Babydoll je nešťastná dívka, které zemřela matka a ona musela zůstat v domácnosti se svým otčímem a mladší sestrou. Prakticky denně je bita a znásilňována. Své utrpení snáší v tichosti, dokud se otčím nepokusí znásilnit i její mladší sestru. V tom okamžiku vezme zbraň a vystřelí na něj. Kulka se však bohužel odrazí ode zdi a zasáhne její sestru ve vedlejším pokoji. Když dívka zemře, otčím zbaví Babydoll svéprávnosti a získá veškerý majetek. Babydoll je brzy po svém činu zavřena na psychiatrii ve Vermontu. Odtud se chce za každou cenu dostat ven. Má na to jen pět dní, protože pak jí bude provedena lobotomie... (TV Nova)

kulyk

Odmítám hovnotit. Ani na čtvrtý pokus totiž nedokáži rozklíčovat, je-li ta postižená týnka kurvičkou, chovankou v Beřkovicích, fetkou nebo robotickým mudžahedínem. Především proto, že jsem neustále vrhán do Morfeovy náruče. Abych nějakému přecitlivělému estétovi nešlápl na bábovičku, napíši jen toto: jedná se o film nesmyslný a zbytečný tak, jako sexuální předehra v manželství čtyřicet let od ohlášek. ()

PinokKio

Vizuální podívaná, kdy je vaše tělo přikované napevno před plátnem/obrazovkou a zároveň je vám při sledování nenápadně prováděn lobotomický zákrok. ()

Hild

Tak toto byl velký úlet. Chvíli mi to přišlo, že se dívám na počítačovou hru, chvíli na hudební videoklip a chvíli film s naprosto pitomým scénářem, který se asi snaží předat i jisté poselství. Po úvodní sekvenci jsem si ještě říkala, že alespoň budu moci žasnout nad audiovizuální stránkou, jenže ta mě brzy začala nudit z toho důvodu, že jsem zkrátka nemohla překousnout všechno to kolem a to, že Snyder to asi bere smrtelně vážně. Scény, kde pět vyumělkovaných slečen přemáhá neuvěřitelně směšné roboty, bojuje v zákopech, zabíjí draky, jsou ještě alespoň sranda, ale scény, kde se Snyder snaží o příběh, jsou vážně hrozné. Už dlouho jsem neviděla film, kde by každá vyřknutá věta vyzněla tak hloupě. Vážně ztráta času. ()

Spooner

No jo, někdy prostě musel Zack Snyder se svou závislostí ve vizuálních orgiích přestřelit. Tentokrát totiž přestřelil skoro ve všech směrech. Čert vem totálně nesmyslný příběh, který zní, jak kdyby ho vymyslel 12letý nadržený kluk. Ten by se ještě dal přežít, kdyby Snyder měl čím překvapit. Jeho vizuál už vás ale bohužel nenadchne tolik, jako v předchozích případech, protože už prostě víte, co od Zacka čekat. Člověk už tak tuší, že v tuhle chvíli přijde zpomalovačka nebo zazní nějaká hudební pecka (soundtrack je jedním z mála plusů filmu). Akce je nudná, tempo pomalé a dialogy jsou ty nejdementnjěší za celé měsíce, kam se na ně hrabe Světová invaze. Aspoň, že ta Emily Browning to celkem utáhne a za zmínku stojí i výbornej úvod, ve kterým ještě ty Snyderovi vizuály společně s hudbou fungovaly. Škoda, že to nevydrželo celej film. ()

JAn

Sucker Punch v sobě nese pouze dva zápory, producentský tah nasadit film v PG-13 a zcela zbytečné kopírování Kiriyami, jinak nabízí brilantní narativní experiment. Snyder si ve svém ostře skopofilním pohledu bravurně pohrává s delegací nespolehlivého vypravěče, čímž kompletně odsouvá děj téhle freak show do pozadí a mate diváka otázkou, kdo se sakra skrývá za oponou a komu tahle fantazie vlastně patří. V mnohém je dokonce sofistikovanější než Nolan. A to vše s pozlátkem efektivní blockbusterové podívané. Snyder je prostě dokonalý lhář. ()

Davies182

Splněný sen každého, kdo ulítává na přeplácané anime a vždycky chtěl něco podobného vidět v hrané celovečerní formě. Partie pěti sexy koček v minisukýnkách co kosí nácky, skřety a roboty, to si nechám líbit. Akce je patřičně ujetá, našláplá a prostě cool, soundtrack výborný a atmosféra... Atmosféra připomíná nahrubo sestříhaný videoklip akční počítačové hry, jenomže c´mon, to bylo z trailerů jasné - takže kdo chce něco jiného, nemá v sále co pohledávat. Až na trapně předvídatelnou a jasnou pointu a absenci pořádné závěrečné akční scény masakr. ()

petero

„You will be Unpripared!“ Pravda a je to len smutné, že finančný neúspech zrejme zabráni hladkému vstupu na scénu pripravovaným Hollywoodskym anime kultom ako Ghost In the Shell, Akira či Gunnm (stačí len aby Cameron chcel), pričom vôbec nie je dôvod ho zhadzovať . Snyder výborne zakomponoval úžasne nasnímané akčné sekvencie podporené výrazným hudobným doprovodom z rôznych fantasy svetov (samurajský, vojnový, hystorický a futuristický) do viacúrovňového rozprávacia podobne ako Inception, ktoré donúti nad dejom diváka trošku zapremýšľať. Zo zostavy prekvapivo zaujala neočakávane Jena Malone a neviem či to nebolo vďaka tomu účesu ala Deunan z Appleseed. Boj s robotmi vo vlaku je úplne fantastacký. 31.3.2011 Cinemax Nitra 20:40 (premiéra, v sále max 30 ľudí). EXTENDED verzia: Babydoll 2x vystrelí na nevlastného otca, + muzikálové vystúpenie naviac madam Gorsky a Blue, predĺžená druhá (Blondie kosí nepriateľov gulometom a la Rambo) a tretia bojová pasáž (fintičky, premety počas strieľania, Sweet Pea bojuje s mečom). ()

Reiniš

Mě to bavilo. Sucker Punch byl pro mě jedním z nejočekávanějších amerických blockbusterů letošní sezóny. A ať už výsledek vnímáte jakkoliv, já jsem rád že má dnes v současném Hollywoodu někdo kuráž vrazit peníze do něčeho tak šíleného a svým způsobem originálního. Ten film má velmi zvláštní energii. Jednou to chci vidět znova, Myslím, že se v něm skrývá více, než jsem byl schopen na první pohled postřehnout. ()

Xmilden

Tenhle film není v mých očích pouze tupou a leč bezchybně natočenou akční zábavou. Souhlasím s názorem, že film skýtá daleko více než by se leckomu mohlo na první pohled zdát. Dokonce jsem připraven při své druhé projekci své hodnocení ještě malinko vylepšit. Nenudil jsem se ani minutu, celé to odstartuje jeden z nejlepších úvodů co jsem za poslední dobu viděl. Při Sweet Dreams začne excelentní galapředstavení. Pokud bych se posunul k akci, tak mě nejvíce zaujal souboj s trojicí samurajů. Herecky se mi velmi líbil stále zajímavější Oscar Isaac. Zack po neskonale průměrných Sovách u mě opět zabodoval. Zdejší hodnocení 65% se mě nelíbí. PS: Po delší době opět puštěno a nic zase tolik bombastického jsem neobjevil. Holt některé akční pecky odolávají zubu čásu lépe, některé hůře. 60% ()

Arbiter

Komentář jednoho šovinistického pitomečka: Cestička odhodlané, zasněné a připitomělé dollýnky staví banální a nijak dech beroucí zápletku, aby autor divákovi vysvětlil poměrně hluboké, ikdyž otravně propírané ponaučení. Jednoho ta banálnost mate, v té uber cool vrstevnatosti. Otázek se ale vyrojí spousta. Hlavně ty okolo Snyderova genia či vlivu lobotomie z dětství (hohoho). ___ Je nějaká doba a pro každou dobu existují typické prostředky jak dosáhnout předání jadýrek z chuděry pudlíka k zákazníkovi. Osobně vidím rudě, když mi někdo tvrdí, že například fantasy je obecně pitomé, když žánr je vlastně jen nosič a záleží až na autorově umu co všechno do zvoleného vozíku narve. Rezavá a zadrhávající kontroverze ale nastane, když člověk například potopí japonskou rybářskou loď za pomoci čtyř vycvičených velryb aportujících velrybáře, jejich lodě, případně i harpuny. Pouštět se do hledání Zackovi pravé motivace nebudu. Je mi vlastně putna. Důležité je, jak ve výsledku působí. ___ Hry hýbou dnešní popkulturou se vší jednoduchostí a koridorovou instantní krásou a já se při sledování filmu přesvědčil nejen o tom, že sleduju nejlepší herní adaptaci whatevagameitwas, ale taky o tom, že bych si měl obranu některých herních titulů příště dvakrát rozmyslet. U Sucker Punche herní feelin' pohořel jako u ostatních 'adaptací' a bez interaktivní účasti jsem se kvalitně nudil. To, že na mě plátno hezky svítí, mi bylo minutou k minutě čím dál víc jedno. Repetitivní prokousávání dějem přímo otravovalo. ___ Splnil film tedy svůj účel? Celkově vzato na osmdesát osm celých osm skandálních procent. Hloupí hlupáci budou mít na ramenou modřiny od poplácávání se, jak všechno krásně pochopili, nenároční lidé vizuální wow epizodky pro odpočinek a semtam dráždivý kolínko. Pseudointelektuálové společně s intelektuály si budou navzájem vysvětlovat, kdo patří do které skupiny, stříhat si vzájemně kšandy, bouchat pěstičkami do stolu a popíší stohy papírů na téma ,,Proč zrovna já jsem takový chytrák, který odhalil pravý smysl všeho'' (ach, ta sebereflexe) Já si každopádně odnáším nudný děj orámovaný zajímavými útržky reality a kabaretu a příjemné překvapení z několika posledních minut filmu (vážně teď nemám na mysli TU trapnou.. zvrat) a konečného vyznění nosné myšlenky. K čemu mi je vědět, jestli je Snyder šovinistické hovado nebo uvědoměle intelektuální šovinistické hovado, když mě jeho kontroverze tak často nudila, což jde mimochodem dost proti charakteru filmu i jeho domnělé revoltě. Baby doll bych od rána do rána třískal. ()

-bad-mad-wolf-

Ten pocit, když si ohřejváš fazole, do kastrolu ti spadne pytlík koksu... a pak ti tu třaskavou směs někdo vysype do hajzlu. Pochybuju, že by tenhle punč bral někdo vážně (navzdory konci, kterej si nepamatuju, ale tvářil se smutně, či tak něco), každopádně prča se nekoná a žrádlo taky ne. Vlastně tam byl nějakej velikej samuraj. Nebo samurajskej robot? He? Svýho času kolem tohohle filmu na internetu kolovalo neuvěřitelný množství diskuzí, dohadů a informací - v pozitivním i negativním duchu. Což bylo fajn. Proti filmu byly aspoň něčím zajímavý a nemusely si údajnou atraktivitu pokrytecky cucat v prstu v podobě klišé řečiček o nepochopení. (: ()

lesumir

Znáte to, objednáte si stobarevnej fancy drink, kterej pijete poprvé a chutná vám tolik, že si necháte hned naservírovat další tři, protože máte pocit, že se toho nikdy nemůžete nabažit? Tak tohle jsem zažil u Sucker Punch!!! Jenže... on se člověk fakt přepije, už to nechutná tak dobře a na chvíli je mu fakt totálně blbě! Jde zvracet na záchod a potom zase pokračuje ve spanilé jízdě. Ale i tak jsem si to neskutečně užil, Snyder je prostě, v dobrým slova smyslu, mega bláááááázen a to co předvádí s obrazem a hudbou je něco neuvěřitelnýho! Je to sexy a zažívám u toho mnohonásobné orgasmy. Lepší než hrát jakoukoliv hru nebo čumět na porno! Tady dostanete z každýho trošku. ()

darkrobyk

Komando v bikinách! Zpočátku jsem měl dojem, že půjde o bezduchou slátaninu, která si vypůjčuje především vizuální a akční stránku z řady filmů ( StarWars, LOTR, kung-fu filmy, válečné...) a PC her. Když se kruh uzavřel, bylo jasné, že dívka, zavřená do blázince, unikala do svých vysněných světů, avšak s jasným cílem - získat svobodu! Ocenil jsem snahu nevzdát se, překonávat překážky a dosáhnout cíle i za cenu možného obětování se. Pohádka pro děti se změnila v drama. Ostatně, dětem bych to rozhodně nepustil - myšlenka je výborná, ale zabíjeního a brutality je zde nadmíru. Výtvarně vypilované kamerové cvičení ukazuje soudobé možnosti filmové techniky. Nevadily mi ani tak zpomalené záběry, jako spíše zrychlené, ostře sekané. Část snímku se proměnila v pěkné videoklipy, ke kterým hraje vesměs dobrá muzika (až na prznění Queen...) Konec byl hnusný (=ne dobrý, jak jsem očekával), ale bez něho by šlo nakonec jen o kýčovité blábolení. Nejbáječnější na celém filmu je ovšem DRAK! Jinak útěky do jiné reality připomněly Faunův labyrint... ()

Ampi

Fantazie lidské mysli je bez hranic. Pouze jsou hranice jeho chápaní. Kde v jednom filmu najdete půvabné dívky, samuraje, zeppeliny, nekroboty, trolly, draky a androidy ve vlaku? V Sucker Punch ano. ()

Hrabka

Přestřelená pubertální báchorka se solidní pointou ovšem v megaujetém zpracování. Nemám rád, když jsou ve filmu nějaké scény navíc a tady jich je kotel. Mluvím o těch epes rádes počítačových sekvencích, které jsou sice velmi efektní, ale efektivní rozhodně ne, jsou tam úplně na houby. I když pointu můžu pochválit, tak u předchozího děje jsem dost trpěl. Tohle Snyder nezvládl, hrozná šílenost. Nemyslím to úplně ve zlém, někomu se to může líbit, ale mě to zaujalo jen minimálně. 45% ()

kinej

Sucker Punch jen dokazuje jakým tvůrcem Zack Snyder je. Dostane-li kvalitní předlohu dokáže ji bombasticky až opulentně převést do filmu. K tomu používá nejrůznější kamerové a speciální efekty ruku v ruce s povětšinou nepůvodní hudbou. V propojování recyklované hudby a záběrů je opravdovým mistrem, až jsem si řekl, jestli by neměl raději točit videoklipy. Už při prvním sledování úvodních titulků Úsvitu mrtvých se mi navždy zapsala pod kůži Cashova The Man Comes Around, Watchmenům dominovala hudba převzatá Phillipa Glasse z Koyaanisqatsi a v Sovích strážcích zase The Host of Seraphim z Baraky. Zkrátka Snyder si vždy umí pro své výjevy vybrat silný (a ozkoušený) hudební podklad. V Sucker Punch zase dominuje Army of Me jež předběhla dobu protože,i po 18-letech od vydání působí moderně. V tom je Snyder výtečný a silný. Ale myšlenky filmu předloží jen v míře zaznamenané v předloze. A nic víc. A jelikož si Sucker Punch psal sám, a film dopadl tak jak dopadl, nabízí se otázka, jestli není Snyder jen trochu přeceněným, byť schopným, řemeslníkem, který má na kontě i minimálně jeden hodně podařený film. ()

juta

Film se poměrně trefil do mého vkusu. Ty zpomalovačky od Zacka mám rád, krásně vystihnou situaci a detail. Rozhodoval jsem se o udělení buď třech, nebo čtyř hvězd. Zklamal mě závěr filmu, kde jsem se nedozvěděl, jak to vlastně dopadlo s hlavní hrdinkou a díky tomu jsem musel dát tomuto filmu pouze 3 hvězdičky, ale zasloužené. Určitě se na to podívám někdy ještě jednou a třeba změním názor. ()

Zack Snyder si zkusí anime

Zack Snyder si zkusí anime

12.07.2019

Režisér Zack Snyder (Strážci – Watchmen, Muž z oceli) se po několikaleté odmlce naplno vrací k práci. Kromě chystaného zombie heistu Army of the Dead pro Netflix teď pro streamovací službu připravuje… (více)

Batman vs. Superman v eRkové verzi

Batman vs. Superman v eRkové verzi

24.02.2016

Sin City 2: Konečně se natáčí

Sin City 2: Konečně se natáčí

02.11.2012

Už jsme odmítali věřit, že k tomu někdy dojde, ale dočkali jsme se – v pondělí 29. října bylo v texaském Austinu oficiálně zahájeno natáčení Sin City: A Dame to Kill For. V nadcházejících týdnech nás… (více)

Bourne nabírá luxusní protivníky

Bourne nabírá luxusní protivníky

24.07.2011

Tony Gilroy očividně napsal pro The Bourne Legacy parádní scénář. Film, který bude tentokrát i režírovat, totiž láká čím dál hvězdnější obsazení. Nejdřív hlavní roli získal Jeremy Renner (nebude hrát… (více)