Dluh

• USA The Debt (více)

V roce 1965 trojice agentů z Mossadu, Rachel, David a Stephan, má ve východním Berlíně splnit obtížný úkol. Je třeba postavit před soud nacistického zločince přezdívaného Chirurg z Birkenau. Nebezpečná akce zdánlivě končí ve chvíli, kdy je válečný zločinec při svém pokusu o útěk zastřelen. Rachel, David a Stephan jsou poté oslavováni jako hrdinové. Veřejnost však nezná celou pravdu. Ta se začíná ozývat o třicet let později, kdy vysloužilí agenti stále trpí pod tíhou dávného tajemství. Zavázali se nikdy neprozradit, co se tehdy v Berlíně odehrálo. Stále mají status národních ikon, Rachelina dcera dokonce o jejich misi napsala knihu. Jednoho dne přichází muž, který o sobě tvrdí, že on je tím, po kom kdysi pátrali. (TV Nova)

Mrkvič

Dluh by byl báječným fylozofujícím dramatem z poválečného špionážního prostředí. Ve scénách, kdy jím chce být, je film opravdu báječný. Jenže se dál musí táhnout i romantická niť a dost zbytečná akce. Nereálnost všeho možného budiž odpuštěna, ale nelineárnost děje už ne. Každých 10 minut je obrat a jakobych začal sledovat film v úplně jiném žánru. Konec tak ve stejném duchu schodí celou myšlenku filmu. ()

st.jim

Určitě se z toho dalo vytřískat více, nebo to chtělo víc sestříhat. Třeba na účes Sama, který tu byl nemastný, neslaný. Myslím, že nejvíce mi vadilo to přeskakování v časové linii. On se v tom John asi nějak vyžívá, protože to není jeho první "časovka". Na můj vkus příliš ukecaně dlouhé a chvílemi až nudné. Závěr: slabší průměr - uvidět a zapomenout. ()

ivan_drago

Pěkně vystavěné špionážní drama, které bohužel doplácí na nekonzistentnost jednotlivých částí příběhu... Zatímco ta mladší verze jejich já pěkně vykresluje dobu a atmosféru, jejich starší já se utápí ve scénáristické křeči a závěrečný souboj důchodců působí až směšně... Co bych naopak vypíchnul je mladší verze toho nacistického gynekologa, zvlášť jak se jim po dopadení vysmívá, vyvolává konflikty a zraňuje je... Pěkně zahraná svině... ()

Jizni Tlapa

Nadprůměrně solidní drama, protkané hromadným slibem mlčenlivosti, lidskou krutostí a tradičně ohraným námětem milostného trojúhelníku. Pomyslná Maddenova nit ale šije s téměř dokonalou přesností a ví, kdy přesně prošít dívakovy city s napětím a akcí. To vše v tempu tak přiměřeném, že nedává šanci znelíbit se...výjimečně skvělý výkon charismaticky krásné J.Chastain.. ()

plechulka

Ač jsem si tento film vyhledala především pro Helen Mirrer, vyprávění z dávna z východního Berlína (kde její postavu hrála Jessica Chastain) bylo z celého filmu nejzajímavější - úplný závěr pak trošku film shazuje.... a trochu soukromně - MŮJ 1500 FILM!!! ()

marvan

Příběh je poameričtěný do té míry, že ztráci vztah k izraelským reáliím a ocitá se v žánrovém bezčasí. Berlín je sešlý natolik hyperrealistickým způsobem, že připomíná kulisy z hororu Wese Cravena. Tři agenti Mossadu se chovají a vypadají jako typičtí američtí gójové a nacistický zločinec má rozhodně blíž k Hanibalu Lecterovi, než ke zločinci Eichmannova typu. Původní izraelský film by se dal označit jako psychologický thriller, měl jednoduchou dějovou linku a věcně načrtnuté charaktery postav. Problém Maddonovy verze vidím v tom, že se pokusila původní verzi vylepšit, aniž by uchopila podstatu předlohy. Ve snaze vyrobit atraktivní podívanou bylo přidáno několik nových scén. Celkem nesmyslně se tu předvádí bojový systém krav maga a přibyla jedna přestřelka. V důsledku to vede k nesmyslům: poté, co hrdinka předvede brilantní krav maga s fyzicky nadupaným kolegou třicátníkem, podlehne v souboji s šedesátiletým německým důchodcem. Více na: http://www.moviescreen.cz/recenze/761/the-debt ()

Cushing

Až na přešvihlý konec je film sympatický svou komorností a uvěřitelností; tihle členové komanda nejsou superhrdinové a možná ani hrdinové, nutnost kompromisu jako by se sem až nehodila, přestože právě ta je na snímku nejhořčí a nejpravdivější. Měl jsem jen potíž s obsazením rolí, starší verze postav Davida a Stephana mi typově neseděly k mladším, mátly mě. ()

tnp101

Retrospektivní dějová linka mě opravdu bavila. Pokud by se film v podobném stylu odehrával po celou dobu, ve výsledku by to ode mě byly jasné čtyři hvězdy a vůbec by mi přitom nedělalo problém vykašlat se na několik nesrovnalostí v jeho postupu, resp. absenci vysvětlování jak se co mezi některými přeskoky kupředu událo a další ne tolik patrné bolístky. Především závěr a do jisté míry i druhá část ("současnost") obecně na mě však působily hrozně „cheesy“. Nedokážu v krátkosti specifikovat, v čem přesně ten problém vězí, ale brání mi v ohodnocení čtyřmi hvězdami. ()

uiu

Tři tajní agenti a jeden sadistický vrah. Jedno velké tajemství. Části s Helen Mirren byly celkem nudné, její strhaný a permanentně smutný obličej byl ubíjející, ovšem scény "za mlada", kde se vlastně vůbec něco děje už byly parádní. Jednou jsem napsala, že Sam Worthington neumí hrát, má výraz pařezu a pohybové schopnosti medvěda, ale vidím, že jak ubíhá čas, stává se z něj dobrý herec, sbírá zkušenosti a jednou to možná i někam dotáhne (chápej vyškatulkuje se z akčních slátanin a dostane i vážnější roli). Původní izraelskou verzi neznám, takže nemůžu srovnávat, ale pro mě zajímavý a možná i trochu podceněný film. ()

venison

Hodně dobře odvedená profesionální práce na thrilleru s hlubším psychologickým podtextem o neprofesionálně provedeném špionážním "projektu".. Je tam vše, co jsem tam potřebovala najít - akce, napětí, láska i syrovost.. Helen Mirren na stará kolena dostala šanci ukázat, že není pouze "křehká kytička" (jako už v "RED").. Potěšilo mě obsazení záporáků Toma Wilkinsona a Jespera Christensena.. Užila jsem si "Avatara" Sama Worthingtona, který ukázal, že dokáže zahrát i přecitlivělého agenta i (pro mě) novou tvář Jessicy Chastain. Směle do toho! ()

skretik

Miestami perfektné, miestami hrubo priemerné. Príbeh, ktorý sa snaží ísť na Oskarov proste má vždy svoje muchy - snaží sa ohúriť, snaží sa strhnúť, ale občas to prepískne, až je to na neuverenie a diváka to od plána odtiahne namiesto pritiahnutia. Hudba priemerná. ()

Narya89

Tak tento film bych si dovolila srovnávat třeba s Valkyrou, protoze oba se mi moc líbily. Váleční zlocinci- to je tema ktere musi nejakym zpusobem oslovit každého. Zápletka byla také zajimava a nečekaná a hlavni trio velmi dobře vybrané. Ačkoliv agentske filmy moc nemusím, tento byl spíše o psychice hlavních postav a o morálce, coz jsem uvítala a určitě doporučuji. ()

JohnSmith

Ze začátku to vypadalo hodně zajímavě, retro Berlín byl vynikající, ale pak z toho byly jen výčitky o lžích. Čekal jsem, že takové herecké obsazení předvede úplný koncert, ale jediný, kdo opravdu podal zajímavý výkon byl Jesper Christensen. ()

Mishqo

no neviem...nemastné neslané a záver na hovno...aj keď hercov a hudbu treba pochváliť a taktiež nemôžem povedať že to bol vyslovene zlý film...no mňa veľmi nezaujal ()

fefee

Dramatické a napínavé ako biele čínske nudle, záživné ako gnochanovo kura na paprike. Nudné vyprávačské drama ktoré servíruje pravdu a predvídateľný dej až do konca, z toho pol filmu trávi u gynďáka s rozkročenými nohami. ()

Sany33

Zo začiatku sa rysovali základy veľmi dobre postaveného thrilleru, ktorý je navyše vo veľmi dobrom prostredí a to je druhá svetová vojna, ktorá je pre Američanov obľúbenou témou vojnového thrilleru. Bohužiaľ prepínanie medzi časmi nebolo moc plynulé a často som sa v ňom strácal a nechápal som čo sa predo mnou na plátne deje a ten koniec bol vyslovene smiešny, ale dokazuje to, že túžba po pomste je neukojiteľná aj naprieč rokmi vekom. Herecké obsadenie je kvalitné a herecké výkony mi nijak zvlášť nevadili ale tu a tam mi chýbala nijaká lepšia emócia ktorá by to vygradovala. 63% ()

VanTom

Část ze 60. let, tzn. zajmutí válečného zločince trojicí (milostným trojúhelníkem) agentů Mosadu ve Východním Berlíně, je napínavá, svižná, odhodlaná. Pokračování po třech dekádách ovšem staví všechno na jejím překvapivém závěru, velké lži, jíž způsobené šrámy na duši a vyrovnávání se s ní tudíž přeskakuje – a proto výsledné morální dilema stojí tolik na vodě a nevyznívá věrohodně. Spolu se směšnou potyčkou důchodců strhává dojem o jednu, dosud pevnou, hvězdičku dolů. ()

blackJag

Vypadá to na první pohled jako echo MNICHOVA, pravda je ale daleko prozaičtější - jde o remake stejnojmenného izraelského filmu :-) Část, která se odehrává v roce 1965, se mi líbila poměrně dost, události po 30. letech už tak moc ne. Tajemství, visící ve vzduchu od samého začátku, nemá nijak skličující nebo překvapující roli (ostatně ani mít nemá), to, o co tu jde, má být rozpoložení hlavních hrdinů. Tady film selhává. Ne že by byl nepřesvědčivý herecky, je nepřesvědčivý ideově. A to už jsou potom různé (byť třeba pocitově rozumné) proklamace jen plácáním do větru… K obsazení rolí mám jedinou připomínku: Zdá se to jen mně nebo by opravdu sedělo líp, kdyby Wilkinsona pasovali na starší já Worthingtona a Hindse zase na Csokase? Podobné rysy mluví myslím za vše. Ve filmu je to naopak a dost mě to rušilo. 60% ()

Zemřel herec Tom Wilkinson

Zemřel herec Tom Wilkinson

30.12.2023

Muž s obrovskou budoucností...

Muž s obrovskou budoucností...

18.11.2008