Dluh

• USA The Debt (více)

V roce 1965 trojice agentů z Mossadu, Rachel, David a Stephan, má ve východním Berlíně splnit obtížný úkol. Je třeba postavit před soud nacistického zločince přezdívaného Chirurg z Birkenau. Nebezpečná akce zdánlivě končí ve chvíli, kdy je válečný zločinec při svém pokusu o útěk zastřelen. Rachel, David a Stephan jsou poté oslavováni jako hrdinové. Veřejnost však nezná celou pravdu. Ta se začíná ozývat o třicet let později, kdy vysloužilí agenti stále trpí pod tíhou dávného tajemství. Zavázali se nikdy neprozradit, co se tehdy v Berlíně odehrálo. Stále mají status národních ikon, Rachelina dcera dokonce o jejich misi napsala knihu. Jednoho dne přichází muž, který o sobě tvrdí, že on je tím, po kom kdysi pátrali. (TV Nova)

celticek

Teď jsem to dodíval podruhé a jsem znova spokojený, má to šťávu, parádní scény, hl. hrdinka to zahrála suprově. Neradno zahrávat si s Mossadem! ()

darthhokro

Kerýho yntlegidenta napadlo že ten vopičí xicht paní Častejnový, může ztvárnit mladou Helču Mirén? Ta byla za mlada kočka, nevypadala jak prdel z mentálně postiženýho osla. Jednu za Helču, jinak nuda jako Kravský manga... ()

Mykhaluu

Natočeno moc hezky. Obraz, hudba, střih jak má být! Herecké výkony taky realistické. Potud fajn. Pak dochází na příběh. Nu, není to na světě mnohdy lehké a jednoduché... Z tepla domova (v kině bylo celkem chladno) bych jim některé věci poradil udělat jinak a bylo vymalováno... :) Nu, ale o to šlo. Lidé postižení svou minulostí, kteří se nechtějí chovat stejně jako zvrhlá protistrana jsou v jasné nevýhodě! Tu ženskou postavu jsem ale v Berlíně fakt chvílemi (krmení - mluvení - poslouchání) nedával! Nu a tak z toho je pro mě netradiční thriller s pořádně napínavými pasážemi a občas podivnými skoky... Každopádně to bylo v podstatě super! :) ()

situs

Škoda výrazně patetického konce, jinak by šlo máloco vytknout. Film má svoji specifickou dobovou atmosféru a tempo, ale největší devizou jsou jednoznačně výborně zahrané, silně působící osobnosti hlavních postav (v obou časových rovinách). ()

drtickaa

Veľmi dobrý špionážny thriller s kvalitne odvedenými prvkami psychologickej drámy. Mossadská poľovačka na masochystického osvienčimského lekára; dva pohľady na trojuholník agentov s rozdielom 30 rokov; nevypovedaná otázka svedomia aj línia počatia - to všetko sú kontrasty, ktoré vás nútia film pozerať až do konca. Trošku nevydareného, ale kvôli zvyšku filmu a talentovanému obsadeniu mu to odpustíte. 75% ()

RoninNiro

Vyborne prepracovaná dráma s velmi biedny záverom. Je to ako pracne namalovat nádherný obraz zobrazujúci nenávisť a lásku a do jeho stredu namachliť čiernu čmuhu, ktorá neznamená nič. Avšak film, ako taký hodnotím vysoko. Pre milovníkov thrilerov dalši skvost. ()

gicous

Část odehrávající se v Berlíně je natočena jistou rukou. Zatčení doktora, pokus o útěk, ponorková nemoc i psychologická hra kočky s myší mají potřebné vnitřní napětí i atmosféru. Trochu horší je to s milostným trojuhelníkem, který mi připadal trochu odflaknutý a nepropracovaný. Nicméně musím uznat, že na uzavření celého příběhu byl nutný. V mých očích ale vůbec nefungovala chemie mezi Worthingtonem a Chastainovou, a to je hlavní důvod, proč se tento trojuhelník skácel jako domeček z karet. Část odehrávající se v Izraeli a potom na Ukrajině je celkem slušná. Tady to táhne kupředu hlavně Mirrenová. No a konec? Na rozdíl od ostatních uživatelů se mi docela líbil. Agenta Singerová doděla to, v čem kdysi v Berlíně selhala a zároveň ze svého srdce svalila balvan, který ji tam ležel spoustu let. Scenaristé si to tak zvolili a já proti tomu nic nemám. Moc dobrý špionážní thriller, který stojí na výkonech obou hlavních představitelek. ()

Nightmare89

Koncert Jessicy Chastain v úžasnej atmosfére so skvele sekundujúcou Hellen Mirren pre mňa znamená minimálne 75% úspechu a keďže po ostatných stránkach je tento snímok úplne priemerný, mám tri a pol dôvodu byť spokojný. ()

kubilov

3 agenti mají v minulosti předhodit spravedlnosti nacistické prase, jenže se to o pár desítek let protáhne, proto musí ti samí 3 agenti toho nácka konečně zabít. Za zmínku stojí maximálně tak Jessica Chastain, díky které jsou z této spíše nudy alespoň 3* ()

Guran

Film o lovu nacistických lumpů. Nápad byl dobrý, zpracování také, ale celkově mi snímek nepřivezl hezký pocit z filmování. Herecké obsazení je ale hvězdné. 2. sv. válka přinesla samozřejmě největší svinstvo ze strany Německa, v tomhle filmu se jen filmaři snažili ukázat, že i po dvaceti letech je ten nácek pořád stejný grázl, který je pyšný za vraždy židů. Možná na světě ještě jsou, nebo už umřeli tací, kteří svých činů opravdu litovali. ()

nula87

Slušná kombinace psychologického dramatu o starých lžích, síle přátelství a slibu a skoro až akčního thrilleru o lapení jednoho sanozvaného doktora-experimentátora. Kombinace slušně fungující s pro mě trochu zvláštně nepasujícím závěrem. 70% ()

SAINTS

Dlh je inteligentny komerčny film,ktory sa odohrava vo dvoch časovych rovinach. Vo vychodnom Berline v roku 1966 a v Izraeli v roku 1997.Ovela lepšie funguje ta prva z roku 1966 ked su agenti mladi.Klaustofobicka čast ked su traja agenti v malom byte s nacistickym zločincom je vynikajuca.Samotny nacisticky "chirurg" z von Birkenau je vo filme dostatočne odpudivy a nechutny ,mohol dostat aj viac priestoru.Skoda nie priliš vydarenho finale ktore berie filmu body. ()

Zemřel herec Tom Wilkinson

Zemřel herec Tom Wilkinson

30.12.2023

Muž s obrovskou budoucností...

Muž s obrovskou budoucností...

18.11.2008