo mi, že obě dějové linie by samy o sobě fungovaly výborně, ale spojené dohromady bohužel ztrácí dech. ()

kinej

Asi nejvíce jsem při tomto filmu vzpomínal na Dr. Strangelove. Ten měl být původně vážným filmem, ale vývojem přišly na to, že realita je tak absurdní, že ji nelze jinak než formou komedie předložit. Podobně tomu mohlo být i zde. Jen ten výsledek není tak bravurní, jako u již zmiňovaného filmu. Námět tohoto filmu je skvělý. Stejně tak i obsazení. Všichni čtyři herci dokazují, že nejsou slavní jen náhodou. Asi nejlepší postavu, zde ztvárnil Clooney. Film ale poněkud v průběhu ztrácí tempo a vtip a nemá nic, čím by to nahradil. A je to škoda, protože nakročeno bylo více než dobře. ()