Babydoll je nešťastná dívka, které zemřela matka a ona musela zůstat v domácnosti se svým otčímem a mladší sestrou. Prakticky denně je bita a znásilňována. Své utrpení snáší v tichosti, dokud se otčím nepokusí znásilnit i její mladší sestru. V tom okamžiku vezme zbraň a vystřelí na něj. Kulka se však bohužel odrazí ode zdi a zasáhne její sestru ve vedlejším pokoji. Když dívka zemře, otčím zbaví Babydoll svéprávnosti a získá veškerý majetek. Babydoll je brzy po svém činu zavřena na psychiatrii ve Vermontu. Odtud se chce za každou cenu dostat ven. Má na to jen pět dní, protože pak jí bude provedena lobotomie... (TV Nova)

HellFire

Taky už si začínám myslet, že Snyder je tak trochu úchyl. Jak jinak si vysvětlit Sucker Punch. Kupa holek tady pobíhá v krátkých sukínkách nebo alespoň bohatě odhalených oblečcích bez jakéhokoliv smyslu. Vypadá to, že film vznikl jen z potřeby Snydera ukojit svůj hlad po digitálních efektech, protože ten zbytek je nehorázný balast. ()

Pítrs85

Gigantičtí samurajové, fašistické zombies, hi-tech roboti nebo draci- v jakém jiném filmu najdete takovouto explozivní směs? Sen každého nadšence podobných ujetin. Snad škoda, že panu scénáristovi sem tam ujela ruka, vycizelovat i toto a byl by tu jeden z nejlepších filmů poslední doby. Ale i tak Zack Snyder ukazuje, že je v něm sakra velký potenciál. Navíc doprovodný soundtrack je ohromná pecka. Srdcovka. ()

GigaPudding

Tady chyběli snad už jen dinosauři a piráti :). Tenhle film je prostě možná trošku rozpačitý a ne úplně dopilovaný ale každopádně velmi příkladný produkt současné vizuální a populární kultury, který zahrnuje všechno co se může objevovat v hlavě dnešních mladých kluků a holek (no víc spíš těch kluků asi :)) a zpracované ve stylu výdobytků celé popkultury dvacátého století včetně komiksů, videoher a otakuovštiny a pod tím vším ještě zkouší předat nějakou svou "hlubší" myšlenku o boji s vnitřními traumaty, prodejnosti ženskosti, mužském vs. ženském pohledu a dalších, i když to není zas tak hluboké, jak se to asi někomu může zdát, každopádně to asi ani nebyl autorský záměr udělat z toho nějaký děsně oduševnělý opus. Hlavně jde o to tu myšlenku předat především přes obraz a zvuk než přes nějaká moudra v dialozích. Prostě je to velmi osobité spojení všeho možného s čím se dnešní člověk setká, asi jako ultimátní videoklip :), to člověku nemusí dojít hned, protože začátek filmu je takový nesmělý, ale komu to nedojde ve chvíli kdy se střílí do nějakých orků nebo co a do toho hraje cover iggyho popa od skunk anansie, tak ten tomu nerozumí :), to byla mimochodem jedna z vůbec nejlepších scén filmu. Do toho všeho si Zack Snyder zase vybral velmi sympatické obsazení, protože Carla Gugino je super vždycky a Emily Browning v hlavní roli zase měla tu správnou tvář a makeup na svou roli :). Není to na pětku, protože sice je to ten ultimátní videoklip, ale je to takové trochu nedopilované a občas to nemá úplně správné tempo a taky to zas tak dobře nepracuje s tím svým příběhem, i když asi chápu proč takovou metodu Snyder zvolil a navíc tam nejsou ti dinosauři a piráti v téhle alence v říši divů 21. století, takže proto to bude jen čtyřka :). ()

PetGriDus

Po zajímavém začátku následuje období dosti velkého prázdna prošpikovaného občasnou přehnanou akcí a následuje konec nutící k zamyšlení. Oceňuji velmi zajímavé vizuální pojetí a zajímavý soundtrack, ale prostě ten prostředek filmu je dost bída a nezachrání to ani velmi pohledné herečky v hlavních rolích. Trochu se slzou v oku vzpomínám na Watchmen a doufám, že příště to bude lepší! ()

Janek

Videohry už nehraju, ale občas mě baví koukat, jak je hraje někdo jiný. Sucker Punch má dost dobrou grafiku. Jen se nad tím nesmí přemýšlet (stejně jako u porno filmů). ()

AlfaNumerO

Ne, ne, ne, ne, ne a znovu ne a pro jistotu ještě jednou néééé. Nemá to hlavu ani patu a postrádá to naprosto logické propojení jednotlivých scén. Za zmínku stojí jenom tuna děsných kundiček. Což samo o sobě nemusí být špatný, avšak scény s podobným obsazením mě mnohem více uspokojí (a to doslovně) na PORNHUBU. Po vizuální stránce bomba, megamasakrální nářez, který se jen tak nevidí, ovšem tím to končí. ŠKODA. 36% ()

Thomick

Ty jo, a já byl fakt připravenej se spolu se Zackem zasnít, nechat se volně unášet zvrhlýma plodama mistra originální obrazotvornosti. Bohužel ... zaboha, opravdu nikdy v životě, bych neřekl, že mě takhle perfektní vizuál po čase začne nudit, až otravovat. Což se mi stalo. A když pak má člověk u takovýho filmu zvláštní nutkání přetáčet nebo aspoň nevnímat akční scény, ugh ... průser je na světě. Jako jo, výplach proběhl, ale nebyl ani zdaleka tak atraktivní, jak jsem si představoval. A zasloužila se o to mimo jiné i kyselá prdel s panenkovskou visáží alias Emily Browning. On Zack moc dobře věděl, proč ji nenechal tancovat na kameru; její sexy výraz, natož sexy pohyby, si totiž vážně nedovedu představit. ()

Sofia

Moje osobní guilty pleasure. A nestydím se za to - a to jsem prosím heterosexuální žena s vysokoškolským diplomem a malým dítětem. Snyderova fantazie předčí i moje nejdivočejší sny a já si vybrat, jakou roli bych v tomhle počinu mohla hrát, byla by to bez řečí Sweet Pea. Jestlipak to Björk taky viděla? ()

claudel

Vizuálně povedený film s našlapanou hudební složkou. Nejméně mě bavily asi ty akční scény, ale hrozně mě zajímalo celkové rozuzlení. Já jsem na režisérovou hru přistoupil. Je to někde mezi třemi a čtyřmi hvězdičkami, ale za fantazii, nápady a fakt výbornou hudbu to dávám nahoru. ()

ARI50

Pecka další prostě bomba ve velkém stylu, kde jsem si téhle kočky dost dobře užil a bavil se, scény a efekty výborné příběh skvělý herecky dokonalé co víc si přát já jsem spokojený a hodně. Protože tenhle jiný svět je brutální. ()

becki_tu

Zack Snyder si opět hrál na svém písečku, kde mají své stálé místo luxusní zpomalovačky, videoklipovité sekvence, vymazlený vizuál a přesně padnoucí soundtrack. Ke svým obvyklým ingrediencím tentokrát přidal pětici mladých půvabných hereček, slušný scénář s jednoduchou, ale o to geniálnější symbolikou a vytvořil tak jeden z mých "guilty pleasure" filmů tohoto roku. 90% ()

Beastmaster4

Spíše pro chlapy....s tím souhlasím :-)....pokud budete sledovat film spolu se svou drahou polovičkou, tak bych poradil odpustit si kladné reakce na hlavní aktérky, pak je tu šance, že se film bude líbit i jim ;)....Ač je to trochu sexistické, nemůžu upřít pěknou dávku originality. Po vizuální stránce nemá film poslední dobou konkurenci. K tomu všemu zajímavá hudba a písně. Jako celek jde o bezchybně propracovaný mix několika stylů fantasy, sci-fi, cyberpunku aj. Emily Browning je skvělá, sice z ní filmaři udělali 16tiletou školačku, ale kdo by odolal, že??!!! :-)......Nebýt poslední minuty filmu tak křečovitě dokonalé, přeplácané zpomalenými detailními záběry, mohlo to být u mě na 5 hvězd. Takhle dávám myslím zasloužené 4* ()

mm13

Mali z toho urobiť spoločenskú doskovú hru, nie film. Ešte ani ten Snyderov vizuál nefunguje, takto vyhypeovaný otupí skôr, než stihne omráčiť. K tomu rovnako ubíjajúca doslovnosť, jednoduchá štruktúra (príprava na súboj, súboj, príprava na súboj, súboj, príprava....), v každom zo svojich prevlekov prkenný Scott Glenn a skutočne netuším, ako inak, než prepadák, to celé malo dopadnúť. Že sa nakoniec prikláňam ku veľmi slušným trom hviezdam, za tým sú moje pretrvávajúce sympatie k Zackovi Snyderovi (darmo, ale vidieť Dawn Of Dead a Watchmen ako stredoškolák, som jeho najväčším fanúšikom a Blade Runner by sa na piedestále nevyhrieval alebo sa o neho delil) a napriek všetkému vydarený záver. P.S. - Dúfam, že koment na Supermana budem môcť začať zvolaním "Zack Snyder Rises!". ()

MáŠa

Uchopeno takovou formou, že osudy hrdinky vůbecnějak neprožíváte. Snaží se to o nějakou avantgardu s cool scenami, různé mísení snů a reality, že se pak blbě chápe, o co tam vlastně jde ()

JASON_X

Dojemné a srdceryvné holčičí comicsové drámo, u kterého bude nejedna naivní a psychicky labilní emo teenka slzet, kouřit jednu za druhou, řezat se žiletkou a psát básně o smrti a sebevraždě. Vizuálně pohledné, ale neoslovilo mě to. Scénář je sice vystavěný dobře, ale city rádoby jitřící příběh o zlých a násilnických chlapech a zneužívaných ženách mě nebavil. Líbily se mi (samozřejmě) jen s nadsázkou pojaté bojové scény, ve kterých si to holčičky v krátkých sukýnkách rozdávaly s přerostlými samuraji, zombievojáky, skřety, draky a tak. Ale Gogo Jubari z Kill Bill i Hit-Girl z Kick Ass jsou mnohem lepší. Dal jsem to dvakrát, potřetí už určitě nikdy. ()

Morholt

"Je Ti jasný, že to bude strašná blbost." říkala mi přítelkyně, když jsme se v kině posadili. "Nebude!" prohlásil jsem rezolutně. "Snyder přece nemůže natočit špatnej film. Budeš se bavit. Uvidíš!" A měl jsem pravdu. Tedy částečně Přítelkyně se docela bavila, zatímco já měl po půlhodině hlavu v dlaních. A přitom to začalo tak dobře. Scény předcházející uvěznění hrdinky v ústavu stály fakt za to, na čemž měla lví podíl i parádní muzika. Nakonec i přeměna blázince v bordel se dala překousnout. Jenže ve chvíli, kdy začala ona mladá dáma utíkat do totální nereality, vzaly všechna pozitiva za své a když se přidali i ostatní "Charlieho andílci" oplývající stejným hereckým "nadáním" jako Emily Browning, měl jsem sto chutí odejít, což jsem nemohl, protože "Snyder přece nemůže natočit špatnej film". Trpěl jsem až do konce, což mi ulehčovala jen a pouze Carla Gugino, která v tom všem působila jako pěst na oko, myšleno v dobrém. Doufam, že na tohle Snyder rychle zapomene. 15% ()

Sawy

Ajajaj,tak tohle zabolelo... Sucker Punch je pro mě zklamání,vedle kterého je Světová invaze nejlepší akčňák desetiletí.Do sálu jsem přišel s tím,že jsem připraven na cokoliv,přičemž tahle naivní myšlenka vzala za své,už v první scéně,která je ve své přepjaté vážnosti tak neskonale směšná,že bylo skutečně těžké u ní udržet vážnou tvář.Snyder měl evidentně při natáčení naprosto volnou ruku a to je ona zásadní chyba,díky které se podle mě film takovým způsobem posral.Ona naprostá volnost režiséra se obecně považuje za něco,díky čemu vznikne geniální a osobité dílko,ale já jsem toho názoru,že pokud rejža dostane takový prostor,většinou to přepískne a film se pak zdaleka nevyrovná jeho dřívějším dílům,u kterých musel dělat kompromisy.Je docela možné,že právě tohle je Snyderv nejosobitější film,ale to nic nemění na faktu,že se mu naprosto rozpadl pod rukama a nakonec vzniknul naprosto nekonzistentní mišmaš,ve kterém je toho strašně moc (jakékoliv geekovské téma,které vás napadne,se zde cituje - od Pána prstenů,přes anime až po videohry všech žánrů a druhů) a při vší vizuální opulentnosti a spoustě akce se to celé navíc snaží o jakýsi přesah,zosobněný finální pointou a vůbec samotným rozdělením realit.K tomu se váže další obrovský problém,protože film je příliš komplikovaný na to,aby u něj mohl člověk kompletně vypnout mozek,ale zároveň je natolik nedomyšlený,hloupý a naprosto postrádající nějakou vnitřní logiku,že to celkový zážitek hrozivým způsobem kazí.Snyder sice znovu dokazuje,že pokud jde o vizuální stránku,kompozici a choreografii jedntlivých scén,nemá v Hollywoodu konkurenci,ale akce je zoufale negradující a už ve druhém světě se člověk začne nudit.Holky jsou sice skutečně potěchou pro oko,ale jejich postavy jsou jen bezduché panenky,se kterými si Snyder plní své vlhké sny a smýká s nimi z jedné atraktivní lokace do druhé,aniž by se nějak zajímal o věci jako charakterizace postav nebo jejich motivace.Nezastírám,že Sucker Punch se můžou někomu hodně líbit a kdo ví,za pár let z toho třeba bude postmoderní kult.Ale zatímco například takový TRON: Legacy,který byl vpodstatě taky povrchním fetišem soustředěným na vizuální stránku s videoherním schématem,dokázal dokonale skloubit naivní příběh a dokonalý technický zevnějšek,ve Snyderově filmu se všechny složky tlučou a až na pár prchavých okamžiků,kdy mě režisér dokázal zaujmout skutečně efektním záběrem,kolem mě ten film jen proplouval.Nedokázal jsem se bavit,nedokázal jsem přistoupit na režisérovu hru,je to můj problém,vím to,ale tento film prostě považuju za dokonalou ukázku toho,jak se talentovanému režisérovi jeho vize dokonale rozsypala pod rukama.Příště tedy,Zacku,zase něco z ranku Watchmenů.Prosím. 45 % ()

MonaSax

Orgie pro fanouška pc her a krásných dívek, ale pro milovníka filmů sled křiklavých událostí bez jakéhokoliv smyslu. Třetí hvězdička je hlavně za hudbu, ta byla s naprosto dokonalým řízem. Jinak Zack Snyder na těžkých drogách. ()

Lucasion

Sucker Punch aneb jak Zack Snyder pomocí sexy holek, zbraní, katan a velmi originálního nápadu u mě sklidil ovoce. Z psychiatrické léčebny do bordelu a z bordelu do fantasy světa, kde se střílí, lítá a seká ostošest. Grafické zpracování je jedním slovem úchvatné. Vizualizace luxusní a když ještě chodí před kamerou krásné holky v minisukních tak zejména mužské publikum jásá. Babydoll (Emily Browning) se ocitá v psychiatrické léčebně a jejím bojem za svojí záchranu je útěk do svými myšlenkami vytvořeného světa. Prolínání těchto světů je uděláno skvěle. Emily a zbytek obsazení jsou krásné a po herecké stránce dobré. Akční stránce taky nemám, co bych vytkl. A za velmi dobrého soundtracku je to prostě pastva pro oči. ( 87 procent ) ()

Zack Snyder si zkusí anime

Zack Snyder si zkusí anime

12.07.2019

Režisér Zack Snyder (Strážci – Watchmen, Muž z oceli) se po několikaleté odmlce naplno vrací k práci. Kromě chystaného zombie heistu Army of the Dead pro Netflix teď pro streamovací službu připravuje… (více)

Batman vs. Superman v eRkové verzi

Batman vs. Superman v eRkové verzi

24.02.2016

Sin City 2: Konečně se natáčí

Sin City 2: Konečně se natáčí

02.11.2012

Už jsme odmítali věřit, že k tomu někdy dojde, ale dočkali jsme se – v pondělí 29. října bylo v texaském Austinu oficiálně zahájeno natáčení Sin City: A Dame to Kill For. V nadcházejících týdnech nás… (více)

Bourne nabírá luxusní protivníky

Bourne nabírá luxusní protivníky

24.07.2011

Tony Gilroy očividně napsal pro The Bourne Legacy parádní scénář. Film, který bude tentokrát i režírovat, totiž láká čím dál hvězdnější obsazení. Nejdřív hlavní roli získal Jeremy Renner (nebude hrát… (více)