Cena za lidskost

• Velká Británie Being Human
Velká Británie, (2008–2013), 35 h 49 min (Minutáž: 55–62 min)

Lenora Crichlow, Russell Tovey, Aidan Turner, Sinead Keenan, Michael Socha, Damien Molony, Kate Bracken, Jason Watkins, Donald Sumpter, Annabel Scholey (více)

Série(5) / Epizody(37)

Russel Tovey, Lenora Crichlowová a Aidan Turner jsou hereckými představiteli trojice spolubydlících, kteří se snaží žít jako ostatní lidé, až na to, že lidé nejsou. Pilotní díl tohoto zábavného a vzrušujícího šestidílného dramatického seriálu, v němž sledujeme tajný dvojí život vlkodlaka, upíra a ducha, byl poprvé uveden v únoru 2008 jako šedesátiminutový speciál. Sledovalo ho skoro 450 000 diváků a získal si i sympatie kritiků. Russell Tovey si v něm zopakoval roli sympatického George, který bojuje se svou dvojí identitou jako uhlazený portýr v nemocnici, a jednou za měsíc za úplňku se proměňuje v děsivého vlkodlaka, lačnícího po mase. Aidan Turner hraje pohledného, výřečného Mitchella, který to na rozdíl od George umí se ženami, ale ve skutečnosti je to upír toužící po lidské krvi. A poslední z trojice je Annie, kterou ztělesnila Lenora Crichlowová, upovídaný duch, jemuž chybí sebedůvěra a zoufale potřebuje společnost. Annie se stále stýská po snoubenci, jehož si před osudovou nehodou, která ji proměnila v ducha, měla vzít, a který se náhodou stane majitelem jejich bytu. Všichni tři se snaží žít jako ostatní lidé a utajit před okolním světem svá temná tajemství, ale jediní, na koho se mohou spolehnout, jsou oni sami. (oficiální text distributora)

1985lula

Výborný seriál o spolunažívaní ducha, upíra a vlkodlaka. Pár chybičiek krásy by sa tu určite našlo, ale postavy sú natoľko sympatické, že im to rada prepáčim. Pilot - 70%. Som rada, že sa zachovala postava Georga, pretože ani duch a ani upír sa mi nepáčili. Rozhodne mi prišiel sympatickejší upír Mitchell v seriáli, ako v pilote. 1. séria - 80%. 2. séria - 100%, hlavne posledné 2 časti boli excelentné, Mitchell tomu dal korunu. 3. séria - 90%. 4. séria - 100% a tu som sa trošku obávala, nakoľko sa zmenilo herecké obsadenie, ale všetky moje obavy sa rozplynuli ako popol vo vetre. 5. séria - 100%. Teraz trošku k postavám. Začnem tou najviac tragickou a to bol duch Annie. Iritovala ma celú dobu a paradoxne sa v seriáli udržala najdlhšie. Tak nezáživný charakter som ešte nevidela. Varí čaj a je až nechutne vlezlá a naivne hlúpa. Nina ma tiež celkovo nebavila, taká nemastná, neslaná, George bol George, chlpaté koktajúce zlatíčko, zato upír Mitchell bol správne živočíšny a nevyspytateľný a s jeho odchodom som sa bála, že seriál bude nudný...ale ee, nahradil ho veľmi sympatický upír Hal a s ním dostal seriál ďaleko väčší šmrnc a istú dávku elegancie a noblesy. Navyše neznámy Damien Molony má veľmi príjemný hlas a tak bolo potešením sa na neho pozerať a dúfam, že dostane väčšiu šancu ukázať, čo v ňom je. Natvrdlý vlkodlak Tom mi bol sympatickejší ako George. Tie jeho "psie" oči si musíte zamilovať. Spolu s Halom tvorili správnu dvojku, chémia tu fungovala bezchybne. Vďaka ním boli posledné 2 série aj náramne vtipné a ja som sa ohromne bavila. Z vedľajších postáv sa mi páčila Daisy, Ivan a Cutler. ()

jafuska

Na seriál o upírech tohle není špatný, i když ani nic extra, ale jsou to sympatičtí lidé, zkusím se ještě podívat na americkou verzi abych mohla srovnat, která verze je povedenější, je to vlastně úplně obyčejné příběhy ze života upírů, stejné problémy jako ostatní lidé, jen je více za daných okolností působení smyslů na jiné úrovni, přežít, zabít, kousnout, vysát, oživit atd, ()

zly.dvojce

Docela mi prirostli k srdci, ten zzenstily vlkodlak, houmelesacky upir a afektovana zenska verze ducha. -"Common i'll make a cap of tea", -"Ou no, not another ghost who makes tea he cant drink" .. ()

LadyD

Tak jak začít ... no, po shlédnutí prvních dílů jsem byla docela překvapená. Hlavně úžasným hereckým výkonem Aidana Turnera. Obecně mám ráda upíry, vlkodlaky a duchy občas taky, ale v jednom seriálu, pod jednou střechou, to znělo jako výzva. Kupodivu jsem zvládla první dvě sezóny. Potom se začalo měnit obsazení a celkový příběh už taky nepatřil mezi ty nejlepší. Třetí sezóna mi zůstala rozkoukaná a stále nemám chuť ji dokoukat. Tak uvidíme, třeba se k tomuto ještě někdy vrátím. ()

Zodiak

Upir + Vlkodlak + Duch v jednom baraku? Ne opravdu se nejedna o zadnou akcni jizdu, tady se spise hraje na vztah mezi hrdiny a vztah hrdinu k lidske rase. Zajimavy serial. ()

gidziga

Tri série za predĺžený víkend. Myslím, že to vystihuje môj názor. Tento seriál sa nedá neodporúčať hlavne, ale nielen tým, čo majú radi upírov a vlkolakov atď. Toto sa ani nedá porovnať s americkými seriálmi. Mala som česť s True Blood aj s Vampire Diaries, ale tie sú už pre mňa dávno zabudnuté a pochované. Tento seriál má veľmi originálny námet a snaží sa v rámci možností priniesť niečo nové. Tu sú postavy neuveriteľne sympatické, a aj keď konajú nesprávne dokážete sa vcítiť do ich situácie a pochopiť ich správanie (robiť chyby je predsa ľudské). Annie, George a Mitchell sú proste úžasná trojica s úžasnou dynamikou. 1. a 2. séria 100% a 3.séria 95%, aj keď mnohé moje obľúbené momenty sú práve z tretej série a epizóda A Long Day (S03e05) by fungovala aj ako hotový psychothriller. Pz.: ďalej seriál nesledujem, nie žeby ma začal nudiť, ale v nasledujúcich sériach dôjde k úplnej zmene castingu a z ohlasov išiel seriál mierne s kvalitou nadol a tak som sa rozhodla skončiť v najlepšom namiesto toho, aby som si naťahovaním kaše pokazila dojem. ()

simonaa

Hodnotenie iba za pilot, pretože obsadenie v ďalších dieloch mi bolo nesympatické takže som nepokračovala v pozeraní. ()

Janie.

Úplně jiný seriál o nadpřirozenu, než na jaké jsem byla doposud zvyklá, realističtější a bez zkrášlování. To se mi dost líbí. Ústřední trojka upír-vlkodlak-duch je opravdu zajímavou kombinací a funguje výborně, na čemž mají velkou zásluhu skvěle vybraní herečtí představitelé. Tady bych hlavně moc chtěla pochválit Russella Toveyho - znala jsem ho už ze Sherlocka, kde mě upřímně řečeno vůbec nezaujal, ale tady je prostě úžasný. Nikdy jsem neměla ráda vlkodlaky, ale on dokázal Georgovi vdechnout tolik roztomilosti, až bych to u příslušníka mi nejmíň sympatického nadpřirozeného druhu skoro považovala za nemožné. A když se k tomu přidá i ten jeho dokonalý britský přízvuk... no, nebudu se tu rozplývat. Po pilotu dávám čtyři hvězdičky, tu pátou si zatím nechám v záloze, i když mám pocit, že si ji Being Human v průběhu ještě zaslouží :) ()

Pilouš

Vskutku zajímavý počin, který velmi připomíná seriál Čarodějky. Vypadá to na solidní oddechovku, s trocha trapnými chvílemi a občas úsměvnými hereckými výkony. Bohužel tomu chybí patřičný "bum prásk efekt" nebo cokoli, co by vás lákalo koukat na příští díl. Na postavy se zvyknout tak lehce nedá, akční scény zdá se stávkují ale stejně čekám na další pokračování:-D Čím to bude? E1,E2 ()

ste

Rozhodovala jsem se mezi třemi a čtyřmi hvězdami, ale nakonec jsem seriálu trochu přilepšila. Na upíry a vlkodlaky se zde dívá zase z trochu jiného hlediska a často se zapojuje i vtip, ale celkově mě to příliš nechytlo. ()

novi74

sexy upír, kamarádský vlkodlak a sympatický duch, to je ústřední trojice britského seriálu, který těží ze současné popularity upírů a vlkodlaků, ale přesto je něčím jiný. S ryze britským nadhledem a humorem, řeší neobvyklá trojice běžné životní situace, a spoustu těch neobvyklých :-) 1.serie 4*, 2.serie 3* počkám si na třetí a uvidíme třeba 5*????? ()

jarmil8

Nelze nesrovnat s Misfits, do kterých však má tenhle dýchavičný kolega dosti daleko. Natočeno bez invence, obsazení nezajímavé, chybí tomu vtip (snaží se, ale marně) a nadhled, je to nedoladěné (upír jí normální jídlo, ducha někdo vidí, někdo ne, opravdu nebezpečný vlkodlak zůstane v obýváku celou noc atd.). Viděl jsem i Pilot a ten, ačkoliv dosti nedotažený, mi přišel slibnější a se zajímavějšími herci. A bohužel každý z těch utahaných dílů trvá skoro hodinu. Škoda. ()

Antonymi

Na Aidana se dobře kouká, Russell je příjemně vtipný, Lenora je sympatická. Po třetí sérii si z toho odnáším nezapomenutelné připojení upíra na EKG a pocit, že konec třetí série je absolutní epic fail - ve chvíli, kdy se člověk u něčí smrti místo dojetí chytá za hlavu a neví, jestli se tomu má smát nebo z toho brečet, protože je to tak pitomé, tak to asi není nejlepší zakončení. ()

Sakashi

Jestli něco vážně miluju, tak je to tenhle seriál. Přehlídnout všechny chyby a jen si ho užít. Co na tom, že se duch nemůže převlíknout a vlkodlak vypadá jak vycpaný plyšák? Není přesně dané, jak upíři, vlkodlaci a duchové vypadají..tvůrci je vnímají takhle a já tohle pojetí žeru. Výborné herecké obsazení (na Turnera bych se dívala i kdyby měl hrát zombie). Děj na jedničku, neloudá se a plyne svižným tempem..těch 60 minut jednoho dílu uteče vždycky tak rychle a já si na konci říkám, že chci víc. Ze začátku zábavný ale později ponurý a akční..a se spoustou krve. Co se musí maskérům nechat, že tohle fakt umí.. Being human se mi dostal pod kůži. Deset z pěti. ()