Babydoll je nešťastná dívka, které zemřela matka a ona musela zůstat v domácnosti se svým otčímem a mladší sestrou. Prakticky denně je bita a znásilňována. Své utrpení snáší v tichosti, dokud se otčím nepokusí znásilnit i její mladší sestru. V tom okamžiku vezme zbraň a vystřelí na něj. Kulka se však bohužel odrazí ode zdi a zasáhne její sestru ve vedlejším pokoji. Když dívka zemře, otčím zbaví Babydoll svéprávnosti a získá veškerý majetek. Babydoll je brzy po svém činu zavřena na psychiatrii ve Vermontu. Odtud se chce za každou cenu dostat ven. Má na to jen pět dní, protože pak jí bude provedena lobotomie... (TV Nova)

rowdys

Snyder by sa už konečne mohol prestať spoliehať len na CGI, lebo čím ďalej, tým viac sa u mňa prepadáva smerom k dnešnému Bayovi - M.O. natrepať čo najviac chujovín do dvoch hodín a potom to nejako zoradiť, aby to sem-tam na seba nadväzovalo, to nie je filmárina, ale videoklipárstvo a keď sa tomu chce Snyder naďalej venovať, tak nech sa aj vráti nazad k robeniu videoklipov, alebo nech ide robiť dizajnéra do Ubisoftu. Po tomto sa na Supermana prestávam tešiť. ()

Pavlínka9

Přestože nejsem opravdu fanda fantasy a hodně nereálných představ, tenhle film mě maximálně dostal!!! Počítačové efekty jsou vynikající, prostředí, v kterém se děj odehrává je úžasný, ať už se jedná o předstíranou realitu, realitu a nebo útěk z reality, vše je výborně seřazené a jde to ruku v ruce. Podobný námět jsem ještě nikdy neviděla, tudíž jsem opravdu nevěděla, co mě čeká další minutu a byla jsem jen v napětí, co dalšího se ve filmu objeví. Vizuální efekty a představivost, s kterou hlavní hrdinka "přežívá" ve svém "novém domově" mě okouzlila a hodně tomu pomáhala i hudba, která byla k daným scénám vybrána. Jelikož se jedná o film, který je celý zcela nereálný a pouze o představivosti, je tedy jasné, že nějaké reálné a smysluplné vysvětlení pro určité scény a názory, nemá smysl hledat. Co mi ale celou dobu drželo úsměv na tváři bylo: "Řasy nade vše :) :) Nejlépe až nad čelo" :) :) To prostě nešlo nepřehlédnout :) Film pro mě byl překvapením, jako již před několika lety, od stejného režiséra, film 300: Bitva u Thermopyl, o který jsem zpočátku nejevila vůbec zájem a pak ? Nadávala jsem si, že jsem ho neviděla už o dost dřív :) U filmu Sucker Punch mě hlavně nadchla ta různorodost a možnost flexibilního děje, který Vám každou minutku mohl naservírovat jiné prostředí, jiné vyústění situace a také předvedl velké množství okamžiků, které člověka až zamrazily. Dalším plus jsou tedy určité detailní záběry, zpomalé záběry, kterých je filmu dost, ale tím pouze podrhují danou scénu. Pokud bych měla říct něco k začátku filmu - stačilo by jen obrovské wau!!!! Začátek byl skvělým způsobem naservírován v pár minutách a to beze slov, a přesto divák vše pochopil. Rychlost, dynamičnost, akce, touha, zápal, strach, boj a později i obavy, to jsou pojmy, které se při této scéně střídají jak na běžícím páse. A perlička nakonec? Knoflík na podlaze při scéně s otčímem :) Závěr filmu - bála jsem se cca v polovině snímku, že mi celý dojem zkazí, ale nestalo se. Dokonce i ve chvíli, když jsem čekala, že film skončí, se tam objevilo ještě pár minut, které byly duchaplné, zbytečně né patetické a celý film určitým způsobem uzavíraly :) ()

oveckaoa

Sám nevím existují 2 pohledy na tento film jeden z hlediska popcornu a modernosti je to takřka dokonalá věc druhý po filmové stránce je to neskutečná sračka ve které všeci co hrají jsou kurvy a čuráci (čímž se netají snad v žádné scéně) Když jsem viděl trailer hned jsem ten film měl v škatulce nejočekávanější film roku reality je jiná. O ději je škoda i mluvit jakási holka tančí pro potěšení klientů a jednoho dne jí řeknou ať myslí na něco jiného tak ona si vytváří imaginární svět ve kterém má katanu a pušku a zabíjí sama ( posléze s kamarádkama) různé stvoření od draků po nacistické zrůdy a ninjy a roboty. Ty imaginární scény jsou hodně dobré i když originální vůbec ne ten drak mě připoměl Pána Prstenů Návrat Krále ty roboti roboty z Já Robot a tak by se dalo pokračovat. ()

BS

Jestli něco Snyder umí, tak jsou to intra k filmům. Sucker Punch je Guilty Pleasure number one! ()

KitFisto

Tohle je film pro mě. Torální OMG, kde je všechno nemožné možné. Snyder zase udělal vizuální peklo, který má grády. . Už se těším na Supermana :) ()

uiu

Haters gonna hate. Tento film se nedá okomentovat pár větami, musíte prostě vidět a udělat si názor sami. Buďto jste se Snyderem, nebo jste proti němu. Buďto jeho vizi pochopíte, nebo to budete brát jako totální krávovinu. Já si užívala každou minutu filmu - bez hluchých míst, veškeré scény mají svůj důvod a nakonec přemýšlení, co tím autor myslel. Soundtrack je úžasný a dokazuje, že hudba podkresluje dění na plátně a není jen pouhou kulisou, jak je to u mnoha filmů (někdy mi to přišlo spíše jako muzikál, kdy písničky doplňují děj - kdo umí anglicky a rozumí textu písniček, tak ví). Z některých komentářů zde mi přijde, že někteří děj a zápletku vůbec nepochopili a nesnažili se ani nahlédnout do nitra příběhu. Já to pochopila takto - kdo neviděl, ať nečte - !!!SPOILER!!! Příběh začíná tím, jak se BabyDoll dostala do blázince (BabyDoll je pouze její přezdívka, tak jako zbytek dívek má přezdívky Sweet Pea, Rocket, Blondie a Amber, vážně to není její jméno a skutečná jména postav se ani nedozvíme, vždy vystupují jen pod přezdívkami - poznámka pro ty, co si tu myslí, že to její jméno... btw. proč BabyDoll? - no protože přišla do blázince, kde hlavní psychiatr znásilňuje chovankyně a ona je jeho nová krásná panenka). Na obyčejného diváka to má působit dojmem, že celý příběh tedy vypráví BabyDoll. Posléze se dostáváme do blázince, kde v určitou chvíli nastupuje fantaskní svět bordelu a tanečnic (chvíle, kdy se pohledy Sweet Pea a BabyDoll střetnou - Sweet Pea sedí na divadelním jevišti - chytřejšího diváka napadne, proč právě od této chvíle se blázinec změní na bordel) a do reálného světa se už vlastně po celou dobu filmu nedostaneme (tedy až zase na konci). Co znamená to, že BabyDoll tančí - a proč nám nikdy její tanec neukáží? Co takhle se na to podívat trochu abstraktně a uvědomit si, že to není tanec, při kterém sténá, heká a je upocená, ale chvíle, kdy je znásilňována a realita odporného aktu je zaměněna za obyčejný tanec? Proč asi BabyDoll říká, že když tančí, tak si nikdo nevšímá, co dělají ostatní dívky? Ve chvílích jejího tance se propadáme na další úroveň příběhu, kdy naše hrdinky bojují proti příšerám, aby získali některý z potřebných předmětů. To mi přijde jako naprosto normální psychologický pochod, kdy si oběť raději místo znásilňování vymýšlí historky a fantaskní světy, kam v těchto chvílích odchází, zatímco její tělo je lapeno v realitě. Na konec zjistíme, že celý příběh je vyprávěn jedinou přeživší Sweet Pea, kterou vlastně zachrání starý hodný řidič autobusu a následně jej tedy zařadila do svého příběhu, který vypráví. Když si vymýšlíte historku posléze, až se vše odehraje, můžete si tam dosadit jakoukoliv novou postavu, nevypráví příběh souběžně s tím, co zažívá, ale vypráví jej řekněme při cestě autobusem, tudíž proč by nemohla zakomponovat novou postavu, která tam původně vůbec nebyla? Tohle asi pochopí jen lidé s velkou fantazií a kteří tu a tam píší příběhy a v průběhu psaní si uvědomí, že by se tam hodila nová postava a prostě ji tam dají. Stejně jako postava polské psychiatričky, která nejspíš v reálném světě s dívkami nebyla v tak velkém kontaktu, jak to v příběhu vypadá, ale v představách tam byla a snažila se jim jakž takž pomáhat. Nakonec možná pro někoho hloupé rozuzlení, mě přišlo fajn, že to byl pro Sweet Pea osud, aby se z blázince dostala, když měla za kým jít, zatímco BabyDoll by neměla kam jít. Ona, která od začátku pochybovala o plánu BabyDoll jako jediná vyvázla živá a bez BabyDoll by to nedokázala. BabyDoll je dosazena jako pomyslná hlavní hrdinka filmu, protože ji Sweet Pea obdivuje pro její kuráž a vděčí jí za záchranu života. Není to fantazie BabyDoll, ale fantazie Sweet Pea, co na plátně sledujeme. Ostatní dívky mohly klidně žít v hnusotě reality, nechávat se znásilňovat a smiřovat se s osudem, ale Sweet Pea si vymyslela svět, do kterého unikala a zakomponovala do něj i svoje kamarádky. !!!KONEC SPOILERU!!! Takhle jsem film pochopila já a možná se mnohým nelíbí, protože jej pochopili jinak. Samozřejmě vím, že Zack Snyder je tvrdý oříšek a třeba je to nakonec úplně jinak, ale mě tato vize stačí. PS: Někteří se tu chvástají pojmem "nespolehlivý vypravěč", aniž by znali definici tohoto termínu. Film s nespolehlivým vypravěčem je například Nolanův The Prestige, kde je nám vyprávěn příběh, abychom se následně dozvěděli, že to byl jen výmysl (v případě tohoto filmu jsme ošizeni dvakrát) a tím se celá kostra příběhu rozpadne a divák neví, jak to tedy bylo doopravdy. Spojovat Sucker Punch s termínem nespolehlivý vypravěč je poněkud mimo mísu, neboť příběh nefunguje na žádné lži, která by strukturu příběhu nakonec narušila a šokovala. Další z takových filmů je i třeba Šestý smysl, takže asi tak :) () (méně) (více)

Monoxid

Asi bohužel nemůžu říct, že by mě to příjemně překvapilo (příjemně mě překvapila jenom ta Björk u první akční scény), avšak ani v nejmenším mě to nezklamalo. Vlastně trochu jo - je mi líto, že tam nebyla akční scéna, kde by Sweet Pea předvedla ten svůj meč...(jestli tam byla, přehlédla jsem ji) - skoro to vypadalo, že ho má jen na okrasu! (To snad ne!) Jo a co se týče smysluplnosti děje, návaznosti jednotlivých paralelních skutečností a podobně, ukamenujte si mě, ale já v tom nevidím jedinou chybu! Účel to myslím splnilo. Nesnažila jsem se nic pochopit a tím pádem jsem si děj užila o to víc - možná, že když se to někdo snaží příliš rozrejpávat, naprosto mu unikne hlavní myšlenka (ale nechtějte po mně, abych vám řekla, co ta měla být). A poté, co jsem se na to ještě jednou mrkla, tentokrát v kině, musela jsem zvýšit hodnocení... ()

Maki89

audio-vizuálne ľúbivý brainwash, ktorý keby sa zbavil spomaľovačiek mohol mať o polhodinu menej... Snyder Snyder... toto bolo čo? príbeh 0 bodov, chýbala tomu nejaká myšlienka podľa mňa... čo si na tom vymýšľal 5 rokov???... no nič... aspoň pekné ženy boli a sekanie zombie nazis s katanou v zákopoch? prečo nie.. a dráčik bol pekný... 5/10 ()

ywo666

Keď sa spamätám tak možno upravím hodnotenie. Zatiaľ má po tomto filme úplne vymazaný mozog. Asi menšia lobotomia. Snyder je psychopat. Toto už prekročilo všetky hranice. 110 minutový trailer na počítačové hry. Uff. Silná porcia. ()

noriaki

Efektní akční slátanina. Sice vizuálně překrásná, ale přesto slátanina. Největší slabinou tohoto eposu je jednoznačně příběh. Snyder na skvělých Watchmenech ukázal, že umí natočit film s myšlenkou a výborným vizuálem. Napodruhé se mu to bolestně nepovedlo. Děj je jednoduchý, ale mnohovrstevný, skákající z reality předválečného blázince do jakési fetišistické pseudo sci-fi / fantasy. Kdyby režisér zůstav pouze v "zemi za zrcadlem", tak bych byl docela spokojený. Zobrazený svět je efektní a zaujme. Bohužel scény v blázinci - divadle - bordelu jsou až na jednu scénu jenom nudná výplň. Tenhle film měl mít menší ambice a byl by mnohem lepší. ()

terunka003

Akční, psychotické, tmavé, choreografické, zvrácené, filozofické, schizofrenické, smutné, depresivní. Jako jo! Dost dobrý. Děj ze začátku dost šílený, než se mi to srovnalo časově. Sice na konci bylo až moc filozofie, ale poslední likvidační scény byly dost napínavé. Přesto, děj možná nemá cenu moc vnímat ani herecké výkony, líbila se mi choreografie, kamera, efekty a hudba. ..já chci taky katanu.. ()

RomanOO7

Tuším tu lobotomiu absolvoval aj Zack Snyder, po takých filmových hitov ako je 300: Bitva u Thermopyl a Watchmen urobiť nie čo takéto . Škoda . ()

elanius

No jo, keby to bol môj prvý film v živote, alebo keby som mal 13 rokov, asi by som bol unesený :). Finálne rozuzlenie mi bol tak jasné ako nikdy, dialógy v medzisúbojových častiach katastrofa, samotné súboje neboli prevedené zle, ale keďže nemali čo držať pokope nastávala nuda. A mimochodom, keď už, tak aj tie baby mohli byť viac k svetu :) ()

Phietros

Tak po tomhle mám opravdu smíšené pocity. Prvních 20minut jsem sledoval napínavě ponurnou atmosféru a pak co přišlo mi vyrazilo dech. Ději se opravdu nedá říct jinak než Fantas magory ! Svět mezi realitou a smyšleným světem dívky má sice vždy nástup, ale celkově mi to přišlo splácané a o ničem ! Efekty ušli... ()

majxik

Pěkné, akční a divoké fantasy. Části kdy je Babydoll v "snovém" světě jsou pěkně zpracované, jen je trošku na škodu že hned první verzy už do konce filmu není překonána. Ale i tak je lehkým nadprůměrem dnešní tvorby. ()

tnp101

Já ty audiovizuální orgie z pera Snyderovo v hlouby nejspíš zvrácené fantazie prostě žeru. Scénář je tu, pravda, dosti nedomyšlený, ale na druhou stranu nabízí hodně prostoru pro vlastní interpretaci, i když to nemá na starosti geniálnost, nýbrž přílišná otevřenost - na takových 90% procent otázek nebylo zodpovězeno. Jistý je ale fakt, že pokud člověk chce, může o filmu diskutovat takřka donekonečna a těm, co věří, že se uvnitř toho bince něco skrývá, nebude dělat problém odhodlat se k dalšímu zhlédnutí. Já se sice napodruhé již zcela ujistil, že korektní pohled na věc tu neexistuje (otázkou je, zda záměrně, či naopak), ale snaze vyhledat jej se u budoucích projekcí stejnak nejspíš nevyhnu. Ono scénář zcela ignorovat vlastně ani dost možné není. Figuruje tu sice několik audiovizuálně precizních, i když nijak novátorských, akčních scén fungujících spíše jako efektní videoklipy, ale film se tak moc snaží být něčím víc než jen bezmyšlenkovitým blockbusterem, ale zároveň přístupný masám, že tím sám sebe zbytečně poškozuje a právě proto je na něj podle mě kladen tak negativní pohled. Kdyby se kupříkladu upustilo od rádoby pomůcek pro diváka typu moudrý „nevímcomělvlastněpředstavovat“ děda, který vše paradoxně ještě více zamotává, ale jenž dává světu zároveň značně na odiv tupost jakoby chytrého scénáře, hned by to na první pohled působilo o trochu elegantněji. Buď se přes to divák přenese, či ne … a nebo si tam v hlouby najde to poselství. Těžké je tudíž snímek doporučit i nedoporučit. Je to takový ten „love it or hate it“ film v té nejčistší podobě. Mně „Sucker Punch“ sedí, ale chápu ty, co jej nesnáší … Asi jsem moc velkej úchyl :) … RECENZE ČESKÉHO BLU-RAY: Pokud dumáte, zda po zhlédnutí režisérské verze bude film dávat větší smysl, z v ČR distribuovaného Blu-ray disku se to naneštěstí nedozvíte. Nachází se na něm totiž pouze verze určená do kin. Bohužel se nejedná o jediné ochuzení vůči plnohodnotným zahraničním verzím, ale k tomu až později. Snyderovo filmy se s výjimkou remaku „Úsvitu mrtvých“ vyznačují často až přepálenou stylizací a té si dosyta užijeme i v případě „Sucker Punch“. Obrazový přepis je prezentován v kino-poměru stran 2,40:1 a nejvíce zřetelným tvůrčím zásahem je používání všemožných barevných filtrů v závislosti na prostředí, v němž se film v danou chvíli odehrává. Žádné realitě věrné barevné tóny se tak nedají vůbec čekat. V rámci vnímání scén to však funguje na jedničku a lahůdkou je i černá. Ostrost je pochopitelně prvotřídní, stejně jako detailnost, i když ty se trochu ztrácejí pod nánosem lehce agresivnějšího zrna. Příliš detailní nejsou samy o sobě ani obličejové textury. Ale abych to rychle ukončil, přepis je technicky naprosto referenční a nedokonalosti jsou záměrem tvůrce a součástí zážitku z filmu. Referenční je pak i originální nekomprimovaný DTS-HD 5.1 MASTER zvuk s velkým smyslem pro prostorovost. Všechny kanály včetně subwooferu hrají v případě potřeby naplno a akční scény dávají větší přednost hudebnímu podkresu než ryze čistým detailům vyplývajících z dění na obrazovce. To v praxi znamená, že si pochopitelně užijete střílení, výbuchů a podobně, ale v rámci celistvého přednesu nepůsobí až na výjimky tak ostře, jak jsme zvyklí odjinud. Již zmíněná hudba je pak naprosto lahůdkovou záležitostí a přednes dialogů je také bezproblémový. Česká stopa, ačkoli v komprimovaném DD 5.1, je na tom zvukově také velmi dobře a špatný není ani dabing z produkce „Tvůrčí skupiny Josefa Petráska“. Nyní se však dostáváme k avizovanému druhému problému a tím je absence většiny bonusů. Na plnohodnotné zahraniční verzi toho na první pohled není o tolik více, reps. jen o jednu věc, ale jde o dost podstatnou položku a tou je „Maximum Movie Mode“, což je informacemi narvaná, interaktivní filmová stopa. Vzhledem k výrazné nesrozumitelnosti děje dost možná pomůže alespoň trochu objasnit některé kladené otázky, ale to se minimálně z u nás zakoupeného disku nedozvíme. Máme tu tak akorát čtyři animované filmečky o celkové stopáži 11 minut, přičemž každý z nich se opět rádoby chytře snaží vysvětlit, co se v každém ze čtyř fantazy světů děje (něco jako prequel), ale nakonec z toho vylezou jen nic neříkající promo ukázky. Druhým a bohužel zároveň posledním bonusem je 2,5 minutové video o soundtracku, což je ve své podstatě další reklamní materiál, tentokrát k albu, i když něco málo se tu po bonusech dychtící divák přece jen dozví. Avšak nestačí to a to ani zdaleka. Někteří to dokonce mohou brát jako urážku a to tu nemluvím pouze o lidech s úchylkou na bonusy jako třeba já - nezapomínejme na zmíněnou absenci druhé verze filmu. Je to škoda, protože v ostatních parametrech se jedná o technicky referenční disk. 60% () (méně) (více)

Redi

Prvotřídní hovadina v pěkném kábátku s důrazem na detaily, jak jsme u Snydera zvyklí, s pěknýma děvčicama a jednou dámou. To ale film rozhodně nespasí, leda tak od nadílky odpadu. ()

PetrVabruscak

Zack Snyder zvolil zajímavou formu ve třech rovinách. Bohužel filmu uškodilo, že si člověk nemusel namáhat mozkový závity, protože po první návštěvě třetí úrovně (všechny ty akční popkornovky), si každý musel uvědomit, o co jde. Pak Vám stačila jenom mapa, klíč, oheň, nůž a tajemství. To bylo teda tajemství jako hrom! (ironie) Plesal jsem radostí, když jsem viděl úvodní scénu, ale tim má radost skončila. Vizuálně skvělý, forma celkem originální a docela pěkný holky. ()

mickyreed

Sexy holky na podpatkách, krátký sukně, podvazky, katana masakrující (ne)mrtvé nácky, výbuch vzducholodě, draci, roboti a silná myšlenka na závěr ? KURVA, TOHLE JE MŮJ SEN :D děkuji, Zacku, že jsi natočil Sucker Punch !!! ()

Zack Snyder si zkusí anime

Zack Snyder si zkusí anime

12.07.2019

Režisér Zack Snyder (Strážci – Watchmen, Muž z oceli) se po několikaleté odmlce naplno vrací k práci. Kromě chystaného zombie heistu Army of the Dead pro Netflix teď pro streamovací službu připravuje… (více)

Batman vs. Superman v eRkové verzi

Batman vs. Superman v eRkové verzi

24.02.2016

Sin City 2: Konečně se natáčí

Sin City 2: Konečně se natáčí

02.11.2012

Už jsme odmítali věřit, že k tomu někdy dojde, ale dočkali jsme se – v pondělí 29. října bylo v texaském Austinu oficiálně zahájeno natáčení Sin City: A Dame to Kill For. V nadcházejících týdnech nás… (více)

Bourne nabírá luxusní protivníky

Bourne nabírá luxusní protivníky

24.07.2011

Tony Gilroy očividně napsal pro The Bourne Legacy parádní scénář. Film, který bude tentokrát i režírovat, totiž láká čím dál hvězdnější obsazení. Nejdřív hlavní roli získal Jeremy Renner (nebude hrát… (více)