Babydoll je nešťastná dívka, které zemřela matka a ona musela zůstat v domácnosti se svým otčímem a mladší sestrou. Prakticky denně je bita a znásilňována. Své utrpení snáší v tichosti, dokud se otčím nepokusí znásilnit i její mladší sestru. V tom okamžiku vezme zbraň a vystřelí na něj. Kulka se však bohužel odrazí ode zdi a zasáhne její sestru ve vedlejším pokoji. Když dívka zemře, otčím zbaví Babydoll svéprávnosti a získá veškerý majetek. Babydoll je brzy po svém činu zavřena na psychiatrii ve Vermontu. Odtud se chce za každou cenu dostat ven. Má na to jen pět dní, protože pak jí bude provedena lobotomie... (TV Nova)

Radek99

Vizuálně uhrančivá popkulturní demence. Až si budu chtít zahrát počítačovou hru, zahraju si počítačovou hru a nebudu ztrácet čas celovečerním experimentem, který má jedno zcela zásadní minus - chybí mu interaktivnost. Proč se koukat na významově vyprázdněný a bezobsažný, téměř dvouhodinový, videoklip, když nemůžete ovlivnit jeho děj? Vždyť jedině o to přece v počítačových hrách jde, proto může být dějová složka klidně přitažená za vlasy. Fenomén kinematografie ještě není ve vývojovém bodě, kdy bude médium filmu plně interaktivní a divák bude hrát film jako dnes hraje běžnou videohru. Zack Snyder je možná vizionář, jestli ale ano, pak opravdu hodně předběhl dobu... Sucker Punch tak nejlépe vystihuje jedno slovo - samoúčelnost. ()

DaViD´82

My dream is yours. Snyderova podpásovka všem(u) navzdory. Kazí mu to jen nadbytečné (aka všechny) akční scény a očividná (a proto neúderná) pointa, která navíc po vyjevení následným děním zbytečně podkopává sebe sama. ♫ Hodnocení písničkového OST: 3/5 ()

Superpero

Je to totální ultrapředimenzovaná nesmyslná gigablbost, ale ty bitky a prostředí ve kterejch se odehrávaly byly megaboží. ()

Rob Roy

Motta nelhaly. Nebyl jsem připraven. A myslím, že nikdo nebudete. Unikát, který musím vidět minimálně ještě jednou, zatím jsem moc plný neuspořádých dojmů. Každopádně nějakým způsobem ve mně ten film roste. Musím se tam vrátit. ()

hirnlego

(3,5*) Hrdiny typu "cool spiklenecké školačky" nesnáším, a přesto je to zábavné jako všechny Snyderovy filmy (Sovy neviděla). Zpomalovaček jak sraček, ale kdo jede na jeho vlně, ten si je užije všechny, včetně těch nejzbytečnějších a nejtrapnějších. Hlavní záporák sympaťák, scénář ujetina, filosofické monology pičovina, celek jednoduchoučký originál. Kultovní film pro všechny osvícené teenage girls, příjemná pohádka pro všechny otevřené movie whores. Snyder lives. ()

Fr

KAŽDÝ MÁ SVÉHO ANDĚLA..... /// Stát se sirotkem – když máte šikovnýho otčíma – není nijak složitý. Proti tomu je bordel plnej sirotků oázou na nervy. Zvlášť, když máte přesně ty zbraně, který jsou potřeba. CO HLEDÁŠ? CESTU VEN! Děti (vyspělé...) bojující se svými démony. Videoklipová záležitost plná ,,seknoucí“ muziky, ve který se je na co koukat. Zajímavej příběh, mix fantasy šílenství a spousty akce, u který věrohodnost není na 1. místě. Protože LOBOTOMIE JE JEN ZAČÁTEK..... /// NĚKOLIK DŮVODŮ, PROČ MÁ SMYSL FILM VIDĚT: 1.) Pochopím, proč se soused stal pěstounem několika dívek. 2.) Cítím se jako malej kluk, co sedí v rohu pískoviště, zatím co si všichni hrajou s jeho bábovičkama.. 3.) Nevím, že ta svině Hitler měl zombíky. 4.) Film, ve kterým je možný vraždit fašisty a ničit draky musí bejt zábava. /// PŘÍBĚH *** HUMOR ne AKCE **** NAPĚTÍ * ()

TheMaker

Kvůli tomuhle filmu jsem se tady po roce zase přihlásil! Chci změnit ošklivé hodnocení tohohle filmu! Pro mě film roku! Na tenhle film jsem si zašel hlavně kvůli Emily Browning, kterou už delší dobu obdivuji, a jsem do ní velmi zamilovaný. Jeden z nejlepších filmů, co jsem kdy viděl! ()

Dever

. Soundtrack Tyler Bates: 1. Sweet Dreams (Are Made of This) - Emily Browning [5:19] ,2. Army of Me - Bjork/Skunk Anansie [6:53] ,3. White Rabbit - Emiliana Torrini [5:07] ,4. I Want It All/We Will Rock You - Queen/Armageddon aka Geddy [5:08] ,5. Search and Destroy - Skunk Anansie [4:24] ,6. Tomorrow Never Knows - Alison Mosshart/Carla Azar [7:37] ,7. Where Is My Mind? - Yoav/Emily Browning [6:19] ,8. Asleep - Emily Browning [4:20] ,9. Love Is the Drug - Carla Gugino/Oscar Isaac [4:13] ()

kiddo

Snyder má očividně rád nespolehlivé vypravěče, videohry, kabarety, léčebny a girls with guns. Materiálu na tři filmy, vše ale spatlal dohromady tak, že už to není hlavní hrdinka, komu se akutně hrozí lobotomií. Z hlediska relevantnosti dění má Sucker Punch tak 10 minut. Tři roviny filmu jsou nepromyšlené, nekoherentní, nijak nevycházejí ze základu a parazitují na něm v absolutní neochotě čehokoli se vzdát. Existence „bordelové“ a „videoherní“ nadstavby neospravedlňuje nějaký prvek v základní rovině nebo Snyderova snaha charakterizovat hrdinku pomocí její fantazie; Snyder prostě chtěl mít ve filmu jisté věci, logika jednoho konkrétního prostředí mu ale neumožnila je zapracovat, proto je šoupnul jinam bez ohledu na to, co to udělá s narativní logikou. Tři roviny navíc stojí samy o sobě, neobohacují příběh, postavy, ani sebe navzájem a vše spíš zamlžují a znejasňují (jistě dává smysl, aby Blue v bordelové rovině jakožto boss střílel prostitutky, je ale reálné, aby měl stejnou moc v rovině reality jako pouhý zřízenec? A jsou ony holky skutečně mrtvé? Upoutává Babydoll pozornost kunčaftů tanečky i v základní rovině? A ne-li, tak jaká je jejich obdoba? A jaký je vztah Babydoll a Bluea, který dává opět smysl jedině v bordelu?) Dále je logicky nemožné, aby dvě nadstavbové roviny byly fantazií hlavní hrdinky na druhou: 1. je škoda, že Snyder trochu nerozvedl, proč má malá holka potřebu snít o psychiatrické léčebně coby o kabaretním bordelu, z kterého kolegyně zachraňuje tak, že vrtí prdelí. 2. postava ukotvená v 50. letech jistě nebude sdílet fantazie dvanáctiletého geeka z 21. století. 3. objektivní věci jako mentor nebo smrt postavy nemohou být snem. Nedíváme se ergo na fantazie Babydoll, ale na Snyderovy, které mají nahradit nemožnost věrohodně zprostředkovat kouzlo Babydolliných tanečků; prostě musíme věřit, že jsou stejně "cool" jako vycizelovaný pastelový vizuál (který je, dodejme, kvůli naprosté nezranitelnosti hrdinek nudný k uzoufání). Se sterilní a fetišistickou čumilskou estetikou nelze Sucker Punch popsat jako girl power; je to ryze mužská fantazie. Smutné je, že kdyby se Snyder vykašlal na léčebnu, spolehl se jen na bordel a skutečně pracoval s hlavní hrdinkou a její fantazií, mohl to být jeho nejlepší film. ()

novoten

It's you.. Nacisti, zombies, roboti, draci, samurajové a parta krásných holek proti nim. Jinými slovy šest důvodů, proč Sucker Punch globálně uspět nemohl. Je v něm totiž všechno, co si lze představit ve chvíli, kdy chceme velký, opulentní, bombastický blockbuster a svět se takovou náloží zahltit nenechal, protože je oněch trháků nacpáno v jednom filmu nějak moc. Snyder si očividně plní nejednu fantazii a já mu za to i přes pár výhrad musím fandit. Obešel bych se bez trochu křečovitého kontrastu vymalovaných fantazií a depresivní reality (ve které se mi paradoxně líbilo více), ale nakonec právě díky tomu, kam příběh směřuje, mě závěr dostal skoro na lopatky. Takhle specifickou jízdu už neuvidím nejen letos, ale ani nikdy jindy. A teď už katanu do ruky a Baby Doll může začít tančit. ()

JFL

Klíčovým momentem filmu je jeho poslední věta. S tou totiž tvůrci vyloží karty na stůl a definitivně pojmenují své cílové publikum - dospívající dívky vyznávající "alternativní" módní styly uroní slzu, že konečně někdo natočil film přesně pro ně, a všichni ostatní s hrůzou prozřou. Mokrý sen všech náctiletých návštěvnic conů se stal skutečností a Snyder, poprvé režírující podle vlastního původního scénáře, mistrně v jednom díle skloubil módní elementy mangy a anime, fantasy, sci-fi, military a videoher, tedy komplet programu conů, při čemž zdůrazňuje spiklenecké elitářství dívek a jejich nepochopení okolím (konstatované umístěním do blázince). Povrchnost, afektovanost a doslovnost zde, stejně jako v jiných filmech pro mládež hledající utvrzení ve svém minoritním stylu (ať už je to emo, goth, lolita či werewolf), nejsou nemístné, ale naopak zásadní výrazové prostředky, které nejlépe rezonují se sentimentem cílového publika. V porovnání s "Repo: Genetická opera", kde v centru glorifikace stál jediný konkrétní styl, přichází "Sucker Punch" s uhrančivou pluralitou trendů a doslovně vyzdvihuje své zrcadlení divaček ve vyprávění. Především se zde nedeformuje nějaký již existující vyloženě alternativní styl jako punk či goth do módní pózy, ale naopak se z ryze módních směrů skládá jejich přirozený konglomerát a další stupeň. Na rozdíl od série "Twilight", která za emo fasádou holkám podsouvá genderově tradicionalistické a konzervativní postoje se zde naopak s bezelstnou přímočarostí apeluje na jinakost, byť samozřejmě módně ohraničenou. "Sucker Punch" je co do kompaktnosti, vyváženosti a osobitosti nejlepší Snyderův film. Zde si totiž jeho rukopis, vyznačující se v prvé řadě patosem, nepodmaňuje cizí vyprávění, ale naopak dostává plné pole působnosti v díle od začátku zamýšleném tímto směrem. Ačkoli nepatřím k cílové skupině a s filmem jsem se potkával pouze v některých pasážích, právě díky výše předestřeným kvalitám ho považuji za vynikající dílo ve své kategorii, a to nemluvě o nápaditém vrstvení realit ve vztahu ke genderovým rolím. PS: Stejně jako v případě "Počátku" a "Speed Racera" velmi lituji, že podle "Sucker Punch" nevznikla dobrá videohra, protože zdejší levelová struktura vyprávění a vizuální stylizace světa k tomu vyloženě svádějí. ()

B!shop

No pro Snydera pravdepodobne splnenej sen, ostatne napsal to, reziroval to a jeste to produkoval. No a pro divaka, zalezi, jak ste naladeny, bud si budete rikat, co to je za nesmyslnou fantasmagorii a nebo si budete uzivat sceny, kteryste vzdycky chteli videt, jen nikdo nemel koule je natocit. Filmu trochu ubira pristupnost, takze necekejte zadny potoky krve, ale i tak o zabijeni neni nouze. V jadru de vlastne o utekarskej film, parta holek chce zdrhnout z blazince a potrebuje ziskat nekolik veci typu mapa nebo klice. Bohuzel krome tohohle zakladu to moc nedava smysl, Snyder film vypravi ve trech rovinach, mame tu posmournej blazinec, kde musi holky loupat brambory a drhnout podlahu, zaroven ale vymyslenej svet, kde jsou vsechny tanecnice v necem na zpusob bordelu. A vetsina deje se odehrava tady, holky planujou jak utect a pri kazdy akci se dej prepne do jeste vic vymyslenyho sveta. A to je prave ta cast, kde Snyder nejvic boduje. Naprosty audiovizualni orgie, hudba ohulena na maximum, dokonaly triky, super cool zabery a spomalovacky. Tady je vsechno, co ste kdy chteli videt, zensky, spis vypadajici jak skolacky, v kratkejch sukynkach a upnutejch trickach s mecema, samopalama a granatama bojujici s obrovskejma samurajema, robotama, nackama, zombikama, drakama. Bojuje se v druhy svetovy, ve stredoveku, v budoucnosti a mrtvoly jdou do stovek. Bohuzel kdyz se clovek zmlsa temahle orgiema a pak se dej presune zas do blazince, vypada to pak trochu jako nudna konverzacka. Zensky jsou sice sexy, ale ne zas tak moc, aby obstali jen kdyz stoji v spinavejch hadrech, herecky jsou spis podprumerny a hlavni hrdinka se tvari tak desne utrapene, ze sem mel chut ji profackovat. Navic tyhle ultimatni bitky jsou ve filmu vysvetleny jako jakysi tancovani hlavni hrdinky pro odvedeni pozornosti. Proste logiku v tom moc nehledejte. Co se tyce zaveru, ten je znacne stupidni a docela me nasral. Celkove ale idealni film na relaxaci, vypnout mozek, vzdy preckat tech par nudnejch scen a uzivat si tu desnou naloz. Za me slusny 4* a Snyder opet boduje. ()

Slasher

Snyderův úlet do hoven. Hrozný ohlasy se naplnily, je to fakt špatný (fantastická akční nuda), jako by Zack najednou přišel o svojí trademarkovou potenci. Jako by se do libosti vycáknul, ale vyšlo to z něj všechno naprázdno. A je to škoda, protože jsem příznivcem režisérských odvazů. Přestřelený, plochý, nevzrušivý, bez náplně. Od určitýho momentu jsem si přišel, jako když koukám do blba a doufal jsem, že budu moct co nejdřív odejít z kina. Žádná dílčí složka si nezaslouží pochválit, dokonce ani soundtrack v kombinaci s obrazy mě tentokrát ničím nevzal... Podprůměrná videohra, suckující SUCKER PUNCH. (nicméně na tu "dospěláčtejší" verzi se stejně rád podívám) EDIT: Tak nebyla to verze dospělácká, nýbrž extended. Zaznamenal jsem dvě předtím vystřihlý dlouhý scény, jednu špatnou (muzikální číslo) a jednu dobrou (přemlouvání k nenásilnému sexu). A užil jsem si to o trochu víc, teď když jsem věděl co čekat. Přítelkyně byla uchvácena. Já bych dal už asi i ty 3*, ale schválně to nechám takhle. Snyder tady toho nastříkal jak Peter North, ale já mu to polykat nebudu. ()

Flipnic

Naprosto, ale naprosto stupidní pí****, která však z asi 70% obsahuje tak neskutečně úžasný akční a vizuální orgie, že to i bez 3D bere dech... Takoví "Čárlího Andílci stokrát ještě blbější", ale s neuvěřielně dokonalýma scénama, kdy holky bez střihu (!!!!!!!!) mordují stovky nepřátel střelnými, sečnými a bodnými zbraněmi, kamera poletuje mezi nimi, zabírá jednotlivé detaily, plynule najíždí na jednotlivé souboje a zase odjíždí jinam ... Prostě v tomhle nemám slov!! Žádnej divokej střih, vizuálně a animačně úžasná podívaná. Souboj v zákopech a ve vlaku mi fakt nakopal prdel, ... Protože jsem obrovskej fanda akčních filmů a martial arts filmů, tak dávám takový hodnocení (jedna * je za hudební doprovod ...) ... Jinak je to ale srajda na desátou a to ještě v jistých momentech myšlena snad vážně!! Ale nechme to být, prostě akční orgie, nic víc ... ()

Marius

Prípad diela, ktoré sa tvári ako pubertálny mokrý sen, pritom je omnoho dospelejšie, než väčšina jeho divákov. Obecenstvom silno nepochopený film. A po Watchmanoch druhá absolútna Snyderova genialita pričom tu je ona genialita skôr v metarovine toho ako interpretácia filmu vypovedá o divákovi. 10/10 P.S. And finally this question, the mystery of who's story it will be. Of who draws the curtain. Who is it that chooses our steps in the dance? Who drives us mad? Lashes us with whips and crowns us with victory when we survive the impossible? Who is it, that does all of these things? Who honors those we love for the very life we live? Who sends monsters to kill us, and at the same time sings that we will never die? Who teaches us what's real and how to laugh at lies? Who decides why we live and what we'll die to defend? Who chains us? And Who holds the key that can set us free... It's You. You have all the weapons you need. Now Fight! ()

Zeck odpad!

Totální shit, který ukazuje budoucnost filmu? Doufám, že ne. Pokud se celý smysl filmu poddá laciné "vizuální orgii", kterou stejně díky počítačovému looku nezažijete, tak proč film vlastně vniknul? Logiku v tomto filmu nehledejte, uchylný scénárista po nocích masturboval nad fantasií sexy vraždícího feministického komanda, připojil k tomu roboty, draky a pětimetrové japonské bojovníky, dodal k tomu tři roviny světů a podsvětů v mysli hlavní hrdinky a vzniknul Sucker Punch. Totální chaotický shit, který ve výsledku nechápali ani samotní herci když ho natáčeli. Největší prdel je samotný závěr, ta strojená trapnost, že to vlastně všechno mělo logiku a zapadlo to do sebe! Snyder stále klesá. 10% ()

Jara.Cimrman.jr

"Máš všechny zbraně, které potřebuješ. Tak bojuj!" Ukrutně sexy film, který zcela uspokojil nemravnou část mého JÁ, zatímco můj seriózní zbytek se znepokojeně bouřil při zbabělém útoku na mé základní pudy. Snažil jsem se nepodlehnout, ale nejsem drak a ani ten útok bojovných sukniček úplně nezvládnul. ()

H34D

Zack Snyder nás poněkud nabubřele vtahuje do světa, kde místo pravidel logiky, platí nejasná pravidla jeho vlastní, přičemž není dovolené klást jakékoliv otázky. Sci-fi / fantasy, nebo lépe řečeno jakoukoliv dějovou rovinou se nemá smysl vůbec zabývat, vše slouží jako vratká a nepříliš plodná půda pro eye-candy záběry a vizuální orgie - je tohle nová forma kinematografie atrakcí? Interpretace "snu uvnitř snu uvnitř reality" se nemá o co opřít, film nic nevysvětluje, ani nenazačuje, jde mu jen o to jedno - akční scény. Ty jsou velmi působivé, stylové a nehledě na povrchní teen zaměření, jsou i opravdu kvalitně natočeny. Ovšem to je jen třetina filmu, co ten zbytek? Neměl místo Baby Doll původně úřadovat Steven Seagal? Sucker Punch je jen sezóní a nepříliš chutná jednohubka typu Tron Legacy, která má jediné štěstí, že se u ní, na rozdíl od Trona, dá vyhonit. 5/10 ()

Zack Snyder si zkusí anime

Zack Snyder si zkusí anime

12.07.2019

Režisér Zack Snyder (Strážci – Watchmen, Muž z oceli) se po několikaleté odmlce naplno vrací k práci. Kromě chystaného zombie heistu Army of the Dead pro Netflix teď pro streamovací službu připravuje… (více)

Batman vs. Superman v eRkové verzi

Batman vs. Superman v eRkové verzi

24.02.2016

Sin City 2: Konečně se natáčí

Sin City 2: Konečně se natáčí

02.11.2012

Už jsme odmítali věřit, že k tomu někdy dojde, ale dočkali jsme se – v pondělí 29. října bylo v texaském Austinu oficiálně zahájeno natáčení Sin City: A Dame to Kill For. V nadcházejících týdnech nás… (více)

Bourne nabírá luxusní protivníky

Bourne nabírá luxusní protivníky

24.07.2011

Tony Gilroy očividně napsal pro The Bourne Legacy parádní scénář. Film, který bude tentokrát i režírovat, totiž láká čím dál hvězdnější obsazení. Nejdřív hlavní roli získal Jeremy Renner (nebude hrát… (více)