Film 13 přináší příběh bezelstného mladého dělníka, který ukradl obálku, jež v sobě ukrývá návod na zázračné zbohatnutí. Mladík se tak nevědomky ocitá ve společnosti nebezpečných tajných hráčů, kteří hrají podivnou hru, kde se dá hodně vyhrát, ale ještě víc ztratit. 13 – to je strhující příběh o štěstí, příležitosti, ztrátě nevinnosti a vztahu mezi mocí a penězi. (oficiální text distributora)

drankeryth

Sviznym tempom sa rozbiehajuci thrilerik ma zo zaciatku ani moc nezaujal, ale ako sa dostal priestor pre rusku ruletu, kde uz islo o vsetko, tak to uz aj malo tie svoje napate situacie kto z koho. ()

figliar

Zaujímavý námet, aj keď nie úplne originálny. Prvá polhodinka bola slabšia, ale potom sa rozbehol dosť dobrý a výborne obsadený thriller. Celé dobu mi však štýlom, akým bol natočený, pripomínal anglickú kriminálku z 80tych rokov. Na 21. storočie by to chcelo o čosi viac. Ale aj tak spokojnosť bola. ()

ZackSawyer

Nečekaná hra, která se vyklube z obyčejné pozvánky na to, jak si vydělat velké prachy během jednoho dne. Pravidla nejsou až tak složitá, ale chce to pevné nervy. Chuť peněz je velká a jde o to mít setsakra velký kus štěstí. Přestože je film prošpikován výbornými herci, nějak tomu něco chybí - možná náboj a spád. Na druhou stranu pojmu-li to jako komorní příběh tak to až tak špatné není... Napadlo mě pár vylepšení, přidat do hry ženský element, jistě by to byly jiné nervy a koření. Statham jako vždy potěšil a role mu sedla, ale klidně mohl mít víc prostoru. Ale shrnul bych to do věty, že někdo má koníčky a někdo má prima bráchu ;-) 4 hvězdy za originalitu nápadu na hru. ()

darkreider

Partia naverbovaných psychopatov, každý má svoj revolver, pár nábojov v bubne a čaká na radostné rozsvietenie lampy, aby hbito vystrelil kolegovi mozog z hlavy. Ak toto nie je terno, tak potom už nič. Cítim vnútornú povinnosť pozrieť si originál. Od Bubluaniho je veľmi štýlové vytvoriť remake vlastného filmu. K záveru mám len jedno: "Nečakal som nič iné". ()

Charlie84

Za herce a za nápad. Samotné provedení "hry" není vůbec špatné, má to atmosféru, dostaví se i napětí, ale...motivace hlavního hrdiny je natolik kliše, že vás to otravuje celý film. Stupidita tajných služeb je nepopsatelná, závěr šílený. Takže do třetice všeho dobrého, přihrajte to celé týmu který dělal "Snatch" a rád dám opáčko.. ()

Nail

Děj kolem arény byl takový zdlouhavý, ale originální. Obsazení pro mě parádní, Sam Riley mě velmi mile překvapil, při soubojích měl v očích dobré fanatizmus:-) Konec byl pro mne takový divný, ale je pravda, že to mě na tom dost upoutalo. Nečekal jsem, že Jason Statham se zachová jako největší svině. Dlouho jsem se rozhodoval mezi třema a čtyřma hvězdičkama, ale nakonec dám čtyři, líbilo se mi to. ()

Pacek

Vcelku nudný film s mizernými hereckými výkony a předvídatelným závěrem. Tvůrci se nejspíš snažili nahnat lidi do kin prostřednictím známých tváří, které se ve filmu objeví. Bohužel.... ()

wincow

Režisér do svojej pôvodnej trinástky pridal farbu, známych hercov, pozadie niektorých postáv, vedľajšie dejové línie a osvedčené triky na upútanie diváka. Podľa mňa tým zničil svoj geniálny film. Zápletka sa proste nehodí pre tento spôsob podania a inak to dopadnúť nemohlo. ()

cerbygerby

Prostě ruská ruleta se životem mladíka který má víc štěstí než rozumu.. Statham mě tedy v poslední scéně pěkně nasr.. protože po tak nervy drásajícím příběhu kde to vše dopadne tak jak to dopadne jsem myslel že to nakonec skončí tak jak bych očekával, nebo si i přál, ale není tomu tak.. no ale film v celku je kvalitní a proto dávám 4* - 80% ()

Katcat

Tento film mi byl doporučen jedním místním, neznámým členem a musím mu moc poděkovat. Jsem na nervy, buší mi srdce, je půlnoc a v 6 ráno vstávám do práce, přičemž tak dvě hodiny jeste neusnu. Strhující film s jednoduchou zápletkou, odehrávající se v ponuré atmosféře, jakou znám spíš z německých dramat. Velké plus pro hlavního hrdinu, naprosto bezprostřední herecký výkon. Jsem fakt unešena! ()

Petulka88

Názorná ukázka jak natočit thriller bez kapky napětí. Málokterý film na mě zapůsobil tak odtažitě. Ve filmu sice umírá jeden člověk za druhým, mě to bylo ale upřímně jedno. Ani ta sociální kritika toho, že si znudění boháči můžou za svoje prachy dovolit všechno, tady naprosto nefunguje. Je až k neuvěření, že i když měli tvůrci k dispozici takové borce jako jsou Jason Statham, Mickey Rourke nebo Ray Winstone, tak dokázali natočit takovou nehoráznou nudu. Právě jen díky hereckému obsazení dávám relativně slušné hodnocení, jinak bych musel jít ještě níž. ()

kratina

Netradiční a vskutku zajímavá modifikace ruské rulety pro několik hráčů naráz, taková trochu víc kolektivní hra... Opravdu dramatické, trochu poučné ale hlavně mě to svádělo si neustále podvědomě taky sázet na vybrané hráče! No, upřímně přiznávám, prohrál bych kalhoty. Kdo umí (vydělat majlant) ten sází. Kdo neumí, ten musí jít do "kolečka" a hrát. A kdo neumí a nehraje? No přece - ten dělá rozhodčího! ()

ZnalecH

Tak na začátek musím říci, že to má bezvadnou myšlenku na drama. Sám od chvíle, co jsem film viděl, přemýšlím o tom, jak bych se sám v daných situacích zachoval a spoustu o spoustě z nich, jestli bych to psychicky zvládl, či je dobrovolně (za odměnu) podstoupil. Ale je škoda, že je to jediná myšlenka a náplň filmu. Kdyby se jednalo o 30 minutový film, tak bomba a má to ode mně 5*, ale bohužel to bylo delší... 75% ()